Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Süreç

Burun estetiği ameliyatı öncesi hastanın değerlendirilmesi ve görüşme ile başlar. Burnun kemik ve kıkırdak yapısı, eğrilik olup olmaması, burnun alın ve dudakla yaptığı açı, burun ucunun şekli, önemli hususlardır. Ön değerlendirme ve görüşmede hastanın ameliyat sonrası beklentisini net olarak anlamak ve hastayı açık ifadelerle bilgilendirebilmek çok önemlidir. Ameliyattan 1 hafta önce Aspirin ve diğer kan sulandırıcı ilaçların alınmamış olması bitkisel çayların içilmemesi, sigaranın mümkünse içilmemesi ya da günde 5 tane ye kadar azaltılması, 48 saat öncesinden alkol alınmaması gibi genel prensipler burun ameliyatı öncesinde de geçerlidir.

Burun Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Burun estetiği ameliyatı genel anestezi ya da lokal + sedasyon anestezisi altında yapılabilir. Ameliyat ortalama 1 saat sürer. Travma almış, deformitesi belirgin, şekillendirilmesi zor burunlarda bu süre uzayabilir.

Burun Ameliyatından Sonra Süreç Nasıl İşler?

Ameliyat sonrası ilk 6 saat ağrı kesicilere cevap veren hafif derecede ağrı ve dolgunluk hissi olabilir. Hafif dereceli şişme ve morarmalar olabilir ve 1 hafta içinde azalarak kaybolur. Burun deliklerine yerleştirilen ufak pansuman niteliğindeki tamponlar 2. gün çıkarılır. Yine burunun şişmesini önlemek ve şeklini korumak için yerleştirilen ten rengi atel 7. gün çıkarılır. Ameliyat olmuş kişiler 1 hafta sonra işlerine ve sosyal yaşamlarına dönebilirler. Burunun son şeklini alması ve tüm ödemlerin geçmesi 2. aydan başlar 6. aya kadar uzayabilir. Burun estetiğinde başarının esası kontrollü davranmaktır. Dokulara saygılı, hasarlamadan yapılan ve yeteri kadar doku çıkarılarak şekillendirlen burunlarda sonuç her zaman tatmin edicidir.İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun