CAD/CAM Bilgisayar Teknolojisi

Her bir hastanemiz, CEREC© adlı bilgisayar destekli bir teknolojiye sahiptir. Bu yenilikçi teknoloji, dişlerin tek bir işlemde yeniden yapılandırılmasını mümkün kılar.

Diş Ölçüsü Nasıl Alınır?

Dişlerden ölçü almanın klasik yöntemi, diş muayenehanesine birden fazla muayene gerektirir. Daha sonra protezin son planlaması için alçı malzemesinin temelini oluşturan metal ve plastik kaşıklarla üst ve alt çenenin ölçüsü alınır. Ölçüler kişiye özel olduğu için her hasta için ayrı kaşık yapılır. Bir sonraki ziyarette diş hekimi, protezin prototipi oluşturulmadan önce son detayları hassas bir şekilde planlar. Bu prosedür, müdahale öncesi ve sonrası toplam ortalama, 4 ila 5 ziyaret gerektirir.

Optik tarayıcıların bir kamera sisteminin üstünde bulunan üç boyutlu diş izlenimlerini bilgisayar ortamında anında ve hassas bir şekilde almasına imkan tanıyan CEREC© teknolojisi, diş izlenimlerinin yanı sıra dişlerin bilgisayar ortamındaki konumunu da görüntülemeyi sağlar. Bu teknoloji sayesinde hasta, dişlerinin nasıl görüneceğini ve işlem sonucunda elde edilecek estetik sonucu değerlendirebilir. Estetik kliniğindeki tek günlük diş hekimi ziyareti, rahat ve aynı zamanda hassas bir tedavi sağlar.

Geleneksel alçı kalıp kullanıldığında, protez veya implant sonucu son ürünün yerleştirilmesinden sonra görülebilir. Eğer hastaların beklentilerini karşılamayan değişiklikler mevcutsa, protezlerin düzeltilmesi zaman ve ek kaynaklar gerektirebilir.

CEREC cihazının ekranında tüm görüntülerin taranması, her bir dişin hastaların isteklerine göre ayrı ayrı oluşturulmasını sağlar. Tedavi ve protezler elektronik bir ortamda programlanır. Tasarım, hastaların beklentileri ile doktorun önerilerinin sentezi olarak gerçekleşir. Ek lazer tedavisi ile dişlerin ve diş etlerinin görünümü belirlenir.

Kalıp alımındaki hatalar, protezin yanlış üretilmesine neden olabilir. Prosedürün başarısı deneyime ve protezleri üreten laboratuvarın kalitesine bağlıdır. Bu tür üretilen protezlere uyum sağlama, hastalarda dişler arasında yiyecek tutulması ve ağrı gibi komplikasyonlara neden olabilir.

Diş-Ölçüsü-Nasıl-Alınır

CEREC'in kalitesine güvenin!

Bu teknoloji, her hasta için yenilikçi, erişilebilir ve gerekli bir çözümdür. Herkes, kendi öngördüğü ve onayladığı ideal sonuçları elde etmek istiyor, hatta kameralar üzerine tasarım yaparak zaman kazanmak istiyor. Zamanı daha pratik ve eğlenceli şeylere harcayabileceğimiz bir şey olarak değerlendiriyoruz. Hastaların sağlığı, zamanı ve paraları!

 • Sonuçlarda güvenlik
 • Hasta önceden onayı
 • Tek bir ziyaretten kaynaklanan konfor
 • Estethica Sağlık Grubu'nun garantisi

CAD-CAM-Teknolojisi-Kullanımı

Tedavi Özeti

 • Seans Sayısı
  1-2 Seans
 • Seans Süresi
  0-1 Saat
 • Anestezi
  -
 • Hassasiyet
  -
 • İşe Dönme
  Hemen
 • Tam İyileşme
  Hemen
 • Kalıcılık
  Sürekli
 • Hastanede Yatış
  -

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Deneyimler

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun