Sağlıklı Güzellik Yazıları

Akupunktur Tedavi Yöntemleri

Akupunktur tedavisi, boyun ve bel ağrıları, kilo verme, migren ağrıları, uykusuzluk, astım hastalığı gibi bir çok konuda uygulanır. Akupunktur tedavi yöntemlerini sizler için anlattık.

Devamı

Akupunktur Tedavisi Nedir?

Peki, akupunktur nedir? Bu şifa dolu tedavi şeklini, vücudun belirli bölgelerine iğne batırılarak organizmanın iç enerjisini düzene sokan alternatif bir tıbbi yöntem olarak tanımlayabiliriz.

Devamı

Akupunktur İle Gece İşemesi Tedavisi

Çocuklarda gece işemesi problemi, mutlaka tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlıktır. Akupunktur ile gece işemesi ve altına kaçırma problemlerinin önüne nasıl geçilir? Cevabı yazımızda.

Devamı

Akupunktur İle Sigara Bırakılır mı?

Sigarayı bırakmak istiyorsanız ve bir türlü bunu başaramıyorsanız, akupunkturun sigarayı bırakmanızda nasıl etki edeceğine dair derlediğimiz bilgilere mutlaka göz atmalısınız!

Devamı

Dişleri Sarartan Yiyecekler

Dişlerin sararmasının bir çok neden bulunmaktadır. Genetik sararmalar hariç tükettiğimiz bir çok besin dişlerin sararmasına neden olmaktadır.

Devamı

Dişler Neden Çürür?

Diş çürümesi küçük büyük herkesin sorunu. Dişlerin çürümesine etken birçok faktör vardır, biz de sizlerden gelen bu soruları derleyerek diş çürümesine yol açan yiyecekleri ve tabii ki dişleri çürümekten kurtarmanın yollarını paylaşmaya çalıştık.

Devamı

Görünmez Diş Teli Nedir?

Görünmeyen diş teli olarak da bilinen lingual ortodonti tedavisi hakkında detaylı bilgi verdiğimiz blog yazımızı mutlaka okumalısınız. Görünmez diş teli hakkında merak ettikleriniz ve bizim sizler için derlediklerimiz bu yazıda!

Devamı

Akıllı Diş İmplantı

Akıllı Diş İmplantı nedir ve nasıl yapılır? Akıllı diş implantının diğer diş implantlarından farkı ve avantajları nelerdir? Akıllı diş implantı diğer sıradan diş implantlarına göre çene kemiğinin iyileşme süresini hızlandırır ve kemik iyileşmesine destek olur.

Devamı

Diş İmplantı

Diş implantı; kaybedilen dişler için çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleridir.

Devamı

Doğru Diş Fırçalama Yöntemi Nedir?

Dişlerimizi korumanın ve bakımın en önemli unsuru düzenli ve düzgün bir şekilde fırçalamaktır. Ortalama fırçalama 2 dk kadar olmalı ve her dişin üzeri 8-10 defa fırçalanmalıdır.

Devamı

Diş Beyazlatma Tedavisi

Diş beyazlatma (bleaching); çeşitli sebeplerle renkleri koyulaşmış dişlerin rengini daha açık hale getirme işlemine denir.

Devamı

Mutlu Gülüş ve Mutlu Fotoğraflar

Estethica estetiksel bir değişim isteyen, gülüş bozuklukları yaşayan misafirlerine, öncelikle ücretsiz bir diş muayenesi ve uzman doktorla görüşme imkanı sağlıyor.  

Devamı

Gülüş Estetiğine Yolculuk

Laminateler dişler üzerinden çok az aşındırma yapılarak hatta bazı durumlarda dişe dokunmadan da ön dişlerin yüzeylerine kalıcı olarak yapıştırdığımız çok ince yaprak şeklindeki porselenlerdir.

Devamı

Diş İmplant Tedavisi

Günümüzde diş implantları, doğal dişlere en iyi alternatif olarak bilinmektedir. Dünyada implantlar üzerinde çeşitli geliştirmeler yapılmaktadır.

Devamı

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma işlemin de seçilebilecek 2 yöntem vardır. Birincisi diş hekimlerinin klinik ortamında yaptığı daha hızlı ve kesin sonuç alınacak olan yöntemdir (office bleaching). İkincisi ise ev ortamında kendinizin uygulayacağı yöntemdir (home bleaching).

Devamı

Rinoplasti Nedir?

Burun estetiği operasyonu anlamına gelen rinoplasti, gerek estetik açıdan gerek ise nefes almakta zorluk çeken kişiler yaptırdığı estetik operasyondur.

Devamı

Türkiye'de Estetik Tarihi

Bu yazımızda Cumhuriyet dönemine ait ilk estetik ameliyatlardan ve bu ameliyatlarla birlikte gelişme gösteren plastik cerrahi alanından bahsetmek istiyoruz. Keyifli bir tarih yolculuğu yapmanız için kaynak oluşturacak bir yazı derlemeye çalıştık.

Devamı

Meme Estetiği Türleri Nelerdir?

Meme büyütme ve meme küçültme gibi meme estetiği türleri hakkında sık sorulan sorular üzerine derlediğimiz bu blog yazısını mutlaka okumalısınız. Meme estetiği ile alakalı daha fazla bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Devamı

Burun Estetiği Öncesi ve Sonrası Süreç

Burun estetiği öncesinde ve sonrasında yapmanız gereken küçük ama etkili önerileri derlediğimiz kısa blog yazımızı mutlaka okumalısınız. Bu yazıda yer alan önerilerden fazlası için, mutlaka bize ulaşın ve kişiye özel tavsiyeleri alın.

Devamı

Erkeklerde Meme Büyümesi Jinekomasti Nedir?

Jinekomasti ne demek ve jinekomasti nasıl bir ameliyat diye çok soru aldık. Biz de bu soruları yanıtsız bırakmak istemedik, sizlerle bu yazıyı paylaşmak istedik. Jinekomasti hakkında genel bilgilerin yer aldığı blog yazımızı mutlaka okuyun.

Devamı

Karın Germe Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatları hakkında bilgi alabileceğiniz blog yazımızı mutlaka okuyun. Bu yazımızda karın germe estetiği hakkında genel bilgilere yer verdik, ayrıca karın germe hakkında ayrıntılı bilgi alabileceğiniz kategori sayfamıza yönlendirmeler sağladık.

Devamı

Abdominoplasti Nedir? Nasıl Yapılır?

Abdominoplasti ile alakalı merak ettiğiniz şeyler olduğunu biliyoruz. Bu yazımızda abdominoplasti olarak bilinen karın germe estetiği ile alakalı sizlere bilgi vermek, tüm sorularınızı cevaplamaya çalıştık. Yazının devamını okuyun.

Devamı

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüs küçültme nasıl yapılıyor? Göğüs küçültme ameliyatı zor mudur? Bu sorular ve daha fazlasına yanıt aradığınızı bildiğimiz için, sizlere bir blog yazısı hazırladık. Yazının devamını okuyarak meme küçültme estetiği hakkında rehberimize ulaşabilirsiniz.

Devamı

Burun Estetiği Yaptırmadan Önce Bunlara Dikkat

Burun estetiğine karar verdiyseniz, ameliyat öncesinde dikkat etmeniz gereken bir dizi şey vardır. Küçük ama etkili önerilerimizi dikkate alırsanız, burun estetiği süreci daha rahat geçecektir. Tüm detaylar yazımızda, hemen okuyun.

Devamı

Gebelik Sonrası Tercih Edilen Estetik Operasyonlar

Gebelik sürecinde kilo alıp doğum sonrası kilo vermeye bağlı olarak pek çok kadının vücudunda doğum sonrası pek çok deformasyon oluşur, bu deformasyonları karın, bel bölgesi, meme dokusu sarkması, doğum sonrası verilmeyen kilolar ile bölgesel yağlanma, genital organda oluşan deformasyonlar olarak sınıflandırabiliriz.

Devamı

Gıdık Sarkması Nasıl Engellenir?

Kadın ya da erkek toplumumuzda her iki cinsin de ortak sıkıntısı gıdı sarkmasıdır. Kadınlar estetik açıdan gıdı sarkmasından erkeklere oranla daha çok rahatsız olurlar. Gıdı sarkması için eğer genç yaştan itibaren düzenli egzersiz yapılır ise sarkma geciktirilebilir. Önlem alınmaz ise sarkma ilerler ve cerrahi operasyon gerekir.

Devamı

Ameliyat Öncesi Yapılması Gerekenler

Ameliyat olmaya karar verdiniz ama öncesinde heyecanlısınız ya da ne yapacağınız konusunda kafanız mı karışık? Ameliyat önemli bir işlemdir ve öncesi, sonrası tüm süreçlerde dikkatli davranmak, bazı kurallara uymak gerekir. Bu yazımızda ameliyat öncesi hazırlıklar hakkında sizi bilgilendirmeye çalıştık. Mutlaka okuyun!

Devamı

Göz Çevresinde Yapılan Estetik Türleri

Göz ve çevresi küçük gibi görünse de yaşlılık karşıtı birçok estetik uygulama bu bölüme yakın yerlerde yapılır. Özellikle üst ve alt göz çevresinde ve göz kapaklarında gerçekleştirilen estetik ameliyatlar hakkında bilgi almak için yazımızı okuyun.

Devamı

Rinoplasti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Burun estetiği planlanırken, burun ile yüz oranına bakılarak estetik açıdan uygunluğu belirlenirken, sağlık açısından da burnun nefes alma fonksiyonunun sağlıklı olarak yerine getirilmesini sağlamaktır. Rinoplasti ile alakalı bize sorduğunuz her şeyi yanıtlamaya çalıştığımız yazımızı mutlaka okuyun.

Devamı

Estetik Bir Burun Neden Önemlidir?

Estetik burun sahibi olmak herkesin isteğidir. Rinoplasti adı verilen burun estetiği ameliyatları ile daha estetik bir burun görünümüne erişmek çoğu zaman mümkün olabilir. Tabii ki doğru planlama ve kişiye özel burun tasarımı ile bu mümkündür. Daha fazlası için yazımızı okuyun.

Devamı

Burun Ameliyatı Teknikleri Nelerdir?

Burun estetiği ameliyatları açık ve kapalı teknik olmak üzere iki teknikle yapılır. Burun estetiği ameliyatlarında hastanın yüz şekli, burun şekli ve hastanın istekleri göz önünde bulundurularak ameliyat öncesi planlama yapılır.

Devamı

Abdominoplasti Nasıl Yapılır?

Karın germe operasyonları; karın bölgesinde sarkan, çatlayan, şekil açısından düzensiz bir görüntüye sahip olan kişilerde estetik görüntü kaygısı ile yapılan operasyonlardan biridir. Bu yazımızda karın germe nasıl yapılır ve karın germe teknikleri ile alakalı bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazının devamını okuyarak erişebilirsiniz.

Devamı

Göz Kapağı Estetiği Blefaroplasty Nedir?

Göz kapağı estetiği hakkında merak ettiklerinizi yanıtladığımız blog yazımızı okumalısınız. Bu yazıda göz kapağı düşüklüğü, göz çevresi estetik işlemleri ve bilimsel adıyla blefaroplasti ile alakalı birçok soruya yanıt vermeye çalıştık.

Devamı

Meme Büyütme Estetiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bu yazımızda meme büyütme estetiği hakkında genel bilgilere yer verdik. Meme büyütme estetik fiyatları neye göre değişir? Kimler meme büyütme estetiği yaptırabilir? Neden meme büyütme estetiği yapılır? İşte tüm bu sorulara cevabı, bu yazımızda bulabilirsiniz.

Devamı

Jinekomasti: Erkeklerde Meme Estetiği

Jinekomasti; erkeklerde memenin normal şartlarda olması gerekenden daha büyük boyutlarda olması durumudur. Düzeltilebilir bir estetik problem olan jinekomasti hakkında daha fazla bilgi almak, jinekomasti fiyatları ile alakalı bize danışmak için yazının devamını okuyun.

Devamı

Liposuction Nedir? Nasıl Yapılır?

Daha ince ve şekilli vücut hatlarına sahip olmak, hemen herkesin hayalleri arasında yer alır. Günümüzde birçok kişi, düz bir karın ve ince bir bel görüntüsüne kavuşmak için çeşitli diyet programlarına ya da spor aktivitelerine başlamaktadır.

Devamı

Deri Germe Ameliyatları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Daha ince ve fit bir görünüme sahip olmak, kişinin hem kendini daha özgüvenli hissetmesini hem de sosyal ortamlarda daha fazla beğeni görmesini sağlar. Karın germe ameliyatı, kas estetiği gibi işlemler hakkında detaylı bilgiye erişebilir, blog içeriğimizden dilediğiniz gibi faydalanabilirsiniz.

Devamı

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe kulak sorunu, doğuştan gelen ve kulağın kafatasıyla yapmış olduğu açının farklılığından dolayı oluşan bir durumdur.

Devamı

Burun Estetiği

Yüzün tam merkezinde yer alan burun, karşıdan bakıldığında en çok dikkat çeken organlarımızdan biridir. Bu sebeple burun üzerinde yapılacak küçük değişimler, kişinin estetik açıdan görüntüsünde büyük farklılıklar ortaya koyacaktır. Bu yazımızda burun estetiği ile alakalı genel bilgilere yer vermeye çalıştık. Keyifli okumalar.

Devamı

Burun Estetiği Operasyonu ve Altın Oran İlişkisi

Burun estetiği ve altın oran ile alakalı hazırladığımız bu blog yazısında burun estetiği ameliyatı yapan yerler hakkında genel bilgilere ve bu estetik ameliyat ile elde edilmeye çalıştığımız altın oran hakkında bilgilere erişebilirsiniz.

Devamı

Kas Estetiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kas estetiği; liposuction yardımıyla karın bölgesinde yapay kas oluşturulmasına verilen isimdir. estethica uzmanlık alanlarından bir tanesi olan karın kası estetiği hakkında sizlere derlediğimiz bilgilere erişin, dilerseniz tüm sorularınız için bize ulaşın.

Devamı

Kadınlarda ve Erkeklerde Genital Estetik Çeşitleri

Hem kadınların hem de erkeklerin sıklıkla tercih ettiği genital estetik çeşitleri hakkında bilgiler içeren blog yazımız. Bu yazıda penis kalınlaştırma, vajina estetiği, penis büyütme hakkında kısa bilgilere yer verilmiştir.

Devamı

Popo Kaldırma Estetiklerinde Uygulanan Teknikler

Popo kaldırma ve Brezilya Poposu adı verilen estetik uygulamalar ile alakalı aldığımız sorulara istinaden, popo estetiği ve bu estetik işlemde kullandığımız teknikleri anlatmaya çalıştık. Blog yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Devamı

Penis Büyütme Nedir ve Nasıl Yapılır?

Penis büyütme konusunda herkesin aklında soru işaretleri var. İlaçlar, takviyeler ve ameliyatlar konusunda herkes endişeli. Penis büyütme bir mit mi yoksa gerçekleştirilebilir mi? İdeal penis boyu kaç cm olmalıdır? İşte bu sorularınızı derleyerek oluşturduğumuz yazımızı mutlaka okumalısınız.

Devamı

Yüze Yağ Enjeksiyonu Neden Yapılır?

Yüzün daha dolgun ve parlak görünmesi için tüm bireyler çeşitli yöntemlere başvuruyor. Bunlardan biri olan yüze yağ enjeksiyonu hakkında detaylı bilgiler vermeye, bu işlem hakkında sizlerden gelen soruları yanıtlamaya çalıştık.

Devamı

Burun Ucu Estetiği Nedir?

Burun estetiğinin türleri arasında yer alan ve son dönemlerde estetik açısından popüler hale gelen burun ucu estetiği hakkında genel bilgi alabileceğiniz bir yazı hazırladık. Bu yazıda yer alan uzman görüşleri sizlerden gelen sorulara istinaden yazıya dökülmüştür.

Devamı

Meme Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?

Göğüs büyütme operasyonu; doğum sonrası hafif sarkma sorunu olanlara (göğüsleri küçük olan ve aşırı derecede sarkma olmayanlara), daha dolgun göğüslere sahip olmak kişilerin tercih ettiği operasyon ve uygulamadır.

Devamı

Dekolte Estetiği Nedir?

Dekolte estetiği sarkık ve küçük göğüslü insanların dekolte bölgesini doldurmak, büyük göğüs kişilerin ise dekolte bölgesinin dolgunluğunu azaltması amaçla yapılan estetik operasyondur.

Devamı

Kol Estetiği Nedir?

Aşırı kilo vermeler sonrası vücudumuzun bazı bölgelerinde olduğu gibi kollarda da sarkmalar olur. Kol germe estetiği ile sarkan deriden kişiler kurtulabilir. Kol estetiği hakkında detaylı bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Devamı

Saç Ekimi Aşamaları

Bu yazımızda saç ekimi operasyonunda izlenilen adımları anlatmaya çalıştık. Saç ekimi aşamaları ve saç ekimi teknikleri hakkında uzmanlar tarafından yazılan bu blog umarız bir rehber olarak size yardımcı olur.

Devamı

Saç Mezoterapisi Nedir? Faydaları Nelerdir?

Saç mezoterapisi ve saç dökülmesi, ekilen saçların daha sağlıklı şekilde çıkması için yapılan diğer uygulamalarla nasıl kullanıldığına dair blog yazımızı mutlaka okumalısınız. Bu rehberde yer alan bilgiler sizlerden gelen sorular üzerine uzmanlar tarafından hazırlanmıştır.

Devamı

Greft Nedir? Neden Önemlidir?

Greft; en basit tanımıyla, bir insanın kan dolaşımı olmayan dokusunun, başka bir bölgeye taşınması, nakledilmesi işlemine verilen isimdir. Bu yazımızda, greft kavramı üzerinde durduk ve saç ekimi için greftlerin önemini anlatmaya çalıştık. İyi okumalar!

Devamı

Saçları Güçlendiren Tedaviler

Bu blog yazımızda saç güçlendiren tedaviler hakkında genel bilgi bulabilirsiniz. Hangi tedaviler saç güçlendirir? Bu tedaviler hangi sıklıklarla uygulanmalıdır? Plazma tedavisi saçı güçlendirir mi?

Devamı

Saç Dökülmesi Nedir? Nasıl Önlem Alınır?

Saç dökülmesi probleminin tanımı, belirtileri ve tabii ki bu dökülmelere karşı yapabileceklerinizi anlattığımız blog yazımızı mutlaka okumalısınız. Bu yazıda yer alan bilgiler doktorlarımız tarafından, sizden gelen sorular göz önünde bulundurularak derlenmiştir.

Devamı

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi yöntemleri çok gelişti. Bu gelişmeler, saç ekimi tedavilerinin nasıl yapıldığı ve ne derece başarılı olduğunun da takibini zorlaştırdı. Sizler için saç ekimi baştan sona nasıl yapılır? Bu sorulara cevap vermeye çalıştık. Saç ekimi nasıl yapılır ve saç nakli aşamaları ile alakalı detaylı bilgilere yazılarımızdan ulaşabilirsiniz.

Devamı

Safir Perkutan Tekniği İle Saç Ekimi

Tıraşsız ve ağrısız saç ekimi teknikleri arasında yer alan, safir uçlarla saç ekimi gerçekleştirilerek böylece iz bırakmadan saç ekimi gerçekleşmesini sağlayan Perkütan Teknik ile alakalı bir yazı derledik. Beğenmenizi umuyoruz. İyi okumalar!

Devamı

Safir Perkutan Saç Ekimi

Safir Perkutan tekniğiyle saç ekimi nedir ve nasıl yapılır? Safir perkutan tekniğiyle saç ekiminin diğer saç ekimi yöntemlerine göre avantajları nelerdir?

Devamı

Tıraşsız ve Ağrısız Saç Ekimi Nasıl Yapılıyor?

estethica'da saç ekimi tıraşsız ve ağrısız olarak yapılır. Bu blog yazımızda saç ekimi tıraşsız yapılırken nasıl işlemlerden geçmek gerekiyor, hangi şartlarda tıraşsız ve iğnesiz saç ekimi yapılabiliyor gibi sorularınıza cevap vermeye çalıştık.

Devamı

Saç Ekimi Teknikleri Nelerdir?

Saçlarınız döküldükten sonra, saç ekimi dışında bir çare kalmayabilir. Tabii bu işlemi yaparken de saç ekimi teknikleri hakkında da bilgi sahibi olmalı, sizin için en iyi yöntemi seçmeniz önemlidir. Bu yazımızda, saç ekimi teknikleri hakkında kısa bilgilendirmeler yapmaya çalıştık. Umuyoruz ki faydalı olur.

Devamı

Saç Ekimi Perkutan Tekniği

Saç ekimi donör bölge olarak belirtilen kısımda ki köklerin, saç kaybının yaşandığı bölgelere nakil edilmesi işlemidir. Uzun yıllardır uygulanan saç ekim operasyonları günümüz de teknolojik gelişmeler ile birlikte kalıcı ve estetik çözümler sunmaktadır.

Devamı

Saç Tedavileri

Saçlarınız dökülüyor ancak ekim yapılacak kadar açık alanınız yok ise elinizdeki hazineyi kaybetmeden saçlarınızı geri kazanabilirsiniz. Saç tedavileri ile saç dökülmesine karşı medikal çözümlerden yararlanabilirsiniz. Bu blog yazımızda sizden gelen soruları yanıtlamaya çalışırken kullandığımız teknikleri de sıraladık.

Devamı

Saç Ekimi Kimlere Yapılır?

Tüm estetik uygulamalar gibi saç ekiminin de belirli kriterleri vardır. Herkes saç ekimi yaptırabilir mi? Kimler saç ekimi için uygundur? Hangi durumlarda saç ekimi yapılmıyor? Tüm bu sorulara cevap verdiğimiz blog yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Devamı

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi gibi ciddi bir operasyona karar verdiyseniz ve saç ekimi merkezleri ile alakalı araştırmalarınıza başladıysanız mutlaka yazımızda geçen önemli noktalara dikkat etmeniz gerekir. Bu noktaları öğrenmek için yazımızın devamını mutlaka okuyun!

Devamı

Saç Ekimi Sanatı

Saç ekimine karar vermeden önce saç dökülmesinin nedenlerini öğrenmek gerekir. Birçok sebeple saçlarımız dökülebilir. Saç ekimi belki gerçekten bir sanat dalı değil ama işini doğru yapan doktorlar tarafından saç ekimi yapıldığında, bir sanat eseri ortaya çıktığına şahit olabilirsiniz.

Devamı

Saç Nakli Aşamaları Nelerdir?

Saç ekimi süreçleri hakkında detaylı bilgi almak, saç ekiminde izlenen yolları ve son dönemde kullanılan saç nakli tekniklerini öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Devamı

Perkutan Tekniği ile Saç Ekimi Nedir?

Günümüzde kadın erkek herkesin ortak problemi olan saç dökülmesi giderek artmakta ve saç ekimine olan rağbeti hızlandırmaktadır. Perkutan tekniği ile saç ekimi hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz blog yazımızı okumak ve saç ekimi randevusu oluşturmak için hemen tıklayın.

Devamı

Saç Ekimi Öncesi Hepatit Testi

Saç ekimi yaptırmadan önce mutlaka yaptırmanız gereken tahlilleri sıraladığımız, bu tahlillerin yapılma amacı ve karşılaşına örnek hastalıkların kaynaklarını sorguladığımız yazımızı mutlaka okumalı, saç ekimi öncesi dikkatli olmalısınız.

Devamı

Sakal Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Sakal ekimi ile alakalı bize sorduğunuz soruları ve Türkiye'de Sakal Ekimi hakkında sizler için doktorlarımızdan ve saç ekimi ekiplerinden derlediğimiz bilgileri aktarmaya çalıştık. Bu blog yazımızda sakal ekimi hakkında birçok faydalı bilgiye erişebilirsiniz.

Devamı

Saç Tedavilerinde Medikal Yöntemler

Saç tedavileri; saçların dökülmesini engellemek ve yavaşlatmak için uygulanan tedavilere verilen genel isimdir. Bu blog yazımızda, saç tedavileri ile alakalı genel bilgileri ve yöntemleri sizlere aktarmaya çalıştık.

Devamı

Saç Ekimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Saç ekimi hakkında bilmeniz gerekenler ile alakalı hazırladığımız bu yazıyı okumadan, saç ekimi merkezi seçiminizi yapmayın. Bu yazımız ve yazı içerisinde referans olarak gösterdiğimiz linklere tıklayarak işlem hakkında genel bilgilere erişebilirsiniz.

Devamı

Saç Ekimi Nasıl Yapılan Bir İşlemdir?

Saç ekimi tekniklerinden ve saç ekimi yapılışı ile alakalı genel bilgilerden bahsettiğimiz blog yazımıza göz atmalısınız. Bu yazıda yer alan linkler aracılığıyla daha ayrıntılı saç ekimi bilgileri alabilir, dilerseniz saç ekimi yorumları hakkında bize direkt ulaşabilirsiniz.

Devamı

Saç Ekimi Neden Dikkat Edilmesi Gereken Bir Uygulamadır?

Saç ekimi bir estetik operasyondur. Bunun yanında, en hassas davranılması gereken ve uzmanlar tarafından yapılması gereken önemli bir işlemdir. İşte bu yazımızda, sizler için bu nedenleri sıralayarak; saç ekimi öncesi, nakil anı ve sonrasında yapılması gerekenleri bir bir sıraladık.

Devamı

Boyun Gençleştirme

Boyun gençleştirme için kullanılan tüm tedavi yöntemleri ile alakalı bir liste yaptık. Bu listede boyun gençleştirme işlemi sırasında kullanılabilecek kozmetik uygulamalar yer alıyor. Ayrıca estetik konusunda tavsiyelere de bu yazıdan ulaşabilirsiniz.

Devamı

Göz Altı Morluklarına İyi Gelen Bitkisel Çözümler

Bu yazımızda, göz altında oluşan morlukların bitkisel yöntemlerle nasıl giderilebileceği hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Bu yazıda yer alan bitkisel tarifler sayesinde gözünüzün alt kısmında beliren morlukların üstesinden gelebilirsiniz.

Devamı

Buz Lazer Nedir?

Son geliştirilen bir teknoloji olan buz lazer, epilasyon sırasında karşılaşılan ağrı acı gibi problemleri buz başlığı ile -3 dereceye kadar soğutabilmesi nedeniyle buz lazer nedir sorusuna cevap olarak geliştirilen bir teknolojidir. Ayrıntılı bilgiyi blog içeriğimizde bulabilirsiniz.

Devamı

Jet Plazma ile Cilt Yenileme

Plazma enerjisi, uygulandığı bölgede gaz halinde olan azot ve su buharının yüksek enerji ile plazma haline dönüştürülmesi işlemine denir. Jet plazma uygulaması ile alakalı bilgi alın, alternatif tüm yöntemler için bizimle iletişime geçin.

Devamı

Medikal El ve Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal el, ayak bakımı sağlığa yönelik uygulanan özel bir bakımdır. Medikal el ve ayak bakımı alanında uzman el ayak bakımı uzmanları tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Devamı

Çatlak Tedavisi (Bi-One)

Çatlak tedavisi birçok alternatif cihazla yapılıyor. Biz de bu yazımızda bu çatlak tedavisi yöntemleri ve bu yöntemlerin kısa açıklamalarını sizlerle paylaşmaya çalıştık. Şimdiden iyi okumalar, yazımızı arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın!

Devamı

Düzenli Cilt Bakımı

Cilt bakımında uygun ve profesyonel ürünler kullanılarak istenilen sonuçlara ulaşmak mümkündür. Kırışıklıkların aza indirilmesi, cilt yağlanmasının giderilmesi, cilt kuruluğunun önlenmesi, lekelerin giderilmesi, lifting, antiaging uygulamaları, siyah nokta temizliği, masaj uygulamaları gibi işlemler yapılır.

Devamı

Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız yüz germe işlemi, herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeyen kozmetik estetik uygulamalara verilen isimlerdir. Bu işlemlerin birkaçını sizler için sıraladık ve haklarında kısa bilgiler aktarmaya çalıştık. Bu rehber umuyoruz ki faydalı olacaktır.

Devamı

Nedir Bu PRP?

PRP uygulaması 30’lu yaşlarla 40’lı yaşlar arasında artan sarkmalarda ve kırışıklıklarda vücudun farklı bölgelerindeki cilt dokusunda oluşan gevşemelerde uygulanan ve hücre yenilenmesi sağlayan çok cilt gençleştirme tedavisidir.

Devamı

Fokus Ultrason (HIFU) ile Yüz Germe

Fokuslu ultrason ile ameliyatsız yüz germe herkes tarafından bilinen ama çok az kurum tarafından iyi uygulanabilen bir yöntem. Sizler için Fokus Ultrason yani HIFU hakkında bilmeniz gerekenleri okuyabileceğiniz bir yazı hazırladık.

Devamı

Kırışıklık Dolgusu ve Dolgu Uygulamaları

Kırışıklık dolgusu enjeksiyonu; kaz ayaklarında, boyun çizgilerinde, kaş çatma çizgisinde, alın bölgesindeki kırışıklıkları önemli seviyede ortadan kaldıran kolay ve güvenilir bir yöntem olup özellikle yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkan çizgi ve kırışıklıkların tamamen kalıcı hale gelemeden müdahale edilerek en aza indirgenmesini sağlar.

Devamı

Kilit Askı Yöntemi Nedir?

Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden biri olan kilit askı yöntemi genellikle 30-50 yaş aralığında aşırı sarkıklığı olmayan kişilere çok daha uygundur.

Devamı

Doğal Yöntemlerle Cilt Beyazlatma

Evde kolayca uygulayabileceğiniz cilt beyazlatma yöntemleri hakkında bir blog yazısı derledik. Siz de evde kolayca uygulayabileceğiniz kozmetik öneriler hakkında fazlasını öğrenmek istiyorsanız yazının devamını mutlaka okuyun!

Devamı

Gözaltı Morluklarına Ne İyi Gelir?

İnsan vücudunda en dikkat çekici bölge baş bölgesi olup, bu bölgede de gözler kalbin aynasıdır. Gözlerimiz ruh halimizi de yansıtır. Gözaltı morluklarıyla savaşan kişilerdenseniz, morluklarınızı giderecek önerilerin yer aldığı blog yazımızı mutlaka okumalısınız!

Devamı

Doğal ve Pratik Cilt Temizleme Yöntemleri

Gün boyu cildinizin maruz kaldığı kirlilik, gazlar, sigara dumanı gibi şeylerden cildinizi temizlemek, daha parlak ve dinç bir görünüme kavuşmak istiyorsanız mutlaka sizin için hazırladığımız bu rehberi okumalısınız.

Devamı

Evde Dezenfektan Yapımı Tarifi

Evde dezenfektan yapımı tarifi ve evde hijyenik mendil yapımı ile alakalı birkaç önemli noktaya değindiğimiz blog yazımıza mutlaka göz atmalısınız.

Devamı

Somon DNA Aşısı Nedir?

Cilt gençleştirme tedavileri hakkında bilgiler edinmek istiyorsanız, Somon DNA ile tanışmanızın vakti geldi. Zamanla zayıflayan hücrelerde yenilenme ve sıkılaşma etkisi gösteren Somon DNA Aşısı hakkında ayrıntılı bilgiye erişmeniz için hazırladığımız blog yazımızı mutlaka okuyun.

Devamı

Ev Yapımı Cilt Bakımı Kürleri

Evde yapabileceğiniz doğal bakım kürleri, cilt temizliği malzemeleri, kolayca uygulayabileceğiniz bitkisel peeling ve maske tariflerine yer verdiğimiz blog yazımızı mutlaka okumalısınız!

Devamı

Milia Temizliği Nasıl Yapılır?

Milia cilt yüzeyindeki keratinlerin sıkışması durumuna verilen isimdir. İz kalmaması için, milia temizliğinin mutlaka uzmanlar tarafından yapılması gerekir.

Devamı

Batık Tırnak Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tırnak batması, tırnağın tırnak yatağına doğru uzandığı acı verici bir sağlık sorunudur. Genellikle ayak baş parmağında görülür ve ayak tırnağı köşesi veya kenarının kıvrılıp çevredeki cilde gömülmesi sonucu oluşur. Tırnak batması ile alakalı detaylı bilgilere erişmek için yazının devamını okuyun!

Devamı

Evde Yapabileceğiniz Doğal Makyaj Malzemeleri

Çok hızlı büyüyen kozmetik sektörüyle inatlaşmaya ne dersiniz? Ev yapımı makyaj malzemeleri tarifleri için yazının devamını okumanız yeterli olacak. Hem doğal hem de pratik makyaj malzemeleriyle daha güzel görünebilir, cildinize kimyasalların verdiği zararları azaltabilirsiniz.

Devamı

Leke Tedavileri

Leke tedavileri için geliştirilen tüm tedavi yöntemlerine, leke tedavisi çeşitlerine ve kullanılan cihazlara, lazerle ve peeling yöntemleriyle uygulanan leke tedavilerine yer verdiğimiz blog yazımızı mutlaka okuyun.

Devamı

Terlemeyi Önlemenin Doğal Yolları

Aşırı terlemenin önüne geçmek, bunu yaparken de doğal yollardan yararlanmak istiyorsanız, bu yazımız tam size göre. Terlemeyi önleyen, ter kokusunu engelleyen doğal yöntemler ile alakalı hazırladığımız yazımızı hemen okuyun.

Devamı

Kilo Vermeye Yardımcı Doğal Besinler

Kilo vermeye çalışırken, hem sağlıklı hem de besleyici gıdalar tüketmeye dikkat etmelisiniz. Diyetisyen kontrolünde uyguladığınız diyetinize ek olarak yağ yakmanıza yardımcı olacak besinleri derledik. Keyifli okumalar.

Devamı

Kırşıklık Dolgusu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kozmetik dermatoloji doktor işlemleri sorumlumuz tarafından yazılan bu yazıda; kırışıklık dolgusu hakkında genel bilgilere, kırışıklık dolgusunun kullanım alanlarına ve kırışıklık dolgusu hangi tedavilerde rol aldığına dair bilgiler alabilirsiniz.

Devamı

PRP Nedir?

PRP tüpü içerisin de jel benzeri özel bir madde bulunur ve bu jel santrifüj esnasında trombositler ile gereksiz plazma sıvısının birbirinden ayrılmasını sağlar.

Devamı

Alidya ve Lipoliz

ALİDYA; Yağ hücrelerinin büyümesine sebep olan toksin maddelerin (demir ve hemosiderin) birikmesini önleyerek ,selülit tabakasının azalarak ortadan kaybolmasını sağlar.

Devamı

Kilit Askı ile Ameliyatsız Yüz Germe

Yaşlanmayla birlikte yüzde oluşan sarkma problemi günlük hayatta birçok kişiyi rahatsız eder. Bu noktada çeşitli estetik operasyonların oluşturduğu farkla çok daha özgüvenli ve mutlu hissetmek mümkündür.

Devamı

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon nedir ve hangi lazer epilasyon cihazları etkilidir gibi sorular alıyorduk. Biz de bu soruların cevabını vermek, lazer epilasyon hakkında sizleri bilgilendirmek ve lazer epilasyon merkezi seçerken dikkat etmeniz gerekenleri derledik. Blog yazımızı mutlaka okuyun.

Devamı

Kilit Askı Yöntemi İle Yüz Germe Nedir?

Fransız askı olarak da bilinen kilit askı ile ameliyatsız yüz germe hakkında merak ettikleriniz, sorularınızın cevapları ve tedavi süreci hakkında her şeyi birleştirdik! Yazımızı mutlaka okuyun!

Devamı

Lazer Epilasyon Uygulaması Nedir?

Lazer epilasyon, lazer ışığının kıl köklerine teması ile yoğunlaşan ısı enerjisinin köklerde oluşturduğu tahribat sayesinde, kılların uzun süreli olarak yok edilmesi işlemine denir.

Devamı

Somon DNA Tedavisi

Bu yazımızda somon dna olarak bilinen gençlik aşısı tedavisi hakkında sizlerin sorularına aradığımız cevapları derledik. Daha ayrıntılı bilgilere erişmek isterseniz bizimle iletişime geçebilir, hekim desteği talep edebilirsiniz.

Devamı

Dermaroller Nedir?

Dermapen uygulamasının bir benzeri olan dermaroller hakkında sizlerden gelen soruları derlediğimiz yazıyı mutlaka okumalısınız. Bu yazıda yer alan dermaroller ile yapılan işlemler kurumumuzun hizmet listesinde yer alır.

Devamı

Organik Peeling Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Organik peeling hakkında bilmeniz gerekenleri ve bu konuda bize sık gelen soruların cevaplarından derlediğimiz blog yazımızı mutlaka okumalısınız. Ayrıntılı bilgi ve randevu için bize form doldurarak ulaşabilirisniz.

Devamı

Kök Hücre Tedavisi ile Gençleşme

Daha genç görünebilmek için yapılması gerekenler arasında belki de en çok merak edilen yöntem kök hücre tedavisi ile gençleşme diyebiliriz. Uzmanlık gerektiren ve ehil ellerde yapıldığında etkisi görülebilen bu uygulama hakkında ayrıntılı bir rehber hazırladık. Mutlaka okumalısınız.

Devamı

Doğal Yöntemlerle Dudak Dolgunlaştırma

Dolgun dudaklara sahip olabilmek için başvurabileceğiniz birçok kozmetik uygulama var. Ayrıca cerrahi müdahaleler ile dudak estetiği de yapılabiliyor. Bu yazımızda ise biz dudak dolgunlaştıran doğal yöntemler üzerinde durmak istedik. Evde kolayca temin edebileceğiniz malzemeleri kullanarak kendi dudak dolgunlaştırma işleminizi yapabilirisniz. Hadi göz atın.

Devamı

Hücre Yenileyici Besinler

Hücrelerinizin yenilenmesini, cildinizi gençleştirmesini, vücudunuzu baştan aşağı yenilemeyi sağlayan hücre yenileyici besinleri sizler için anlattık.

Devamı

Ozon Tedavisi Nedir?

Bağışıklık sisteminizi güçlü tutmak için beslenmenize dikkat etmenin yanı sıra bağışıklık güçlendirme tedavilerinde de yararlanabilirsiniz. estethica ve Vitalica Wellness merkezlerimizde uyguladığımız ozon tedavisini sizler için anlattık.

Devamı

Koruyucu Kış Çayları

Soğuk havaların yaklaşması ile bağışıklık sistemimizi hastalıklara karşı güçlü tutmamız gerekmektedir. Bağışıklık güçlendiren koruyucu kış çayları hakkında detaylı bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Devamı

Form Korumak İçin Evde Kolayca Yapabileceğiniz Egzersizler

Corona virüsü sebebiyle evde kalınması gereken günlerde vücut formunu korumak mümkündür. Beslenmenize dikkat edemeseniz bile bir kaç vücut egzersizi ile kilo verebilir veya formunuzu koruyabilirsiniz. Bu yazımızda sizleri çok yormayacak vücut egzersizleri bulabilirsiniz. İşte başlıyoruz;

Devamı

Supracor ve Yakın Görme Tedavisi

40 yaş sonrasında birden yakın görmenizde bozulma olduğunu farkedersiniz. Bu; tıpkı saçların beyazlaması , hafif hafif yüzde kırışıklıkların görülmesi gibi bir şeydir. Kısacası yaş ile ilgili bir durumdur.

Devamı

Sağlıklı Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Sağlıklı beslenme denildiğinde aklınıza dayanılması güç sporlar, sıkı diyetler ve zorlayıcı aktiviteler mi geliyor? Eğer cevabınız evet ise, yazımızı okuyarak sağlıklı beslenme nasıl olmalı sorusuna beraber yanıt bulalım.

Devamı

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama cihazlarından biri olan Smoothshape, ameliyatsız bir uygulama sağlar. Lazer epilasyondan farklı dalga boyundaki lazer ışınları ve vakumla çalışmaktadır.

Devamı

Horlamayı Engelleyen Bitkisel Çözümler

Horlama probleminizden bir türlü kurtulamıyor ya da eşinizin horlamasına katlanamıyor musunuz? Sizler için evde kolayca hazırlayabileceğiniz, birçok kişinin horlamasını engelleyebilen tarifler ve öneriler hazırladık. Mutlaka yazının devamını okuyun.

Devamı

Ruh Sağlığına İyi Gelen 6 Doğal Çözüm

Günümüzde birçok hastalığın tedavisinde artık alternatif yöntemler çok daha popüler hale gelmiştir. Alternatif yöntemleri önemli ve çekici kılan şey ise doğal olmalarıdır. Gripten tutun da baş ağrısına ve hatta depresyona bile tedavi eden bitkilere ulaşmak artık çok kolay.

Devamı

Kan Şekerini Dengeleyen Gıdalar

Kan şekerinizi dengelemek kısa ve orta vadede başka rahatsızlıklara yakalanmamanın önemli bir kuralıdır. Kan şekerinizi doğal yöntemlerden faydalanarak dengelemek istiyorsanız, yazımızda yer alan önerilere mutlaka göz atmalısınız. Sağlıklı yaşam konusunda evde pratik uygulamalara bağlı kalmadan önce yazımızı okuyun!

Devamı

Gribe İyi Gelen Bitki ve Çaylar

Kış aylarının iyiden iyiye kendini hissettirmesiyle birlikte, grip olan kişilerin sayısında da bir artış gözle görülür şekilde kendini gösterdi. Griple mücadele için doğal yollara başvurmak istiyorsanız, direncinizi artıracak kış bitki çayları ve bitkileri listeledik. Yazının devamını mutlaka okuyun.

Devamı

HIV Nedir? Nasıl Bulaşır?

Dünya HIV günü ile alakalı herkes fikrini belirtirken, biz de estethica olarak AIDS farkındalığına katkıda bulunmak, HIV hakkında genel bilgiler vermek ve bu durumun nasıl bulaşabildiğine yönelik bilgiler aktarmak istedik.

Devamı

Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Diyet yapmak bir disipline, programa ihtiyaç duyar. Sıkı diyet programları arasında kaybolmamak, programları uygularken sağlıklı da kalabilmek için mutlaka belirli bir disiplin çerçevesinde uygulamaya ihtiyacınız var. Diyet yaparken mutlaka dikkat etmeniz gerekenleri derlediğimiz yazımızı mutlaka okuyun.

Devamı

Yüz Yogası Nedir?

Son zamanların yükselen akımlarından birisi olan yüz yogası hakkında bilgileri derledik. Yüz yogası ile yüzdeki zamana bağlı sarkmaları gidermek ve düzenli yaparak daha sıkı bir görünüm elde etmek nasıl mümkün olabiliyor? Merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.

Devamı

Sağlıklı ve Gür Saçlar İçin Beslenme Önerileri

Sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak için nasıl beslenmeniz gerektiğini biraz araştırdık ve doktorlarımızın da önerileriyle size bu yazıyı hazırladık. Sağlıklı beslenirke saçlarınızı da güçlendirmek istiyorsanız mutlaka okuyun!

Devamı

Koronavirüse Karşı Vücudunuzu Güçlendirin

Mikroplardan ve diğer dış etkilerden vücudunuzu koruyabilmeniz için, bağışıklık sisteminizi güçlendirmeniz gerekiyor. Bağışıklık sistemini güçlendiren doğal yiyecek ve içecekler ile korona virüse karşı hijyen talimatlarının yer aldığı yazımızı mutlaka okuyun.

Devamı

Bağışıklık Nasıl Güçlendirilir?

Koronavirüs başta olmak üzere vücudun savaştığı tüm dış etkenlerle savaşmasındaki birinci silah bağışıklık sistemi nasıl güçlendirilir? Bağışıklık güçlendirme tedavileri ve doğal yöntemlerle bağışıklık güçlendirme hakkında bilgileri derledik.

Devamı

Evde Koruyucu Maske Yapımı

Evde koruyucu maske yapımı ile alakalı webden derlediğimiz bazı yöntemleri sizlerle paylaşmayı doğru bulduk. Eczanelerde satılan maskelere çok yoğun talep olması ve sağlık çalışanlarına maske yetmemesi sorununu evde maske yaparak biraz olsun azaltabilirsiniz.

Devamı

Koronavirüs Nasıl Tespit Edilir?

Bu yazımızda koronavirüs testi hakkında genel bir özet yapmak istedik. Koronavirüs belirtileri ve semptomların nasıl karşılanması gerektiğini, hastaneye gitmeden önce neler yapılması gerektiğini sizler için yazdık. Dornaz Alfa güncellemesi yapılmıştır.

Devamı

Ücretsiz Maske Nasıl Alınır?

E-Devlet üzerinden maske talebi yapmayı adım adım anlatarak size bir nebze olsun katkı sağlamayı planladığımız bu içeriğimizde ptt avm ücretsiz maske dağıtımı ve nasıl alınır hakkında bilgi vermek istedik.

Devamı

Doğal Ağrı Kesiciler

Ağrı kesici özelliği olan doğal ürünler, meyveler, sebzeler ve baharatlar ile alakalı detaylı bilgi almak; doğal ağrı kesicilerin listesine ulaşmak için yazımızı okuyabilir, dilerseniz sağlıklı yaşam uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

Devamı

UltraShape V3 Nedir?

Ultrashape; tam vücut şekillendirme, yağ parçalama ve cilt sıkılaştırma için kullanılan bir cihazdır. Ultrashape hakkında detaylı bilgi almak için yazımızı okuyun!

Devamı

Ameliyatsız Bölgesel İncelme

Ameliyatsız bölgesel incelme uygulamaları, herhangi bir cerrahi operasyon olmadan çeşitli bölgesel fazlalıklardan kurtulmak isteyen bireylere etkili sonuçlar sunan tekniklerdir.

Devamı

Çağımızın Sorunu: Obezite

Günümüzün ve geleceğin sorunu haline gelen obezite hakkında merak ettiklerinizi derledik. Obezite yani aşırı şişmanlık hakkında detaylı bilgi almak ve tedavi yöntemlerini öğrenmek için mutlaka yazımıza göz atmalısınız.

Devamı

Dengeli Beslenmenin Önemi

Dengeli beslenmenin önemine, dengeli beslenmek hakkında ipucu ve tavsiyelere erişebileceğiniz blog yazımızı mutlaka okumalısınız!

Devamı

Kimlere Hacamat Yapılabilir?

Hacamat ile alakalı çokça soru alıyoruz. Türkiye'de kupa çekme ve hacamatı hastane ortamına taşıyarak geleneksel tıp ve modern tıp arasındaki bağı kuvvetlendiren hastanelerimizde verdiğimiz hacamat hakkında hadi biraz bilgi alın.

Devamı

Sağlıklı Smoothie Tarifleri

Kilo kontrolü sağlamanız, günlük vitamin ihtiyacınızı lezzetli şekilde karşılamanız ve tabii ki daha sağlıklı beslenebilmeniz için tarifler vermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda sizler için hazırlaması çok pratik olacak smoothie tarihleri yer alıyor. Afiyet olsun!

Devamı

Doğal ve Sağlıklı Olmaya Meraklılar İçin 9 Kalp Dostu Besin

Kalbinizi yormayan, kolestrol ve diğer dengeleri kontrol altına almanızı sağlayacak 9 özel kalp dostu gıda ile karşınızdayız. Sizler için derlediğimiz kalp dostu besinlerle sağlıklı yaşam serüveninizi daha da güvenli hale getirebilir, kendinize de kalbinize de iyi bakabilirsiniz.

Devamı

C Vitamini Takviyesi Neden Önemlidir?

Damardan C vitamini takviyesi son zamanlarda çok konuşuluyor. estethica ve Vitalica Wellness kliniklerinde uzun süredir sizlere sunduğumuz IV Therapy hakkında hazırladığımız blog yazısını okuyarak detaylı bilgiye erişin.

Devamı

3 Muhteşem Az Kalorili Tatlı Tarifi

Koronavirüs sebebiyle #evdekal çağırlarına uyulduğu şu günlerde, evde kolaylıkla yapabileceğiniz az kalorili tatlı tarifleri paylaşmak istedik. Bu az kalorili tatlı tarifleri ile hem tatlı krizlerinize bir çözüm bulabilceksiniz hem de sağlıklı yaşam çizginizden ayrılmamış olacaksınız.

Devamı

Evde Bez Maske Yapımı ve Kullanımı

Evde bez maske yapımı ve kullanımı ile alakalı pratik bilgilere yer vermeye çalıştığımız blog yazımızı okumalısınız. Bu yazıda dikiş makinesiyle pratik maske yapımı anlatmaya, evde t-shirtten maske yapımı gibi önemli bir konuya değinmeye çalıştık.

Devamı

Ramazan Ayı ve Beslenme Önerileri

Ramazan ayının gelmesi ve tutulan oruçlara bağlı olarak, hızlı kilo alma ve zayıflama gibi istenmeyen durumlar ortaya çıkmaya başladı. Bu gibi istenmeyen durumlara karşı sizlere birkaç öneride bulunmak için bu yazıyı hazırladık. Mutlaka okumalısınız.

Devamı

Akupunktur Yöntemi İle Anksiyete Tedavisi

Özellikle pandemi sürecinde yaşanılan kaygılar ve stresler bir çok kişide anksiyete (kaygı bozukluğu) problemi ortaya çıkardır. Anksiyete tedavisinde bir çok yöntem olduğu gibi akupunktur yöntemi ile anksiyete tedavisi uygulanmaktadır.

Devamı

İbn-i Sina Kimdir?

İbn-i Sina kimdir ve tıp, felsefe, astronomi ve simya alanlarında insanlığa neler katmıştır. Bu yazımızda hem sizden gelen soruları hem de kendi derlediklerimizi paylaşarak İbn-i Sina hakkında sizlere ayrıntılı bilgiler vermeye çalıştık. Keyifle okumanızı diliyoruz.

Devamı

Migren Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Migren birçok kişinin kabusu. Biz de geleneksel tıp tekniklerinden faydalanarak migren tedavisi ile alakalı çalışmalar yürütüyoruz. Migren tedavisi ve bu tedavi ile alakalı tüm ayrıntılara bu yazıda kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Devamı

Kupa Tedavisi (Cupping) Nedir?

Son yıllarda bilimin gelişmesiyle birlikte adeta çağ atlayan modern tıp, her geçen gün farklı bir tedavi tekniğiyle sağlık standartlarını bambaşka bir boyuta taşıyor. Bu yazımızda İbn-i Sina Geleneksel Tıp Uygulamaları arasında en çok kullanılan yöntemlerden birisi olan kupa terapisini inceledik.

Devamı

Sülük Tedavisi Nedir?

Geleneksel tıbbın ve doğal tedavi yöntemlerinin öneminin gittikçe artmaya başladığı günümüzde, sağladığı sayısız faydalarla öne çıkan tamamlayıcı tıp uygulamaları yaygın bir kesim tarafından rağbet görüyor. Bu yazımızda sülük tedavisi hakkında genel bilgilere yer verdik.

Devamı

Hacamat Nedir? Nasıl Yapılır?

Modern tıp günümüzde bilimin en yeni metotları eşliğinde çeşitli hastalıklarla mücadele ederken, binlerce yıllık insanlık tarihinin deneyimlerinden yola çıkan geleneksel tıp da kendi teknikleriyle şifa dağıtmaya devam ediyor.

Devamı

Geleneksel Tıp Uygulamaları Nelerdir?

Doğu ve Batı tıbbının entegrasyonunu ortaya çıkaran bu geleneksel yöntemler arasında günümüzde en çok itibar görenler, hacamat, sülük ve kupa tedavisi olarak sayılıyor.

Devamı

Geleneksel Tıp İle Kısırlık Tedavisi

Geleneksel tıp yöntemleri kullanılarak yapılan birçok tedaviye ek olarak; geleneksel yöntemlerle kısırlık tedavisi de estethica'da yapılıyor. Bu konuda sizleri bilgilendirmek ve detaylı bilgi vermek için bu yazıyı hazırladık. Mutlaka okumalısınız!

Devamı

İltihaplı Eklem Romatizması Tedavisi

Geleneksel tıp yöntemi ile iltihaplı romatizması hastalığı el ve ayaklarda şişme ve şekil bozukluğu gibi deformasyonların yanı sıra, oldukça ağrılı bir süreç oluşturduğu için yaşam kalitesini düşüren bir hastalıktır.

Devamı

El Titremesine İyi Gelen Bitkiler

El titremesinin birçok sebebi vardır. Bu sebepler psikolojik veya fizikseldir. El titremesi ilaçlarla veya doğal yöntemlerle tedavi edilebilir. Bu yazımızda el titremesine iyi geldiği düşünülen bitkileri ve çayları derledik. Yazının devamını mutlaka okuyun.

Devamı

Stres Altında Kilo Yönetimi

Stresli olduğunuz, kaygılarınızın arttığı zamanlarda yemek alışkanlıklarınız ve düzeninizde değişiklikler olabilir. Bazı insanlar iştah kaybı yaşarken, bazı insanlarda iştah artışı ortaya çıkar.

Devamı

Ketojenik Diyetlerin Sağlığa 5 Faydası

Düşük karbonhidratlı diyet ve ketojenik diyet nedir? Sağlığa faydaları nelerdir? Sizlere bu yazımızda düşük karbonhidratlı diyet ve ketojenik diyetin sağlık üzerindeki etkilerini anlattık.

Devamı

Sevdiğiniz Şeylerden Vazgeçmeden Diyet Yapın

Sevdiğiniz tatlıları, hamur işlerini ve muhallebileri yiyerek zayıflama ister misiniz? Sizler için özel diyet listeleri hazırlayarak, özellikle koronavirüs salgını döneminde nasıl formda kalabileceğinizin üzerinde durduk.

Devamı

Aletlerle Vücut Şekillendirme

Kurumumuzda kullandığımız vücut şekillendirme ve bölgesel incelme cihazlarını sizler için derledik. Bu yazıda yer alan bilgiler ışığında form doldurabilir, vücudunuza en uygun seçenekleri gözden geçirebilirsiniz.

Devamı

Aralıklı Oruç Diyeti Nedir?

Aralıklı oruç diyeti hakkında diyetisyenlerimizden aldığımız bilgileri ve araştırmalarımızdan elde ettiğimiz başka ayrıntıları paylaştığımız bu blog yazımızı mutlaka okuyun. Aralıklı oruç yöntemlerini ve bilmeniz gerekenleri yazımızda bulun!

Devamı

Varis Nedir?

Varis Nedir? Varislerle mücadele edebilmek için varis oluşma sebeplerini ve varis tedavisi yöntemlerini bilmeniz gerekir. Sizler için bu bilgileri derledik. Mutlaka okuyun.

Devamı

Köpükle Varis Tedavisi

Varis tedavisinde en çok kullanılan yöntemler arasında yer alan köpükle varis tedavisi ile alakalı blog yazımızı mutlaka okuyun!

Devamı

Varis Tedavisi Yöntemleri

Toplardamarlar içinde kanın tek yönlü akışını sağlayan kapakçıklar düzgün çalışmadığı zaman varis oluşur. Varis tedavisi yöntemleri nelerdir?

Devamı

Skleroterapi Nedir?

Skleroterapi nedir ve kimler tarafından tercih edilir? Ayrıca bu uygulama öncesi ve sonrası yapmanız gerekenler hakkında bilgilerin yer aldığı bu yazı, sizler için bir rehber niteliğinde olması için yazıldı. Detaylı bilgi için yazının devamını okuyun.

Devamı

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun