Sağlıklı Güzellik Yazıları

Burun Estetiği Operasyonu

Burun estetiği, hastanın yüzüne yakışan, göze hoş gelen ve sağlıklı nefes alabilen bir burun elde etme amacıyla yapılan ameliyattır.

Devamı

Meme Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Meme estetiği; meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme ameliyatlarının tamamını kapsar. Hastanın göğsünün durumuna göre talep ettiği ameliyat, doktoruyla aldığı ortak karar neticesinde gerçekleştirilir.

Devamı

Liposuction

Daha ince ve şekilli vücut hatlarına sahip olmak, hemen herkesin hayalleri arasında yer alır. Günümüzde birçok kişi, düz bir karın ve ince bir bel görüntüsüne kavuşmak için çeşitli diyet programlarına ya da spor aktivitelerine başlamaktadır.

Devamı

Abdominoplasti - Karın Germe

Daha ince ve fit bir görünüme sahip olmak, kişinin hem kendini daha özgüvenli hissetmesini hem de sosyal ortamlarda daha fazla beğeni görmesini sağlar.

Devamı

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe kulak sorunu, doğuştan gelen ve kulağın kafatasıyla yapmış olduğu açının farklılığından dolayı oluşan bir durumdur.

Devamı

Burun Estetiği

Yüzün tam merkezinde yer alan burun, karşıdan bakıldığında en çok dikkat çeken organlarımızdan biridir. Bu sebeple burun üzerinde yapılacak küçük değişimler, kişinin estetik açıdan görüntüsünde büyük farklılıklar ortaya koyacaktır.

Devamı

Jinekomasti Nedir?

Jinekomasti sadece estetik cerrahi operasyonlar ile tedavi edilebilmektedir. Jinekomasti tedavileri göğüs estetiği birimimizde, uzman doktorlarımız tarafından yapılır.

Devamı

Göz Kapağı Operasyonları

Alt ve üst göz kapaklarında ortaya çıkan sarkma,  torbalanma gibi deformasyonların giderilmesi için yapılan cerrahi operasyonlara göz kapağı estetiği denir.

Devamı

Burun Estetiği (Rinoplasty) Operasyonu

Burun estetiği planlanırken, burun ile yüz oranına bakılarak estetik açıdan uygunluğu belirlenirken, sağlık açısından da burnun nefes alma fonksiyonunun sağlıklı olarak yerine getirilmesini sağlamaktır.

Devamı

Burun Estetiği (Rinoplasty)

Burun ameliyatı planlamasında en önemli unsur, her hastaya, her buruna farklı burun planlaması ve tasarımı yapıp estetik ameliyatı gerçekleştirmektir.

Devamı

Burun Ameliyatı Teknikleri

Burun estetiği ameliyatları açık ve kapalı teknik olmak üzere iki teknikle yapılır. Burun estetiği ameliyatlarında hastanın yüz şekli, burun şekli ve hastanın istekleri göz önünde bulundurularak ameliyat öncesi planlama yapılır.

Devamı

Karın Germe Operasyonu (Abdominoplasti)

Karın germe operasyonları; karın bölgesinde sarkan, çatlayan, şekil açısından düzensiz bir görüntüye sahip olan kişilerde estetik görüntü kaygısı ile yapılan operasyonlardan biridir.

Devamı

Meme Büyütme Cerrahi Yöntemleri

Meme büyütme estetiğinin amacı kişinin memesinin küçük olmasından doğan memnuniyetsizliğini gidererek kişinin vücuduna uygun doğal bir meme yapılmasıdır.

Devamı

Burun Estetiği Yaptırmadan Önce Bunlara Dikkat

Burun estetiğine karar verdiyseniz, ameliyat öncesinde dikkat etmeniz gereken bir dizi şey vardır. Küçük ama etkili önerilerimizi dikkate alırsanız, burun estetiği süreci daha rahat geçecektir. Tüm detaylar yazımızda, hemen okuyun.

Devamı

Ayak ve Bacaklarda Estetik

Bacak estetiğinde basen, uyluk, iç bacaklar, alt bacak ve ayak bilekleri birlikte değerlendirilir. Amaç bacakları olabildiğince ince ve uzun göstermektir. Bu ameliyatlar bacak inceltme ve çarpık bacak estetiği ameliyatlarıdır.

Devamı

Jinekomasti Nedir?

Jinekomasti erkeklerde memenin büyümesi ve kadınsı bir görünüme ulaşması durumudur. Jinekomasti operasyonu sonrası yaklaşık üç hafta boyunca göğüs bölgesini saracak şekilde bir korse giyilmesi gerekir.

Devamı

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasti)

Karın germe ameliyatları sağlık durumu uygun olan tüm kadın ve erkek hastalar için uygundur. Eğer hastanın fazla yağ dokusu varsa abdominoplasti, liposuction uygulaması ile desteklenebilir.

Devamı

Saçları Güçlendiren Tedaviler

Bu blog yazımızda saç güçlendiren tedaviler hakkında genel bilgi bulabilirsiniz. Hangi tedaviler saç güçlendirir? Bu tedaviler hangi sıklıklarla uygulanmalıdır? PRP saçı güçlendirir mi?

Devamı

Greft Nedir? Neden Önemlidir?

Saç ekimi işleminde uygun bölgelerden toplanan kıl köklerine greft denir. Greftlerin önemi, uygun saklama koşulları ve dikimde dikkat edilmesi gereken noktalar yazımızda.

Devamı

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi yöntemleri çok gelişti. Bu gelişmeler, saç ekimi tedavilerinin nasıl yapıldığı ve ne derece başarılı olduğunun da takibini zorlaştırdı. Sizler için saç ekimi baştan sona nasıl yapılır? Bu sorulara cevap vermeye çalıştık.

Devamı

Safir Perkutan Tekniği İle Saç Ekimi

Safir perkutan tekniği ile saç ekimi. Safir Perkutan Tekniği; Traşsız, Ağrısız Saç Ekimi uygulamasında tercih edilen ve hastanın acı çekmeden dilediği görünüme kavuşabilmesini sağlayan bir saç ekimi uygulamasıdır.

Devamı

Safir Perkutan Saç Ekimi

Safir Perkutan tekniğiyle saç ekimi nedir ve nasıl yapılır? Safir perkutan tekniğiyle saç ekiminin diğer saç ekimi yöntemlerine göre avantajları nelerdir?

Devamı

Saç Ekimi Sanatı

Saç ekimine karar vermeden önce saç dökülmesinin nedenlerini öğrenmek gerekir. Birçok sebeple saçlarımız dökülebilir.

Devamı

Saç Nakli Aşamaları Nelerdir?

Saç ekimi süreçleri hakkında detaylı bilgi almak, saç ekiminde izlenen yolları ve son dönemde kullanılan saç nakli tekniklerini öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Devamı

Saç Tedavilerimiz ve Saç Ekimi

Erkeklerin dikkat ettiği ve vazgeçilmezi olan saçlar, bir erkek için saç çok önemlidir. Yüzdeki eksikliği tamamlayan saçtır. estethica’da saç tedavisi ve ekimi ile ilgili bir çok çözüm bulabilirsiniz.

Devamı

Saç Ekimi Kimlere Yapılır?

Saç ekimi tedavisi, saç dökülmesi sonucu oluşan açıklıkların en kesin ve kalıcı tedavisidir. Saç Ekimi uygulamaları kimlere yapılabilir hakkında detaylı bilgi alın.

Devamı

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi gibi ciddi bir operasyona karar verdiyseniz ve saç ekimi merkezleri ile alakalı araştırmalarınıza başladıysanız mutlaka yazımızda geçen önemli noktalara dikkat etmeniz gerekir. Bu noktaları öğrenmek için yazımızın devamını mutlaka okuyun!

Devamı

Saç Ekimi Teknikleri Nelerdir?

FUE tekniği, köklerin verici bölgeden (ense-sakal-göğüs) Follicular Unit Extraction tekniği ile tek tek alınmasıdır. Kökler FUE tekniği ile alındıktan sonra ekim aşamasına geçilir. Saç ekimi teknikleri arasında neredeyse en çok kullanılan yöntemdir.

Devamı

Saç Ekimi Perkutan Tekniği

Saç ekimi donör bölge olarak belirtilen kısımda ki köklerin, saç kaybının yaşandığı bölgelere nakil edilmesi işlemidir. Uzun yıllardır uygulanan saç ekim operasyonları günümüz de teknolojik gelişmeler ile birlikte kalıcı ve estetik çözümler sunmaktadır.

Devamı

Saç Tedavileri

Saçlarınız dökülüyor ancak ekim yapılacak kadar açık alanınız yok ise elinizdeki hazineyi kaybetmeden saçlarınızı geri kazanabilirsiniz.

Devamı

Saç Tedavilerinde Medikal Yöntemler

Saç tedavileri var olan saç köklerinin güçlenmesini sağlayarak dolgun ve sağlıklı bir görünüm kazandırmak ve saç dökülmesini büyük oranda durdurmak için uygulanır.

Devamı

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakal ekimi de saç ekimi gibi birçok erkek tarafından sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Sakal ekimi hakkında detaylı bilgilere erişebileceğiniz blog yazımızı mutlaka okuyun.

Devamı

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

estethica'da saç ekiminde; FUE yöntemi, DHI Plus Gold ve Perkutan tekniği ile işlem yapılmaktadır. Perkutan tekniğinde kökler yanal kesiler içerisine yapılmaz.

Devamı

Saç Ekimi Neden Dikkat Edilmesi Gereken Bir Uygulamadır?

Saç ekimi bir estetik operasyondur. Bunun yanında, en hassas davranılması gereken ve uzmanlar tarafından yapılması gereken önemli bir işlemdir. İşte bu yazımızda, sizler için bu nedenleri sıralayarak; saç ekimi öncesi, nakil anı ve sonrasında yapılması gerekenleri bir bir sıraladık.

Devamı

Milia Temizliği Nasıl Yapılır?

Milia cilt yüzeyindeki keratinlerin sıkışması durumuna verilen isimdir. İz kalmaması için, milia temizliğinin mutlaka uzmanlar tarafından yapılması gerekir.

Devamı

Batık Tırnak Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tırnak batması, tırnağın tırnak yatağına doğru uzandığı acı verici bir sağlık sorunudur. Genellikle ayak baş parmağında görülür ve ayak tırnağı köşesi veya kenarının kıvrılıp çevredeki cilde gömülmesi sonucu oluşur. Tırnak batması ile alakalı detaylı bilgilere erişmek için yazının devamını okuyun!

Devamı

Evde Yapabileceğiniz Doğal Makyaj Malzemeleri

Çok hızlı büyüyen kozmetik sektörüyle inatlaşmaya ne dersiniz? Ev yapımı makyaj malzemeleri tarifleri için yazının devamını okumanız yeterli olacak. Hem doğal hem de pratik makyaj malzemeleriyle daha güzel görünebilir, cildinize kimyasalların verdiği zararları azaltabilirsiniz.

Devamı

Kilit Askı Yöntemi İle Yüz Germe Nedir?

Fransız askı olarak da bilinen kilit askı ile ameliyatsız yüz germe hakkında merak ettikleriniz, sorularınızın cevapları ve tedavi süreci hakkında her şeyi birleştirdik! Yazımızı mutlaka okuyun!

Devamı

Lazer Epilasyon Uygulaması Nedir?

Lazer epilasyon, lazer ışığının kıl köklerine teması ile yoğunlaşan ısı enerjisinin köklerde oluşturduğu tahribat sayesinde, kılların uzun süreli olarak yok edilmesi işlemine denir.

Devamı

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon hakkında tüm detayları ve lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgiyi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Devamı

Kırışıklıklara Karşı Botoks Etkisi

Yaşlanmayla birlikte ciltte oluşan kırışıklıklar kişinin sosyal hayatta kendini daha mutsuz hissetmesine yol açar. Daha genç ve ışıltılı bir cilde sahip olmak hemen herkesin hayalidir.

Devamı

Kilit Askı ile Ameliyatsız Yüz Germe

Yaşlanmayla birlikte yüzde oluşan sarkma problemi günlük hayatta birçok kişiyi rahatsız eder. Bu noktada çeşitli estetik operasyonların oluşturduğu farkla çok daha özgüvenli ve mutlu hissetmek mümkündür.

Devamı

Alidya ve Lipoliz

ALİDYA; Yağ hücrelerinin büyümesine sebep olan toksin maddelerin (demir ve hemosiderin) birikmesini önleyerek ,selülit tabakasının azalarak ortadan kaybolmasını sağlar.

Devamı

Botoks Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kozmetik dermatoloji doktor işlemleri sorumlumuz tarafından yazılan bu yazıda; botoks hakkında genel bilgilere, botoks dolgunun kullanım alanlarına ve botoksun hangi tedavilerde rol aldığına dair bilgiler alabilirsiniz.

Devamı

PRP Nedir?

PRP tüpü içerisin de jel benzeri özel bir madde bulunur ve bu jel santrifüj esnasında trombositler ile gereksiz plazma sıvısının birbirinden ayrılmasını sağlar.

Devamı

Fokus Ultrason (HIFU) ile Yüz Germe

Fokuslu ultrason ile ameliyatsız yüz germe herkes tarafından bilinen ama çok az kurum tarafından iyi uygulanabilen bir yöntem. Sizler için Fokus Ultrason yani HIFU hakkında bilmeniz gerekenleri okuyabileceğiniz bir yazı hazırladık.

Devamı

Botoks ve Dolgu Uygulamaları

Botoks enjeksiyonu; kaz ayaklarında, boyun çizgilerinde, kaş çatma çizgisinde, alın bölgesindeki kırışıklıkları önemli seviyede ortadan kaldıran kolay ve güvenilir bir yöntem olup özellikle yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkan çizgi ve kırışıklıkların tamamen kalıcı hale gelemeden müdahale edilerek en aza indirgenmesini sağlar.

Devamı

Kilit Askı Yöntemi Nedir?

Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden biri olan kilit askı yöntemi genellikle 30-50 yaş aralığında aşırı sarkıklığı olmayan kişilere çok daha uygundur.

Devamı

Ameliyatsız Yüz Germe

Kilit askı, focus ultrasound, thermage, sıvı yüz germe, altın iğne, endopeel gibi işlemler ameliyatsız yüz germe uygulamalarıdır.

Devamı

Nedir Bu PRP?

PRP uygulaması 30’lu yaşlarla 40’lı yaşlar arasında artan sarkmalarda ve kırışıklıklarda vücudun farklı bölgelerindeki cilt dokusunda oluşan gevşemelerde uygulanan ve hücre yenilenmesi sağlayan çok cilt gençleştirme tedavisidir.

Devamı

Düzenli Cilt Bakımı

Cilt bakımında uygun ve profesyonel ürünler kullanılarak istenilen sonuçlara ulaşmak mümkündür. Kırışıklıkların aza indirilmesi, cilt yağlanmasının giderilmesi, cilt kuruluğunun önlenmesi, lekelerin giderilmesi, lifting, antiaging uygulamaları, siyah nokta temizliği, masaj uygulamaları gibi işlemler yapılır.

Devamı

Çatlak Tedavisi (Bi-One)

Çatlak tedavisi estetik sorunlardan biri olarak bilinmektedir. Hormonel değişiklik ve vücudun gerilmesi çatlakların oluşmasına neden olan sebeplerden biridir. Genellikle aşağıdaki durumlarda çatlaklar oluşmaktadır;

Devamı

Medikal El ve Ayak Bakımı

Medikal el, ayak bakımı sağlığa yönelik uygulanan özel bir bakımdır. Medikal el ve ayak bakımı alanında uzman el ayak bakımı uzmanları tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Devamı

Görünmez Diş Teli Nedir?

Görünmeyen diş teli olarak da bilinen lingual ortodonti tedavisi hakkında detaylı bilgi verdiğimiz blog yazımızı mutlaka okumalısınız. Görünmez diş teli hakkında merak ettikleriniz ve bizim sizler için derlediklerimiz bu yazıda!

Devamı

Akıllı Diş İmplantı

Akıllı Diş İmplantı nedir ve nasıl yapılır? Akıllı diş implantının diğer diş implantlarından farkı ve avantajları nelerdir? Akıllı diş implantı diğer sıradan diş implantlarına göre çene kemiğinin iyileşme süresini hızlandırır ve kemik iyileşmesine destek olur.

Devamı

Mutlu Gülüş ve Mutlu Fotoğraflar

Estethica estetiksel bir değişim isteyen, gülüş bozuklukları yaşayan misafirlerine, öncelikle ücretsiz bir diş muayenesi ve uzman doktorla görüşme imkanı sağlıyor.  

Devamı

Gülüş Estetiğine Yolculuk

Laminateler dişler üzerinden çok az aşındırma yapılarak hatta bazı durumlarda dişe dokunmadan da ön dişlerin yüzeylerine kalıcı olarak yapıştırdığımız çok ince yaprak şeklindeki porselenlerdir.

Devamı

Diş İmplant Tedavisi

Günümüzde diş implantları, doğal dişlere en iyi alternatif olarak bilinmektedir. Dünyada implantlar üzerinde çeşitli geliştirmeler yapılmaktadır.

Devamı

Doğru Diş Fırçalama Yöntemi Nedir?

Dişlerimizi korumanın ve bakımın en önemli unsuru düzenli ve düzgün bir şekilde fırçalamaktır. Ortalama fırçalama 2 dk kadar olmalı ve her dişin üzeri 8-10 defa fırçalanmalıdır.

Devamı

Diş Beyazlatma Tedavisi

Diş beyazlatma (bleaching); çeşitli sebeplerle renkleri koyulaşmış dişlerin rengini daha açık hale getirme işlemine denir.

Devamı

Diş İmplantı

Diş implantı; kaybedilen dişler için çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleridir.

Devamı

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma işlemin de seçilebilecek 2 yöntem vardır. Birincisi diş hekimlerinin klinik ortamında yaptığı daha hızlı ve kesin sonuç alınacak olan yöntemdir (office bleaching). İkincisi ise ev ortamında kendinizin uygulayacağı yöntemdir (home bleaching).

Devamı

Çağımızın Sorunu: Obezite

Günümüzün ve geleceğin sorunu haline gelen obezite hakkında merak ettiklerinizi derledik. Obezite yani aşırı şişmanlık hakkında detaylı bilgi almak ve tedavi yöntemlerini öğrenmek için mutlaka yazımıza göz atmalısınız.

Devamı

Dengeli Beslenmenin Önemi

Dengeli beslenmenin önemine, dengeli beslenmek hakkında ipucu ve tavsiyelere erişebileceğiniz blog yazımızı mutlaka okumalısınız!

Devamı

Ameliyatsız Bölgesel İncelme

Ameliyatsız bölgesel incelme uygulamaları, herhangi bir cerrahi operasyon olmadan çeşitli bölgesel fazlalıklardan kurtulmak isteyen bireylere etkili sonuçlar sunan tekniklerdir.

Devamı

UltraShape V3 Nedir?

Ultrashape; tam vücut şekillendirme, yağ parçalama ve cilt sıkılaştırma için kullanılan bir cihazdır. Ultrashape hakkında detaylı bilgi almak için yazımızı okuyun!

Devamı

Sağlıklı Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Sağlıklı beslenme denildiğinde aklınıza dayanılması güç sporlar, sıkı diyetler ve zorlayıcı aktiviteler mi geliyor? Eğer cevabınız evet ise, yazımızı okuyarak sağlıklı beslenme nasıl olmalı sorusuna beraber yanıt bulalım.

Devamı

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama cihazlarından biri olan Smoothshape, ameliyatsız bir uygulama sağlar. Lazer epilasyondan farklı dalga boyundaki lazer ışınları ve vakumla çalışmaktadır.

Devamı

Supracor ve Yakın Görme Tedavisi

40 yaş sonrasında birden yakın görmenizde bozulma olduğunu farkedersiniz. Bu; tıpkı saçların beyazlaması , hafif hafif yüzde kırışıklıkların görülmesi gibi bir şeydir. Kısacası yaş ile ilgili bir durumdur.

Devamı

Akupunktur İle Sigara Bırakılır mı?

Sigarayı bırakmak istiyorsanız ve bir türlü bunu başaramıyorsanız, akupunkturun sigarayı bırakmanızda nasıl etki edeceğine dair derlediğimiz bilgilere mutlaka göz atmalısınız!

Devamı

Akupunktur Tedavisi Nedir?

Peki, akupunktur nedir? Bu şifa dolu tedavi şeklini, vücudun belirli bölgelerine iğne batırılarak organizmanın iç enerjisini düzene sokan alternatif bir tıbbi yöntem olarak tanımlayabiliriz.

Devamı

Akupunktur İle Gece İşemesi Tedavisi

Çocuklarda gece işemesi problemi, mutlaka tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlıktır. Akupunktur ile gece işemesi ve altına kaçırma problemlerinin önüne nasıl geçilir? Cevabı yazımızda.

Devamı

Varis Tedavisi Yöntemleri

Toplardamarlar içinde kanın tek yönlü akışını sağlayan kapakçıklar düzgün çalışmadığı zaman varis oluşur. Varis tedavisi yöntemleri nelerdir?

Devamı

Köpükle Varis Tedavisi

Varis tedavisinde en çok kullanılan yöntemler arasında yer alan köpükle varis tedavisi ile alakalı blog yazımızı mutlaka okuyun!

Devamı

Varis Nedir?

Varis Nedir? Varislerle mücadele edebilmek için varis oluşma sebeplerini ve varis tedavisi yöntemlerini bilmeniz gerekir. Sizler için bu bilgileri derledik. Mutlaka okuyun.

Devamı

Geleneksel Tıp İle Kısırlık Tedavisi

Geleneksel tıp yöntemleri kullanılarak yapılan birçok tedaviye ek olarak; geleneksel yöntemlerle kısırlık tedavisi de estethica'da yapılıyor. Bu konuda sizleri bilgilendirmek ve detaylı bilgi vermek için bu yazıyı hazırladık. Mutlaka okumalısınız!

Devamı

İltihaplı Eklem Romatizması Tedavisi

Geleneksel tıp yöntemi ile iltihaplı romatizması hastalığı el ve ayaklarda şişme ve şekil bozukluğu gibi deformasyonların yanı sıra, oldukça ağrılı bir süreç oluşturduğu için yaşam kalitesini düşüren bir hastalıktır.

Devamı

Geleneksel Tıp Uygulamaları Nelerdir?

Doğu ve Batı tıbbının entegrasyonunu ortaya çıkaran bu geleneksel yöntemler arasında günümüzde en çok itibar görenler, hacamat, sülük ve kupa tedavisi olarak sayılıyor.

Devamı

Kupa Tedavisi (Cupping)

Son yıllarda bilimin gelişmesiyle birlikte adeta çağ atlayan modern tıp, her geçen gün farklı bir tedavi tekniğiyle sağlık standartlarını bambaşka bir boyuta taşıyor.

Devamı

Sülük Tedavisi

Geleneksel tıbbın ve doğal tedavi yöntemlerinin öneminin gittikçe artmaya başladığı günümüzde, sağladığı sayısız faydalarla öne çıkan tamamlayıcı tıp uygulamaları yaygın bir kesim tarafından rağbet görüyor.

Devamı

Hacamat Tedavisi

Modern tıp günümüzde bilimin en yeni metotları eşliğinde çeşitli hastalıklarla mücadele ederken, binlerce yıllık insanlık tarihinin deneyimlerinden yola çıkan geleneksel tıp da kendi teknikleriyle şifa dağıtmaya devam ediyor.

Devamı

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun

  • Sizi Hemen Arayalım