Penis Büyütme

Penis uzunluğu veya penis kalınlığının değişmesini isteyenler, psikolojik olarak da penisinin var olan durumundan mutlu olmayan kişiler için başarılı çözümler sunan bir operasyondur.

Penis Büyütme Ameliyatı Nedir?

Penis büyütme, penis boyutundan memnun olmayan, penis büyüklüğü yaşam standartlarını ve psikolojisini olumsuz yönde etkileyen 20 yaş üstü yetişkin erkeklere uygulanabilen tıbbi, estetik ve kalıcı bir işlemdir. Penis büyütme, penis uzatma ve penis kalınlaştırma olmak üzere iki farklı uygulamadan oluşur. En tatmin edici ve estetik açıdan orantılı görünümü sağlayan sonuçlar genellikle iki uygulamanın birleştirilmesiyle elde edilir.

Penis büyütme ameliyatları genellikle iki ana şekilde gerçekleştirilir:

 • Penis Uzatma Ameliyatı (Penis Uzunluğu Artırma): Bu işlem sırasında, penisin vücut içinde bulunan kısmı (pubik kemiğin altında) serbest bırakılır. Bu, penisin bir kısmının vücut dışına çıkmasını sağlar ve görsel olarak daha uzun görünmesine neden olabilir. Ancak, bu işlem penisin sertleşme sırasında uzunluğunu artırmaz.
 • Penis Kalınlaştırma Ameliyatı (Penis Genişletme): Bu işlemde, genellikle hastanın kendi vücut dokuları veya doku kökleri kullanılarak penisin çevresindeki doku kalınlaştırılır. Bu, penisin çevresinin daha geniş görünmesini sağlayabilir. Penis boyunda değil ancak genişliğinde büyüme gerçekleştirilen bir işlem olduğu için penis kalınlaştırma ameliyatı denmektedir.

Penis-Büyütme-Ameliyatı-Nedir

Penis Büyütme Ameliyatı Yöntemleri Nelerdir?

Uzatma ve kalınlaştırma olarak ayrılan penis büyütme ameliyatı yöntem olarak da 3 farklı yöntemde gerçekleştirilir.

 • Yağ Enjeksiyonu İle Penis Büyütme (Otolog); etkili ve kalıcı bir yöntem olan otolog yağ enjeksiyonu, kişinin kendi yağ dokusunun bazı işlemlerden geçirilerek penise uygun hale getirilip penis gövdesine enjekte edilmesi işlemidir. Elde edilen yağ dokusu mikro kanüller yardımıyla penis gövdesine eşit şekilde dağıtılır. İşlemden sonraki birkaç hafta içerisinde yağ dokusu çoğalarak uygulanan bölgeye yerleşir ve kalıcı hale gelir. Bu yöntemle penis kalınlığında yüzde 40'a yakın hacim ve kalınlaşma sağlanabiliyor.
 • Dolgu Enjeksiyonu İle Penis Büyütme; dolgu enjeksiyonu yönteminde penise uygun olarak hazırlanan dolgu malzemesi mikro kanüller yardımıyla penis içerisine enjekte edilir. Görünür ve tatmin edici sonuçlar veren bu yöntemin işlem süresi yaklaşık 20 ila 40 dakika arasında değişmektedir. Bölge genel anestezi ile uyuşturulduğu için herhangi bir ağrı hissedilmez.
 • Doku Transferi İle Penis Büyütme; doku transferi ile penisin kalınlaştırılması işlemi, vücudun uygun bölgesinden alınan yağ dokusunun penis bölgesine yerleştirilmesiyle gerçekleşir. İşlem genel anestezi altında yapıldığı için ağrı hissedilmez. Doktorun tavsiyesi doğrultusunda işlem sonrası 1 gece klinikte gözlem altında kalabilirsiniz.

Penis-Büyütme-Ameliyatı-çeşitleri

Penis Büyütme Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Pek çok estetik ameliyat gibi penis büyütme ameliyatının da temelinde psikolojik etkenler büyük rol oynar. Penis büyütme ameliyatı olarak bilinen cerrahi prosedürler, cinsel özgüveni artırmayı ve penis boyutunu artırmayı hedefleyen bazı erkekler için bir çözüm olabilir. Ancak, bu tür ameliyatların avantajları sınırlıdır ve riskler içerir. Penis büyütme ameliyatlarının bazı potansiyel avantajları:

 • Artırılmış Cinsel Özgüven: Bazı erkekler, penis boyutlarından dolayı cinsel özgüven eksikliği yaşarlar ve bu, cinsel yaşamlarını olumsuz etkileyebilir. Penis büyütme ameliyatları, bu bireylere daha fazla özgüven kazandırabilir.
 • Estetik Tatmin: Penis büyütme ameliyatı öncesi kaygılardan biri de estetik kaygıdır. Estetik olarak rahatsızlık duyan kişilerin psikolojik tatmin ve doygunluk yaşadığı tespit edilmiştir. Estetik ameliyatlar sonucu psikolojik olarak sonuç almak ise en temel maddedir.
 • Artan Cinsel Tatmin: Penis boyutu, bazı kişiler için partnerleriyle olan ilişkilerinde önemli bir faktör olabilir. Ameliyat sonrası daha büyük bir penis, bu ilişkilerde daha fazla tatmin sağlayabilir.
 • Kalıcı Çözüm Sunmaları: Kısa süreli değil sürekli bir çözüm sunmaları penis büyütme ameliyatlarının bir diğer özelliğidir. İstisnai olarak yaşanabilecek bazı durumlar dışında % 95 oranla kalıcı olduğu gözlemlenmiştir.

Penis Büyütme Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Erkeklerde penis boyunun kısalığı, psikolojik açıdan büyük bir sorun yaratabilir. Bu durum kişi üzerinde yoğun bir stres ve özgüven eksikliği hissettirir. Penis büyütme ameliyatı, bu sorunu çözmek için bir seçenek olabilir. Ancak, ameliyatın her zaman riskleri vardır ve hastaların ameliyat öncesinde doktorlarıyla detaylı bir şekilde konuşmaları gerekmektedir.

Diğer cerrahi işlemler gibi penis kalınlaştırma ameliyatının da bazı riskleri olacaktır. Ancak profesyonel bir ekip tarafından sterilize edilmiş bir ameliyathane ortamında yapılan müdahalelerde bir sorun yaşamazsınız.

Enfeksiyon Riski:

Penisiniz büyütüldükten sonra penisinize ve çevresine iyi bakmalısınız. Bandajlama ve bandajlamanın doğru yapılması gerekir. Penis uygun şekilde korunmazsa enfeksiyon riski oluşabilir. Gerekli özeni gösterirseniz ve doktorunuza düzenli kontrol yaptırırsanız bu risk önlenebilir.

Ödem:

Penis büyütme ameliyatından sonra penis çevresinde küçük şişliklerin yaşanması doğaldır. Ameliyattan 15 gün sonra penis çevresindeki şişliklerin kaybolması gerekir. Yaklaşık 30 gün içerisinde şişlikler kaybolacaktır.

Penis büyütme ameliyatı sonrasında şişlikler devam ediyorsa müdahale edilmelidir. Tedavi edilmeyen şişlikler biraz zaman alabilir. Düzenli olarak doktorunuzu ziyaret ederek ödem riskini ortadan kaldırabilirsiniz. Penis büyütme ameliyatında ödem oluşma riski oldukça düşüktür.

Dokuda Sarkma:

Penis büyütme ameliyatında ameliyat belli ön incelemelerin ardından gerçekleştirilir. Hastalar ameliyat sonrası sarkmalardan da şikayetçi olabilirler. Sarkma sorununuz varsa yeniden müdahaleye ihtiyacınız olabilir. Sarkma sorunları kısa sürede ortadan kaldırılabilir.

Sedasyon ve Anestezi Komplikasyonları:

Penis büyütme operasyonları anestezi desteğiyle yapılan cerrahi operasyonlardır. Ancak bazı hastalarda anestezi yeterli olmadığından sedasyon gerekebilir. Bu sebeple sonrasında; kan pıhtılaşması, morarma ve kan birikmesi yaşanabilir.

Penis Büyütme Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Bu işlem penisin uzunluğundan veya kalınlığından memnun olmayan, daha hacimli ve estetik bir görünüm elde etmek isteyen yetişkin erkeklere uygulanabilir. İşlem hem estetik hem de fonksiyonel nedenlerden dolayı yapılabilmektedir. Penis ameliyatı genellikle doktorlar tarafından ereksiyon halindeki penis büyüklüğünün 7 cm ve altı olması durumunda önerilmektedir. Ancak penisi büyük olan ve hala penis boyutundan memnun olmayan kişiler, kişinin isteği doğrultusunda ve doktoruyla birlikte karar verilerek gerçekçi ölçüler çerçevesinde büyütülebilir.

Bu işlem penisin uzunluğundan veya kalınlığından memnun olmayan, daha hacimli ve estetik bir görünüm elde etmek isteyen yetişkin erkeklere uygulanabilir. İşlem hem estetik hem de fonksiyonel nedenlerden dolayı yapılabilmektedir. Penis ameliyatı genellikle doktorlar tarafından ereksiyon halindeki penis büyüklüğünün 7 cm ve altı olması durumunda önerilmektedir. Ancak penisi büyük olan ve hala penis boyutundan memnun olmayan kişiler, kişinin isteği doğrultusunda ve doktoruyla birlikte karar verilerek gerçekçi ölçüler çerçevesinde büyütülebilir.

Penis büyütme ameliyatı hem fiziksel hem de ruhsal bazı şartların olgunlaşması sonrasında gerçekleştirilmelidir. Fiziksel ve yasal şartların uyum sağlaması tek başına başarılı sonuçlar alınması için yeterli değildir. Bu sebeple, penis büyütme ameliyatı için karşılanması gereken diğer şartlar ise şöyledir;

 • Fiziksel sağlık: İyi bir genel sağlık durumu her ameliyat için önemlidir. Örneğin; kronik sağlık sorunları olan kişiler,  ameliyat riskini artırabilirler. Bu nedenle, ameliyat öncesi sağlık durumu dikkatlice değerlendirilmelidir.
 • Psikolojik sağlık: Penis büyütme ameliyatı isteği, bazen kişinin vücut imajı veya cinsel özgüveni ile ilgili psikolojik sorunların bir sonucu olabilir. Bu nedenle, ameliyat düşünen kişilerin psikolojik olarak da iyi bir durumda olmaları önemlidir.
 • Gerçekçi beklentiler: Ameliyat sonucunda elde edilecek sonuçlar hakkında gerçekçi beklentilere sahip olmak önemlidir. Penis büyütme ameliyatları, sınırlı bir büyüme sağlayabilir ve herkes için farklı sonuçlar doğurabilir.
 • Danışmanlık: Penis büyütme ameliyatı düşünen kişiler, bir plastik cerrah veya ürolog ile danışmalıdır. Kişinin göreceli olarak karar verebileceği bir durum olduğu için sağlık açısından bir sorun olup olmayacağına bir uzman tarafından karar verilmelidir. Uzman bir doktor, kişinin ihtiyaçlarını ve beklentilerini değerlendirerek en uygun tedavi seçeneklerini sunabilir.
 • Yaş sınırlamaları: Penis büyütme ameliyatlarının yaş sınırlamaları olabilir. 18 yasal yaş sınırını sağlamış olmanın yanında, kişi özelinde doktorlar bekleme kararı verebilirler. Bazı durumlarda hastaların daha geç vücut erişkinliğini tamamlarlar.

Penis-buyutme-ameliyati-kimlere-uygulanir

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Estetik cerrahi ameliyatları sonrasında, sağlık açısından pek çok unsura dikkat etmek gerekmektedir. Bu maddelere dikkat etmek gerçekleştirilen ameliyatın en sağlıklı ve verimli sonucu vermesini sağlayacaktır.

 • Ameliyat sonrası narkoz etkisini rahatlıkla vücuttan atabilmek adına ilk 3 gün su tüketimini arttırmak çok önemlidir.
 • Spor, egzersiz gibi tansiyonu artıracak aktiviteler 2 hafta süreyle yapılmamalıdır.
 • Alkol ve sigaradan uzak durmak faydalı olacaktır. 
 • İlk hafta banyo yapmaktan kaçınılmalıdır.
 • Dar ve sıkı kıyafetler giyilmemelidir.
 • Eğer doktor kompresyon bandajı ya da özel bir iç çamaşırı önerirse mutlaka uygulanması gerekir.
 • En az 4 hafta boyunca cinsel ilişkiden kaçınılması tavsiye edilmektedir.

Penis Büyütme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 2024

Pek çok estetik operasyonun cerrahi kısmı olduğu kadar psikolojik boyutu da vardır. Bu sebeple işlem öncesinde bazı konularda cevaplanması gereken sorulara ulaşmak çok önemlidir. Hem fiziksel olarak hem de mental olarak sorulacak soruların cevabını bulmak ameliyat sonrası verimi fazlasıyla arttıracaktır.

 • Penis büyütme ameliyatı sonrasında cinsel ilişki için ne kadar beklemek gereklidir?

Penis büyütme ameliyatı sonrasında cinsel ilişkiye ne zaman başlanabileceği konusu, ameliyat türüne, cerrahi yönteme, kişinin iyileşme hızına ve cerrahın önerilerine bağlı olarak değişebilir. Doktor tarafından bu sürenin netleştirilmesi en doğru olandır ancak ortalama 4-6 hafta gibi bir süre tavsiye edilmektedir.

Penis eğriliği düzeltme işlemi başka bir cerrahi prosedür içermekte olan penis estetiği ameliyatıdır. Bu sebeple penis büyütme ameliyatı ile penis eğriliği düzeltme ameliyatı aynı işlemler değildir. Ancak bu iki ameliyatın ortak olarak yapılabildiği durumlar olmaktadır.

Penis eğriliği ameliyatına alternatif olarak kullanılan yöntemlerden biri de penis protezidir ve bu uygulama penis büyütme ameliyatında kullanılmamaktadır.

 • Penis büyütme ameliyatında, penis boyu ne kadar uzar?

Normal standartlar altında bir penis ameliyatı ile kişinin kendi isteği sebebiyle gerçekleştirilen penis büyütme ameliyatının sonunda elde edilecek sonuçlar arasında farklar vardır. Penis büyütme ameliyatının tıbbi olarak konusu olabilmesi için erekte haldeyken 9 santimetre altında olan penisler kabul edilir. Tamamen kişi özelinde değişecek olan bir sonuç olduğu için bu sorunun cevabı doktor ile yapılan muayene sırasında verilmelidir. Çoğu penis büyütme ameliyatı, penisin görünümünü değiştirmeye veya bir miktar uzunluk eklemeye odaklanır ve genellikle birkaç santimetre kadar ek uzunluk sağlayabilir. Ancak, bu sonuçlar kişisel farklılıklara bağlı olarak değişebilir. Net ölçü vermek doğru olmamakla beraber, penis boyunun % 5-10 arasında uzaması sağlanır.

 • Penis büyütme ameliyatı tekrar edilebilir mi?

Cerrahi operasyon olarak gerçekleştirilen penis büyütme ameliyatları kalıcı sonuçlar vermektedir. Bu sebeple bu ameliyatın tekrar etme ihtiyacı oluşmamaktadır.

 • Penis büyütme ameliyatının riskleri nelerdir?

Her cerrahi işlemde olduğu gibi penis büyütme ameliyatı sonrasında da yaşanabilecek riskler vardır. Enfeksiyon, kanama, estetik sorunlar, ameliyat sonrası ilk cinsel ilişki sebebiyle yaşanacak fiziksel ve psikolojik süreçler bu risklerden bazılarıdır.

 • Penis büyütme ameliyatı sonuçları kalıcı mıdır?

Yağ enjeksiyonu ile yapılan BBL veya meme estetiği işlemlerinde zayıflama sebebiyle form kaybı yaşanabilmektedir. Kişinin kilo koruması bu anlamda tavsiye edilmektedir ancak bu enjeksiyon yöntemi ile penis büyütme, penis kalınlaştırma ameliyatının konusudur. Ameliyat sırasında kullanılan yağ hücreleri, zaman içerisinde eriyebilir bu sebeple ameliyat sonrasında ki aynı formunda çok uzun süre kalmamaktadır. Bununla beraber, tamamı da yağların tamamı da erimediği için ortalama %40 gibi bir büyüme, kalıcı olarak devam etmektedir.

 • Penise yağ enjeksiyonu yapıldığında, kilo kaybı olursa penis eski haline döner mi?

Yağ hücreleri vücudun her alanına yayıldığı için, kilo verilmesi halinde vücut genellikle belirli bölgelerdeki yağları yakar. Erkeklerde karaciğer ve karın bölgesi yağ hücrelerinin en hızlı eridiği bölgelerdir. Tüm vücut yağları kaybedilmediği sürece penise enjekte edilen yağların hızla erimesi pek olası değildir.

 • Penis büyütme egzersizleri işe yarar mı?

Cerrahi bir müdahale olmadan penisin büyümesi ya da kalınlaşması maalesef mümkün değildir. Egzersizler sonucunda büyüme ya da kalınlaşma görülebilse de bunlar kalıcı olmamaktadır. 

 • Penis, ameliyat sonrasında kaç cm uzar?

Penis büyütme ameliyatlarından sonra kişilerin penisleri yalnızca %5-10 arasında uzayabilir. Kaç cm uzayabileceği ancak doktor ile yapılan konsültasyon görüşmelerinden sonra net bir şekilde belli olabilir.

 • Penis büyütme ameliyatı sonrası ne zaman cinsel ilişkiye girilir?

Penis büyütme ameliyatlarından sonra kişiler en az 4 ila 6 hafta boyunca tüm cinsel aktivitelerden uzak durmalıdır. 

 • Penis büyütme ameliyatı sonrası ne zaman sigara içilir?

Hastaların hem ameliyattan önce hem de ameliyattan sonra 10 gün süre ile sigara içmemesi tavsiye edilir.

 • Penis büyütme ameliyatı haricinde ameliyatsız penis büyütme var mı?

Maalesef kalıcı bir kalınlık ve uzunluk için ameliyat dışında herhangi bir çözüm bulunmamaktadır. 

 

 

 

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası İyileşme ve Bakım

Penis büyütme ameliyatı, birçok erkeğin kendine güvenini artırmak veya cinsel tatminini iyileştirmek amacıyla tercih ettiği bir cerrahi işlemdir. Ancak ameliyat sonrası dönem, uygun iyileşme ve bakım gerektirir. İşte bu süreçte dikkate almanız gereken önemli adımlar:

 • Doktorunuzun Talimatlarını Takip Edin

Her cerrahi operasyonun veya tedavinin ilk aşaması doktor talimatlarını dinlemek ve takibini sağlamaktır. Ameliyat sonrası dönemde doktorunuzun önerilerini tam olarak takip etmek çok önemlidir. Bu, enfeksiyon riskini azaltmanıza, iyileşme sürecini hızlandırmanıza ve komplikasyonları önlemenize yardımcı olacaktır.

 • Ağrı ve Rahatsızlık için ilaçlarınızı Kullanın

Ameliyat sonrası dönemde işlem bölgesinde ağrı ve rahatsızlık hissedebilirsiniz. Enfeksiyon için kullanacağınız ilaç ve losyonlarla birlikte, ağrı kesiciler verilmektedir. Bu sayede ameliyat sonrası ağrı ve enfeksiyon riskini ortadan kaldırabilirsiniz.

 • İyileşme Sürecine İzin Verin

Söz konusu cerrahi işlem hangisi olursa olsun, iyileşme süreci kişiden kişiye değişmektedir. Söz konusu ameliyat penis büyütme ameliyatı olması psikolojik baskı yapmasına izin vermeyin. Bedeninizi tanımak ve bu süre için zaman vermek çok önemlidir.

 • Cinsel Aktiviteye Geri Dönün

Özgüven sorunu yaşamamak adına doktorun verdiği süreler sonrasında cinsel hayatınıza geri dönmeniz gerekir. Daha erken ya da daha geç olması kişide olumsuz etkiler bırakabilir. Bu sebeple zamanlama için doktor talimatına sadık kalmayı denemelisiniz.

 • Hijyen Kurallarına Dikkat Edin

Her cerrahi işlemde olduğu gibi açık bir yara olması sebebiyle hijyen çok önemlidir. Bu sebeple yaranın iyileşme süresinde titiz davranmak ve doktorunuzun tavsiye ettiği ürünleri kullanarak bakımına dikkat etmek gerekir. Aksi takdirde enfeksiyon ya da mikrop ile temas ettiği için istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalınabilir.

 • Sigara ve Alkolü Sınırla

Sigara ve alkol, iyileşme sürecini yavaşlatarak gelişmeyi olumsuz etkileyebilir. Cerrahi işlemler sonrası iyileşmenin olumsuz etkilenmemesi için bu tarz kurallara dikkat etmek çok önemlidir. Bu nedenle ameliyat sonrası dönemde bu maddeleri sınırlamak veya bırakmak sağlığınız için önemlidir.

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2024

2024 yılı penis büyütme ameliyatı fiyatları tercih edilen işleme ve penisin uygulanmasına göre değişiklik göstermektedir. Büyütme ameliyatı aynı zamanda ek yağ aldırma işlemini de içerdiğinden ameliyatın maliyeti buna göre değişir. Ayrıca kullanılan teknoloji de fiyatın belirlenmesinde çok önemli bir faktördür. Türkiye'de genel olarak, penis büyütme ameliyatlarının maliyeti diğer ülkelere göre daha uygun olabilir. Ancak kesin fiyatlar, tercih edilen cerrah, ameliyatın karmaşıklığı ve kullanılan tekniklere bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir.

 Estetik cerrahi konusunda da büyük başarılara imza ata Türkiye pek çok plastik cerrahi operasyonunun merkezi haline gelmiştir. Avrupa standartlarında ve FDA onaylı malzeme kullanımı ile Sağlık Bakanlığı onaylı hastanemiz estethica olarak, sektör bilinirliliğimiz her geçen gün artmaktadır. Türkiye’nin ilk hatta öncü estetik hastanelerinden olmanın verdiği tecrübe ile en yüksek kalite ve uygun fiyat seçenekleriyle Ataşehir ve Levent lokasyonlarımıza sizleri bekliyoruz.

Tedavi Özeti

 • Operasyon Sayısı
  1
 • Operasyon Süresi
  40- 60 dakika
 • Anestezi
  Genel Aneztezi
 • Hassasiyet Süreci
  1 - 3 Gün
 • İşe Dönme Süresi
  7-10 gün
 • Tam İyileşme
  Kontrol Edilmelidir
 • Sonuçların Kalıcılığı
  Bakım Gereklidir
 • Hastanede Kalma Süresi
  1 gün

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun