Saç Ekimi Nasıl Yapılan Bir İşlemdir?

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi; genetik ve çevresel faktörlerden, hormonel dengesizlikten, deri hastalıklarından ya da saçın zaman içerisinde dökülmesinden kaynaklı saç açıklığını, kişinin yine kendi saçından yani donör bölgesinden alınan greftlerin (saç kökleri) seyrelmiş bölgeye ekilmesi işlemidir. Saç ekiminde kişinin donör bölgesi olarak adlandırdığımız bölge ense kısmıdır. Saç ekimi lokal anestezi ile uygulanan bir yöntemdir fakat hasta istediği taktirde sedasyon da uygulanır. estethica'da saç ekiminde; FUE yöntemi, DHI Plus Gold ve Perkutan tekniği ile işlem yapılmaktadır. Perkutan tekniğinde kökler yanal kesiler içerisine yapılmaz. Köklerin ince iğneler ile açılmış yuvarlak delikler içine yerleştirmesi tekniğidir. Bu sayede en doğru açılar oluşturarak doğal saç görünümü elde edilmiş olur.

Profesyonel Saç Analizi ile İşleme Başlanır

Saç ekimi için, ilk olarak saç analizi yapılır. Donör bölgesi saç ekimi için yeterli orana ve yoğunluğa sahip olup olmadığı tespit edilir. Değerlendirme sonucunda saç ekimine uygun olup olmadığı saç ekimi uzmanları ve plastik cerrahlar tarafından değerlendirilir. Daha sonra mikro motorlar kullanılarak donör bölgesinden alınan greftler (kökler) zaman geçirilmeden ihtiyaç olan bölgeye ekilir. Saç ekimi operasyonundan sonra ilk yıkama 1 gün sonra hastane ortamında ekim yapan uzmanlar tarafından yapılan işleme zarar vermeyecek şekilde yapılır. Daha sonraki yıkamalar için hastaya bilgi verilir ve nasıl yapması gerektiği ayrıntılı bir şekilde anlatılır. Hastanın kullanması gereken şampuanlar ve nemlendiriciler detaylı bir şekilde anlatılır.

Saç Ekimi Sonrası Kabuk Dökme

Saç ekiminde saçlar 2 hafta içinde kabuklanmaya başlar. Bu yüzden 10. gününde tekrardan saç ekimi uzmanları tarafından yıkama yapılır. Ekilen saçın dökülme süreci 1,5 -2 ayı bulabilir. Saçın oturma ve iyileşmesi 6 aylık süreci bulacaktır. Saç ekimi operasyonunun tam olarak tamamlanması 1 yıllık süreçte olacaktır. Saç ekiminde saçlar genetik olarak dökülmemeye dayalı bir bölgeden alındığı için dökülme olmayacaktır. Saç ekiminden sonra çıkan saça her türlü işlem yapılabilmektedir. Saç ekimi operasyonlarının, ek tedavilerle destekli olması da önemlidir. Kandan alınan trombositlerin bölgeye verilmesi saç ekimi operasyonunun kalitesini arttırır.İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun