Saç Ekimi

Saç ekimi fiyatları, estethica'da uygulanan saç ekimi teknikleri, saç ekimi öncesi ve sonrası yapılması gerekenlere yer verdiğimiz; saç ekiminde dikkat edilmesi gereken noktaları aktardığımız içeriğimizi mutlaka okumalısınız.

Saç ekimi sayesinde, dökülen ve seyrelen saçlarınızı yenileyebilir, saçlarınızda doğal ve sık bir görünümüe sahip olabilirsiniz. Safir Perkutan Saç Ekimi tekniği gerçek safir iğneli özel cihazlar ile yapılan, operasyon esnasında dokuya verilen hasarın en düşük düzeylere taşındığı, saçlarınıza doğru açıların verilebildiği, yoğun saç sıklığının sağlanabildiği, doğal ve başarılı sonuçların elde edildiği, iyileşmenin hızlı olduğu ve birkaç gün içinde sosyal yaşama dönebildiğiniz bir saç ekimi tekniğidir. Bu yöntemle, kadınlarda saç ekimi ve erkeklerde saç ekimi mümkündür.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

1- Saç Köklerinin Alınması:

Saç kökleri, ensede güvenli bölge olarak bilinen alandan, düşük devirli mikromotorlar aracılığıyla lokal anestezi altında alınır. Kullanılan özel motor, çoklu kökleri (iki, üç veya dört köke sahip olan greftleri) parçalamadan, yani bütünlüğünü koruyarak alabilme yeteneğine sahiptir. (Greft Nedir? isimli içeriğe gitmek için tıklayın)

2- Saç Köklerinin Ekileceği Alanların Oluşturulması:

Saç Ekimi Yapılacak Bölgelerin Belirlenmesi

Saç köklerinin ekileceği alanların oluşturulmasında 2 farklı teknik söz konusudur:

 • Çok yaygın olarak kullanılan klasik slit tekniğinde, köklerin ekileceği alana ince bıçaklar aracılığıyla iki boyutlu yarıklar açılır. estethica'da, saç köklerine zarar verdiği ve ekim verimini düşürdüğü için slit yöntemi uygulanmamaktadır.

 • Safir Perkutan Tekniği; başta Amerika olmak üzere, dünyada sayılı klinikte uygulanan özel bir saç ekimi tekniğidir. Kökler iki boyutlu yarıklar içine değil, çok değerli bir maden olan gerçek safirden üretilen ve dokuya verilen hasarı en düşük düzeye taşıyan safir uçlu özel cihazlar ile açılan üç boyutlu kanallar içine ekilir.

Slit Tekniğinde Yara İzi Görülmesi Muhtemeldir

 • Klasik slit tekniğinde her yarığın 2-5 mm uzunluğunda olduğu bilgisi ışığında, 4000 saç kökünün ekilmesi için açılan toplam yarık uzunluğu 8-20 metreye ulaşmaktadır. Bu teknik, dokuya verilen hasarın belirgin miktarda artmasına, iyileşme süresinin uzamasına ve daha çok yara izi (skar) oluşumuna sebep olur. Oluşturulan yarıklar, ekim alanında bulunan sağlam saç köklerine de zarar verebilir, ekim alanında kangrene (nekroza) neden olabilir. Slit tekniğinde, cilt altına bol miktarda sıvı verilmesi gerektiği için uygulamadan sonra yüz bölgesinde yaklaşık 7-10 gün süren şişlik (ödem) görülür.
 • Safir Perkutan Tekniği’nde, saç kökleriyle aynı boyutta olan kanallar, dünyada sayılı klinikte kullanılan gerçek safir uçlu özel cihazlar ile açıldığı için Safir Perkutan Teknik ekim yapılan dokuya verilen hasarı da en düşük düzeye taşır ve iyileşme hızını yaklaşık 2 kat artırır. Safir uçlu özel cihazlar sayesinde, saç ekilen bölge kısa bir süre sonra iyileşir ve yara izi kalmaz. Ekilen saç kökleriyle aynı boyuttaki kanallar, ekim alanında bulunan sağlam saç köklerinin aralarına rahatlıkla açılabilir ve onlara zarar vermez. Safir Perkutan Tekniği’nde, cilt altına verilen sıvı miktarı sınırlı tutulduğu için uygulamadan sonra görülen ödem düzeyi daha düşüktür.

3- Saç Köklerinin Ekilmesi:

Safir Perkutan Tekniği’nin en önemli avantajlarından biri de doğal saç ekimi sonucu sağlamasıdır. Saç ekiminde doğal sonuç sağlanabilmesi için en önemli kriterlerden biri, saç köklerinin doğru açılarla ekilmesidir.

 • Klasik slit tekniğinde açısı ayarlanamayan, iki boyutlu ve kendinden daha büyük yarıklar içine ekilen köklere doğal açılar verilemez. Bu teknik, köklerin yerinden oynamasına, açılarının değişmesine ve hatta yarıktan çıkarak kaybedilmesine yol açabilir.
 • Safir Perkutan Tekniği’nde ise gerçek safir uçlu özel cihazlar ile açıları ayarlanarak oluşturulan kendi boyutlarındaki üç boyutlu kanallar içine ekilen kökler, en doğal açıya sahip olur. Köklerin yerinden oynaması ve açılarının değişmesi olasılığı yok edilir. Saç kökleri, saçlı kısımdan tutularak kanal içine yerleştirildiği için, tekniğin köklere zarar verme riski olmaz.

Yoğun Saç Ekimi Sonuçları Almak İçin Kullanılan Teknik Çok Önemlidir

Saç ekiminde doğal ve başarılı sonuçlar için ekilen saç kökü yoğunluğu da çok önemlidir. Saç kökü yoğunluğu, uygulamanın başarısını ve kalitesini belirleyen en önemli faktörlerden biridir.

 • Klasik slit tekniğinde açılan büyük boyutlu yarıkların birleşmemesi için yarıklar arasında mesafe bırakılması zorunlu olur ve bu da ekim sıklığını önemli ölçüde sınırlar. Slit tekniği, yoğun saçlı bir görünüm elde edilmesine olanak tanımaz.
 • Safir Perkutan Tekniği saç kökü boyutundaki küçük kanalların kullanılması, açılan kanal sayısının belirgin ölçüde artmasına ve birbirlerine çok daha yakın olabilmelerine olanak sağlar. Bu nedenle, Safir Perkutan Tekniği ile 2 kat daha sık saç ekimi yapılabilir ve cm2’ye ekilen saç kökü sayısı kırk hatta elli’ye ulaşılabilir.

Saç Ekimi Doktorlar Tarafından Yapılması Gereken Bir İşlemdir

Tek seansta 6000’e varan greft (yaklaşık 12500 – 15000 saç teli) ekimi yapılan Safir Perkutan Tekniği, firesiz ve risksiz saç ekimine olanak sağlar. Estetik ve plastik cerrahi uzmanı, anesteziyoloji uzmanı doktorların ve dermatoloji uzmanlarının da bulunduğu 5-8 saat süren ağrısız uygulamadan sonra bir gün dinlenme önerilir ve kısa sürede sosyal yaşama dönülebilir. Ekilen saçlar 3. aydan itibaren çıkmaya başlar ve en geç 1 yıl sonra saçların tamamı çıkar.

Saç Ekimi Sonrası Saç Bakımında Kullanılan Yöntemler

Herkes güzel ve bakımlı saçlara sahip olmak ister. Saçın görünüşü ve yapısı sizi olumlu etkiler ve kendinizi daha iyi hissedersiniz. Bakımlı ve özenli saçlar kişinin kendine olan güvenini arttırır. Saç bakımında ilk kural, saçların düzenli olarak yıkanması ve uygun bakım ürünlerinin kullanılmasıdır. Günlük hayatta kullanacağınız ürünleri mümkün olduğunca doğal ürünlerden seçmeye çalışmalısınız. Doğal ürünler içeriği bakımından saçınız için gereken bakımı en üst seviyede tamamlayacaktır. Ürünlerin Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanması da dikkat edilmesi gereken bir başka husustur. Saçınıza ne tür bir ürün ile bakım yapacağınızı bilmeden herhangi bir ürünü kullanmak saçınıza zarar vereceği gibi saç derisine ve saç tellerine zarar verecektir. Dolayısıyla saç bakımını doğru yapabilmek için mutlaka saç analizi de yaptırmak gerekir.

Saç Ekimi Sonrası PRP Tedavisi

Saç PRP yönetimi; saç köklerinizin tekrar canlanmasını sağlayarak, zayıf düşen ya da seyrelen saçlarınızın gerekli hücre yenilenmesi desteği alarak daha güçlü hale gelmesini sağlar.  Uygulama ile saç köklerinin onarılması hedeflenir. Saç PRP uygulama sonrasında saç dokusu gelişmeye başalar, incelmiş ve yıpranmış saç folikülleri onarılır. Bu sayede saçlar saç ekimi sürecinde eski sağlıklı günlerine daha hızlı geri döner. Öncelikle kişiden 10 ile 20 ml arası bir kan alınır. Alınan kan özel olarak geliştirilen santrifüj ve mikrofitrasyon yöntemleri ile kanda bulunan kırmızı hücreler ayrıştırılır. Bu işlemden sonra ise platelet ve trombosit hücrelerinden zengin bir plazma materyali ortaya çıkar. Elde edilen bu materyal saç köklerine enjekte edilir. Cerrahi uygulama sonrasında saç kökleri kendini onarmaya anında başlar.

Saç Naklinden Sonra Ozonlu Mezoterapi ve Mezoterapi Uygulamaları

Saç dökülmesini engellemekte ve saça destek veren, saçın daha sağlıklı olması için uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir. Ozon Terapi; ozon gazı kullanılarak yapılan bir tedavi yöntemidir. Kan akışını hızlandırarark, hücre yenilenmesine katkıda bulunur. Tedavi edici, aynı zamanda besleyici özelliği bulunur. Mezoterapi; saçınızın ihtiyacı olan mineralleri, protein ve vitaminleri tabanca ve enjektör ile saç deri altına enjekte edilerek yapılır. Uygulama yapıldığında kan dolaşımı artırılır ve saça etkisini kısa sürede gösterir. Saçların güçlenmesini ve daha sağlıklı uzamasını sağlar.

Saç Ekimi Sonrası Lazer Terapisi

Lazer ile saç tedavisi uygulaması, genelde mezoterapi ve PRP tedavilerinden çekinen kişilerin tercih ettiği bir tedavi yöntemidir. Lazer uygulamasında hiçbir ağrı sızı olmadığı gibi uygulama sırasında kişi isterse kitabını dahi okuyabilir. Tedavi, incelmiş olan saçların güçlenmesi ve saç dökülme sorunları olan kişilerin bu problemi yavaşlatarak ortadan kaldırılmasına katkı sağlar.

İstanbul'da Saç Ekimi Merkezi ve Fiyatları

Saç ekim merkezi de yer alan, İstanbul'da üç farklı estetik hastanesinde hizmet veren estethica'da saç ekimi fiyatları greft sayısına göre değişir. Saç ekimi öncesi yapılan saç muayenesi sırasında doktorumuz ile beraber ekim yapılacak bölge belirlenir ve bu sırada ihtiyacınız olan saç kökü sayısı belirlenir. Saç ekimi 2019 fiyatları ile alakalı ayrıntılı bilgi almak için form doldurabilir, dilerseniz direkt olarak whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz. İletişim formu doldurmanızın ardından arkadaşlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır. Saç ekimi sonrası uzmanlarımız tarafından yönlendirilecek ve altın krem başta olmak üzere tüm iyileştirici bakım kremlerini ve şampuanları kullanarak en geç bir yıl sonunda saçlarınızın tamamına kavuşacaksınız. Saç ekimi işlemleri ve estethica tarafından yeni geliştirilen saç ekimi yöntemi olan DHI Plus Gold hakkında bilgi almak için bize whatsapp saç ekimi hattı üzerinden de ulaşabilirsiniz. Saç ekimi öncesi sonrası görsellerini talep etmek için de bize yazabilirsiniz.

 

Tedavi Özeti

 • 1
  Operasyon Sayısı
 • 1-7 Saat
  Operasyon Süresi
 • Lokal Anestezi
  Anestezi
 • Yok
  Hassasiyet
 • Hemen
  İşe Dönme
 • 1-7 Gün
  Tam İyileşme
 • Sürekli
  Kalıcılık
 • Yok
  Hastanede Yatış

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Sık Sorulan Sorular

Saç ekimi başın arka tarafı yani donör bölge dediğimiz alım yaptığımız bölgeden saçın kökleri ile birlikte alınarak başın açıklık olan kısımlara yerleştirilmesi işlemidir.
Safir Perkutan Tekniği ile saç ekimi sırasında lokal anestezi yapıldığı için ağrı ve acı olmaz.
Saç ekimine gelmeden 1 hafta önce kullanılan aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların doktor kontrolünde bırakılması gerekmektedir. Yeşil çay, kahve, sigara, alkol gibi maddelerden uzak durmak gerekir. Operasyon gününe önden iliklenen gömlek tarzı giysiler giymeniz gerekmektedir.
Saç ekiminden 2 hafta sonra hafif sporlara (koşu gibi) başlanılabilir. Ağır sporlara 1 ay sonra, futbol gibi kafaya darbe alan sporlara 3 ay sonra başlayabilirsiniz.
Saç ekimi işlemi kişinin ihtiyacı yani başındaki açıklığa göre değişmekle birlikte ortalama 5-6 saat sürmektedir.
Saç Ekiminden sonra alınan bölgeyi 1 ay sonra ekilen bölgeyi 6 ay sonra makineyle traş edebilirsiniz. O zamana kadar saçlarınızı ucundan makasla traş edebilirsiniz.

Dr.estethica'yla Tanışın

Sağlıklı güzellikle ilgili merak ettiğiniz her konuyu danışabilirsiniz.

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun

 • Sizi Hemen Arayalım