Lazer Liposuction

Lazer destekli Liposuction ile deri altı bölgesindeki yağ dokularını eritmede kalıcı sonuçlar. Lazer liposuction fiyatları hakkında bilgi için bize ulaşın.

Lazer Liposuction Nedir?

Lazer liposuction, vücuttaki istenmeyen yağ birikimlerinin 980 nm inceliğinde lazer dalgaları ve mikro kanüller yardımı ile vücuttan uzaklatırılması işlemidir. Lazer destekli liposuction, yağ dokusunun etkili bir şekilde yok edilmesini sağlamaktadır. Günümüzde mevcut olan en nazik, en güvenli ve en etkili liposuction yöntemlerinden biridir. Liposuction, ısıya dönüştürülen lazer ışınının enerjisini kullanır ve deri altı bölgesindeki yağ dokusunu derinlemesine eritir. Klasik liposuctionda olduğu gibi, yağ dokusu bir liposuction kanülü ile emilir. Daha küçük sorunlu bölgeleri tedavi ederken, yağın emilmesine gerek olmamaktadır, eriyen yağ cilt altında kalır ve vücut tarafından emilir. Aynı zamanda lazer liposuction, kolajen ve elastin liflerinin üretimini uyararak cilt sıkılaşmasına katkıda bulunur.

 

Lazer Liposuction Nasıl Yapılır?

Öncelikle detaylı doktor konsültasyonu sırasında hastanın nasıl bir vücut formu istediği üzerine konuşularak, uygulama yapılacak bölgelere karar verilir. İşlem yapılacak bölgeye göre lokal anestezi veya genel anestezi altında ameliyathanede yapılan bir işlemdir. Tedavi edilecek alan işaretlendikten sonra, cilt altına dokuyu uyuşturan ve aynı zamanda yağ hücrelerini parçalayan özel liposuction solüsyonu enjekte edilir. Daha sonra belirli noktalara ince bir lazer lifi yerleştirilir, lazerin yarattığı ısı yağları çözer ve özel bir liposuction kanülü kullanılarak yağlar vücuttan çıkartılır. Yağ dokusu kanüller ile çıkartılarak, vücuda eşit ve dengeli bir şekil verilir.

Lazer Liposuction Sonrası İyileşme Süreci

Uygulama sonrası 10 gün içerisinde, kişi normal hayatına dönebilmektedir. İşlemden 1-2 gün sonra işlem bölgesinde hafif morarmaların olması beklenen bir etkidir. Ancak bu morluklar birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Tam ve gözle görülür iyileşme kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 1 ayda olmaktadır. Slim lipoda hedeflenen cilt ve yağ dışındaki dokulara zarar verme riski neredeyse yok denecek kadar azdır.

Lazer Liposuction Uygulama Süresi

Uygulama süresi hangi bölgelere liposuction uygulanacağı ve uygulama bölgelerinin genişliğine bağlı olarak değişmektedir. İşlem süresinde kişilerin kilo ve yağ yoğunlukları da etkili olmaktadır. Ortalama olarak uygulama süresi 60 dakika ile 3 saat arasında değişmektedir.

Uygulamanın Etkisi Ne Zaman Görülür?

Bölgesel yağ aldırma yöntemlerinden lazer liposuction uygulamasından 1 ila 6 hafta içerisinde gözle görülür sonuçlar elde edilmeye başlanır. Şişlik ve morluklar geçer, mikro dikiş bölgeleri iyileşir. Tam olarak nihai sonuç ise 6-9 içerisinde elde edilir.

Lazer Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanır?

Lazer Liposuction, karın, meme, basen, kollar ve bacaklar başta olmak üzere diyet ve egzersizlerin yardımcı olamayacağı mide, gıdı gibi sorunlu bölgelere de uygulanabilmektedir. Uygulama ile karın yağı aldırma, gıdı aldırma gibi çeşitli bölgelerde vücuttan yağ aldırma mümkündür. Hem kadınlar hem de erkekler için etkili sonuçlar elde edilmektedir. Kadın hastaların karın, kol, gıdı bölgelerini inceltme talepleri çoğunluktayken erkek hastalar çoğunlukla meme küçültme, karın yağı aldırma talepleriyle lazer liposuction olmaktadırlar.

Lazer Liposuction Yönteminin Avantajları

 • İyileşme süreci diğer liposuction yöntemlerine göre hızlıdır.
 • Uygulama sonrası ağrı hissi çok hafiftir.
 • Lokal anestezi altında uygulanabilir.
 • Birkaç gün içinde günlük hayat rutinine dönülebilir.
 • Tek seansta birkaç bölgeye uygualanabilir.
 • Yağ alınımın yanında, selülit görünümü giderilerek daha sıkı ve toparlanmış bir cilt elde edilebilir.

Lazer Liposuction Ve Klasik Liposuction Arasındaki Fark

Klasik liposuction, uygulama alanına göre teknik değişiklikler göstermektedir. Klasik liposuctionın temel uygulanma prensibi yağ birikiminin olduğu bölgeye özel bir sıvı enjekte edilerek yağ dokusunun eritilmesi ve kanüller yardımıyla vücuttan dışarı çıkartılmasına dayanmaktadır. Genellikle hastanede anestezi altında uygulanmakta ve uygulama sonrası 3-4 günlük bir iyileşme süreci bulunmaktadır. Klasik liposuction işlemi sonrası 10-15 gün uygulama bölgelerinde morluklar görülebilmektedir ve 4-6 hafta veya daha uzun bir süre korse giyilmesi önerilmektedir. Aynı bölgeye tekrar bir liposuction uygulaması yapılması önerilmemektedir çünkü uygulama bölgesinde travmatik etkiye sebep olabilmektedir.

Lazer liposuction daha yoğun ve geniş yağ birikimi bölgelerinde tüm yağlardan tek seferde kurtulmak için etkili bir yöntemdir. Yağ dokusu lazer dalgaları ile sıvı hale getirildiği için büyük uygulama alanlarında klasik liposuctiona göre daha nazik ve etkili olmaktadır. Lazer liposuctionda klasik liposuctiona göre daha ince kanüller kullanılmaktadır. Bu sebeple uygulama sonrası iyileşme süreci daha kısa sürmektedir. Lazer liposuction sonrası korse kullanım süresi klasik liposuctiona göre daha kısadır. Ortalama 2 hafta korse kullanımı yeterli olmaktadır. Lazer liposuction kollajen üretimini tetiklediği için klasik liposuctiona göre cilt daha sıkı ve elastikiyet kazanmış bir görünüme kavuşur.

Lazer Liposuction Ve Lazer Lipoliz Arasındaki Fark

Lazer liposuctionda lazer dalgaları ile eritilen yağlar kanüller ve mikro kesiler yardımı işle vücut dışarısına atılmaktadır. Lazer lipoliz daha nazik ve etkili bir yöntemdir. Lazer lipoliz uygulamasında lazer ile eritilen yağlar kanül ile vücut dışarısına atılmamaktadır. Eriyen yağlar vücudun kendi metobolizması ile dışarı atılmaktadır. Lazer lipoliz uygulamasından sonra 5 gün korse kullanılması yeterli olmaktadır. Aynı bölgeye daha sonra tekrar lazer lipoliz uygulaması yapılabilmektedir. İkinci seans da ilk seans kadar hafif geçmektedir. Bu sebeple lazer lipoliz zararlarından bahsetmek söz konusu değildir. Lazer lipoliz sonrası klasik yöntemde görülen kadar morluk oluşumu yaşanmaz sadece uygulama bölgesinde kısa süreliğine hafif bir ödem görülür. Lazer liposuction sonrası ödem de korse kullanımı ile kısa sürede geçmektedir. Lazer liposuction mı lazer lipoliz mi sorusuna doktorunuzun önerisi ve sağlık durumunuza göre cevap verilebilmektedir.

Uygulama Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Uygulama öncesi hasta sağlık durumuna dair, kronik ya da geçici hastalıklar, genetik hastalıklar, geçirdiği ameliyatlar, kullandığı ilaçlar gibi tüm bilgileri doktoru ile paylaşmalıdır.
 • Eğer kan sulandırıcı bir ilaç veya besin takviyesi kullanılıyorsa ameliyattan en az on gün önce kullanmayı sonlandırmak gerekmektedir.
 • Kan sulandırıcı ilaç kullanımı ameliyat ve sonrasında ciddi kanama riskleriyle karşılaşılmasına neden olabilmektedir.
 • Sigara ve alkol kullanımı olan hastalar uygulamadan en az 10 gün önce bu kullanımları bırakmalıdır.
 • Yağlı, tuzlu, şekerli ve hamur işi gibi sağlıksız besinlerden uzak durulmalıdır.

Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Hızlı iyileşme süreci için ilk 2 hafta ağır egzersizlerden kaçınılmalıdır.
 • Doktorunuzun önerisi doğrultusunda ortalama 2 hafta gece dahil özel korse giyilmelidir.
 • İşlem sonrası sigara ve alkol kullanımını kısıtlamak iyileşme süresini hızlandıracaktır.
 • Lazer liposuction minimum riskli bir işlemdir ancak lazer liposuction yaptıranlara ameliyat sonrası yaklaşık 14 günlük süreçte enfeksiyon riskine karşı saunaya, solaryuma veya havuza gitmek önerilmemektedir.
 • Uygulama sonrası lazer liposuction bölgelerinde kızarıklık görünebilir bu doğal ve kendiliğinden geçecek bir durumdur.

Lazer Liposuction Kimler İçin Uygundur?

 • 18 yaşını doldurmuş, diyet ve egzersiz ile yağ birikimlerinden kurtulamayan kişiler.
 • Lazer Liposuction, bölgesel yağlanması olan kişilerde bölgesel yağlardan kurtularak istenilen ince, yağsız bir fit görüntüye ulaşmayı sağlar. Vücudun cilt dokusunda fazla sarkıklık yok ise fazla olan yağlarından kurtulmak isteyen herkese uygulanabilir.
 • Vücut şekillendirme isteyen, diyet ve egzersizden verim alamayan, istenmeyen yağ birikimlerine sahip yetişkinler.
 • Uygulamaya engel herhangi bir tıbbi durumu olmayan sağlıklı insanlar.
 • Cilt tipi lazer liposuctiona uygun kişiler (aşırı sarkık cilt lazer liposuction için uygun olmayabilir).

Lazer Liposuction İle Başka Uygulamalar Kombine Edilebilir Mi?

Lazer liposuction ile çeşitli estetik uygulamalar kombine şekilde yapılabilmektedir. Meme büyütme, meme küçültme, burun estetiği, liposuction bbl, yağ enjeksiyonu, lazer liposuction gıdı, lazer liposuction jinekomasti bu uygulamalardan en çok tercihe edilenleridir. Aynı zamanda bazı durumlarda lazer liposuction ile el terleme tedavisi veya lazer liposuction ile terleme tedavisi yapmak da mümkündür.

Ağrılı Bir Uygulama Mıdır?

Uygulama hem büyük cerrahi bir işlem gerektirmediğinden hem de anestezi altında yapıldığından uygulama sırasında ağrı ya da acı hissedilmemektedir. Uygulama sonrasındaki günlerde hissedilebilecek hafif ağrılar için gerekirse doktorun önerdiği ağrı kesiciler kullanılabilmektedir.

Uygulama Sonrası İz Kalır Mı?

Lazer liposuction işleminde lazer ile eritilen yağlar mikro kesilerden kanüller yardımı ile çıkarılmaktadır. Kesilerin çok küçük olması ve sonrasında estetik dikiş işlemi uygulanması herhangi bir iz kalma durmunun önüne geçmektedir. Uygulama sonrası doktorunuzun önerdiği kremler kesi bölgelerinin iyileşme hızını arttırmaktadır.

Lazer Liposuction Uygulamasının Riskleri Ve Yan Etkileri

Tüm cerrahi operasyonların taşıdığı belli bazı komplikasyon riskleri bulunmaktadır ancak lazer liposuction uygulaması donanımlı bir hastane ve uzman doktor tarafından uygulandığında herhangi bir risk oluşma durumu oldukça düşüktür.

Lazer Liposuction Fiyatları Nedir?

Lazer liposuction fiyatları hangi bölgelere uygulama yapılacağına, uygulama bölgesinin genişliğine, sayısına, kombine opresyonlar olup olmadığına gibi birçok etkene göre değişiklik gösterebilmektedir. En doğru bilgiye detaylı ön muayene sırasında ulaşılmaktadır. Liposuction içeren operasyon yapılacak klinik seçiminde her daim kişinin sağlığına önem veren, alanında uzman doktor kadrosu ile çalışan kliniklere öncelik tanınmalıdır. Lazer liposuction hakkında daha detaylı bilgi için 0850 222 38 45 telefon hattını arayabilir veya Whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.

Tedavi Özeti

 • Operasyon Sayısı
  1
 • Operasyon Süresi
  1-3 Saat
 • Anestezi
  Lokal
 • Hassasiyet Süreci
  4-7 Gün
 • İşe Dönme Süresi
  2-5 Gün
 • Tam İyileşme
  3-6 Ay
 • Sonuçların Kalıcığı
  Kalıcı
 • Hastanede Kalma Süresi
  1 Gün

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Deneyimler

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun