Slim Lipo (Lazer Lipoliz Plus)

Lazer desteği kullanarak kalıcı yağları en etkin eriten şekilde eriten SlimLipo, Liposuction’ın geldiği son noktadır ve lazer lipoliz olarak bilinir.

SlimLipo (Lazer Lipoliz Plus) Nedir?

Lazer destekli liposuction yöntemlerinden biri olan slimLipo, lazer dalgaları ile yağ dokusunu parçalayarak vücudun istenilen fit görünüme kavuşmasını sağlar. Slim lipo, günümüzde mevcut olan lazer destekli lipolizi kullanarak yağı en etkin şekilde eriten lipoliz cihazı ve yöntemidir. 924 nm ve 975 nm olmak üzere iki dalga boyu kullanan slim lipo cihazı aynı zamanda cildi sıkılaştırmak ve cilt dokusunun orantılı görünümü için de etkili bir uygulamadır.

 

SlimLipo Nasıl Yapılır?

İki farklı dalga boyu kullanılan slim lipo uygulaması 924 nm dalga boyu, yağ dokusuna etki ederek yağ hücrelerinin etkisiz hale gelmesini sağlar. Bütünlüğü bozularak eriyen yağ dokusu, mikro kanüller yardımıyla vücuttan dışarı çıkartılır. Geleneksel liposuction ile karşılaştırıldığında, slim lipo ile vücuttan çok daha büyük oranda yağ alınması mümkündür. 975 nm dalga boyu ise ciltteki bağ liflerini uyarır ve kolajen yapının yenilenmesini başlatır, bu da cildin önemli ölçüde sıkılaşmasını ve selülitsiz bir görünüm oluşmasını sağlar. Bu özelliği sayesinde SlimLipo cihazı karın germe veya kol germe gibi cerrahi müdahalelerin yerine bir alternatif oluşturmaktadır. Slim lipo yönteminde, uygulama yapılacak bölge ve yağ dokusu çok büyük bir alan değil ise eritilen yağ dokuları bölgede bırakılabilmektedir, eriyen yağ hücreleri zamanla vücudun kendi metabolizması tarafından dışarı atılmaktadır.

SlimLipo Sonrası İyileşme Süreci

Slim lipo uygulaması sonrası iyileşme diğer liposuction yöntemlerine göre daha hızlı olmaktadır. Özellikle kanül yardımı ile yağ çıkarma işlemi uygulanmayan slim lipo işlemi sonrası hemen normal hayata dönülmektedir. Mikro kesiler uygulanan bir slim lipo işlemi sonrasında ise ilk 1 hafta hafif morarma ve hafif ağrı beklenebilen etkilerdir. SlimLipo teknolojisinde, 1.5 mm genişliğinde ince kanüller kullanır, bu kanüller dokuya a minimum düzeyde zarar verir, böylece ameliyat sonrası iyileşme ve ağrıyı en aza indirir. 10 gün içerisinde tam iyileşme sağlanmış olur. Ciltte sıkılaşma ise işlemden sonra 3 ay boyunca devam etmektedir. Lazer lipoliz sonrası sarkma olmamaktadır. Slim lipo yaptıranların yorumları yüksek memnuniyet oranlarını göstermektedir.

SlimLipo Uygulama Süresi

Slim lipo işlem süresi, uygulama alanına ve kaç alana uygulandığına göre farklılık göstermektedir. Ortalama olarak 30 ila 90 dakika arasında değişen sürelerde yapılmaktadır.

SlimLipo Hangi Bölgelere Uygulanır?

Laser lipoliz plus istenmeyen yağ dokusunun bulunduğu her alanda kullanılabilir. Özellikle karın, sırt, bel, kol, gıdı erkeklerde ise genellikle meme bölgesine uygulanabilir.

Lazer Lipoliz Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Uygulama sonrası 1 ay içerisinde gözle görülür sonuçlar elde edilir. Nihai sonuca ortalama 3-6 arasında ulaşılmaktadır.

Slim Lipo Plus Uygulamasının Avantajları

Slim Lipo Plus yönteminin ana avantajı, anestezi ve hastaneye yatış gerektirmeden minimal işlem olmasıdır. Tek bir operasyonda sadece fazla yağ birikiminin alınması değil, aynı zamanda tedavi edilen bölgedeki cildin de etkili bir şekilde sıkılaşması ve toparlanmasını sağlamasıdır. Özel başlığı sayesinde cilde elastikiyet kazandırır. Daha sonra deri yeniden toparlanır ve geleneksel liposuction yöntemlerinde olduğu gibi deri fazlalığı veya deri sarkması olmaz. Bu faydalarına ek olarak, bu benzersiz uygulama bacaklardaki selüliti de ortadan kaldırabilir. Klasik liposuction yönteminde tekrarlayan uygulamalar önerilmezken slim lipoda ikinci bir uygulama yapılmasında bir sakınca yoktur. Travmatik bir işlem olmadığı için ikinci kez aynı bölgeye yapılan işlem de aynı derecede hafif ve travmasız olacaktır.

SlimLipo Ve Klasik Liposuction Arasındaki Fark

Geleneksel liposuction yönteminde, 4 mm ve daha geniş yağ çekme kanülleri kullanır, bu kanüller üst ve alt cilt dokusunda travma yaratmaktadır. Bu sebeple iyileşme süreci de daha uzun sürmektedir. Klasik liposuctionda kullanılan kanüller, çevre dokuda istenmeyen yaralanmalara neden olabilir, ameliyat sonrası önemli ağrı, uzun süreli şişlik ve kanama meydana getirebilmektedir. Karşılaştırmalı çalışmalara göre SlimLipo, geleneksel liposuction yöntemlerine kıyasla daha az komplikasyon ve daha az yan etkiye sahiptir.

Lazer Liposuction Ve SlimLipo Arasındaki Fark

Her iki yöntem de lazer destekli liposuction uygulamalarıdır. Fakat slim lipo plus yönteminde kullanılan yağ çekme kanülleri çok daha minimal olduğundan, işlem sırasında ve sonrasında cilleti travma da çok hafif olmaktadır. Küçük yağ birikintilerine uygulanan slim lipo uygulamalarında yağ çekme işlemine gerek duyulmamaktadır. Lazer liposuction yönteminde ise lazer ile eritilen yağlar kkanüller yardımıyla vücuttan atılmaktadır. Slim lipo (Lazer lipoliz plus) lazer etkisi ile iki farklı dalga boyu ile spesifik olarak, yağ hücrelerinin zarlarını eriterek yağ dokusunu parçalamayı hedefler. Böylelikle sıkılaşmasını sağlayan mekanizmalara uyarılar göndermektedir. Özellikle kalıcı olan, dirençli ve inatçı yağ dokusunun bulunduğu bölgelere de yoğunlukta etki ederek daha fazla yağın aspire edilmesini sağlar. En dikkat çekici özelliği ise yapılan bölgede morarmanın az olmasıdır. Hem sıkılaşma hem de yağlardan kurtulmak isteyenler için slim lipo yöntemi önerilmektedir. Liposuction’un sadece bu yönteminde vücudun sıkılaşması sağlanır. Diğer yöntemlerinde ise sıkılaşma özelliği bulunmamaktadır.

Uygulama Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Kullanılan herhangi bir kan sulandırıcı bir ilaç veya besin takviyesi varsa uygulamadan en az on gün önce kullanmayı bırakmak gerekmektedir. Kan sulandırıcı ilaçlar uygulama ve sonrasında kanama riski doğurabilmektedir.
 • Uygulama öncesi genel hasta sağlık durumuna dair detaylı tüm bilgileri doktoru ile konuşmalıdır.
 • Sigara ve alkol gibi alışkanlıkları olan kişiler uygulamadan en az 10 gün önce bu alışkanlıkları bırakmalıdır.
 • Karbonhidrat ağırlıklı besinlerden, fazla yağ ve tuz kullanımından uzak durulmalıdır.

Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Daha hızlı bir iyileşme süreci için ilk 10 gün ağır egzersizler yapılmamalıdır.
 • Doktorunuzun önerdiği zaman içerisinde özel korse kullanımı ihmal edilmemelidir.
 • İşlem sonrası sigara ve alkol kullanımını kısıtlamak önerilmektedir.
 • Slim lipo plus düşük riskli bir uygulamadır ancak slimlipo yaptıranlara uygulama sonrası ilk 14 günlük süreçte enfeksiyon riskine karşı ortak ıslak kullanım alanları ve solaryuma gitmeleri önerilmemektedir.
 • Ödem oluşumuna karşı uygulama sonrası sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturulmalı ve bol su içilmelidir.

Slimlipo Plus Gıdı Bölgesine Uygulanır Mı?

Gıdı estetiğine slim lipo sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Lazer destekli slim lipo uygulaması gıdıdaki yağ dokusundan kurtulmanızı sağlarken klasik liposuction yöntemlerine göre hızlı sonuç alınabilen ve travmasız bir uygulamadır. Uygulama sırasında gıdı bölgesine lokal anestezi uygulanmaktadır.

SlimLipo Sonrası Korse Giyilmeli Mi?

Slim Lipo Plus işleminden sonra korse giyilmesi gerekmektedir. Kompresyon giysisi en az 4 hafta giyilmelidir ve sonraki 2 hafta sadece geceleri yeterlidir.

SlimLipo Kimler İçin Uygundur?

 • 18 yaşından büyük, diyet ve egzersiz ile fazla kilolarından veya bölgesel yağlanmalarından kurtulamayan kişiler.
 • Slim lipo , bölgesel yağlanma sorunu yaşayan kişilerde bölgesel yağlardan kurtularak vücut görüntüsüne ulaşılmasını sağlar.
 • Gıdı bölgesinde yağ birikimi olan kişiler.
 • Slim lipo (Lazer lipoliz plus) kadın erkek bölgesel yağlanmalarından şikayet eden herkes bu yöntemden faydalanarak sahip olmak istediği vücuda minimum morarma ve ağrısız şekilde kavuşabilir.
 • Meme büyümesi (jinekomasti) sorunu yaşayan erkekler.
 • Uygulamaya engel oluşturan herhangi bir sağlık sorunu olmayan insanlar.

SlimLipo İle Başka Estetik Uygulamalar Kombine Edilebilir Mi?

Slim lipo uygulaması ile kombine edilen en yaygın uygulamalar meme büyütme, meme küçültme, germe işlemleri olarak sayılabilir. Ayrıca sıcak lazer lipoliz ile kol inceltme, lazer lipoliz bacak inceltme, lazer lipoliz jinekomasti, lazer lipoliz ile selülit tedavisi de mümkündür.

SlimLipo Ağrılı Bir Uygulama Mıdır?

Liposuction uygulamaları arasındaki en nazik uygulama slim lipo plustır. Anestezi altında gerçekleştiğinden işlem sırasında ve sonrasında hiçbir ağrı veya acı hissedilmemektedir. Uygulama sonrası hissedilen hafif bir ağrı olursa doktorun önerdiği bir ağrı kesici kullanılabilir.

Uygulama Sonrası İz Kalır Mı?

Lazer destekli uygulamada eğer kanüller ile yağ çeme işlemi yapılıyorsa cilde mikro kesiler atılmaktadır. Ancak kesilerin mikro oluşu ve estetik dikiş uygulaması sayesinde uygulama sonrası iz kalamamaktadır.

3D Lazer Lipoliz Nedir?

Vaser yani ultrasoniklipoliz ile lazerlipolizin kombine edilerek uygulandığı lipoliz yöntemine 3 d lazer lipoliz denilmektedir.

SlimLipo Uygulamasının Riskleri Nedir?

Liposuction yöntemleri arasında son teknoloji kullanılarak uygulana bu teknikte operasyon ve sonrası sürecinde herhangi bir yan etki söz konusu değildir. Oluşabilecek ufak morluk ve hafif ağrılar kendi kendine geçebilecek ölçüdedir. Lazer lipolizi kilo verme amacı ile yaptıranlardan sıklıkla lazer lipoliz ile kaç kilo verilir sorusu gelmektedir. Ancak bu kişiden kişiye değişmektedir. Çok kilo vermek amacı ile yapılan slim lipo uygulamaları komlikasyon ve riskler doğurabilmektedir. Bu sebeple doktor önerisi ve vücut tipine göre uygun olan oranlarda etki beklenmelidir.

SlimLipo Fiyatları Nedir?

Slim lipo plus fiyatları vücudun hangi alanlarına uygulama yapılacağına, uygulama alanının genişliğine, sayısına, kombine edilecek operasyonlara gibi birçok etkene göre değişiklik gösterebilmektedir. lazer lipoliz ile gıdı aldırma fiyatları da aynı şekilde değişmektedir.En doğru bilgiye ön muayene sırasında ulaşılmaktadır. Slim lipo plus yapılacak klinik seçiminde her zaman kişinin sağlığına önem veren, alanında uzman doktor kadrosu ile çalışan kliniklere öncelik tanınmalıdır. Lazer liposuction hakkında daha detaylı bilgi için 0850 222 38 45 telefon hattını arayabilir veya Whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.

Tedavi Özeti

 • Operasyon Sayısı
  1
 • Operasyon Süresi
  1-3 Saat
 • Anestezi
  Genel/Lokal
 • Hassasiyet Süreci
  4-7 Gün
 • İşe Dönme Süresi
  2-5 Gün
 • Tam İyileşme
  3-6 Ay
 • Sonuçların Kalıcığı
  Bakım Gereklidir
 • Hastanede Kalma Süresi
  1 Gün

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Deneyimler

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun