Detoks İle Zayıflama

estethica ve Vitalica Wellness'da uygulanan detoks programları ile alakalı bilgiye erişin, detoks ile zayıflama ile alakalı ...

Detoks ile Zayıflama

Soluduğumuz hava, içtiğimiz su, yediğimiz işlenmiş gıdalar ve günlük stres gibi çevresel koşullara maruz kalıp vücudumuzda biriktirdiğimiz, hastalıklara neden olan, hücrelerin kendini yenilemesine izin vermeyen zararlı ve zehirli bakterilerdir toksinler. Enerjimizi ve hastalıklara karşı direncimizi arttırmak için üzerimizdeki bu zehirli atıklardan kurtulmak oldukça önemlidir. Bu yüzden karaciğer, akciğer ve böbrekler gibi en önemli organlarımız ter, idrar ve dışkı yoluyla bu zehirleri dışarı atmak için programlanmıştır. Bu toksinler ve vücutta ödem adı verilen birikmelerin kişilerin kilo almasında ya da daha kilolu görünmelerine sebep olur. Bu nedenle detoks ile zayıflama programlarını oluşturarak hem sağlıklı zayıflamanın hem de toksinlerden arınmanın mümkün olduğu bir zayıflama yöntemi ortaya çıkartmaya çalıştık. Detoks ile zayıflama programlarında yer alan detoks içecekleri ve yiyecekleri sizleri hem sağlıklı beslenmeye hem de aynı zamanda toksinlerden arınarak sağlıklı kilo vermeye yöneltecek uzmanlıklarda hazırlandı.

Detoks ile Zayıflama Nasıl Gerçekleştirilir?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, burada öncelik toksinlerden arınmak. Toksinlerden arındıktan sonra kişiye özel detoks programları ile hem ödemlerden kurtulma hem de sağlıklı yiyecekler sayesinde kontrollü kilo verme sağlanır. Bu noktada alanında uzman doktorlar ve sağlıklı yaşam uzmanları tarafından yönlendirilir, bu doğrultuda size özel yemekler ve içecekler hazırlanarak tamamen kontrol altında tutulursunuz. Bu zaman içerisinde yine uzman hekimler tarafından bağışıklığınızı da güçlenmesine yönelik ek içecek ve yiyecekler de aldığınız için hastalıklara, virüs ve bakterilere karşı daha dirençli hale gelirsiniz.

Aslında detoks neden gereklidir, bu konu üzerinde de kısaca durmak gerekiyor. Özellikle sinirlilik ve depresyon halleri boyunca yeterli miktarda homon salgılanmadığında  vücutta toksin birikimi ortaya çıkar. Toksinlerin hormonları etkilediği düşünüldüğünde yaşam kaliteniz buna bağlı olarak olumsuz yönde etkilenir. Toksinlerin biriktiği bir diğer yer de kaslardır. Toksinler ağrılara ve kramplara neden olur, kas hastalıklarına da zemin hazırlar. Karaciğerde biriken toksin sivilce ve aknelere sebebiyet verirken, diğer yandan da cildin elastik özelliğini kaybettirerek yaşlanma hızlandırır. İşte tüm bu sebeplerden toksinlerden arındırıcı detokslar ile zayıflama programlarınıza katkıda bulunmanızı öneriyoruz.

Detoks Türleri Hakkında Bilgiler

Vücutta depolanarak kilo alma, ödem, yorgunluk, halsizlik, kabızlık ve hormonlarla alakalı rahatsızlıklar gibi birçok sorunu beraberinde getiren bu toksinlerin detoks yardımıyla vücuttan atılmasının başlıca iki yöntemi vardır. Bunlardan biri tıbbi detoks denilen detokstur. Tıbbi detoks; vücuttan alkol, ilaç vb. zararlı maddelerin vücuttan temizlenmesi anlamına da gelir. Diğer detoks türü ise sebze meyve ve çaylarla yapılan sağlıklı kalma ve zayıflamayı hedef alan, diyetisyenlerin önerdiği detokslardır. Yüzyıllardır Hint ve Çin tıbbında tedavi amaçlıda kullanılan detokslar, bilinçsiz uygulandığında çok ciddi sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Bu yüzden herhangi bir detox programını uygulamadan önce mutlaka uzman bir hekime danışmakta yarar vardır. Aşağıda yer alan, günümüzde çok tercih edilen ve uygulanan detoks türlerini inceleyin.

 • Kalın bağırsağı belirli yöntemler ile temizlemek (lavman – ilaç yardımıyla)
 • Ter yoluyla atmak için sauna yada hamam kullanmak.
 • Belirli günler ( 1-3-5) sadece meyve ve bitki suları yada çayları tüketmek.
 • Belirli günler antioksidan içeriği zengin tek tip gıda tüketmek.

Detox kürleri yaparken vücuttan en iyi toksin atan besinler seçilmelidir. Bunların en başında maydanoz – limon suyu, zencefil çayı, yeşil çay, elma – tarçın, karpuz- nane ve lahana suyu gibi antioksidan özelliği olan gıdalar akla gelir. Elbette bu besinler hazırlanırken mümkün olduğunca hormonsuz ve organik olmasına özen gösterilmelidir. Sağlıklı yaşam merkezi Vitalica Wellness bünyesinde yer alan detoks programları ile vücudunuzda yer alan ödem ve toksinleri farklı yollarla dışarı atmak, bunları yaparken de sağlıklı beslenme sayesinde zayıflamak mümkün olacaktır. Detoks programları ve detoks ile zayıflama hakkında ayrıntılı bilgi almak için bize iletişim kanallarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Detoks Yiyecek ve İçeceklerini Hazırlarken Dikkat Ettiğimiz Hususlar

estethica ve Vitalica Wellness yıllardır sağlıklı yaşam konusunda hizmet veren ve etik sağlık hizmetleri sunan bir grubun parçasıdır. Bu grubun parçası olmanın verdiği sorumlulukla detoks ile zayıflama programlarımızda kullandığımız içecek ve yiyecekleri özenle seçiyoruz. Organik ürünlerden oluşan detoks programı gıdalarımızla hem toksinlerinden arınmak hem de zayıflamak isteyen herkese hizmet vermeye devam ediyoruz. Mevsiminde, özel üreticiler tarafından yetiştirilen meyve ve sebzelerde oluşan menümüzle yiyecek ve içecekler anlamında hizmet verirken; dünya standartlarının çok üstünde hamam, sauna ve bağırsak banyosu gibi özel hizmetleri de sunuyoruz. Ayrıca hızlı kilo verme anlayışına karşı olduğumuz için, bu programları sizin sağlığınızı sürekli kontrol altında tutarak zamana yayıyor, bu süre zarfında sağlıklı yaşam danışmanı olarak da sizlere hizmet verdiğimizden, içimiz rahat şekilde beslenmenizi kontrol altında tutabiliyor, diğer detoks programlarımıza yönlendirme yapabiliyoruz.

Tedavi Özeti

 • Seans Sayısı
  6-8 Seans
 • Seans Süresi
  Detoks Türüne Göre Değişir
 • Anestezi
  Yok
 • Hassasiyet
  Yok
 • İşe Dönme
  Hemen
 • Kilo Verme Süresi
  Kontrol Edilmelidir
 • Kalıcılık
  Kontrol Gereklidir
 • Hastanede Yatış
  Yok

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun