Damardan C Vitamini

Damar yoluyla vücuda verilen yüksek doz C vitamini uygulaması ile alakalı ayrıntılı bilgi almak, randevu talep etmek ve damar yoluyla C vitamini alırken dikkat edilmesi gerekenleri aktardığımız yazımızı okuyun.

C Vitamini Takviyesi

Bağışıklık kokteyli olarak da adlandırılan damar yoluyla C vitamini takviyesi; yoğun C vitamini ve minerallerin damar yoluyla vücuda verilmesi işlemine verilen isimdir. Bu işlem, bağışıklık sistemini güçlendirir ve antioksidan etkisi yaratır. Bağışıklık güçlendirme tedavilerinin koronavirüs salgını sebebiyle bir kez daha önem kazandığı şu günlerde, damar yoluyla alınan yüksek doz c vitaminini sizlere daha iyi anlatmak istedik. Yaşlanma karşıtı etkisiyle de bilinen damar yoluyla vitamin takviyesi; son dönemde Koronavirüs ile mücadele için de üzerinde araştırmalar yapılan bir yöntem haline gelmiştir. Aynı zamanda kanser hastası bireylerin de yüksek doz C vitamini ile hızlı toparlanma sağlayabildiği, son dönemde yapılan araştırmalarda ortaya konmuştur. Damar yoluyla yüksek doz C vitamini tedavisi, estethica ve Vitalica Wellness aracılığıyla uzman hekimler tarafından yapılır. Hem virüslere karşı etkisinin olduğu düşünülmesi hem de yorgun düşmüş kişilerin hızlı toparlanmasını sağlaması nedeniyle C vitamini takviyesi sıklıkla talep edilir ve randevu ile uygulanır.

Sigara İçen Kişilerin C Vitamini İhtiyacı

Özellikle sigara kullanan bireylerde, yoğun iş temposu, sık seyahat ve stres C vitamini eksikliği görülür. Depolanmayan bir vitamin türü olan C vitamini, bu nedenle sigara içen kişilerin mutlaka alması gereken bir vitamindir. Sigaranın vücuttaki C vitaminini baskıladığı bilindiğinden, damardan alınacak C vitamini ile sigaranın kötü etkilerinin baskılanması amaçlanır. Bu uygulama ile üst solunum yolları tedavisi ve soğuk algınlığı tedavisi de amaçlanır. Bağışıklık sistemini güçlendiren tedaviler arasında en çok tercih edilen uygulamalardan bir tanesi olan damar yoluyla C vitamini takviyesi, vücuttaki antioksidan seviyesini maksimum düzeye çıkartır.

Koronavirüs Tedavisi ve C Vitamini Takviyesi

Koronavirüs salgını sürecinde, birçok deneysel uygulama kullanılarak bu virüsün etkilerinin azaltılması amaçlanmıştır. Bu çalışmalardan bir tanesi de damar yoluyla yüksek doz C vitamini uygulamasıdır. Son dönemde tartışılan ve herhangi bir yan etkisi olmadığı için kişiler üzerinde denenen bu uygulama koronavirüs hastalarının daha çabuk toparlanmasına yönelik kullanıldığı gibi, koronavirüse karşı koruyucu önlem olarak da kullanılır. Buradaki koruyuculuk, bağışıklık sisteminin güçlenerek daha sağlıklı olması, vücudun virüslere karşı daha dayanıklı olması demektir. Damar yoluyla alınan C vitamini direkt olarak vücuda zerk edildiği için, ağız yoluyla alınan vitaminlere göre daha etkilidir. Damar yoluyla %100 kana karışan saf C vitamini, ağız yoluyla alındığında ancak %60-70 oranında kana karışabilir ve bu da damar yoluyla alınmasından daha az etkilidir. Bir de dikkat edilmesi gereken başka bir nokta var o da şudur; insan vücuduna ağız yoluyla giren gıdalardaki C vitamini, bağırsaklarda emilir. Bağırsakların C vitamini emebilme kapasitesi ise sınırlıdır. Yani siz ne kadar portakal yerseniz yiyin, bağırsaklarınızda emilebilecek miktar sabit kalacaktır. Bu nedenle damar yoluyla direkt kana verilen Farmakolojik C vitamini vücudun direncini daha çok artırır ve uzman doktorlar tarafından gerekli kontroller yapıldığında etkili olur.

Yüksek Doz C Vitamini Yapan Yerler Arasında Seçim Yaparken Dikkat Edin

Tedavi ya da uygulama ne olursa olsun merdiven altı olarak tabir edilen, yetkisiz ve uzmanlığı olmayan kişilerden uzak durmalısınız. Her tedavide olduğu gibi yüksek doz c vitamini uygulaması da mutlaka uzmanlığı olan, ruhsatı olan ve doktorlar tarafından yapılmalıdır. Vitamin takviyesi öncesi branş doktorları ile ön muayene yapmak, bu muayene sonrasında alınacak doza karar vermek gerekir. Vitalica Wellness ve estethica bir sağlık grubunun parçaları olduğu için, her işlemde olduğu gibi bu işlemde de uzman hekimlerin kontrolü ve uygulaması değerli misafirlerimize sunulur. Bu nedenle I.V. Lazer gibi işlemlerde klinik seçimi yaparken hastanelerimizi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Damardan C vitamini tedavisi fiyatı ile alakalı bizimle iletişime geçebilir, ulaşılabilir uygun fiyatlı vitamin kokteylleri hakkında detaylı bilgi alabilirisiniz.

Tedavi Özeti

 • Seans Sayısı
  1-2 Seans
 • Seans Süresi
  0-1 Saat
 • Anestezi
  Yok
 • Hassasiyet
  Yok
 • İşe Dönme
  Hemen
 • Tam İyileşme
  Hemen
 • Kalıcılık
  Kontrol Gereklidir
 • Hastanede Yatış
  Yok

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun