İstanbul’da 3 farklı konumda bulanan estethica hastanelerinde uygulanan saç ekimi, FUE ve perkutan, saç ekiminde operasyon süreci, saç ekimi fiyatları, öncesi ve sonrası ile iyileşme süreci konularında daha fazla bilgiye ulaşmak için Formu Doldurun, Sizi Arayalım.

estethica Perkutan Tekniği ile Saç Ekimi

“Sağlıklı güzelliğin” adresi estethica, tüm uygulamalarında olduğu gibi saç ekimini de dünyadaki en yeni ve en yenilikçi yöntemlerle gerçekleştirmektedir. Saç, bıyık, sakal ve kaş ekimi; merkezlerimizde modern yöntemlerle başarıyla uygulanmaktadır. Bu alandaki en yenilikçi uygulamalardan biri, ülkemizde öncüsü olduğumuz perkutan tekniğidir. 

 


 
1- Saç köklerinin alınması:

 Saç kökleri, ensede “güvenli bölge” olarak bilinen alandan düşük devirli mikromotorlar aracılığıyla lokal anestezi altında alınmaktadır. Kullanılan özel motor, çoklu kökleri (iki, üç veya dört köke sahip olan greftleri) parçalamadan yani bütünlüğünü koruyarak alabilme yeteneğine sahiptir.
 

 

 

2- Saç köklerinin ekileceği alanların oluşturulması:

Saç köklerinin ekileceği alanların oluşturulmasında 2 farklı teknik söz konusudur:
 
 
estethica Perkutan Tekniği
Başta Amerika olmak üzere, dünyada sayılı klinikte uygulanan özel bir tekniktir. Kökler iki boyutlu yarıklar içine değil, ince iğneler ile açılan üç boyutlu yuvarlak kanallar içine ekilir. Açılan kanallar saç kökleriyle aynı boyutta olduğu için perkutan teknik, ekim yapılan dokuya verilen zararı da en düşük düzeye taşımakta ve iyileşme hızını yaklaşık 2 kat artırmaktadır.
 
Saç ekilen bölge, 2-3 gün gibi kısa bir süre sonra iyileşir ve yara izi (skar) kalmaz. Ekilen saç kökleriyle aynı boyuttaki kanallar, ekim alanında bulunan sağlam saç köklerinin aralarına rahatlıkla açılabilir ve onlara zarar vermez. Perkutan tekniğinde, cilt altına verilen sıvı miktarı sınırlı tutulduğu için uygulamadan sonra yüzde görülen şişlik (ödem) düzeyi daha düşüktür.
 
 
 
Klasik Slit Tekniği
Çok yaygın olarak kullanılan bu teknikte, köklerin ekileceği alana ince bıçaklar aracılığıyla iki boyutlu yarıklar açılır. Her bir yarığın 2-5 mm uzunluğunda olduğu bilgisi ışığında, 4.000 saç kökünün ekilmesi için açılan toplam yarık uzunluğu 8-20 metreye ulaşmaktadır. Bu teknik, dokuya verilen zararın belirgin miktarda artmasına, iyileşme süresinin uzamasına ve daha çok yara izi (skar) oluşumuna yol açmaktadır.
 
Oluşturulan yarıklar, ekim alanında bulunan sağlam saç köklerine de zarar verebilmekte, ekim alanında kangrene (nekroza) neden olabilmektedir. Slit tekniğinde, cilt altına bol miktarda sıvı verilmesi gerektiği için uygulamadan sonra yüzde yaklaşık 7-10 gün süren şişlik (ödem) görülmektedir.
 
 
 
 

3- Saç köklerinin ekilmesi:

Perkutan tekniğinin en önemli avantajlarından biri de “doğal sonuç” sağlamasıdır. Saç ekiminde “doğal sonuç” sağlanabilmesi için en önemli kriterlerden biri, saç köklerinin doğru açılarla ekilmesidir. 
 
 
estethica Perkutan Tekniği

Perkutan tekniğinde, açıları ayarlanarak oluşturulan kendi boyutlarındaki üç boyutlu kanallar içine ekilen kökler en doğal açıya sahip olabilmekte, köklerin yerinden oynaması ve açılarının değişmesi olasılığı yok edilmektedir. Saç kökleri, saçlı kısımdan tutularak kanal içine yerleştirildiği için, tekniğin köklere zarar verme riski yoktur. Saç ekiminde “doğal” ve “başarılı” sonuçlar için ekilen saç kökü yoğunluğu da çok önemlidir. Saç kökü yoğunluğu, uygulamanın başarısını ve kalitesini belirleyen en önemli faktörlerden biridir.

Perkutan tekniğinde saç kökü boyutundaki küçük kanalların kullanılması, açılan kanal sayısının belirgin ölçüde artmasına ve birbirlerine çok yakın olabilmelerine olanak sağlamaktadır. Bu nedenle, perkutan tekniğiyle 2 kat daha sık ekim yapılabilmekte, cm2’ye ekilen saç kökü sayısı 40-50’ye ulaşabilmekte ve son derece yoğun saçlı bir görünüm elde edilmektedir.

 

 
Klasik Slit Tekniği
Slit tekniğinde açısı ayarlanamayan, iki boyutlu ve kendinden daha büyük yarıklar içine ekilen köklere doğal açılar verilememektedir. Bu teknik, köklerin yerinden oynayabilmesine, açılarının değişmesine ve hatta yarıktan çıkarak kaybedilmesine yol açabilmektedir.
 
Slit tekniğinde, açılan büyük boyutlu yarıkların birleşmemesi için yarıklar arasında mesafe bırakılması zorunlu olmakta ve bu da ekim sıklığını önemli ölçüde sınırlamaktadır. Slit tekniği, “yoğun saçlı” bir görünüm elde edilmesine olanak tanımaz.

 

 

Özellikle risk almayı sevmeyen ve kaliteli sonuç almak isteyen konuklarımızın saç ekiminde de estethica’yı tercih etmesini sağlayan perkutan tekniği, başta Amerika olmak üzere sadece dünyadaki seçkin kliniklerde uygulanmaktadır.

Tek seansta, 5.500’e varan greft (yaklaşık 12.500 - 15.000 saç kökü) ekimi yapabildiğimiz ve ülkemizde öncüsü olmaktan gurur duyduğumuz perkutan tekniği, özellikle yurt dışından gelen bilinçli konuklarımızın tek tercihi olarak öne çıkmakta, firesiz ve risksiz saç ekimine olanak sağlamaktadır. 5-8 saat süren ağrısız ve acısız uygulamadan sonra bir gün dinlenme önerilir ve ertesi gün sosyal yaşama dönülebilir. Ekilen saçlar 3. aydan itibaren çıkmaya başlar ve en geç 1 yıl sonra saçların tamamı çıkar.

Siz sıradan saç ekimini beğenmezsiniz… Saçlarınıza doğru açıların verilebildiği, yoğun saç sıklığının sağlanabildiği, doğal ve başarılı sonuçların elde edildiği ve birkaç gün içinde sosyal hayata dönebildiğiniz saç ekiminde, sağlıklı güzelliğin adresinde buluşalım!

 

TEDAVİ ÖZETİ

DİKKAT: Herkes eşsizdir. Bu şu anlama gelir: Tedavi süreci, planlaması ve sonuçları sizin için farklılık gösterebilir. Burada gördüğünüz bilgiler geniş bir örneklem kümesinde karşılaşılan ortalama değerlerdir. Detay için bizimle Whatsapp üzerinden iletişiem geçebilirsiniz: 0549 791 99 01

Seans/Operasyon Sayısı 1
Operasyon Süresi 6-8 saat
Anestezi Lokal Anestezi
Hassasiyet Süreci Yok
İşe dönme süresi Hemen
Tam İyileşme 10 gün
Sonuçların kalıcılığı Sürekli
Hastanede kalma süresi
Saç Ekiminden sonra alınan bölgeyi 1 ay sonra ekilen bölgeyi 6 ay sonra makineyle traş edebilirsiniz. O zamana kadar saçlarınızı ucundan makasla traş edebilirsiniz.
Ekim yapılan saçlar 2 hafta sonra dökülme sürecine girerler. 2-3 ay sonra yeniden çıkma sürecine girerler.
Saç Ekimi işlemini donör alanınız yeterli olduğu sürece yaptırabilirsiniz. Ama yüksek greftlerle ekim genellikle 3 seanstır.
Saç Ekimi 1
Saç Ekimi 2
   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!