Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma hizmetimiz hakkında genel bilgilere erişin, dilerseniz istediğiniz teknikle diş beyazlatma randevusu oluşturun.

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma; dişlerin daha açık renk yapılmak üzere ağartma yani renginin açılması işlemine verilen isimdir. Dişleri parlatmaz fakat mevcut rengini birkaç ton daha açar. Bleaching olarak da bilinen bu işlemde; diş beyazlatma jeli içerisindeki maddelerin sert yapılarının dişin etrafındaki tortuyu temizlemesi ile amaca ulaşılabilir. Bu jelin içerisindeki hidrojenperoksit ve karbamitperoksit gibi maddeler diş sert dokusu ile reaksiyona girerek, oksidasyon (dişin renginde açılma, ağarma) sağlar. Beyazlatma uygulaması genç ve erişkin kişilerin tercih ettiği, popüler bir uygulama haline gelmiştir. Bu uygulama sağlıklı ağızlara uygulanabilir, aksi takdirde diş hassasiyeti gelişebilir. Bu nedenle diş hekimi çürüğü, aşınmaları ve dişeti rahatsızlıklarını giderdikten sonra beyazlatma işlemlerini gerçekleştirebilir. Beyazlatmanın özellikle sarı tonlu dişlere sahip olan kişilerde başarılı olduğu bilinmektedir. Beyazlama oranı dişlerimizin beyazlatma işlemi uygulanmadan önceki tonuna bağlıdır ve kişiden kişiye değişir. Bu yüzden diş hekiminiz ile beklentilerinizi önceden konuşmalısınız.
 
diş beyazlatma

Lazerle Diş Beyazlatma ve Evde Diş Beyazlatma

Günümüzde bilinen iki değişik diş beyazlatma yöntemi vardır. Bunlardan ilki hastanın kendi başına uygulayabileceği ev tipi diş beyazlatma olarak bilinir. Aşamaları şöyledir:

 • Diş hekimi ağzımızdan ölçü alıp, dişlerinizin üzerine takabileceğimiz ince silikon kalıpları hazırlatır,
 • Kişinin kendisi için hazırlanmış özel kalıbın içerisine ilaç yerleştirerek bu kalıbı beyazlatılacak dişlerin üstüne renkleşmenin derecesine göre günde en az 0.5-2 saat takması önerilir.
 • Tedavi ortalama 1 ya da 2 hafta içerisinde sonlandırılır.

İkinci diş beyazlatma yöntemi ise klinikte bir hekim tarafından yapılan ofis tipi diş beyazlatma olarak bilinir. Aşamaları şöyledir:

 • Beyazlatıcı ilaç bu işlem hakkında deneyimi olan bir hekim tarafından uygulanır.
 • İlgili dişin üzerine ışık kaynağı (LED, plazma) belli bir süre uygulanır.
 • Jel ile etkileşime giren ışık sayesinde diş yüzeyinde renk tunu açılması sağlanır.
Hafif ve orta şiddetteki renkleşmeler, diş kliniklerinde 1 saatlik ofis tipi (2 seans) özel ışık aletleri ile beyazlatılabilirken, ileri derecedeki renkleşmeler de ilave olarak ev tipi beyazlatma önerilir. Ayrıca ince bir fırça ile uygulanabilen ev tipi beyazlatmalar da kullanılabilir. Diş beyazlatma işleminin mutlaka hekim kontrolünde yapılması gerekir. Diş beyazlatma ürünü olarak satılan plakların kullanılması, diş yüzeyinde hasara ve hassasiyete neden olabileceği için diş hekimi kontrolünde diş beyazlatma tedavilerine yönelmeniz sizin için en doğru ve sağlıklı yol olacaktır.

DİŞ BEYAZLATMA RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Diş Beyazlatmanın Ömrü Nedir?

Dişler her zaman için eskisinden daha beyaz olacaktır. İlk beyazlatma işleminin başarısı bu tedavinin ömrünü büyük ölçüde etkiler. Diğer önemli faktörler ise hastanın çay, kahve, sigara, renkli içecek ve ağız hijyenine bağlıdır. Renkleşmenin dercesine göre yılda bir-iki kez pekiştirme tedavisi gerekebilir. Ancak bu pekiştirme ilk beyazlatma kadar uzun süre gerektirmez. Beyazlatma tedavisinden sonra diş hekiminin önerisi doğrultusunda beyazlatıcı diş macunları ve ince fırça şeklindeki ‘beyazlatma kalemleri’ kullanılabilir. Bu uygulamalar beyazlatmanın ömrünü uzatır. Diş beyazlatma hakkında daha fazla bilgile ihtiyacınız mı var? Bize aşağıda yer alan numaralar üzerinden direkt ulaşabilirsiniz.

Tedavi Özeti

 • 1-3 Seans
  Seans Sayısı
 • 1-3 Saat
  Seans Süresi
 • Yok
  Anestezi
 • 0-1 Gün
  Hassasiyet
 • Hemen
  İşe Dönme
 • Hemen
  Tam İyileşme
 • 0-1 Yıl
  Kalıcılık
 • Yok
  Hastanede Yatış

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Sık Sorulan Sorular

Diş beyazlatma fiyatları hakkında bilgi almak için bize çağrı merkezimiz ya da WhatsApp üzerinden ulaşabilirsiniz. Form doldurmanız halinde, arkadaşlarımız sizi arayarak bilgilendirecektir.

Dr.estethica'yla Tanışın

Sağlıklı güzellikle ilgili merak ettiğiniz her konuyu danışabilirsiniz.

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun