Thermage

Ameliyatsız yüz germe ve cilt gençleştirme işlemleri için sıklıkla tercih edilen thermage hakkında geniş bilgiye erişebilir, dilerseniz hızlıca randevu oluşturabilirsiniz.

Thermage Nedir?

Radyofrekans ile yüz, gıdı, karın, kol, üst bacak ve popoya uygulanan ameliyatsız gevşeklik ve sarkmaların giderilmesi uygulamasıdır. Thermage tedavisinin en önemli özelliği; tek seansta vücutta veya yüz bölgesinde ameliyatsız germe işlemi yapmasıdır. Bunu cildin 8 mm altına etki eden thermage, bölgedeki kollojen lifleri oluşturduğu sıcaklıkla büzer ve kısaltır. İşlemden çıkarken dahi cildinizde ortalama %15 gibi bir düzelme ve sıkılaşma oluşması amaçlanır. Bu yönüyle, hızlı etki eden ameliyatsız yüz germe uygulamaları arasındadır. Kollojen uyarıldıktan yaklaşık 2 ay sonra üremeye başlar ve etkilerini 2. aydan itibaren giderek artan iyileşme olarak gözlemlenir. 6 ay sonunda son haline ulaşır. Uygulama sırasında sıcaklık hissedilir. Hastanın toleransına göre bu sıcaklık ayarlanabilir ve cildinizde hafif pembeleşmeler meydana denk gelebilir. Bu uygulama 30 – 60 yaş arasındaki herkes için uygundur. Thermage ile FDI onaylı bir monopolar radyofrekans teknolojisidir. Cilt altına 56 derece sıcaklık vererek kollajeni tetikleyip mevcut kollajenleri sıkıştırıp yeni kollajen yapımı sağlar ve bu sıkı bir cilt meydana getirir.

Thermage Tedavisi Nasıl Yapılır?

Thermage cihazının cilde her dokunuşunda verdiği enerji deri altındaki dokulara erişirken kısa ve derin bir ısı hissedilir. Bu his kollajenin sıkılaştığını gösterir. Uygulama sonrasında kişiden kişiye değişkenlik göstererek kısa süreli ödem oluşabilir. 1-2 saat içerisinde geçebilmektedir. Thermage yapılacak olan alanın büyüklüğüne göre 45 dakika ile 1 saat arasında değişebilir.

Thermage ile Diğer Radyofrekans Cihazları Arasındaki Farklar Nelerdir?

Diğer radyofrekans cihazlarında, cilt altı 40-42 dereceye kadar ısıtabilirken, thermage üretebildiği enerji ve güç çok daha fazladır ve thermage tek seanslık bir uygulama ile tüm bu seansların çok üstünde bir enerji verebilmektedir. Thermage fiyatları ve detaylı bilgi için form doldurarak çağrı merkezimize numaranızı bırakabilirsiniz. Ayrıca ameliyatsız yüz germe teknikleri hakkında ayrıntılı bilgiyi WhatsApp hattımız üzerinden de kolayca alabilirsiniz.

Tedavi Özeti

 • Operasyon Sayısı
  1-2 Seans
 • Operasyon Süresi
  0-1 Saat
 • Anestezi
  Yok
 • Hassasiyet Süreci
  Yok
 • İşe Dönme Süresi
  Aynı Gün
 • Tam İyileşme Süresi
  Hemen
 • Kalıcılık
  1-2 Yıl
 • Hastanede Yatış
  Yok

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun