Medikal Cilt Bakımı


estethica, medikal cilt bakımı ile cildi ölü derilerden arındırır ve medikal cilt bakımı fiyatlarıyla da cildin sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar.

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal cilt bakımı; profesyonel cihazlar yardımıyla, cildi gençleştirme, temizleme, gözeneklerden kurtarma, siyah nokta temizleme, canlandırma, besleme işlemlerine denir. Milattan önce 3000’li yıllarda Eski Mısır kaynaklarına göre cilt temizliği sadece üst zümrede yer alan kimselere hitap etmekteydi. Rivayete göre ilk yüz maskeleri, Kleopatra’nın denizin içerisinde yer alan kumları yüz bölgesine maske olarak kullanması ile başlamıştır. 17.yüzyılda solgun cilt rengi asaletin sembolü olarak kabul edilirdi. Bu yüzden cilt güneşten korunmakta ve sirkeden maske yapılarak cilt tonu korunmakta ve kırışıklıklar önlenmekteydi. 19.yüzyılda ise cildin daha genç görünmesi halk arasında popüler hale gelmektedir. Bu nedenle, güzellik ürünlerine olan talep artmış ve günümüzde kullanılan maskelerin temellendiren ürünler kullanılmaya başlanmıştır. 20.yüzyıla gelindiğinde ise artık sadece maskeler değil; cildin yenilenmesini sağlayan teknolojik cihazlar sayesinde geçmişte yapılan birçok uygulamaya göre hem daha kolay hem de erişimi daha hızlı verimli çalışmalar yapılmıştır. Bu dönemde yapılan en büyük adım ise güzellik salonlarının birden fazla bölgede açılması olmuştur.

Günümüz 21.yüzyıl çağında kişilere farklı bir hayatın mümkün kılan, hayal ettiği görüntüye kavuşmasını sağlayan plastik cerrahiden kozmetik dermatolojiye kadar birçok alanda cihazlar geliştirilmiş ve medikal cilt bakımı teknikleri bulunmuştur. Kişinin isteği doğrultusunda hacimsiz dudakların dolgunluğu artık arttırabilir, gözenek problemlerine kısa sürede uzun vadeli çözümler bulunabilir ve soluk görünen cilt alt renginin parlak görünmesi sağlanabilmektedir. Kişi, cilt sağlığı dikkate alınarak talep ettiği estetik görünüme ve cilt yumuşaklığına kavuşabilmektedir.

medikal-cilt-bakimi

Medikal Cilt Bakımı Çeşitleri Nelerdir?

Cildinizde yer alan soruna göre ve cilt tipine göre uygun olan cilt bakımı yöntemi kullanılır. Bu doğrultuda yapılan işlemler, doktorlu cilt bakımı işlemleri ve kozmetik cilt bakımı işlemleri olarak ikiye ayrılmaktadır:

1- Doktorlu Cilt Bakımı İşlemleri

 • Fraksiyonel lazer cilt bakımı
 • Q switch medikal cilt bakımı
 • Fokus ultrason
 • Kimyasal peeling
 • Karbon peeling
 • Leke tedavisi
 • Medikal cilt bakımı dermamelan (cosmelan) uygulaması
 • Altın iğne
 • Medikal cilt bakımında mezoterapi
 • PRP tedavisi
 • Dermapen medikal cilt bakımı

2- Kozmetik Cilt Bakımı İşlemleri

 • Klasik cilt bakımı
 • Medikal cilt bakımında hydrafacial
 • Medikal cilt bakımı jetpeel uygulaması
 • Medikal cilt bakımında kollajen bakım

medikal cilt bakımı

Medikal Cilt Bakımında Doktorlu Cilt Bakımı İşlemleri

1-Fraksiyonel Lazer Cilt Bakımı

Cilt gençleştirme yöntemlerinden biri olan fraksiyonel lazer cilt bakımı, çatlak tedavisi, cilt bakımı, leke tedavisi, akne ve skar tedavisinde kullanılan cildin yenilenmesini sağlayan bir uygulamadır. Ameliyatsız ve acısız bir yöntem olduğundan dolgu ve enjeksiyon kullanmak istemeyen kişiler tarafından oldukça fazla tercih edilir. Hangi bölgeye yapıldığına bağlı olarak seansın sayısı değişmektedir. Cilt yüzeyinde yer alan lekeleri yok ederek yeni bir cilt dokusu oluşturur. Zamanla meydana gelen çatlakların giderilmesine katkı sağlar. Cilt bakımı ile cildin yenilenmesini, hücrelerin canlanmasını sağlar.

2- Q Switch Medikal Cilt Bakımı

Lekelerin giderilmesinde yardımcı olan Q switch medikal cilt bakımı, cilt gençleştirme tedavisinde kullanılan en yaygın bakım türüdür. Güneş lekeleri, doğum lekeleri, çiller, ayak tırnağı mantarı, dövme silme gibi işlemlerde kullanılarak cildin iyileşmesine yardımcı olur. Güçlü lazer atışları yapan Q switch teknolojisinde, kısa sürede oldukça tatmin edici sonuçlar alınır. Atışlarda minimal hasarla çevre dokuya zarar vermeden hedeflenen dokunun maksimum düzeyde iyileşmesi sağlanır.

3- Fokus Ultrason

Cilt germe ile yüz gençleştirme işlemlerinden biri olan fokus ultrason, doku üzerine yüksek ısı uygulanarak yapılan kontrollü hasarları şiddetli ses dalgaları ile oluşturur. Böylelikle, hücrelerin yenilenmesine, kollajenlerin artmasına, cilt onarımının yapılmasını sağlamaktadır. Yaşın ilerlemesiyle birlikte, sarkan, solan, kırışan, lekeler oluşan cildin medikal cilt bakımında fokus ultrason yöntemi ile eski sağlıklı görünümüne kavuşması sağlanır. Ayrıca cildi sıkılaştırarak daha ışıltılı bir görünüm elde edilir.

4- Kimyasal Peeling

Ciltte oluşan kiri, lekeyi, cilt yüzeyindeki ton eşitsizliğini gidermek amacıyla, kontrollü olarak farklı derinliklerde cilde hasar göndererek yapılan kimyasal peeling tedavi işlemidir. Medikal cilt bakımında en çok kullanılan yöntemlerden biri olan peeling tedavisi cilt yüzeyinde bulunan ölü deriden arındırılarak cildin yenilenmesi sağlar. Cildi doğal yöntemlerle temizlenmesini sağlayabilmek için soyma yönteminden faydalanılır. Bu uygulama sayesinde, akneler giderilir. Cildin ton farkını ortadan kaldırır ve cilt tonunun eşitlenmesini sağlar. Böylece cildin tazelenmesini ve gençleşmesini sağlayarak; doğal ve pürüzsüz bir cilt kazanılır.

5- Karbon Peeling

Cilt bakımında kullanılan karbon peeling uygulamasında lekelerin giderilmesi, sivilce ve izlerinin yok olması, ciltte yer alan ton farkı eşitsizliğinin giderilmesi, cildin daha ışıltılı olması ve solgunluğunun giderilerek canlı bir görünüm kazanmasını sağlar. Cildin tazeliğinin kazanmasını sağlayan karbon peeling uygulamasında hedeflenen bölgedeki dermiş tabakasına lazer atışları yapılarak iyileştirici hasarlar oluşturulur. Bu hasarlar sayesinde sorunlu bölgedeki problemin tedavi edilmesi sağlanır.

leke- tedavisi

6- Medikal Cilt Bakımında Leke Tedavisi

Medikal cilt bakımında en etkili yöntemlerden biri olan leke tedavisinin doğum, pigmentasyon bozukluğu, güneş ışınları, enfeksiyon ve döküntü gibi birçok cilt sorununda gidermektedir. Lekenin büyüklüğü, derinliği ve yapısına göre uygulanan yöntem ve seans sayısı değişmektedir. Leke tedavisi sayesinde ciltte meydana gelen lekeler giderilir ve cildin pürüzsüz, parlak, canlı görünmesini sağlar. Tüm leke tedavileri cildin ton eşitliğini düzenler, pürüzsüzleştirir ve canlı bir görüntüye kavuşturur.

7- Medikal Cilt Bakımı Dermamelan (Cosmelan) Uygulaması

Leke tedavi yöntemlerinden biri olan dermamelan basın ve soyucu enzimler yardımıyla dekolte bölgesi, kol, bacak, karın, yüz ve boyun bölgesinde yer alan lekelerin giderilmesine yardımcı olur. Güneş ışınlarına yoğun şekilde maruz kalmaktan ortaya çıkan lekelere yapılan dermamelan işleminde, melanin üretimi engellenirr ve lekelerin oluşmasının önüne geçilir. Böylelikle ciltteki lekelerin azalmasını ve cilt tonunun eşitlenmesi sağlanır.

8- Altın İğne

Bir diğer adı ‘iğneli radyofrekans’ olan altın iğne tedavisinde fraksiyonel lazer teknolojisinden faydalanılır. Cildin gençleşmesini sağlayan tedavi yönteminde cilt yüzeyi uyarılarak kollajenin artması sağlanır. Ciltte artan kollajen sayesinde yaşlanma belirtileri yavaşlar, cilt yenilenir, gözenekler sıkılaştırılır, ton farkı giderilir ve cilt tonu eşitliği sağlanır. Ayrıca cildi anti aging koruması altına alarak sarkmaları, kırışıklıkları ve lekelenmeleri önler.

9- Medikal Cilt Bakımında Mezoterapi Uygulaması

Mezoterapi uygulaması, lekelerin giderilmesi, cildin yenilenmesi ve bölgesel zayıflamada kullanılan estetik amaçlı cilt tedavi yöntemidir. Bu yöntem sayesinde tedavinin yapıldığı alanda bağışıklık sistemi ve kan dolaşımı kontrol altına alınır. Böylelikle kırışıklık, çatlak, leke ve yara gibi cilt problemlerini etkili ve hızlı bir şekilde tedavi eder. Ayrıca mezoterapi uygulaması sayesinde, bölgesel yağlardan ve selülitlere veda etmek mümkündür.

10- PRP Tedavisi

Medikal cilt bakımında en etkili yöntemlerden biri olan PRP tedavisinde, kişiden alınan az miktardaki kanın plazmadan ayrıştırılarak, plazma kısmının yeniden vücuda enjekte edilmesi işlemidir. Hücre açısından zengin olan plazma, kanın pıhtılaşmasını sağlamakta ve içerisindeki growth (büyüme) faktörü ile de yaraların iyileşmesini hızlandırmaktadır. Ayrıca, ortopedik tedavilerde, saç dökülmesinde ve cilt sıkılaşmasında oldukça etkilidir.

11- Dermapen Medikal Cilt Bakımı

Cilt tedavi yöntemlerinden biri olan dermapen uygulamasında, mikro iğneleme ile cildin epidermis tabakasına (cilt yüzeyi) küçük kanallar açarak hasarlar meydana getirir. Bu hasarlar, tedavi edici bilinçli olarak oluşturulan hasarlardır. Genellikle ellere ve yüz bölgesine yapılmaktadır. Dermapen sayesinde kırışıklıklar giderilerek cildin gençleşmesi sağlanır. Cilt renk tonu farklılıkları ortadan kaldırılır. Çatlakları giderir ve cilt sarkmalarını engeller.

kolajen bakım

Medikal Cilt Bakımı Kozmetik Cilt Bakımı İşlemleri

1- Klasik Cilt Bakımı

Cilt tipinize göre belirlenen cilt bakım uygulamalarının bütününe denir. Genel olarak yaklaşık 1.5 saat süren uygulamada peeling, tonik, buhar, maske, son olarak nemlendirici ve masaj uygulamasıyla tamamlanmaktadır. İşlemin ardından cilt tazelenir, tıkalı gözenekler kirden arındırılır, cilde canlılık kazandırılır ve nefes alması sağlanır. Klasik cilt bakımı ayda bir olarak yapıldığında daha fazla verim alınmaktadır. Kişinin cilt yapısına göre yapılan işlem hassas, yağlı, kuru cilt olarak bakım protokolü düzenlenir. Buna göre;

Hassas cilt bakımı: Cildin epidermis tabaksında kırmızı leke, ödem ve kızarmalar en belirgin şikayetler arasındadır. Klasik cilt bakımı gerçekleştirilen hassas ciltler ölü derilerden arındırılır, sivilcelerden giderilerek cildin nefes alması sağlanır. Güneş ışınlarına karşı aşırı hassasiyet gösteren bu cilt yapısı mutlaka hyaluranik asit bazlı nemlendiriciler kullanılmalıdır.

Yağlı cilt bakımı: Uygulanan klasik cilt bakımında tıkanmış gözeneklerin açılması, cildin fazla yağdan kurtulması ve özel formüle edilmiş maske ile dengelenmesi sağlanır. Böylelikle kaybedilen canlılığın yenilenmesi ve kirden arındırılması sağlanır.

Kuru cilt bakımı: Gün içerisinde biriken cildin maruz kaldığı toz, egzoz dumanı, stres, yorgunluk gibi durumlar, kuru ciltlerin daha fazla kurumasına neden olmaktadır. Bu yüzden cildin kaybettiği nemi geri kazanabilmesi için aylık yapılan kozmetik cilt bakımı işleminde siyah noktalar giderilir, gözenekler açılır, cilt tonu dengelenir ve su bazlı nemlendiricilerle nem dengesi sağlanır. Böylelikle cildin eski canlılığına geri dönmesi sağlanır.

2- Medikal Cilt Bakımında Hydrafacial

Hydrafacial cilt bakımında akne, sivilce, siyah nokta, gözenek problemlerine tek seansta verim almayı sağlar. Kullanılan vortex teknolojisi sayesinde elle temas etmeden, cildin siyah noktalardan, aknelerden, ölü derilerden arındırarak cildin nefes almasını sağlar. Hydrafacial cildi derinlemesine temizler ve herhangi bir tahriş oluşturmaz ve ağrı sızı hissettirmez. Hissedilen liftik etkisi ile cildi sıkılaştırır, güneş lekelerini giderir, tazelik ve canlılık kazandırır.

3- Medikal Cilt Bakımı Jetpeel Uygulaması

Cilde temas etmeyen özel başlıklarla cildin ihtiyacı olan su, oksijen, mineral, vitamin ve solüsyonların dermiş tabakasına uygulanması işlemidir. Bu işlem sayesinde cildin gereksinimlerinin alt katmana ulaşarak derin temizlik yapılması sağlanır. Cildi ölü derilerden, sivilcelerden, gözeneklerden, lekelerden, cilt kuruluğundan, kırışıklıklardan arındırarak; genç, canlı ve parlak bir cilt görüntü kazandırır.

4- Medikal Cilt Bakımında Kolajen Bakım

Genetik ve çevresel faktörler nedeniyle cilt yüzeyindeki gözenekler tıkanarak cildin nefes almasını engeller. Bu durumda kuru ciltlerin daha çok kurumasına, yağlı ciltlerin daha çok yağlanmasına, cildin daha çabuk kırışmasına, cansız ve soluk bir cilt tonu oluşmasına neden olur. Kolajen bakımında uygulanan kollajen açısından zengin vitamin ve minareller cilde nüfus edilerek, deri altının kaybettiği kollajenin yenilenmesi sağlanır. Böylelikle anti aging etkisi göstererek kırışıklıklar giderilir; pürüzsüz, canlı, parlak ve yenilenen bir cilt elde edilir.

karbon-peeling

Medikal Cilt Bakımı Aşamaları Nelerdir?

 • İlk olarak kişinin cilt problemleri dinlenir, cilt bakımı hakkındaki beklentileri anladıktan sonra kişiye özel olarak medikal cilt bakımı programı oluşturabilmek için, cilt analizi yapılır. Bu doğrultuda kişini yaşına uygun olarak cilt bakımı programı tamamlanır.
 • Cildin epidermis tabakası cildin ihtiyaçları doğrultusunda uygun bir dermokozmetik ürün ile yumuşak bir şekilde temizlenir. Cilt artık derin bir arındırma işlemine hazırdır.
 • Gün boyu kire maruz kalan gözeneklerin tıkanıklığı giderilir ve ölü derilerden arındırılır. Cildin soyulması sağlanır.
 • Ölü derilerden temizlenen cilt yenilenmeye başlamıştır. Cildin hava alabilmesi, gözeneklerin açılması için buhar uygulaması yapılır.
 • Gözeneklere zarar vermeden, cilt siyah noktalardan ve yağlardan arındırılır.
 • Siyah noktalardan arındırılan cilt artık son aşamasına gelmiştir. Tüm kalıntılardan arındırıldıktan sonra cilde dezenfeksiyon işlemi yapılır.
 • Medikal cilt bakımı uygulamasının son işlemi cildi beslemektir. Cilt, serumlar, vitamin takviyeleri, maskeler, kremler, hyaluronik asit, ozon terapi ve kremlerle nem ihtiyacı karşılanır. Böylelikle cilt bakımı ihtiyacı tamamlanır.

Medikal Cilt Bakımı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Yapılan medikal cilt bakımı ardından cildi koruyabilmek amacıyla ayda bir olarak cilt bakım işlemlerini ihmal edilmemelidir.
 • Her duş sonrasında cildin nem ihtiyacı karşılanmalıdır.
 • Cilt uzun süre güneşe maruz bırakılmamalıdır. Güneş kremini yanından ayırmamalıdır.
 • Kuru cilde sahip kişiler, her daim aquafilin, seramid, fucoge bulunduran losyonlar kullanmaya dikkat etmelidir. Alkol ve kakao yağı bazlı sabunlar kullanmamalıdır.
 • Hassas ciltler likit ile formüle edilen temizleme sütü kullanmalı ve hyaluranik asit bazlı nemlendiriciler tercih etmelidir. Güneş kremlerini ise en az 50 faktörlü olacak şeklide cilt güneş ışınlarından korunmalıdır.
 • Yağlı ciltler ise, kese, sabun ve alkol bazlı ürünler kullanmamalı, yağ içermeyen ürünler tercih etmelidir. Günlük olarak jel veya likit ürünlerle cilt temizlenmesi yapılmalıdır.

fraksiyonel-lazer-uygulaması

Medikal Cilt Bakımı Faydaları Nelerdir?

Düzenli olarak yapılan en az 45 dakika süren cilt bakımında cilt derin temizliğine kavuşur. Medikal cilt bakımı ile ciltteki oksijen miktarı arttırılarak kan dolaşımını sağlar. Nem ve yağ dengesini sağlayarak akne ve sivilcelerin oluşmasını engeller. Anti aging korumasıyla cildin yaşlanmasını ve kırışıkların oluşmasını engeller. Cildin ton eşikliğini düzenler, cilt yenilenir ve canlılığını geri kazanır. Doğum lekesi, güneş lekesi gibi lekeler tedavi edilir. Cildin pürüzsüz görünmesini sağlar.

Medikal Cilt Bakımı Ne Sıklıkla Yapılır?

Kişinin cilt sorunlarına göre farklılık gösteren cilt bakımı işleminde yoğun akne ve siyah nokta problemi var ise 2 haftada bir yapılması önerilir. Sıklıkla makyaj yapan kimseler, 21 günde bir derin temizlik yapılmalıdır. Rutin bir temizlik için ayda bir cilt bakımı yapılmalı ve cildin nefes alması sağlanmalıdır.

Medikal Cilt Bakımı Yorumları 2022

Kişinin tercih ettiği kurumun medikal cilt bakımı yorumları 2022 yılında güvenilir ve sonuç odaklı olduğuna dikkat edilmelidir. Tecrübeler kişiden kişiye göre değişmektedir. Bu doğrultuda kişinin taleplerine cevap veren kurumların tercih edilmesi için önerilere açık olunmalı ve her daim cilt sağlığı ön planda tutulmalıdır. 

Medikal Cilt Bakımı Fiyatları 2022

Uygulanacak bakım türü ve kombine edilecek cilt bakımına göre değişiklik gösterdiği gibi, tercih edilen kuruma göre medikal cilt bakımı fiyatları 2022 yılında değişkenlik göstermektedir. Kişiye özel olarak uygulanan işlemde tercih edilen kurumun kullandığı ürünlere, yapılan bakımlara ve steril olup olmadığına dikkat edilmelidir. Kişinin ihtiyaçlarına önem veren ve sağlıklı güzellik mottosu ile ilerleyen kurumlarda cilt bakımı yapılarak beklenilen sonuca ulaşılabilir. Daha fazla bilgi için 08502223845 hattını arayabilir veya Whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.

Tedavi Özeti

 • 4-6 Seans
  Operasyon Sayısı
 • 0-1 Saat
  Operasyon Süresi
 • Yok
  Anestezi
 • Yok
  Hassasiyet
 • Hemen
  İşe Dönme
 • Hemen
  Tam İyileşme
 • 6-10 Ay
  Kalıcılık
 • Yok
  Hastanede Yatış

Dikkat: Herkes eşsizdir. Bu şu anlama gelir: Tedavi süreci, planlaması ve sonuçları sizin için farklılık gösterebilir. Burada gördüğünüz bilgiler geniş bir örneklem kümesinde karşılaşılan ortalama değerlerdir.


Dr.estethica'yla Tanışın

Sağlıklı güzellikle ilgili merak ettiğiniz her konuyu danışabilirsiniz.

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun

Gizlilik Bildirimi