İbn-i sina geleneksel tıbbı uygulamaları, işlem süreci, ibn-i sina geleneksel tıbbı tedavileri fiyatları, operasyon öncesi ve sonrası ile iyileşme süreci konularında daha fazla bilgi için:

İbn-i Sina kimdir?

980 yılında doğan İranlı hekim ve bilim adamı İbn-i Sina, çalışmalarıyla tüm dünyayı etkileyen, eserleri Avrupa’daki tıp fakültelerinde yıllarca ders olarak okutulan çok ünlü bir hekim ve bilim adamıdır. Batı kültüründe “Avicenna” olarak bilinen İbn-i Sina, dünyanın en önemli 100 bilim adamı listesinde ilk sıralarda yer alır. 16. ve 19. yüzyıllar arasında tüm dünyanın tıbbi referans olarak benimsediği bilim adamı; özellikle tıp, matematik, fizik, felsefe ve astronomi bilim dallarında yoğunlaşmıştır. Batılı kaynakların “hekimlerin piri ve hükümdarı” olarak tanımladığı İbn-i Sina’nın Tıp Kanunu (El Kanun fi’t Tıbb) adlı eseri, tıp tarihinin başyapıtlarından biri olarak kabul edilir.
 

İbn-i Sina tıbbı nedir?

İbn-i Sina, yaklaşık 1.000 yıl önce ilk apandisit ameliyatını yapan hekim olmanın yanı sıra katarakt, diyabet, şizofreni gibi o zamana dek çaresiz olan hastalıkların tedavisinde yakaladığı yüksek başarıyla tıbbi alanda çığır açmıştır. İbn-i Sina tıbbında insanlar fiziksel ve ruhsal özelliklerine göre demeviler, safraviler, balgamiler ve sodaviler olarak 4 temel mizaca ayrılır ve doğanın 4 ana unsuru (ateş, hava, su ve toprak) bu mizaçlarda değişik oranlarda kendini gösterir. İbn-i Sina tıbbının temelinde, kişinin kendi mizacına uygun doğa unsurlarının dengesinin sağlanması yatar. Organların, hastalıkların, yiyeceklerin, içeceklerin, bitkilerin, hayvanların, mevsimlerin ve yerlerin de mizacı tarif edilmiştir. Kişinin kendi mizacı ile bu mizaca uygun doğal unsurlar arasındaki dengenin bozulmasının hastalıklara yol açtığı kabul edilir.
Bilimsel  bir metod bütünlüğü olan İbn-i Sina tıbbında sağlık, “fiziksel ve ruhsal dengenin sağlanması” olarak kabul edilir. Hekim öncelikle mizacınızı belirler. Fiziksel ve ruhsal dengenin bozulmasıyla oluşan hastalıkları, size bu dengeyi geri kazandırarak tedavi eder.

 

Geleneksel Tıp - İbn-i Sina Tıbbı

 

İbn-i Sina tıbbında uygulanan temel tedaviler nelerdir?

İbn-i Sina tıbbında, hastalığınıza yönelik tedaviyi, fiziksel ve ruhsal dengenizi bozan faktörlere ve mizacınıza göre hekiminiz belirler. Tedavi tamamıyla kişiye özeldir.
 
1. Beslenme tedavisi
İbni-Sina’ya göre insan 8 yolla (yediği, kokladığı, duyduğu, gördüğü, düşündüğü, dokunduğu, cinsellik yaşadığı ve sosyal çevre) beslenir. 

Hekiminiz tüm beslenme alışkanlıklarınızı sorgulayıp gerekli düzenlemeleri yaparak mizacınıza uygun beslenme alışkanlıkları kazanmanızı sağlayarak fiziksel ve ruhsal dengenizi geri kazanmanızı sağlar.
 

 

"İbn-i Sina tıbbı birçok farklı tedaviyi destekleyen mahiyette bir uygulamadır"

TEDAVİ ÖZETİ

DİKKAT: Herkes eşsizdir. Bu şu anlama gelir: Tedavi süreci, planlaması ve sonuçları sizin için farklılık gösterebilir. Burada gördüğünüz bilgiler geniş bir örneklem kümesinde karşılaşılan ortalama değerlerdir. Detay için bizimle Whatsapp üzerinden iletişiem geçebilirsiniz: 0549 791 99 03

Seans/Operasyon Sayısı 1-40
Operasyon Süresi 30-45 dakika
Anestezi Yok
Hassasiyet Süreci Yok
İşe dönme süresi Hemen-(Sülük 1 gün)
Tam İyileşme Seans Sonunda
Sonuçların kalıcılığı Sürekli
Hastanede kalma süresi -
   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!