Blog

Krill Yağı Nedir?

Krill yağı, sağlık üzerinde çeşitli olumlu etkilere sahip olduğuna inanılan birçok fayda sunabilir.

Devamı

Kafada Sivilce Nedir?

Kafada sivilce teşhisi genellikle görsel muayene ile yapılır. Bir dermatolog veya cilt uzmanı, ciltteki belirtileri inceleyerek sivilce teşhisini koyabilir.

Devamı

Çileğin Faydaları Nelerdir?

Çilek dengeli bir beslenme programının bir parçası olarak tüketildiğinde, genel sağlık ve iyi bir yaşam kalitesi için birçok fayda sağlar.

Devamı

Cinsel Gücü Artıran Besinler

Her bireyin vücut yapısı ve ihtiyaçları farklı olduğu için, dengeli bir beslenme alışkanlığı ve sağlıklı yaşam tarzı benimsemek en önemli adımdır.

Devamı

Konka Hipertrofisi (Burun Eti Büyümesi) Nedir?

Konka Hipertrofisi'nin belirtileri genellikle burun tıkanıklığı, burun akıntısı, burun kanaması, sık sık burun çekme ihtiyacı, burun sesi solunum ve uyku bozuklukları gibi çeşitli semptomlarla kendini gösterir.

Devamı

El Çatlaklarına Ne İyi Gelir?

Vücudun yeterince vitamin ve mineral alamaması, özellikle A, C ve E vitaminleri ile çinko ve omega-3 yağ asitlerinin yetersiz alımı, cilt sağlığını olumsuz etkileyerek çatlaklara yol açabilir.

Devamı

Yulafın Faydaları Nelerdir?

Özellikle sağlıklı beslenme ve yaşam tarzı konularında popüler bir tercih olan yulaf, birçok kültürde önemli bir gıda maddesi olarak kabul edilir.

Devamı

Kekik nedir? Kekiğin faydaları nelerdir?

Kekik cilde pek çok fayda sağlayabilir. Öncelikle, kekik antioksidan özelliklere sahiptir, bu da cildi serbest radikallerin zararlı etkilerinden korur ve erken yaşlanma belirtilerini azaltabilir.

Devamı

Sitikolin Nedir? Sitikolin Ne İşe Yarar?

Sitikolin, beyin sağlığı üzerinde çeşitli olumlu etkilere sahip olabilir. Öncelikle, sitikolin beyin hücre zarlarının yapısal bileşenlerinden biri olan fosfolipidlerin sentezinde kullanılır.

Devamı

Aromaterapi Nedir?

Aromaterapi, genellikle stresin azaltılması, zihinsel netliğin artırılması, rahatlama, uykunun iyileştirilmesi gibi bir dizi fiziksel ve duygusal sağlık durumu için destek olarak kullanılır.

Devamı

Avokado Nedir?

Avokado, sağlıklı yağlar, lifler, vitaminler ve mineraller açısından zengindir.

Devamı

Gebelikten Korunma Nedir?

Gebelikten korunma yöntemleri, cinsel ilişki sırasında veya sonrasında gebeliği önlemek için kullanılan çeşitli tekniklerin bütünüdür.

Devamı

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Boğaz ağrısı, birçok farklı hastalığın bir semptomu olabilir ve hayatımızın büyük bir bölümünde, özellikle de kış mevsimlerinde sıklıkla karşımıza çıkabilir. 

Devamı

Multi-Implanter Saç Ekimi

Günümüzde saç ekim teknolojisi sürekli gelişmekte ve patenti estethica’ya ait olan Multi Implanter tekniğinin hızlı saç ekimi için önemli bir yöntem olduğu fark edilmektedir. Bu yazımızda Multi-Implanter saç ekimi nedir, nasıl yapılır, öncesi ve sonrası, DHI ve FUE teknikleri ile arasındaki farkları ve 2024 yıldanki fiyatları gibi konuları ele alacağız.

Devamı

Su Diyeti

Günümüzde sağlıklı yaşam ve kilo kontrolü herkesin öncelikli hedefleri arasında yer alıyor. Bu bağlı olarak, su diyeti ya da bir diğer adıyla su orucu, bu hedefler için popüler bir yöntem olarak dikkat çekiyor. Bu yazımızda; su diyetinin ne olduğunu, faydalarını, nasıl yapılacağını, örnek bir su diyeti listesini, kilo verme sürecini ve sizden gelen sıkça sorulan soruları inceleyeceğiz.

Devamı

Diş Ağrısı Neden Olur?

Diş ağrısı, genellikle diş çürüklerine bağlı olarak gelişen bir durumdur. Uzun süre geçmeyen ya da çok şiddetli ağrıların sebebi ise yine diş çürümesine bağlı gelişen iltihaplardır.

Devamı

Saç Ekimi Fiyatları 2024

Saç dökülmesini önlemek isteyen birçok kişi için saç ekimi giderek daha popüler hale geliyor. Ancak saç ekimi fiyatları söz konusu olduğunda birçok faktör göz önüne alındığında maliyet kişiden kişiye farklılık gösterecektir. Bu yazımızda 2024 yılında saç ekimi fiyatlarını belirleme yöntemleri ve DHI, Safir FUE ve Multi-Implanter saç ekimi tekniklerinin maliyetleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Devamı

Kolajen Nedir? Kolajen Ne İşe Yarar?

Kolajen, vücudumuzun temel yapı taşlarından biri olan bir protein çeşididir. Özellikle deri, kemik, kıkırdak ve tendonlarda bulunan kolajen, dokuların esnekliğini ve dayanıklılığını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda cildin genç ve sağlıklı kalmasına, eklem ve kemik sağlığını desteklemeye katkıda bulunur. Vücutta 28 farklı tip kolajen bulunmakla birlikte, tip I, II ve III en yaygın olanlardır. Besinlerden alınabileceği gibi, kolajen takviyeleri aracılığıyla da vücuda katkı sağlanabilir.

Devamı

D Vitamini Eksikliği, D Vitamini Eksikliği Belirtileri

Güneş ışığına maruz kalmak, sağlıklı bir yaşam sürdürmek için hayati öneme sahip olan D vitamini üretiminde kilit bir rol oynar. D vitamini, vücutta kalsiyum ve fosfor gibi minerallerin emilimini düzenler ve kemik sağlığını destekler. Bu yazıda, D vitamini ile ilgili önemli konuları detaylı bir şekilde ele alacağız.

Devamı

Burun Tıkanıklığı Neden Olur, Nasıl Geçer?

Günlük yaşantımızı olumsuz etkileyen birçok sağlık sorunu arasında yer alan burun tıkanıklığı, birçok kişinin karşılaştığı bir durumdur. Burun tıkanıklığının pek çok nedeni olabilir ve bu durumun belirtileri kişiden kişiye değişebilir. Bu makalede, burun tıkanıklığının nedenleri, belirtileri, etkili çözümleri ve sıkça sorulan sorulara yanıtlar bulacaksınız.

Devamı

B12 Eksikliği Belirtileri Nelerdir?

B12 eksikliği belirtileri, genellikle ilk etapta hafif olabilir ve fark edilmeyebilir. Ancak, zamanla artan ve ciddiyet kazanan bu belirtiler, vücudunuzun B12 vitamini ihtiyacını karşılamadığının bir işareti olabilir.

Devamı

Diş Kökü İltihabı

Diş kökü iltihabı, diş ve diş eti problemlerinden kaynaklanan bir sağlık sorunudur. Bu durum, diş köklerinde oluşan iltihaplanma sonucunda meydana gelir.

Devamı

Köprü Diş

Köprü diş, diş estetiği ve fonksiyonu için önemli bir çözüm sunan bir diş tedavisi olarak öne çıkar.

Devamı

Saç Uzatma Yöntemleri

Güzellik ve bakım rutinlerinin önemli bir parçası olan saç uzatma, birçok kişinin estetik hedeflerine ulaşma sürecinde kilit bir rol oynar.

Devamı

Lipödem Nedir?

Lipödem, birçok kişinin farkındalığı düşük olan ancak genellikle kadınları etkileyen bir sağlık sorunudur.

Devamı

Ödem Nedir?

Ödem, vücut dokuları arasında veya hücreler içinde aşırı miktarda sıvı birikimi olarak tanımlanır.

Devamı

Kilo Nasıl Verilir?

Kilo, genetik faktörler, yaşam tarzı, beslenme alışkanlıkları ve metabolizma gibi birçok etkene bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Devamı

İmplant Tedavisi Sonrası Süreçler 2024

İmplant tedavisi, diş eksikliklerini tedavi etmek ve doğal dişlere en yakın alternatiflerle estetik ve fonksiyonel bir çözüm sunmak için yaygın olarak tercih edilen bir dental prosedürdür.

Devamı

Skleroterapi Nedir?

Skleroterapi tedavisi damarların derinin üstüne kadar belirginleşmiş, şişmiş haline varis diyoruz.

Devamı

Koltuk Altı Kararması

Estethica, koltuk altı kararması sorununa beyazlatma uygulamaları ile çözüm sunuyor. Koltuk altı beyazlatma fiyatları hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Devamı

Moksa Terapisi

Vücuttaki iltihaplı ya da hasta olan bölgenin üzerine yerleştirilmesine dayalı bir tekniktir.

Devamı

UltraShape V3 Nedir?

Ultrashape; tam vücut şekillendirme, yağ parçalama ve cilt sıkılaştırma için kullanılan bir cihazdır.

Devamı

Alidya ve Lipoliz

Alidya yağ hücrelerinin birikmesini önleyerek, selülit tabakasının ortadan kaybolmasını sağlar.

Devamı

PRP Nedir?

PRP, trombositler ile gereksiz plazma sıvısının birbirinden ayrılmasını sağlar.

Devamı

Leke Tedavileri

Leke tedavileri için geliştirilen tüm tedavi yöntemlerine yazımızda erişebilirsiniz.

Devamı

Nedir Bu PRP?

PRP uygulaması hücre yenilenmesi sağlayan çok cilt gençleştirme tedavisidir.

Devamı

Gıdı Sarkması Nasıl Engellenir?

Kadın ya da erkek toplumumuzda her iki cinsin de ortak sıkıntısı gıdı sarkmasıdır. Kadınlar estetik açıdan gıdı sarkmasından erkeklere oranla daha çok rahatsız olurlar. Gıdı sarkması için eğer genç yaştan itibaren düzenli egzersiz yapılır ise sarkma geciktirilebilir. Önlem alınmaz ise sarkma ilerler ve cerrahi operasyon gerekir.

Devamı

Selülit Masajı Nedir? Nasıl Yapılır?

Selülit masajı ile vücutta oluşan portakal kabuğu görünümünden kurtulabileceğinizi biliyor musunuz? Dolaşım bozukluğuna bağlı bir bağ dokusu iltihabı olan selülit, kan dolaşımı odaklı yapılan uygulamalarla yok edilmektedir. Hormonal değişiklikler nedeniyle ergenlik döneminden itibaren her yaş grubunda görülebilen durumdur.

Devamı

Aşırı Terleme

Estethica, aşırı terleme sorununa uzman dermatologlar ve alternatif tedavi yöntemleri ve uygun aşırı terleme tedavisi fiyatları ile kaliteli çözümler sunuyor.

Devamı

Neden Detoks?

Tüm dünyada detoks ana hattıyla beslenme sisteminde arınma olarak kabul edilir.

Devamı
Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun