Penis Büyütme


Estethica, penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatını uzman doktorlarla gerçekleştirdiği gibi penis büyütme fiyatları 2022’de beklentiyi karşılıyor.

Penis Büyütme Nedir?

Erkeklerin cinsel organına yapılan estetiğe terminolojideki genel adıyla penis estetiği denmektedir. Penis büyütme ise, yumuşak haldeki penis uzunluğunun penisin ucu ile pubis yani dip kısmı arasındaki mesafenin 7 cm ve altında olması durumunda yapılan ameliyata denir. Yapılan çalışmalara göre geçmiş dönemlerde erkek cinsel organını büyütmek için penis pompası, penis büyütücü veya penise sıvı enjekte edilerek penis kalınlaştırma ve büyütme için bazı yöntemler denenmiştir. Ancak ideal penis boyu ve kalınlığı oluşturabilmek için geçici olarak üretilen bu çözümler deride tahrişe, enfeksiyona, penis eğriliğine veya kalıcı hasara neden olduğu tespit edilmiştir. Günümüzde ise yapılan bilimsel araştırmalar ve teknolojik gelişmeler ışığında kişiye zarar vermeden ‘büyütmek istiyorum’ diyen kişinin beklentilerini karşılayan bir ameliyat gerçekleştirmenin mümkün olduğu ortaya konmuştur.

Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

 • Hastanın şikayetinin dinlenmesinin ardından ilk üroloji muayenesi yapılır.
 • Yapılan testlerin temiz çıkması ve hastanın herhangi bir hastalığının olmadığı kesinleşmesiyle hangi estetik müdahalenin yapılması gerektiğine karar verilir.
 • Yapılacak operasyona göre lokal anestezi veya genel anestezi altında ameliyat yapılır.
 • Tercih edilen ve kararlaştırılan yönteme göre uzatma, büyütme veya kalınlaştırma işlemi gerçekleştirilir.

Penis Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Doğuştan veya travmatik nedenlerden dolayı penisin görünümünde, eğrilik, şişlik, morarma veya buna benzer bazı değişikler meydana gelmektedir. Meydana gelen görünümü ve kaygıları giderebilmek amacıyla penis estetiğinde birden fazla yöntem kullanılmaktadır. Bunlar;

 • Penis uzatma ameliyatı
 • Penis kalınlaştırma ameliyatı
 • Penis eğriliği düzeltme ameliyatı
 • Penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatı

Penis Uzatma Ameliyatı

Yumuşak dokudaki bir normal penis boyu ortalama olarak 6-7 cm, erekte halde iken ise ortalama 14-15 cm ölçülerindedir. Bu ameliyat türü, 2 farklı yöntem ile gerçekleştirilir. Bunlardan birincisi, leğen kemiği ile penis arasındaki bağlar kesilerek öne doğru çekilmesiyle yapılan operasyondur. İkinci yöntemde ise penis kökünde bulunan yağların alınarak, organın yapısına ve görüntüsüne göre uzatılması işlemidir. Hasta 20 cm civarında olmasını istiyorsa doktor tavsiyesi dikkate alınmalı ve bu doğrultuda hareket edilmelidir.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Nasıl Olur?

Erişkin bir kimsenin yumuşak dokuda penis çevresi ortalama olarak 9 cm, erekte halde iken ise ortalama olarak 12 cm veya 13 cm civarındadır. Doğuştan veya sık sık kilo alıp verme problemleri nedeniyle incelen cinsel organını kalınlaştırmak için 3 farklı teknik kullanılır. Bunlar;

 • Yağ enjeksiyonu tekniği
 • Dolgu enjeksiyonu
 • Doku transferi

Yağ Enjeksiyonu Tekniği ile Penis Kalınlaştırma

Kişinin kendi vücudundan alınan yağların belirli işlemden geçirilerek küçük penis üzerinde istenilen şekil ve kalınlığa ulaşmak amacıyla yeniden enjekte edilmesiyle yapılan işlemdir. Bu işlem lokal anestesi altında ağrısız olarak yapılmaktadır.

Dolgu Enjeksiyonu ile Penis Kalınlaştırma

Cilde zarar vermeyen dolgu maddelerinin hedeflenen kalınlığa ulaşması amacıyla gerekli görülen noktalara enjekte edilmesi işlemidir. Lokal anestezi altında yapılan işlem kullanılan dolgu maddesine göre kalıcı veya geçici olarak yapılmaktadır.

Doku Transferi ile Penis Kalınlaştırma

Kişinin vücudundan alınan dokular, cinsel organında yağ dokuları arasına yerleştirilerek yapılan ameliyattır. Bu işlem lokal anestezi altında yapıldığı gibi genel anestezi altında da yapılabilmektedir.

Penis Eğriliği Düzeltme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Doğuştan veya sonradan meydana gelen penis eğriliği, penisin iç dokularında oluşan kısmi yapışıklık nedeniyle eğriliğe neden olur. Genellikle ergenlik döneminde ortaya çıkan penis eğriliği ilk etapta ilaç ile tedavi edilmektedir. İlacın çözüm olamadığı noktada penis eğriliği düzeltme ameliyatı ile yapışan kısım kesilerek eğriliğin giderilmesi sağlanır.

Penis Büyütme Ve Kalınlaştırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penis büyütme ameliyatında penis çevre dokulardan ayrılabilmesi için penis köküne kesi atılarak bağlantı noktalarından ayrılır. Bu sayede büyük penis elde edebilmek için ortalama olarak 3 cm veya 4 cm uzatılır. Penis büyütme ameliyatı esnasında aynı zamanda penis kalınlaştırma ameliyatı da yapılmaktadır. Her iki operasyonun tek bir ameliyatta yapıldığı işlemde karın ön duvarına cilt altından elde edilen yağ, cilt altı bölgesine enjekte edilerek operasyon tamamlanır.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Ameliyat sonrasında 7 ile 10 gün arasında dikişler alınır.
 • Peniste geçici hafif şişme, morarma gözlemlenebilir ve ödem oluşabilir.
 • Tam iyileşme olana kadar alkol veya sigara gibi ödem oluşturacak etkenlerden uzak durulmalıdır.
 • En az 2 hafta ağır eşyalar taşınmamalıdır.
 • Ameliyat bölgesini rahatsız edecek dar veya sıkı kıyafetlerden uzak durulmalıdır.

Doğal Yolla Penis Büyütme Nasıl Yapılır?

Kişinin yaş, ırk ve fiziksel özelliklerine göre değişiklik gösteren penis, diğer tüm uzuvlar gibi olduğundan doğal yolla penis boyu büyütme mümkün değildir. Ameliyatsız penis boyu uzatma yöntemleri kişinin sağlığına zarar veren yöntemler olup, geçici veya kalıcı hasarlara neden olabilmektedir.

Ameliyatsız Penis Büyütme Nasıl Yapılır?

Genellikle ameliyatsız olarak tercih edilen yollardan olan bitkisel çaylar, pompalar kişinin sağlığını tehlikeye atmaktadır. Bu nedenle hem kalıcı hem de hasta sağlığını tehlikeye atmayan operasyonlar tercih edilmelidir.

Penis Büyütme Egzersizleri Nelerdir?

Penis büyütmek için geçici olarak çözen 2 farklı yöntem vardır. Bunlar jelqing egzersizi ve kegel egzersizidir.

Penis Kalınlaştırma Egzersizi Nasıl Yapılır?

Penis kalınlaştırmak için geçici olarak çözen 3 farklı yöntem bulunur. Bunlar çekme, sıkma ve masaj yöntemidir. Bahsedilen tüm egzersiz yöntemleri geçici olup kalıcı çözümler için penis büyütme ameliyatı veya penis kalınlaştırma ameliyatı tercih edilebilir.

Erkek Cinsel Organı Kaç Yaşına Kadar Büyür?

Bebeklere 2,5 cm, 10 yaşına gelindiğinde 5 cm kadardır. Asıl penis boyu büyümesi ergenlik döneminden 20 yaşına kadar doğal olarak büyümektedir. 20 yaşından sonra ereksiyon halinde olan bir penisin ortalama boyu 13 cm veya 14 cm’dir.

Penis Büyütme Riskleri Nelerdir?

Bu ameliyat türü penisin sinir ve damar yapısıyla alakalı olduğundan ereksiyon olma durumunu olumsuz etkilememesi için mikro cerrahi yöntemlerle uzman ekip tarafından gerçekleştirilir.

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2022 Nedir?

Penis büyütme ameliyatı ve penis kalınlaştırma fiyatları tercih edilen hastane ve yapılacak işleme göre değişkenlik göstermektedir. Operasyonu gerçekleştirmeden önce ameliyatı yapacak doktor ve hastane başarısı incelenmelidir. Mikro cerrahi işlem altında yapılan uygulamada penis büyütme ameliyatı fiyatları incelenirken ucuz maliyetli olarak yerler kriter olarak değerlendirilmemelidir. Bunun yerine uzman kadronun niteliği, hastanın beklentilerini karşılayıp karşılamadığına ve hastanın sağlığını önemseyip önemsemediklerine göre belirlenmelidir. Daha fazla bilgi almak için ve randevu oluşturmak için 05497919901 hattı arayabilir veya Whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.Tedavi Özeti

 • 1
  Operasyon Sayısı
 • 45 - 60 dakika
  Operasyon Süresi
 • Genel Aneztezi
  Anestezi
 • 1 - 3 Gün
  Hassasiyet Süreci
 • 3-7 gün
  İşe Dönme Süresi
 • Kontrol Edilmelidir
  Tam İyileşme
 • Sürekli
  Sonuçların Kalıcılığı
 • 1 gün
  Hastanede Kalma Süresi

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Dr.estethica'yla Tanışın

Sağlıklı güzellikle ilgili merak ettiğiniz her konuyu danışabilirsiniz.

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun

Gizlilik Bildirimi