Zayıflama

estethica, son teknolojik cihazlarla en hızlı zayıflama yöntemleri kullanarak, minimum zayıflama tedavisi fiyatlarıyla sağlıklı yaşam formuna kavuşturur.

Zayıflama Nedir?

Zayıflama, yeterli beslenmeme ve dengeli besin değerlerinin alınmaması sonucunda, vücutta oluşan fazla yağ dokularının yakımı işlemine denir. Antik Yunan’dan günümüze değin fiziksel güzellik algısı, diyet ve yeme içme alışkanlıkları dönemine göre değişkenlik gösterdi. Antik Yunan Çağı’nda kilolu olmak üstünlüğün göstergesi kabul edilip, burjuva sınıfına özgü sayılmaktaydı. 1800’lü yıllarda Doktor Christoph Wilhelm Hufeland dengeli beslenmenin insan ömrüne katkısı olduğunu öne sürdü. Amerikalı papaz Sylvester Graham insan metabolizmasına uygun olan yeme içme alışkanlıkları arasında lifli gıdaların olduğu, meyve ve sebzelerin tüketilmesi gerektiğini ifade etti. Ancak işler sadece yeme içme dengesi üzerinde değil, aynı zamanda dönemin görsel algısına uygun olarak görünmekle de alakalıydı.

1900’lü yılların başında tıbbi cetvellerin keşfedilmesiyle birlikte giysilerde ‘beden aralığı’ seçimi yapılmaya başlandı. Hekim Carl Voit gün içerisinde yağ, karbonhidrat ve protein tüketiminin dengeli olması normunu ortaya attı. İlk defa günlük tüketilmesi gereken beslenme formu böylelikle ortaya atıldı. 2000’lerin ilk yıllarında ise moda sektörünün ön ayak olmasıyla dönemin güzellik algısı ‘sıfır beden’ olmaktan ibaretti. Bu nedenle gün içerisinde yeterli beslenmeme, dengeli tüketim sağlanmaması nedeniyle anoreksiya hastalığında artış gözlendi. Bitkisel tüketimin insan sağlığını pozitif yönde etkilediğinin kanıtlanması, doymuş hayvansal gıdaların kolesterolü yükselttiğinin kabul edilmesi ve günlük alınması gereken besin tüketim kalori dengesinin önemini bilimsel açıdan onaylandı. Böylelikle diyet önerileri, zayıflama cihazları, diyet programları ve yöntemlerine olan ilgi arttı. Günümüze gelindiğinde ise günlük kalori ihtiyacının tam olarak karşılanabilmesi için diyetisyenlerin kontrolünde olarak sağlıklı kilo vermenin beden sağlığı için öneminin bilincine varılmıştı.

Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Kişinin vücut kitle indeksine göre, yaşı dikkate alınarak olması gereken kilo aralığı belirlenmektedir. Bu doğrultuda kilo vermede kullanılan birçok yöntem bulunmaktadır. Ameliyat gerçekleştirilen yapılan kilo verme yöntemi bulunduğu gibi ameliyatsız olarak da kilo vermek mümkündür. Ayrıca geleneksel tıp yöntemlerinden yararlanarak da kilo verilebilir. Bunlar;

1- Ameliyat ile Zayıflama Yöntemleri

 • Gastrik bypass
 • Mini gastrik bypass
 • Mide bandı (Mide kelepçesi)
 • Tüp mide

2- Ameliyatsız Zayıflama Yöntemleri

 • Ultrashape V3 cihazı ile zayıflama
 • Powershape cihazı ile zayıflamak
 • Smoothshapes ile ameliyatsız kilo verme
 • Eximia ameliyatsız zayıflama cihazı
 • Velashape cihazı ile kilo verme
 • Radyo frekans ile ameliyatsız bölgesel incelme
 • Mide b0t0ksu
 • Mide balonu
 • Sağlıklı beslenme ve diyet ile zayıflama

3- Geleneksel Tıp ile Zayıflama Yöntemleri

 • Akupunktur ile zayıflama
 • Kupa tedavisi ile zayıflama
 • Ayurveda ile kilo verme

Ameliyat ile Zayıflama Yöntemleri

 • Gastrik Bypass

Kilo vermede tercih edilen ameliyat işlemlerinden biri olan gastrik bypass operasyonunda, midenin ilk kısmının alınarak geriye 30-50 cc kalacak şekilde midenin hacminin küçültülmesi işlemidir. Böylelikle yiyecek ve içeceklerin ince bağırsağa giden yolu kısalmaktadır. Kişinin iştahını azaltması nedeniyle yemek porsiyonları küçülür ve doyma hissiyatında büyük bir artış gözlemlenir.

 • Mini Gastrik Bypass

Obezite cerrahisinde de kullanılan mini gastrik bypass yönteminde, mide içerisine küçük boyutta mide tüpünün oluşturulmasıyla ince bağırsağın ilk 150 ile 200 cm arasının devre dışı bırakılarak ince bağırsağın tip midenin alt kısmına bağlanması işlemidir. Yeme içme alışkanlıklarını azaltmayı hedefleyen bu yöntemde açlık hormon seviye düşer, gıda emilimi azalır ve iştahta belirgin azalma meydana gelir.

 • Mide Bandı (Mide Kelepçesi)

Halk arasında mide kelepçesi olarak bilinen mide bandı, mide borusu ile midenin birleştiği noktanın 20 mm altına yerleştirilen silikon yapımı bandın yerleştirilme işlemidir. İlk bir ay mide kelepçesine hiç müdahale edilmez iken, bir ay sonra deri altına yerleştirilen port yardımıyla serumun banda gönderilmesiyle mide geçişine müdahale edilir. Böylelikle kişideki açlık hissiyatı atılır ve sağlıklı zayıflamanın adımları atılır. Hızlı kilo vermeyi sağlar ancak kelepçe çıkarıldıktan sonra tüketim ihtiyaçlarındaki azalmasının kalıcı olması için beslenme programına dikkat etmeye devam edilmelidir.

 • Tüp Mide

Halk arasında en yaygın olarak kullanılan mide küçültme ameliyatı da denen tüp mide operasyonu, kapalı ameliyat (laparoskopik) yöntemi ile midenin %80 oranında alınıp, gıda emilimini azaltma işlemidir. Yaklaşık 1,5 saat süren operasyonda mide küçültülür ve alınan gıda miktarı azalması sağlanır. Midenin baş ve son kısmına müdahale edilmediğinden sindirim sistemine olduğu gibi çalışmaya devam eder. Risk oranı düşük, verimi oldukça yüksek olan tüp mide, obezite cerrahisinde en çok tercih edilen operasyonlardan biridir.

Ameliyatsız Zayıflama Yöntemleri

 • Ultrashape V3 Cihazı ile Zayıflama

Ameliyatsız zayıflama yöntemlerinde kullanılan son üretilen teknoloji cihazı ultrashape V3 cihazı, vakum tekniğinde radyo frekanstan yararlanarak bölgesel olarak yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlayan işlemdir. Yaklaşık 1 ile 1,5 saat arasında süren işlemde cildin sıkılaşma sağlanır, sinir ve damarlar ve cilde zarar vermeden kilo verme sürecinde yağ hücrelerinin metabolik yollarla dışarıya atılmasını sağlar. Herhangi bir şişme, morarma, kızarıklığa neden olmamaktadır. Genellikle bel, kalça ve karın bölgesindeki yağ yakmada tercih edilmektedir.

 • Powershape Cihazı ile Zayıflamak

Bölgesel incelmede tercih edilen yöntemlerden biri olan powershape cihazı yönteminde, radyo frekans dalgalarının, kızılötesi ışık ve ses dalgaları vakum ile güçlendirilerek yağ hücrelerinin parçalanması işlemidir. Genellikle 8 ile 10 seans arasında gerçekleştirilen ameliyatsız işlem, 30 ile 90 dakika arasına sürmektedir. Ayrıca selülit giderme, cilde parlaklık ve sıkılaşma sağlayan zayıflama yöntemi karın, kol ve üst bacakta kullanımda tercih edilmektedir.

 • Smoothshapes ile Ameliyatsız Kilo Verme

Kilo verme yöntemlerinden biri olarak kullanılan smoothshapes cihazı, vakumla lazer ve ışık sistemlerin yağ dokusunu sıvılaştırarak bölgesel incelmeyi sağlayan uygulamadır. Genellikle kalça, baldır ve karın bölgesinde kullanılan cihaz sayesinde yağ hücreleri dışına atılır, cilt sıkılaşır, pürüzsüz hale getirilir. Yaklaşık 40 ile 80 dakika süren işlem sadece kilo verme işleminde değil aynı zamanda selülit tedavisinde de kullanılmaktadır. Seans sonrasında ağrı, morarma veya kızarma meydana gelmemektedir. Tüm seanslar sonucunda kişide gözle görülür bir şekilde incelme olmaktadır.

 • Eximia Ameliyatsız Zayıflama

Kavitasyon cihazı olarak da bilinen eximia cihazı ile zayıflama işleminde, ses dalgaları ile cilt yüzeyine ani yüksek basınç uygulayarak, yağ dokusunun sıvı hale getirilir ve metabolik yollarla vücuttan atılmasını sağlama işlemidir. Yapılan ilk seans itibariyle 2 ile 10 cm arasında incelme meydana gelir. Diğer zayıflama cihazları gibi vücudu sıkılaştırır, selülitleri giderir ve cildi pürüzsüz hale getirir. Genellikle bel, sırt, kol, göbek ve kalça bölgesinde kalıcı hale gelen depolana yağların parçalanmasında etkilidir. Eximia cihazı ile kilo verme işlemine başlandığı andan itibaren yağsız diyet yapılması ve bol su içilesi önerilmektedir.

 • Velashape Cihazı ile Kilo Verme

Yalnızca kilo verme işleminde kullanılmayan velashape vücut şekillendirme işleminde ve selülit tedavisinde de kullanılan bir cihazdır. Elastikiyetini kaybeden vücutta kilo vermeyi hızlandırmak için cilt yüzeyinde yağ dokularının parçalanmasıyla gerçekleştirilir. Vücutta oluşan çatlak gibi deformiteleri, bölgesel olarak incelmeyi, sarkmaları gidererek kilo kaybını arttırır. Genellikle 8 ile 10 seans arasında gerçekleştirilir. Bu işlem sayesinde kilo kaybında ve zayıflama gözle görülür bir fark oluşur.

 • Radyo Frekans ile Ameliyatsız Yağ Yakma

Su moleküllerinin harekete geçmesini sağlayan radyo frekans işleminde, radyo frekans dalga boylarının derin dokulara iletilmesi ile ısı artımı sağlayarak yağ dokusunu eritme işlemidir. Hem derin hem de yüzeysel halde olan yağ dokularında işe yaramakta ve yüzeysel olan selülitlerin azalmasında da yardımcı olmaktadır. Genellikle 6 ile 8 seans arasında gerçekleştirilen bölgesel zayıflama yönteminde sarkan vücuda sahip yaşı ilerlemiş kişilerde 14 seansa kadar uzamaktadır.

 • Mide B0t0ksu

Yeni nesil kontrollü kilo verme yöntemlerinden biri olan mide b0t0ksu, ameliyat gerektirmeyen endoskopik yöntemle botilinum toksinin midenin belirli yerlerine enjekte edilmesi işlemidir. Bu yöntemde kişide tokluk hisse yaratarak, midenin hareketlerinin yavaşlatılması amaçlanmaktadır. Genellikte 18- 25 yaş aralığında, mevcut kalıcı hastalığı olmayan kişilere yapılması uygundur. Mide küçültme operasyonuna alternatif olmayan ancak mide hareketlerini yavaşlatarak, ince bağırsak geçişini hızlandırmaktadır. Zayıflama tekniklerinden biri olan mide b0t0ksu işleminin etkisi 6 ile 8 ay arasında değişmektedir.

 • Mide Balonu

Ameliyatsız yöntemlerden biri olan mide balonu, endoskopi tekniğiyle mide içerisine 600 cc ile 720 cc arasında sıvı veya hava ile doldurulan balon yerleştirme işlemidir. Kişide tokluk hissi yaratmakta ve 6 ay içerisinde 15 ile 20 kilo vererek, kilo verme sürecini hızlandırmayı sağlamaktadır. Mide balonu 6 ay ile 1 yılın sonunda mideden çıkarılır, kazanılan diyet veya beslenme programı ile devam edilir.

 • Sağlıklı Beslenme ve Diyet ile Zayıflama

Kişinin dışarıdan herhangi bir müdahale olmadan sadece beslenme sistemini değiştirerek sağlıklı beslenmeyi sağlayan besin ürünlerinin tüketilmesiyle yapılan tekniktir. Genellikle diyetisyen yardımıyla veya sağlıklı beslenme kliniğinden destek alınarak diyet ile zayıflama yöntemi seçilir. Diğer yöntemlere göre daha uzun bir zamanı kapsayan, sağlıklı beslenme kişide alışkanlık kazandırdığından bir ömür boyu kullanabileceği ve her daim ulaşılabilir olan bir teknik halini almaktadır. Kişinin yaş, kilo ve boyu dikkate alınarak, vücut kitle indeksinin hesaplanması ve kişinin sağlığına uygun besinler tercih edilerek yapılır. Sağlıklı beslenme ile kilo verme işleminin diyetisyen eşliğinde yapılması önerilmektedir.

Geleneksel Tıp ile Zayıflama Yöntemleri

 • Akupunktur ile Zayıflama Nasıl Yapılır?

Yaklaşık 3000 yıl bulunan Çin şifa tekniklerine dayanan akupunktur, ince uçlu iğnelerin vücudun belirli bölgelerine batırılması ile gerçekleştirilen bütünsel bir tedavi yöntemidir. Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan akupunktur aynı zamanda kilo verme uygulamaları arasında yer alır. Akupunktur vücudun enerji akışını değiştirerek metabolizmanın hızlanmasını ve beynin açlık merkezini baskılayarak iştahın azalmasını sağlar. Eski öğretilere kilo alımı dalak, böbrek, karaciğer, tiroid bezleri ve hormonal dengesizlikten kaynaklanmaktadır. Akupunktur tüm vücut dengesini sağlayarak çevresel faktörler nedeniyle oluşan stresin azalmasına ve kilo alım sürecinin yönetimini sağlamaktadır. Böylelikle, sadece akupunktur ile açlık hissi ortadan kalkar ve kilo verme süreci başlar. Ayrıca metabolizmanın hızlanmasına ve toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.

 • Kupa Tedavisi ile Zayıflama

Geleneksel tıp yöntemlerinden biri olan kupa tedavisi, yaağ dokularının eriyerek kana karışmasını sağlamaktadır. Böylelikle yağların vücuttan atılarak kilo kaybını hızlanmasını sağlamaktadır. Yağ dokularının üzerine profesyonel tekniklerin uygulanmasıyla bölgesel incelmenin olmasına ve sarkmaların azalmasına etki etmektedir.

 • Ayurveda ile Kilo Verme

Antik Hindistan’da ortaya çıkan ayurveda, kilo vermeden ziyade daha çok ne tüketildiğiyle alakalı olduğuyla ilgilenir. Ayurveda tekniğinde vücuda sağlıklı besinlerin girmesiyle ve sindirimin düzenli olmasıyla kilo kaybı oluşacağını savunur ve sadece bir dönem değil; hayatın tamamında uygulanması gerekir. Vücudu tüm toksinlerden arındırdığı gibi, vücudun dengesini ve sağlık sonuçlarının değerlerini iyileştirir. Böylelikle vücudun zindeliği artar ve kişi kilo kaybı ile kendini daha enerjik hisseder.

Detoks ile Zayıflamak Mümkün Mü?

Vücutta biriken toksinlerin atılmasına katkı sağlayan detoks, obezite tedavisinde kalıcı bir çözüm olmasa da kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Vücuttaki ödemi çözerek hızlı kilo kaybına yardımcı olan detoks, meyve ve sebzelerin suyunun içilmesiyle gerçekleştirilen bir işlemdir. Ancak zayıflamada kalıcı olarak çözüm sunmamaktadır. Detoks, bağışıklık sisteminin güçlenmesine, ödemin atılmasına, ihtiyaç olan minerallerin tüketilmesine katkı sağlar. Sağlıklı kilo vermek için ise yalnızca detoks suyu yeterli değildir. Yeterli beslenme, dengeli besin değerlerinin tüketimi olmalı ve sağlıklı beslenme bir alışkanlık haline getirilmelidir.

Zayıflamanın Avantajları Nelerdir?

 • Vücutta bulunan fazla kilonun verilmesiyle birlikte yaşam kalitesinde belirgin bir artış gözlemlenir.
 • Kalp rahatsızlıkları, damar tıkanıkları, diyabet hastalıkları riskinin oluşmasını azaltır.
 • Uyku apnesini gidererek kaliteli bir uyku geçirmeyi sağlar.
 • Bedensel hareketleri arttırır. Böylelikle eklem ağrılarını azaltarak fiziksel aktivitelerin aktif olarak yapılmasına izin verir.
 • Kıyafet seçimlerini çoğaltır ve daha rahat giyinmeyi sağlar.
 • Kireçlenme riskini azaltır ve daha aktif bir yaşam sunar.

Kilo Vermenin Dezavantajları Nelerdir?

 • Sindirim sistemi bozuklukları ve mide problemleri ortaya çıkar.
 • Kalp ritim bozuklukları, diyabet, kanser riskini arttırarak kişinin hayatını tehlikeye atmaktadır.
 • Bedensel fonsiyonları azaltmakta ve kişinin hareketlerini kısıtlamaktadır.
 • Yaşam kalitesini düşürerek nefes alma ve vermede zorlanmaya neden olur.
 • Gece rahat uyumayı engellemekte ve horlamaya neden olmaktadır.
 • Kılık kıyafet seçimlerinde beden aralığının sınırlı olması nedeniyle kıyafet seçimlerini zorlamaktadır.

Kilo Vermede En İyi Zayıflama Yöntemi Nedir?

Kilo verme sürecinde, kilo kaybının gerçekleşebilmesi için kişiye özel olarak işlemler yapılmaktadır. En iyi zayıflama yöntemi her daim diyetisyenin önerdiği diyet programları olarak gösterilebilir. Besin değerlerinin günlük olarak yazıldığı program sayesinde kişi alma gereken kalori miktarını sağlıklı beslenerek almakta ve zindeliğini korumaktadır.

Kilo Vermede Bölgesel Zayıflama Mümkün Mü?

Bölgesel kilo vermede işleminde kişinin vücudundaki yağ yoğunluğunun hangi bölgede olduğuna göre kullanılacak cihaz ve yöntem değişmektedir. Genellikle kullanılan cihazlarda ilk seanstan itibaren gözle görülür bir incelme kaydedilmektedir. Bölgesel incelme sağlanırken aynı zamanda kişinin vücudunun sıkılaşması ve selülitlerin de giderilmesi sağlanmaktadır. Yapılan tüm kilo verme yönetim süreçleri, kilo vermenin ötesinde kaliteli bir yaşam için sağlıklı beslenmeye ve sağlıklı olmaya her daim öncelik vermektedir.

Zayıflama Çayları İşe Yarıyor Mu?

Kilo vermek amacıyla kullanılan ve internet üzerinden alınan çaylar, sentetik ilaçlardan meydana gelmekte ve kilo verme sürecinde kalıcı bir çözüm sunmamaktadır. Bunun yerine düzenli olarak kullanılan bu çaylar kişide sağlık problemlerinin artmasına, nefes darlığı problemleri ile karşı karşıya kalmasına kimi zaman ise kişinin yaşamını kaybetmesine neden olmaktadır. Kişinin yaşamsal fonksiyonları, yaşam tarzını olumsuz yönde etkilemektedir. Kilo verme yönetiminde alınan çayların yerine sağlık durumunu iyileştiren, yağların parçalanmasına katkı sağlayan, tokluk hissi yaratan, gaz sıkışmasını önleyen, ödem ve toksinleri atacak diyetisyenin önerdiği diyet programları yapılmalıdır. Böylelikle hem yaşam riski atılmamakta hem de kalıcı bir çözüm ile kilo verme süreci başarı ile gerçekleştirilir.

En İyi Zayıflama Programı Nerede Alınır?

Profesyonel bir destek lamadan kilo yönetimi yapmak kişinin günlük alacağı kalori miktarını yetersiz ve dengesiz almasına neden olmaktadır. Bu da kişinin ya daha fazla kilo almasına ya da sağlıklı bir şekilde kilo vermesine neden olmaktadır. Diyet yaparak sağlıklı kilo vermek için sağlıklı yaşam ve beslenme uzmanlarından veya zayıflama kliniklerinden destek alınmalıdır. Diyetisyenlerin yazacağı diyet programları kişi hem sağlıklı olarak kilo verir hem de sosyal hayatına açlık hissetmeden daha zinde devam eder. Düzenli olarak yapılan zayıflama programında, diyet listesindeki her şeye diyetisyenin önerileri aksatılmadan yapılmalıdır. ‘En iyi zayıflama programının nerede?’ olduğunu merak edenler için ise, her daim sağlıklı güzelliği ön planda tutan ve kişinin, yaş, boyuna göre diyet programı yazan profesyonel yerlerin tercih etmeleri önerilmektedir. Dengeli kalori alımı fiziksel anlamda değil; aynı zamanda mental anlamda da kişiyi iyi hissettirmektedir.

Zayıflama Tedavisi Fiyatı

Zayıflama tedavi yöntemleri kişiden kişiye, sorunlara ve tercih edilen kuruma göre değişmektedir. Bu yüzden alınacak verim, diyetisyenin bilgi ve tecrübesi, tercih edilen kliniğin tecrübesi ile fiyat değerlendirmesi yapılmalıdır. Kişiyi zarara uğratacak amatör merkezler yerine profesyonelliği elden bırakmayan zayıflama klinikleri ve sağlıklı beslenme uzmanlarının bulunduğu sağlık merkezleri tercih edilmelidir. Her daim sağlıklı kilo vermeye öncelik verilmeli ve bu doğrultuda tercih yapılmalıdır. Kişye özel olarak destek sağlayan ve tüm sorularınızı 7/24 sorabileceğin estethica zayıflama kliniği ve sağlıklı beslenme ve yaşam hakkında bilgi almak için 0850 222 38 45 nolu hattı arayabilir veya Whatsapp ile iletişim kurabilirsiniz.

Tedavi Özeti

 • Tedavi Sayısı
  1-10
 • Tedavi Süresi
  30-60 dk
 • Anestezi
  Yok
 • Hassasiyet Süreci
  Minimum
 • İşe Dönme Süresi
  Minimum
 • Tam İyileşme
  Kontrol Edilmelidir
 • Sonuçların Kalıcılığı
  Kontrol Gereklidir
 • Hastanede Kalma Süresi
  Yok

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun