Diş eti tedavisi, işlem süreci, periodontoloji tedavisi fiyatları, operasyon öncesi ve sonrası ile iyileşme süreci konularında daha fazla bilgi için:

 

Diş Hekiminizin Önerileri

  • Dişeti tedavisinin sonucu elde edilen sağlığın korunması veya henüz hastalanmamış dişetlerinin sağlığının idamesi için ağız hijyeni işlemlerinin hayatınızın içine adapte etmeniz gerekir. 
  • Düzenli diş temizliğinizi hekiminize yaptırın (6-12 ayda 1 defa).
  • Hekiminizin tavsiye ettiği fırçayı 3-4 ayda bir değiştirin.
  • Hekiminizin tavsiyesi ile temizlik etkinliğinizi arttırma amacı ile elektrikli diş fırçası kullanmanız gerekebilir.
  • Sabah akşam dişlerinizi usulüne uygun fırçalayın, eğer yapabiliyorsanız her öğün ve atıştırmadan sonra kısa fırçalamalar yapabilirsiniz.
  • Her gün diş ipi kullanın.
  • Bakteri plağını azaltmak için ağız gargarası desteği alabilirsiniz.
  • Tedavi sonrası hekiminiz tavsiye etmiş ise ara yüz fırçanızı her gün kullanın.
  • Hiçbir zaman diş  fırçası ve diş ipinin yerini ağız gargarları ve diğer kimyasalların alamayacağını bilmelisiniz. 
 
 

Diş Hekimliği ve Diş Tedavisi Hakkında Merak Ettikleriniz

Ağız sağlığının korunması; tanı koyma aşamasından, tedavi planlamaya ve kesin sonuca kadar tüm aşamaları kapsar. Fonksiyon, fonasyon (konuşma) ve estetik olarak ağız sağlığı bir bütündür. Radyolojik görüntüleme yöntemleriyle tanı konulduktan sonra, diş taşı temizliği, protetik restorasyon, dolgu, kanal tedavisi, ortodonti, cerrahi gibi bölümlere hastanın ihtiyacına göre yönlendirilir. Beyaz (diş) ve pembe estetik(dişeti) beraber değerlendirilir. Bu nedenle fırçalama yaparken dişler ile birlikte dişetlerinde fırçalanmalıdır.
 
Diş fırçamızı diş ile dişetinin birleştiği bölgeye yerleştirip dairesel hareketler ile fırçalamak gerekir. Bu dairesel hareket fırçanın temizleyebildiği diş sayısı kadar yer değiştirerek devam eder. Sadece ön yüzleri değil dişlerin arka yüzeyleri de bu şekilde fırçalanmalıdır. Ara yüzlerin temizliğinde diş fırçası yetersizdir. Bu yüzden diş ipi kullanılmalıdır.
 
İstenen gülüşe kavuşma süreci uzun bir döneme yayılacak kapsamlı bir restorasyon olabileceği gibi kişinin tercihlerine ve sorunlarına bağlı olarak kısa sürede bir kaç seansta sonuç alınacak şekilde de gelişebilir. Çürükler, sararmalar, diş boylarının farklılığı, dişetlerindeki sorunlar gibi bileşenler zaman içinde oluşmuştur ancak birkaç seansta düzeltilebilecek sorunlardır. 
 
Estetik diş hekimliği; bazı durumlarda dolgu ile tedavi edilemeyen estetik problemler olabilir. Böyle durumlarda metal destekli veya metal desteksiz (empress, inceram, zirkonia) kuron (kaplamalar) yapılabilir. Bazen ön bölgedeki estetik sorunları çözmek için laminate dediğimiz sadece dişin ön yüzünden belli kalınlıkta diş dokusunun kaldırılması ile daha konsevatif tedaviler de yapılabilir. Bunların dışında diş arası boşlukların (diastema) dişler kesilmeden özel estetik dolgu malzemeleri ile restore edilerek yeni bir gülüş tasarımı elde edilebilir.
 
Estetik diş hekimliğinin en son uygulamalarından biri metalsiz tam seramik kuronlardır (kaplamalardır).Çatlamış, kırılmış ve madde kaybı fazla olan dişler için tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Işık geçirgenliğiyle dişi taklit edebilen tam seramikler doğal ve estetik görünüşleri nedeniyle günümüzde en çok tercih edilen protetik materyallerdir.
 
TEDAVİ ÖZETİ

DİKKAT: Herkes eşsizdir. Bu şu anlama gelir: Tedavi süreci, planlaması ve sonuçları sizin için farklılık gösterebilir. Burada gördüğünüz bilgiler geniş bir örneklem kümesinde karşılaşılan ortalama değerlerdir. Detay için bizimle Whatsapp üzerinden iletişiem geçebilirsiniz: 0549 791 99 02

Seans/Operasyon Sayısı 1
Operasyon Süresi 30 dakika
Anestezi Yok
Hassasiyet Süreci Yok
İşe dönme süresi Hemen
Tam İyileşme Hemen
Sonuçların kalıcılığı Sürekli
Hastanede kalma süresi -
   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!