Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Günümüzde kadınlar gibi erkekler de daha genç görünmek adına çeşitli işlemler uygulamaktadır. Gür ve sağlıklı görünen saç, bıyık ve sakal, erkeklere genç ve dinamik görüntü sağlayan en önemli faktörlerdir. Yüz bölgesinde geçirilmiş kazalar sonucu ya da doğuştan genetik olarak oluşan boşluklar, hormon seviyesinin yetersiz kalması sebebiyle sakal bölgesinde gelişemeyen tüyler kişiyi psikolojik yönden olumsuz etkiler. Saç ekimi gibi sakal ekimi de alınan başarılı sonuçlarıyla hastaların yüzünü güldüren uygulamalardan biridir.

FUE Yöntemiyle Sakal Ekim Operasyonu

Saç uygulamasında olduğu gibi, ense bölgesinden alınan kıl folikülleri bazı işlemlerden geçirildikten sonra ekilebilir hale getirilir. Ekim uygulaması duruma ve yapılacak bölgeye göre birkaç saat ya da daha fazla sürebilir. İşlem lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Bu sayede hasta acı veya ağrı hissetmeden doğal ve gür sakallara kavuşur. Ekim alanında, iğne uygulaması nedeniyle oluşan kan pıhtısı görünümü yapılan ilk banyoda temizlenir. Fue yöntemi sayesinde doğal sakallarla ekim yapılan sakallar aynı çıkış yönünde uzama gösterir. Operasyon sonrası hastanın yüzünde iz kalma durumu yoktur.

Sakal Ekimi Sonrası Süreç

Ekimden bir iki gün sonra yıkama ya da banyo yapılabilir ve temizlenen yüzde sakallar görünmeye başlar. Sakallar günden güne uzamaya devam eder. İki haftalık süreçte sakallarda şok dökülme denilen geçici bir dökülme yaşanabilir. Ancak bu endişe edilmesi gereken bir durum değildir. Dökülmeden sonra 3-7 ay içinde dökülme yaşanan sakallar tekrar çıkar. Ekilen sakal köklerinin dokuya tutunması için traş olma süresi ilk olarak bir ay sonra yapılmalıdır. Sakal ekimi randevusu almak için form doldurun!

İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun

  • Sizi Hemen Arayalım