Hydrafacial

Hydrafacial cilt bakımı, derinlemesine temizlik ile cildinizin yenilenmesini ve canlanmasını destekliyor. Estethica, hydrafacial fiyatları ile her kesimin cilt dostu oluyor.

Hydrafacial Ne Demek?

Hydrafacial, bilinen klasik yöntemlerden farklı olarak, ciltteki ölü derilerden, leke, siyah nokta ve akne temizliği yaparken el ile temas etmeden yapılan derinlemesine cilt temizliği uygulamasıdır. Tarihte ilk olarak 2011 yılında kullanılmaya başlayan cilt bakımı uygulaması, cilt yenileme ve canlanma anlayışına yeni bir boyuta getirmiştir. Klasik cilt bakımı yönteminde ele eldiven giyilerek veya eldivensiz olarak yapılan uygulamalar, cilt temizliğinde derinlemesine etki ederek temassız olarak yapılmasını sağlamıştır.

Günümüz dünyasında hydrafacial cilt bakım cihazının gelişmesiyle anti aging etkisi sayesinde cilde daha fazla etki eder ve daha uzun süreli cilt temizliğinin oluşmasını sağlar.

Hydrafacial Ne İşe Yarar?

Hydrafacial cihazı ile yapılan derinlemesine cilt bakımının birden fazla faydası bulunmaktadır. Bunlar;

 • Yüzde yer alan kaz ayaklarını, kırışıklıkları ve ince çizgilerin azalmasında etkilidir.
 • Yaş almayla birlikte kaybedilen cilt elastikiyetinin yeniden kazanmasını sağlar.
 • Gözenekleri temizleyerek sıkılaştırır, siyah nokta, akne, güneş lekeleri ve yağlanma problemlerinin azalmasına yardımcı olur.
 • Cildin canlanmasına, yenilenmesine, cilt tonunun eşitlenmesi katkıda bulunur.
 • Oluşturduğu lifting etki sayesinde cildin gergin ve genç görünmesini sağlar.

Hydrafacial Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bu cilt bakımı uygulamasında, cildin kendini yenilemesi ve yaş almanın getirdiği dezavantajları ortadan kaldırmaktadır. 5 aşamadan oluşan işlemin her bir aşamasında cilde fayda sağlayacak uygulamalar, solüsyonlar, serumlar, maske, nemlendirme işlemleri yapılır.

Hydrafacial Aşamaları Nelerdir?

Bunun için hydrafacial aşamalarını belirli seanslarla uygulayarak cilt gözeneklerinin her daim temiz olmasını sağlamaktadır. Uygulamaya geçmeden önce aradaki farkı görebilmek için hydrafacial öncesi sonrası fotoğraf çekimi yapılması tavsiye edilir. İşlemin aşamalar şöyledir;

 • Derin temizleme
 • Asit peeling
 • Derin serum işlemi
 • Cilde derin nemlendirme uygulaması
 • Led ışık uygulaması

Derin Temizleme Uygulaması

Cilde gerekli işlemleri gerçekleştirebilmek için ilk olarak derin temizlik işlemi yapılarak başlanır. Vücudun dekolte bölgesinden başlayarak, boyun ve yüz bölgesine canlandırma ve parlaklaştırma etkisi olan temizleme hydra facial solüsyonları sürülür. Ardından kişiye özel olarak kullanılan tipsler yardımıyla boyun, dekolte ve yüz, vakumu işlemiyle temizlenir.

Asit Peeling

Vortex teknolojisinden elde edilen vakum sistemi, salisilik asit içeren solüsyonla deri altındaki cilde nüfus etmesi sağlanır. Cilt alt katmanında gözeneklerde biriken, kir ve yağlar vakumla çekilir, cildin epidermis tabakası soyarak, ölü kalıntıları ciltten temizler. Ayrıca, cildin pürüszsüz ve parlak olması için maske uygulaması gerçekleştirilir.

Derin Serum İşlemi

Cilt bakımı işleminin üçüncü aşamasında, el değmeden deri altına etkide eden cildin yenilenmesini sağlayacak özel serumlar uygulanır. Yapılan işlemlerle derinlemesine beslenen ve kirden arınan cilt, kırışıklık karşıtı, leke karşıtı ve cilt tonunu eşitleyen serumlar desteğiyle yeniden yapılanarak canlanmaya başlar.

Cilde Derin Nemlendirme Uygulaması

Hydra facial uygulamasında hyaluronik asit ve peptitlerle zenginleştirilen, vitamin kompleksleri içeren solüsyonlar uygulanarak derinlemesine temizlemeyle antioksidan koruma sağlanır.

Led Işık Uygulaması

Uygulanan işlemin son işlemi olan led ışık uygulamasında lifting etkisi oluşturarak 1 günde bebek gibi cilt oluşmasını sağlamaktadır. Ayrıca diğer cilt bakımı faydalarından biri ise mavi led ışığı sayesinde cildin nemlenmesi ve yapılan uygulamalardan maksimum seviyede verim alınmasına yardımcı olur.

Medikal Cilt Bakımı ile Hydrafacial Arasındaki Fark Nedir?

Medikal cilt bakımı ile hydrafacial arasındaki fark arasındaki en büyük fark cihaz kullanımı ve uygulamanın genel kapsamıdır. Hydrafacial cihazı ile yapılan cilt bakımında kombine olarak ifade edilebilecek birden fazla uygulama içermektedir. Böylece tek bir işlemde birçok cilt problemlerinin çözülmesini sağlamaktadır. Medikal cilt bakımı el ile yapılırken, cihaz ile yapılan uygulamada el ile temas etmeden cilt tamamıyla temizlenir ve bakımı sağlanır.

Hydrafacial Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

İşlem sonrasında gün içesinde yüze su temas etmemelidir. Vücudun ihtiyacı olan tüm elementler serum ile karşılandığından başka bir ürün sürmekten kaçınılmalıdır. İşlemden sonraki ertesi gün ise kişi isterse makyaj yapabilir, yüzünü yıkayabilir veya herhangi bir ürün sürebilir.

Hydrafacial Avantajları Nelerdir?

Uygulama yapılan tüm bölgelerdeki ölü deriler ciltten arındırılır. Tıkanan gözenekler var ise temizlenerek cildin parlaklık kazanmasını sağlar. Leke, akne, sivilce gibi problemleri ortadan kaldırarak cildin iyileşmesine yardımcı olur. Düzenli yapıldığında ilk seanstan itibaren kırışıklıkları ve ince çizgilerin gözle görülür bir şekilde azaltmaktadır.

Hydrafacial Zararları Nelerdir?

Hydra facial uygulamasının belirlenen bir zararı gözlenmemektedir. Kullanılan serum, maske, solüsyon ve nemlendiriciler patentli ve insan sağlığına fayda sağlayan ürünler olduğu belgelerle kanıtlanmış olup, cildin en alt tabakasına kadar beslenmesine ve yenilenmesine yardımcı olmaktadır.

Hydra Facial Sonrası Yüz Yıkanır Mı?

İşlem sonrasında yeterince bakım uygulandığından, kullanılan ürünlerin etki etmesi için aynı gün yüze suyun temas etmesi, yüzün yıkanması önerilmemektedir. Yüz yıkaması sağlanması için işlemin ertesi günü yıkama yapılmalıdır.

Hydrafacial Sonrası Kızarıklık Ne Zaman Geçer?

Uygulama sonrasında cildin hassasiyet seviyesine göre cilt yüzeyinde pembelik veya kızarıklık meydana gelebilir. Bu durum beklenilen bir durum olup, işlemden 15 veya 30 dakika sonra kendiliğinden yok olarak yerini pürüzsüz ve canlı bir cilt rengine bırakır.

Hydrafacial Ne Sıklıkla Yapılmalı?

Vortex teknolojisiyle vakum tekniği uygulaması yapılan cilt bakımı işleminin en doğru sonucu verebilmesi için genellikle 1 hafta ara verilerek 4 ile 6 seans arasında yapılması tavsiye önerilir. Kişinin cildinin parlak, canlı ve pürüzsüz olması için uygulanacak seanslara ve aralıklara uzman tarafından birlikte karar verilmesi doğru olacaktır.

Hydrafacial Etkisi Ne Kadar Sürer?

Hydra facial bakımı genel olarak nemlendirici etkisi minimum bir hafta süre devam etmektedir. Uzun süreli etki için tek seferlik seans değil, birden fazla seanslarda rutin olarak devam edilmelidir. İlk etapta ayda 4 defa, hafta 1 defa olacak şekilde presodür uygulanırken, cildin verdiği tepkiye bağlı olarak seans aralıkları uzun tutularak da etkisinin kalıcı olması sağlanmaktadır.

Hydra Facial Türkçe Okunuşu Nedir?

İngilizce bir kelime olan hydra facial cilt bakımı uygulaması Türkçe’de ‘hidrofeşıl’ olarak okunsa da doğru okunuşu ‘haydrafeşıl’ şeklindedir.

Hydrafacial Türkiye’de Nerede Yapılır?

Genel olarak tüm cilt bakım uygulamalarında kişinin cilt tipi dikkate alınarak cilt bakımı protokolü hazırlayan merkezler tercih edilmelidir. Bunun için estethica gibi en iyi serum ve solüsyonların kullanıldığı, cilt tipi analiz işlemlerinin yapıldığı tıp merkezleri tercih edilmelidir. Estethica Tıp Merkezi Ataşehir ve Levent şubeleriyle hem kişinin cildine iyi gelecek uygulamalar yapmakta hem de ışıl ışıl parlayan bir cilde sahip olmasını hedeflemektedir.

Hydrafacial Cilt Bakımı Fiyatları Ne Kadar?

Hydrafacial cilt bakımı fiyatları, seçilen merkez ve yapılacak seans sayısına göre değişkenlik göstermektedir. İşlemi gerçekleştirebilmek için ilk olarak tercih edilecek merkezin kullandığı ürünler incelenmeli ve merkezin başarılarına dikkat edilmelidir. Ayrıca mutlaka fiyat performans değerlendirmesi yapılarak, kişi sağlığını ön planda tutmalıdır. Daha fazla bilgi için 0850 222 38 45 telefon hattını arayabilir veya Whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.

Tedavi Özeti

 • Operasyon Sayısı
  1
 • Operasyon Süresi
  15 Dk.
 • Anestezi
  Lokal Anestezi
 • Hassasiyet Süreci
  -
 • İşe Dönme Süresi
  -
 • Tam İyileşme
  -
 • Sonuçların Kalıcığı
  -
 • Hastanede Kalma Süresi
  -

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun