Tıraşsız ve Ağrısız Saç Ekimi Nasıl Yapılıyor?

Tıraşsız Ağrısız Saç Ekimi Nedir?

Genetik faktörler, stres, yaşlanma, hormonal bozukluklar ya da yanlış beslenme gibi birçok olumsuz faktör saç dökülmesine sebep olabilir. Saç dökülmesi problemi yaşayan kişiler, sosyal hayatlarında özgüven eksikliği hissedebilirler. Bu noktada saç ekimi işlemi, kişiye kendisini iyi hissettirecek başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır. Günümüzde farklı teknikleri bulunan saç ekimi uygulamasında son dönemde en çok tercih edilen yöntemlerden arasında tıraşsız ağrısız saç ekimi bulunur. Kanama ve şişliğin en düşük düzeyde kaldığı bu yöntemler sayesinde hasta, acı çekmeden operasyon geçirmenin avantajını yaşayabilir.

Cilde Yalnızca Silikon Başlık Temas Ediyor

Peki saç ekimi nasıl yapılır? Ağrısız saç ekimi işleminde, estethica Hastaneleri’nde kullanılan iğnesiz özel anestezi cihazları sayesinde hastanın ağrı duymadan saç ektirebilmesi sağlanır. Operasyon sırasında iğnesiz anestezi cihazları, anestezi sağlayan maddeleri basınçla püskürterek gözenekler aracılığıyla cilt altına ulaşmasına hizmet eder. Cilde yalnızca silikon başlığın dokunduğu bu özel cihazlar sayesinde anestezi sağlayan maddelerin cilt katmanlarında enjektör iğnesinden daha geniş bir alana yayılması ve böylece ağrının ortadan kalkması sağlanır.

Dokuya Saygılı Saç Kökü Alımı

Tıraşsız saç ekiminde ise, çoklu saç köklerini parçalamadan alabilme yeteneğine sahip olan düşük devirli mikromotorlar ile ense bölgesinden saç kökleri alınır. Saçlar kazınmadan tıraşsız saç ekimi yapılabilen bu uygulama ile “dokuya saygılı” saç kökü alımı gerçekleştirilmektedir.

Safir Perkutan Tekniği Kullanılıyor

Tıraşsız saç ekimi işlemi esnasında kullanılan cihazlar eş zamanlı olarak saç köklerinin ekileceği alanları açarken bu alanlara saç köklerinin yerleştirilmesini de sağlar. Uygulama sırasında saç köklerinin var olan saç telleri korunarak ekilmesi ve tek aşamada cilt altına itilmesi ile hem ekilen hem de mevcut olan saç tellerine zarar verme olasılığı büyük oranda düşürülmektedir. estethica Hastaneleri’nde tıraşsız saç ekimi işleminde gerçek safir iğneli özel cihazlar ile uygulanan Safir Perkutan Tekniği ile kombine edilebilen tek aşamalı tıraşsız saç ekimi uygulanmaktadır. Dünyada sayılı klinikte kullanılan ve Türkiye’de estethica Hastaneleri’nin öncüsü olduğu Safir Perkutan Tekniği’nde gerçek safir iğneli cihazlar sayesinde dokular sağlıklı kalırken çok düşük düzeyde yara izi oluşmaktadır.

Saçlar 3. Aydan İtibaren Çıkmaya Başlar

Yaklaşık 5 ila 8 saat süren saç ekimi işleminden sonra hastaya bir gün süreyle dinlenme önerilir. Hasta kısa sürede sosyal hayatına devam edebilir. İşlem esnasında ekilen saçlar, 3. aydan itibaren çıkmaya başlar. 1 yılın sonunda saçların tamamı çıkar ve hasta istediği görüntüye kavuşmuş olur.

Saça En Doğru Açı Verilir

Ağrısız tıraşsız saç ekiminde son yılların en güvenilir uygulaması olan Safir Perkutan Tekniği kullanılarak saçlara doğru açılar verilir. Oldukça başarılı ve doğal sonuçların elde edildiği bu sistemle, kanama ve şişlik en düşük düzeye taşınırken iyileşme oldukça hızlı olur. Tek seansta 5500 adete varan greft (çoklu saç kökü) ekimi yapılan Safir Perkütan Tekniği’nde yaklaşık 12 bin ila 12 bin 500 adet saç kökü elde edilir

Uzman Yaklaşım, Profesyonel Çözüm

Kaliteli sonuçlara ulaşmak ve acı çekmeden istediği görüntüyü yakalamak amacıyla hair transplant işlemi yaptırmak isteyen hastalar, günümüzde kendilerine uygun bir saç ekim merkezi arayışına girmektedir. Bu noktada İstanbul’daki saç ekim merkezleri arasında profesyonel yaklaşımı ile hizmet veren estethica Hastaneleri’nde plastik cerrahi uzmanı, dermatoloji uzmanı ve anesteziyoloji uzmanlarının değerlendirmesinin ardından saç ekimi işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Saç ekimi fiyatları hakkında bilgi almak için estethica Hastaneleri’yle iletişime geçebilirsiniz. İşlem hakkında bilgi alırken saç ekimi öncesi sonrası fotoğrafları inceleyebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun

  • Sizi Hemen Arayalım