DHI Saç Ekimi

DHI saç ekimi yöntemlerinden bir tanesidir. En yeni ve en gelişmiş yöntem olarak bilinen DHI yöntemi, hastanemiz bünyesinde klasik DHI ve patenti estethica’ya ait olan Multi DHI yöntemi ile yapılmaktadır. Siz de her iki yöntem hakkında daha detaylı bilgi almak ve uzman doktorlarımız ile bire bir görüşmek için bize ulaşabilirsiniz.

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI saç ekimi ya da tam adı ile Direct Hair Implantation, günümüzde en çok tercih edilen ekim yöntemlerinden bir tanesi olarak bilinmektedir. Bunun en büyük sebebi ise sağladığı avantajlardır. DHI yönteminde kafa derisine hiçbir zarar verilmeden en doğal ve gür saçların çıkması hedeflenir. Operasyonun öncesinde hastalar uzman doktorlar tarafından yapılan bir konsültasyon görüşmesine katılır ve bu görüşmenin sonuncunda hasta için doğru olan yönteme karar verilir. Her yöntemde olduğu gibi DHI saç ekimi yönteminde de hastaların kafa derileri özel görüntüleme cihazları ile büyük bir dikkat çerçevesinde incelenir. Yapılan bu incelemenin sonucunda hastadan alınabilecek maksimum greft sayısı, sağlıklı saç köklerinin sayısı, doktorun donör olarak belirlediği alanın mevcut durumu ve hastanın güncel olarak ne şiddette saç dökülmesi yaşadığı gibi detaylar belirlenir. Daha sonra hastaya göre en uygun olan yöntem doktor tarafından belirlenerek, operasyonun kendisinine geçilir. Hastaların mevcut durumları uygun olduğu takdirde doktorların da en çok tercih etmeye meyilli olduğu saç ekimi yöntemi her zaman için DHI’dır.

DHI Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

DHI yöntemi iyileşme süreci bakımından en hızlı iyileşen saç ekimi yöntemi olarak bilinmektedir. Kesi açılmadan, yani herhangi bir açık yara oluşturmadan, uygulama yapıldığı için iyileşme süresi diğer yöntemlere kıyasla daha kolay ve hızlıdır. DHI saç ekimi yöntemi şu an günümüzde var olan en gelişmiş saç ekimi yöntemi olarak bilinmektedir. Hastalar, operasyonun ardından iyileşme sürecine hızlı bir şekilde girer. İlk haftadan sonra hastaların başında kabuklanma görülebilir ancak bu son derece doğal ve beklenen bir reaksiyondur. Bu kabuklar ortalama 1 hafta ila 10 gün içinde kendiliğinden dökülür. İyileşme sürecinin tamamının ise ortalama olarak 2 ila 4 hafta arasında bitmesi gözlemlenebilir. Ancak, kişinin yeni saçlarının çıkması en az 6 ayı, en fazla 12 ayı bulabilir. Bu süreç tamamlandığında hastaların son derece sağlıklı, doğal görünen ve gür saçları olur.

DHI İle Safir FUE Saç Ekim Yöntemi Arasındaki Farklar

DHI ile Safir FUE saç ekim yöntemleri arasındaki en büyük fark; Safir FUE operasyonunun kesiler açılarak, DHI’nın ise herhangi bir kesi açma işlemine ihtiyaç duymamasıdır. Bu doğrultuda da DHI yönteminin iyileşme süresi Safir FUE yöntemine göre daha kısadır. Ancak, bu noktada her hastanın Safir FUE operasyonu için uygun bir aday olmayabileceği gibi, aynı zamanda DHI yöntemi için de aynı ihtimal geçerlidir. Uzman doktorlarımız bu yüzden operasyon öncesinde hastalarımız ile konsültasyon görüşmesi yaparak, hastalarımız için en doğru sonucu alacakları yöntemi seçmek ve uygulamaktadır. Bunlar dışında her iki uygulamayı birbirinden ayıran en önemli farklar ise aşağıda sıralandığı gibidir:

  • DHI yönteminde Choi Pen ismi verilen, kaleme benzeyen bir cihaz kullanılır. Bu cihaz sayesinde greftler direkt olarak saç köklerine yerleştirilebilir. Safir FUE yönteminde ise bu uygulamayı el ile yapmak gerekir. 

  • DHI yönteminde bir üstte bahsettiğimiz gibi, greftler saç köklerine direkt olarak yerleştirilir. Bu da işlem süresinin Safir FUE yöntemine kıyasla çok daha kısa olması anlamına gelir. 

  • DHI yönteminde hastalarda skar kalma olasılığı Safir FUE yöntemine göre daha azdır. 

  • DHI yönteminde hastalar daha doğal ve gür saçlar elde edebilir. Bunun sebebi DHI yönteminde Safir FUE yöntemindeki kadar tek tek uğraşılan detaylar olmamasıdır.

DHI Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

 

  • Daha hızlı iyileşme süreci,

  • Minimal doku hasarı sayesinde iz kalma riskini büyük oranda düşürme, 

  • DHI için kullanılan Choi Pen isimli cihazın diğer yöntemlerin cihazlarına göre daha kontrol edilebilir olması ve buna bağlı olarak da işlem sonucunun diğer yöntemlere kıyasla daha doğal sonuçlar vermesi,

  • Herhangi bir kesinin ya da açık yaranın olmaması,

  • Saç yoğunluğu konusunda çok daha fazla saç ekilmesini sağlaması

şeklinde daha kısa bir şekilde özetlenebilir.

DHI Saç Ekimi Fiyatları 2024

DHI saç ekimi fiyatları 2024 senesinde de, her sene olduğu gibi hastalarımızın ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Daha önce bahsettiğimiz gibi yapılan konsültasyon görüşmesinden sonra hastalarımızın ihtiyaç duyduğu yöntem, greft sayıları gibi detaylar belirlenir. Bunlar fiyatlarda belirleyici olduğu için de her kişi için farklılık gösterebilir. Hem uzman kadromuz, hem de DHI saç ekimi daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilir, müsaitlik durumunuza göre bir konsültasyon görüşmesi için ekibimizle beraber randevu oluşturabilirsiniz.

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun