Vaser Liposuction

Vaser liposuction, bölgesel ve kalıcı yağları eritmede kullanılan son teknolojidir. İstanbul’da vaser liposuction fiyatları hakkında bilgi için bize ulaşın.

Vaser Liposuction Nedir?

Vaser liposuction, yağ alınacak vücut bölgelerini hassas bir şekilde modellemek için kullanılan ultrason tabanlı bir liposuction yöntemi ve cihazıdır. Vaser liposuction uygulaması, yağ birikimini çevreleyen dokuyu koruyarak klasik liposuction'a göre şişliği ve ağrıyı önemli ölçüde azaltır. Ultrason teknolojisi bağ dokusunun yapısını korur, bu da geleneksel liposuction yöntemlerine kıyasla ciltteki dalgalı görünüm riskinin daha düşük olmasını sağlar.

Düzensiz beslenme, kolay kilo alma, hareketsizlik gibi sebeplerle kilo alımının sabit tutulamadığı durumlarda vücut fit ve sağlıklı görünümünü kaybederek bölgesel yağlanmaların olduğu bir şekil almaktadır. Diyet ve spora yeterli vakti ayıramadığımızda, insan sağlığını tehlikeye atmayan, hızlı ve pratik çözümlere yönelmekteyiz. Bunlardan biri de bölgesel ve istenmeyen tüm kalıcı yağlardan kurtulmayı sağlayan liposuction yöntemi olan vaser liposuction operasyonudur.

Halk arasında yağ aldırma olarak da bilinen liposuction yöntemlerinden biri olan vaser liposuction, zaman içerisinde genetik veya belirli nedenlerden dolayı vücutta oluşan fazla yağ dokularının alınması işlemidir. Günümüzde sıklıkla tercih edilen bu liposuction yönteminde, ultrasonik dalgalar yardımıyla vücutta biriken yağlar parçalanarak sıvı hale getirilir ve vücuttan dışarı atılır.

Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

Vaser liposuction her zaman her hasta için özenle planlanması gereken bir işlemdir. Kişiye en uygun tedavi sonucunu tasarlayabilmek için doktor ile işlem öncesinde ayrıntılı bir konsültasyon gerçekleşmektedir. Detaylı ön muayene kapsamında hangi vücut bölgelerinden ne ölçüde yağ alınması gerektiğini belirlemek üzerine konuşulmaktadır ve vaser liposuction sonrası süreç, riskler ve işlem sonrası bakım için tüm önemli bilgileri doktor tarafından verilmektedir. Vaser liposuction'da cilt altında yer alan yağ dokusu, sadece yağ hücrelerini hedef alan ultrasonik dalgalar kullanılarak sıvılaştırılır. Deri yüzeyinden ayrılan yağ hücreleri ince kanüller aracılığıyla vücuttan uzaklaştırılır.

Bir liposuction yöntemi olan vaser liposuction, son teknolojik cihaz ile fazla yağlardan kurtulmak için geliştirilen ve genel anestezi altında plastik cerrah doktorları tarafından uygulanan bir operasyondur. İşlem sırasında yağ hücreleri, kan damarlarına ve sinirlere zarar vermeden çevredeki bağ dokusundan nazikçe çıkarılır. Böylece daha az şişme ile daha hızlı iyileşme ve toparlanma elde edilir. Vücutta belirli bölgelerde oluşan yağların operasyon ile alınarak, vücudun istenilen formda bir görünüme kavuşmasını sağlar. Vücuttaki fazla yağlar operasyonda vaser cihazı ile alınıp vücudun sıkılaşması sağlanır.

Bu işlem sayesinde vücudun kollajen üretimi arttırarak, bedenin daha çabuk iyileşmesi sağlanır. Klasik liposuctiona göre vücuda daha az hasar vermektedir. Vücutta herhangi bir dalgalanamaya neden olmamaktadır. Yapılan son teknoloji sayesinde operasyon esnasında ve sonrasında herhangi bir risk durumu oluşturmamaktadır.

Vaser-Liposuction-Nasil-Yapilir

Vaser Liposuction Ne İşe Yarar?

Diyet ve spor ile çözüm bulunamayan bölgelerde ve vücutta biriken bölgesel yağlanmalardan kurtulmak için en ideal ve en pratik çözümdür. Göbek, bel, karın, sırt, gıdı, kol, bacak içi, basen, ayak bileği gibi birçok bölgelerde pozitif bir sonuç vermektedir. Vücuttaki yer alan kalıcı yağlardan kurtularak, vücudu istenilen forma sokmak için kullanılan en gelişmiş cerrahi operasyonlar arasında yer alır.

Birkaç bölge aynı anda vaser liposuction yöntemi ile yapılabilir. Operasyon ardından hasta bir ay korse kullanmalıdır. Operasyon sonrası günlük hayatına 4-5 gün en geç bir hafta sonra dönebilir. Diyet ve egzersiz, vücudumuzun istenen şekline katkıda bulunabilir, ancak bazı yağ birikintileri, özellikle bölgesel olarak yağlardan kurtulmak istenildiğinde o kadar kolay “kolayca atılamaz”. Nazik modellemeli vaser liposuction tam bu noktada etkilidir. En yeni nesil vaserlipo, insan vücudunun yağ dağılımını estetik olarak şekillendirmenin en gelişmiş yöntemidir. Yağlar sadece emilerek alınmakla kalmaz, aynı zamanda istenilen sonucu elde etmek için yağlar bir bölgeden başka bir bölgeye de transfer edilebilir (lipotransfer).

Vaser ile liposuction, spor salonunun yerini alması amaçlanan bir tedavi değil, sadece egzersiz ve beslenme ile elde edilmesi zor veya imkansız olan vücuttaki şekil değişikliklerini mümkün kılan estetik modelleme müdahalesidir.

Vaser Liposuction İle Liposuction Arasındaki Farklar

Klasik liposuction uygulaması, lokal olarak biriken yağları çıkarma ve böylece vücut hatlarını inceltme operasyonudur. Vaser liposuction ise yeni nesil ultrason teknolojisinin kullanıldığı vücut şekillendirme yöntemidir. Bu yöntemle fazla yağ dokusu ultrason dalgaları yardımıyla alınır ve istenilen bölgelere transfer edilir. Böylece doğal ve kaslı bir vücut şekli yaratılır. Vaser cihazı yağ dokusunun daha hızlı parçalanmasını sağlamak için liposuction işlemi sırasında ultrasonik dalgalar kullanırken, klasik lipoliz cihazı yağ emmek için ucunda mekanik titreşimler olan bir kanül kullanır. Vaser liposuction klasik liposuction yöntemine göre daha az travma yaratmakta ile daha hızlı yağ çıkarma mümkün olmaktadır.

Vaser Liposuction ve Lazer Liposuction Arasındaki Farklar

Lazer liposuction uygulamasında yağ dokusunu eritmek için lazer dalgaları kullanılmaktadır. Eriyen yağ dokusu mikro kanüller yardımı ile vücuttan atılmaktadır. Vaser liposuctionda ise yağ dokusu ultrosonik dalgalar kullanılarak eritilmektedir. Vaser ile lazer liposuction uygulama yöntemi olarak birbirine benzemektedir. Her ikisi de klasik liposuctiona göre daha az travmatik ve iyileşme süresi daha kısa liposuction yöntemleridir.

Uygulama Süresi

Uygulama yapılacak bölge sayısı, yağ miktarı ve dağılımı gibi çeşitli değişkenler operasyon süresini etkilediğinden bu soruya net bir cevap vermek mümkün değildir. Ancak örnek olarak 2 litre yağı olan bir kişi için ortalama ameliyat süresi 1.5 saat, buna kalça liposuction da eklendiğinde ortalama ameliyat süresi 2,5 saattir. Daha önce de bahsedildiği gibi bu süre hastaya ve kullanılan tekniklere göre değişebilmektedir. Vazer liposuction her zaman prosedürün uygulanabilirliği konusunda doktorla yapılan konsültasyona bağlıdır. Gereken süre, tedavi edilen alanların sayısına bağlı olarak 60 dakika ila 3 saat arasındadır. Detaylı bilgiye detaylı ön muayene sonucunda ulaşabilirsiniz.

Uygulama Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sigara içenler, sigaranın cilde kan akışını azalttığını ve bu nedenle yara iyileşmesini geciktirebileceğini unutmamalıdır, bu nedenle ameliyattan yaklaşık 4 gün önce sigara kullanımı bırakılmalıdır. Tüm kan sulandırıcı ilaçlar (aspirin vb.) ve vitamin gibi ilaçlar, sizi tedavi eden doktora danışılarak işlemden en az 10 gün önce kesilmelidir.

Vaser Liposuction Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyattan sonra kas ağrısına benzer ağrılar olabilir ancak bu durum gerekirse hafif ağrı kesicilerle kolayca tedavi edilebilir. İlk 48 saat içinde ara sıra sızan suyun bir kısmı giriş açıklıklarından dışarı akabilmektedir. Bu kan değildir ve bu nedenle genellikle zararsızdır. Doktorun önerdiği şekilde bandaj kalmalıdır. Hastaya daha sonra dört ila altı hafta giyilmesi gereken kompresyon giysisi verilir. İşlemden sonraki ilk birkaç hafta uzun süre oturmaktan ve ağır fiziksel efordan kaçınılmalıdır. Normal hayata dönüş süresi, tedavinin kapsamına bağlıdır, ancak yaklaşık bir ila iki haftalık bir dinlenme süreci gerekmektedir.

 

Vaser Liposuction Kimlere Uygulanır?

 • Vaser liposuction bölgesel yağlanması olan ve o bölgelerdeki yağlardan kurtularak talep edilen daha inceyağsız bir fit görüntüye ulaşmayı sağlar. Vücudunda aşırı sarkıklık yok ise fazla olan yağlarından kurtulmak isteyen herkese uygulanabilir.
 • Vücut şekillendirme veya şekillendirme isteyen, diyet ve egzersize dirençli istenmeyen yağ birikimlerine sahip yetişkinler.
 • İyileşmeyi etkileyebilecek herhangi bir tıbbi durumu olmayan sağlıklı insanlar.
 • Cilt tipi vaser liposuctiona uygun olan olan kişiler (aşırı gevşek cilt veya çatlaklar VASER liposuction için uygun olmayabilir).

Vaser Liposuction Ağrılı Bir İşlem Midir?

Vaser liposuction anesteji altında yapıldığından dolayı işlem sırasında ağrı hissedilmez. İşlem sonrasında da ağrı hissedilmemektedir. Buna rağmen ağrı oluşursa lokal anestezikler veya basit ağrı kesiciler ile ağrı giderilmektedir.

Uygulamanın Avantajları

Vaser liposuction, uygulama alanları açısından da sayısız avantaj sunmaktadır. Yenilikçi modelleme tekniği ile çok çeşitli vücut bölgelerindeki yağ birikintilerini gidermek için idealdir. Karın, kalçalar, uyluklar veya üst kollar gibi klasik sorunlu bölgelere ek olarak, kasların ortaya çıkması için tek tek kas gruplarının etrafındaki yağ birikintilerini de hassas bir şekilde kaldırabilir. Böylece daha fit ve keskin hatlı bir vücut formu elde edilebilmektedir. Vaser liposuction yaptıranlar için aynı zamanda alınan yağ dokularını diğer vücut bölgelerini modellemek için yeniden kullanılması da mümkündür. Minimal kesiler yardımı ve ultrason dalgaları kullanılarak yapılan işlemin en büyük avantajlarından birisi de uygulama bölgesinde iz kalmamasıdır.

Vaser-liposuction-avantajlari

Vaser Liposuction Tek Operasyonda Kaç Bölgeye Uygulanabilir?

Vaser liposuction genel olarak vücudun her bölgesine uygulanabilir. Ancak en sık uygulanan bölgeler; bel, karın, basen ve göğüslerdir. Karın ve basen, göğüs ve basen veya karın, basen ve göğüs gibi kombine uygulamalar yapılabilmektedir.

Vaser Liposuction ve Kombine Uygulamalar

Vaser liposuction, meme dikleştirme, meme büyütme, meme küçültme gibi ameliyatlarla kombine edilebilmektedir. Aynı zamanda liposuction yapılan bölgeden çıkarılan yağlar yağ transferi ile aynı operasyon içersinde vücudun başka bir bölgesine enjekte edilebilmektedir. Hangi uygulamaların kombine edilebileceğine detaylı doktor muayenesinde kişinin yağ ve beden kütle ölçümüne, isteklerine ve doktorun önerilerine göre karar verilmektedir.

Jinekomasti Tedavisinde Vaser Liposuction Uygulaması

Erkeklerde meme dokusunun olması gerektiğinden fazla gelişmesi durumuna jinekomasti denilmektedir. Meme dokusu içerisinde oluşan fazla yağ çeşitli ameliyat yöntemleri ile alınabilmektedir. Ancak ameliyatların riskleri ve sonrasında sebep olabildiği komplikasyonlar da bulunmaktadır. Vaser liposuction ile jinekomasti tedavisi ise mikro kesiler ve ultrason dalgaları ile gerçekleştiğinden yan etki ve riskleri yok denecek kadar hafiftir. Ortalama 1-2 saat süren işlem sonrası hasta evine dönmekte. 1 gün sonra ise normal hayat rutinine devam edebilmektedir.

Vaser Liposuction Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Uygulama Sonrası İz Kalır mı?

Operasyonda ultrasonik dalgalar kullanıldığından ve minimal cerrahi müdahale ile gerçekleştiğinden dolayı ameliyattan sonra vücutta gözle görülür bir iz kalmaz. Uygulama yaklaşık üç ila dört milimetrelik küçük deliklerden yapılır ve ilk aşamada küçük bir çizgi halinde gözüken izler daha sonra kaybolur. Mikro ölçekte açılan delikler için gereken dikiş işlemleri de estetik olarak yapıldığından vaser liposuction sonrası herhangi bir iz kalmamaktadır.

Uygulama Sonrası Korse Giymek Gerekir Mi?

Vaser liposuction sonrası ödemi azaltmak ve vücuttaki sıkılaşmayı hızlandırmak için doktorunuz özel bir korse önermektedir. İşlem sonrası özel korsenin 2-3 hafta kullanılması verimliliği artıracak ve daha sağlıklı bir sıkılaşma sağlayarak iyileşme sürecini hızlandıracaktır.. Korseyi doktorunuzun önerdiği süre boyunca kullanmak ve 3 hafta akşamdan sabaha kadar giymek, ameliyattan sonra hızlı bir şekilde iyileşmek ve operasyon bölgesinin sağlıkla iyileşmesi için yeterlidir.

Uygulamanın Etkisi Ne Zaman Görülür?

Uygulamanın etkisinin tam net görülmesi kişilerin iyileşme sürecine ve vaser liposuction yapılan bölgenin genişliğine göre değişmekle birlikte çoğu durumda 6-8 hafta içerisinde güzel etkiler gözle görülebilir olmaktadır. Ancak en iyi nihai sonuç 6-9 ay içerisinde görülmektedir.

Vaser Liposuction Etkisi Kalıcı Mıdır?

Vaser liposuction ile vücuttaki yağlar kalıcı olarak alınmaktadır. Başarılı ve uzman kişiler tarafından yapılan uygulama sonrası kişiler istedikleri vücut formuna kavuşmaktadır. Ancak uygulama ile şekil verilen vücut, düzenli beslenmeye dikkat edilmediği, spor yapılmadığı durumlarda tekrar yağlanabilmektedir. Bu sebeple operasyon sonrasındaki hayatında kişi yaşam tarzına dikkat ederek sağlıksız kilo almadan kaçınmalıdır.

Vaser Liposuction Uygulaması Tekrarlanabilir mi?

Bir vaser liposuction operasyonu sonrası tekrar bir uygulama yapılması mümkündür. Ancak oluşabilecek komplikasyonlar göz önüne alındığında tekrar bir uygulama önerilmemektedir. Yeni bir operasyon yerine kişinin beslenme düzenine dikkat ederek, hareketli bir hayat rutini oluşturması önerilmektedir. Böylece yeni yağlanmaların önüne geçmek mümkün olmaktadır.

Uygulama Sonrası Normal Hayata Ne Zaman Dönülür?

Vaser liposuction yaptıran kişi duruma göre birkaç saat istirahat veya bir gece hastanede yattıktan sonraevlerine dönebilmektedir. Genellikle ikinci günün sonunda banyo yapmak mümkündür. Ortalama olarak bir hafta içerisinde normal hayat rutinine dönülebilmektedir.

Vaser Liposuction İşleminin Riskleri Ve Yan Etkileri

Vaser liposuction her cerrahi operasyonda oluşabilecek riskleri barındırmakla birlikte alanında uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilen vaser liposuction uygulamalarında riskler yok denecek kadar hafiftir. Uygulama sonrası morarma, hafif ağrı gibi beklenen yan etkiler bulunmaktadır. Ancak bunlar da birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

Vaser Liposuction Fiyatları Nedir?

Vaser Liposuction fiyatları kişinin hangi bölgelerine uygulama yapılacağına, uygulama alanının genişliğine, sayısına, kombine başka opresyonlar olup olmadığına gibi birçok faktöre göre değişiklik gösterebilmektedir. En doğru bilgiye ön muayene sırasında ulaşılabilmektedir. Liposuction içeren operasyon yapılacak klinik seçiminde her daim kişinin sağlığına önem veren, alanında uzman doktor kadrosu ile çalışan merkezlere öncelik tanınmalıdır. Daha detaylı bilgi için 0850 222 38 45 telefon hattını arayabilir veya Whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.

Tedavi Özeti

 • Operasyon Sayısı
  1
 • Operasyon Süresi
  1-2 Saat
 • Anestezi
  Lokal
 • Hassasiyet Süreci
  3-5 Gün
 • İşe Dönme Süresi
  3 Gün
 • Tam İyileşme
  3 Ay
 • Sonuçların Kalıcığı
  Kalıcı
 • Hastanede Kalma Süresi
  -

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Deneyimler

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun