Saç ekimi sayesinde, dökülen ve seyrelen saçlarınızı yenileyebilir, doğal ve sık bir görünümüe sahip olabilirsiniz. Safir Perkutan Saç Ekimi tekniği gerçek safir iğneli özel cihazlar ile yapılan, operasyon esnasında dokuya verilen hasarın en düşük düzeylere taşıyan, saçlarınıza doğru açıların verilebildiği, yoğun saç sıklığının sağlanabildiği, doğal ve başarılı sonuçların elde edildiği, iyileşmenin hızlı olduğu ve birkaç gün içinde sosyal yaşama dönebildiğiniz bir saç ekimi tekniğidir. Bu yöntemle, kadınlarda saç ekimi ve erkeklerde saç ekimi mümkündür.

1- Saç köklerinin alınması:

Saç kökleri, ensede “güvenli bölge” olarak bilinen alandan, düşük devirli mikromotorlar aracılığıyla lokal anestezi altında alınır. Kullanılan özel motor, çoklu kökleri (iki, üç veya dört köke sahip olan greftleri) parçalamadan yani bütünlüğünü koruyarak alabilme yeteneğine sahiptir.
 
Safir Perkutan Tekniği - Saç Ekimi

 

2- Saç köklerinin ekileceği alanların oluşturulması:

Saç köklerinin ekileceği alanların oluşturulmasında 2 farklı teknik söz konusudur:

Çok yaygın olarak kullanılan klasik slit tekniğinde, köklerin ekileceği alana ince bıçaklar aracılığıyla iki boyutlu yarıklar açılır. Hastanelerimizde, saç köklerine zarar verdiği ve ekim verimini düşürdüğü için slit yöntemi uygulanmamaktadır.

estethica Safir Perkutan Tekniği; başta Amerika olmak üzere, dünyada sayılı klinikte uygulanan özel bir tekniktir. Kökler iki boyutlu yarıklar içine değil, çok değerli bir maden olan gerçek safirden üretilen ve dokuya verilen hasarı en düşük düzeye taşıyan safir uçlu özel cihazlar ile açılan üç boyutlu kanallar içine ekilir.

 
Safir Perkutan Tekniği - Saç Ekimi

 

Klasik slit tekniğinde her bir yarığın 2-5 mm uzunluğunda olduğu bilgisi ışığında, 4.000 saç kökünün ekilmesi için açılan toplam yarık uzunluğu 8-20 metreye ulaşmaktadır. Bu teknik, dokuya verilen hasarın belirgin miktarda artmasına, iyileşme süresinin uzamasına ve daha çok yara izi (skar) oluşumuna yol açmaktadır. Oluşturulan yarıklar, ekim alanında bulunan sağlam saç köklerine de zarar verebilmekte, ekim alanında kangrene (nekroza) neden olabilmektedir. Slit tekniğinde, cilt altına bol miktarda sıvı verilmesi gerektiği için uygulamadan sonra yüzde yaklaşık 7-10 gün süren şişlik (ödem) görülür.

estethica Safir Perkutan Tekniği’nde, saç kökleriyle aynı boyutta olan kanallar, dünyada sayılı klinikte kullanılan gerçek safir uçlu özel cihazlar ile açıldığı için Safir Perkutan Teknik, ekim yapılan dokuya verilen hasarı da en düşük düzeye taşımakta ve iyileşme hızını yaklaşık 2 kat artırmaktadır. Safir uçlu özel cihazlar sayesinde, saç ekilen bölge kısa bir süre sonra iyileşir ve yara izi (skar) kalmaz. Ekilen saç kökleriyle aynı boyuttaki kanallar, ekim alanında bulunan sağlam saç köklerinin aralarına rahatlıkla açılabilir ve onlara zarar vermez. Safir Perkutan Tekniği’nde, cilt altına verilen sıvı miktarı sınırlı tutulduğu için uygulamadan sonra görülen şişlik (ödem) düzeyi daha düşüktür.

 
Safir Perkutan Tekniği - Saç Ekimi

 

3- Saç köklerinin ekilmesi:

Safir Perkutan Tekniği’nin en önemli avantajlarından biri de doğal sonuç sağlamasıdır. Saç ekiminde doğal sonuç sağlanabilmesi için en önemli kriterlerden biri, saç köklerinin doğru açılarla ekilmesidir. Klasik slit tekniğinde açısı ayarlanamayan, iki boyutlu ve kendinden daha büyük yarıklar içine ekilen köklere doğal açılar verilememektedir. Bu teknik, köklerin yerinden oynayabilmesine, açılarının değişmesine ve hatta yarıktan çıkarak kaybedilmesine yol açabilir. 

estethica Safir Perkutan Tekniği’nde, gerçek safir uçlu özel cihazlar ile açıları ayarlanarak oluşturulan kendi boyutlarındaki üç boyutlu kanallar içine ekilen kökler en doğal açıya sahip olabilmekte, köklerin yerinden oynaması ve açılarının değişmesi olasılığı yok edilmektedir. Saç kökleri, saçlı kısımdan tutularak kanal içine yerleştirildiği için, tekniğin köklere zarar verme riski olmaz.

 

Safir Perkutan Tekniği - Saç Ekimi

 

Saç ekiminde doğal ve başarılı sonuçlar için ekilen saç kökü yoğunluğu da çok önemlidir. Saç kökü yoğunluğu, uygulamanın başarısını ve kalitesini belirleyen en önemli faktörlerden biridir.

Klasik slit tekniğinde açılan büyük boyutlu yarıkların birleşmemesi için yarıklar arasında mesafe bırakılması zorunlu olmakta ve bu da ekim sıklığını önemli ölçüde sınırlamaktadır. Slit tekniği, yoğun saçlı bir görünüm elde edilmesine olanak tanımaz.

estethica Safir Perkutan Tekniği saç kökü boyutundaki küçük kanalların kullanılması, açılan kanal sayısının belirgin ölçüde artmasına ve birbirlerine çok daha yakın olabilmelerine olanak sağlamaktadır. Bu nedenle, Safir Perkutan Tekniği ile 2 kat daha sık saç ekim yapılabilir, cm2’ye ekilen saç kökü sayısı kırk hatta elli’ye ulaşılabilir ve son derece yoğun saçlı bir görünüm elde edilebilir.

 

Safir Perkutan Tekniği - Saç Ekimi

 

Tek seansta, 6000’e varan greft (yaklaşık 12500 – 15000 saç teli) ekimi yapılan Safir Perkutan Tekniği, firesiz ve risksiz saç ekimine olanak sağlar. Estetik ve plastik cerrahi uzmanı, anesteziyoloji uzmanı doktorların ve dermatoloji uzmanlarının da bulunduğu 5-8 saat süren ağrısız uygulamadan sonra bir gün dinlenme önerilir ve kısa sürede sosyal yaşama dönülebilir. Ekilen saçlar 3. aydan itibaren çıkmaya başlar ve en geç 1 yıl sonra saçların tamamı çıkar. 

Safir Perkutan Teknik'te; gerçek safir uçlu cihazlar sayesinde dokuya verilen hasarın düşük düzeye taşınabildiği, saçlara doğru açıların verilebildiği, yoğun saç sıklığının sağlanabildiği, doğal ve başarılı sonuçların elde edildiği, iyileşmenin hızlı olduğu ve birkaç gün içinde sosyal yaşama dönülebilir.

İstanbul'da 3 farklı konumda bulunan estethica Hastanelerinde saç ekimi fiyatları greft sayısına göre değişir. Saç ekimi sonrası uzmanlarımız tarafından yönlendirilecek ve altın krem başta olmak üzere tüm iyileştirici bakım kremlerini ve şampuanları kullanarak en geç bir yıl sonunda saçlarınızın tamamına kavuşacaksınız. Saç ekimi işlemleri ve estethica tarafından yeni geliştirilen saç ekimi yöntemi olan DHI Plus Gold hakkında bilgi almak için formu doldurabilir, arkadaşlarımızın sizi araması için numaranızı bırakabilirsiniz.

DHI Plus Gold Yöntemi İle Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

TEDAVİ ÖZETİ

DİKKAT: Herkes eşsizdir. Bu şu anlama gelir: Tedavi süreci, planlaması ve sonuçları sizin için farklılık gösterebilir. Burada gördüğünüz bilgiler geniş bir örneklem kümesinde karşılaşılan ortalama değerlerdir. Detay için bizimle Whatsapp üzerinden iletişiem geçebilirsiniz: 0549 791 99 01

Seans/Operasyon Sayısı 1
Operasyon Süresi 6-8 saat
Anestezi Lokal Anestezi
Hassasiyet Süreci Yok
İşe dönme süresi Hemen
Tam İyileşme 10 gün
Sonuçların kalıcılığı Sürekli
Hastanede kalma süresi
Saç ekimi başın arka tarafı yani donör bölge dediğimiz alım yaptığımız bölgeden saçın kökleri ile birlikte alınarak başın açıklık olan kısımlara yerleştirilmesi işlemidir.
Safir Perkutan Tekniği ile saç ekimi sırasında lokal anestezi yapıldığı için ağrı ve acı olmaz.
Saç ekimine gelmeden 1 hafta önce kullanılan aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların doktor kontrolünde bırakılması gerekmektedir. Yeşil çay, kahve, sigara, alkol gibi maddelerden uzak durmak gerekir. Operasyon gününe önden iliklenen gömlek tarzı giysiler giymeniz gerekmektedir.
Saç ekiminden 2 hafta sonra hafif sporlara (koşu gibi) başlanılabilir. Ağır sporlara 1 ay sonra, futbol gibi kafaya darbe alan sporlara 3 ay sonra başlayabilirsiniz.
Saç ekimi işlemi kişinin ihtiyacı yani başındaki açıklığa göre değişmekle birlikte ortalama 5-6 saat sürmektedir.
Saç Ekiminden sonra alınan bölgeyi 1 ay sonra ekilen bölgeyi 6 ay sonra makineyle traş edebilirsiniz. O zamana kadar saçlarınızı ucundan makasla traş edebilirsiniz.
Ekim yapılan saçlar 2 hafta sonra dökülme sürecine girerler. 2-3 ay sonra yeniden çıkma sürecine girerler.
Saç Ekimi işlemini donör alanınız yeterli olduğu sürece yaptırabilirsiniz. Ama yüksek greftlerle ekim genellikle 3 seanstır.
   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!