Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız yüz germe cilt yüzeyindeki kırışıkları ve sarkmaları engelleyen en pratik uygulamadır. Ameliyatsız yüz germe ile zamanı geriye almanın tam zamanı.

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Ameliyatsız yüz germe, cilt altında var olan kolajen üretimini tetiklenmesiyle ciltteki doku kaybının yerine cildin kendini yenilemesini ve cilt bariyerinin canlı görünmesini sağlayan işlemdir. Tarih boyunca insanoğlu her daim genç ve güzel görünmek amacıyla birçok yöntem kullanmıştır. Kleopatra’nın güzellik ritünlerinden, yüz germe ameliyatlarına kadar birçok teknik denenmiştir. Teknolojinin gelişimi ve bu konuda yapılan araştırmalar doğrultusunda ameliyata gerek kalmaksızın yüzün askılama ihtimalinin olduğu ortaya konmuştur. Günümüzde yapılan çalışmalara bakıldığında kullanılan birbirinden farklı yöntemlerle kişinin sağlığına zarar vermeden, insan bedenine yararlı materyallerle yüz germe uygulamaları yapılmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Yapılır?

 • Bu operasyon yüzdeki kırışıklıkların ve sarkıklıklarının yok olmasını talep eden kişiye enjeksiyon yöntemiyle ağrısız olarak uygulanmaktadır.
 • İlk olarak doktor konsültasyonu gerçekleştirilerek yüzün hangi bölgesinin ihtiyacı olduğu tespit edilir.
 • Ameliyatsız yüz germe uygulamaları tek bir yöntemle yapılmamaktadır. Bunun yerine birbirinden farklı ve yüzün ihtiyacı doğrultusunda uygulanması gereken yönteme karar verilir.
 • Yüzdeki deri altında gevşeyen dokulara kolajen artımını sağlayarak, minik kaslara yüzün simetrik duruşuna uygun olarak şekil verilir.
 • Cilt altında bulunan dokulardaki kolajenin tetiklenmesiyle cilt altında hasar gören dokular onarılır, kırışıklık ve sarkıklar ortadan kaldırılır.
 • Böylece, ameliyatsız yüz germe öncesi ve sonrası olarak bakıldığında cildin kendini yenilediği ve daha genç bir görünüm elde edildiği görülmektedir.

Ameliyatsız-Yüz-Germe-işlemi-Nasıl-Yapılır

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri Nelerdir?

Kişinin beklentisine yüzünde yer alan deformeye bağlı olarak kullanılan yöntemler değişkenlik göstermektedir. Kullanılan yöntemler;

Fransız Askı ile Germe İşlemi (Kilit Askı)

Diğer adı kilit askı olan Fransız askı yönteminde erime özelliği olmayan, esnek kırçıllara sahip iplerin dokulara sıkı bir şekilde tutulmasıyla yüz ve boyun bölgesindeki sarkmaların, kırışıklıkların giderildiği işlemidir. Ameliyatsız yüz germe işleminde yüzün oval şekli belirgin hale getirilir, kaşın yukarı kaldırılmasıyla da estetik bir görünüme kavuşturulur. Ayrıca çene hattında yer alan sarmalar giderilerek daha canlı bir görünüm sağlanır.

Thermage ile Ameliyatsız Yüz Germe Uygulaması

Yüzdeki gergin görünüm arttıran ve deri sarkıntılığını gideren thermage uygulamasında, radyofrekans dalgaları yardımıyla deri altında yer alan kollajenin tetiklenerek artması sağlanır. Herhangi bir cerrahi operasyon gerektirmeden yapılan işlem yüz, göz, dudak başta olmak üzere, karın, kalça, kol ve bacakların sıkılaşmasına destek sağlar. Ayrıca, cildin yenilenmesine, pürüzsüz bir görüntüye kavuşmasına ve canlılık kazanmasına yardımcı olur.

Fokus Ultrason ile Yüz Germe (HIFU)

Diğer adı HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) olarak da bilinen fokus ultrason uygulaması son teknolojik cihaz olan MF-HIFU sistemiyle cildin dermis tabakasına ısı verilmesi, mikro ve makro odaklanmasını sağlanarak sıkılaşmasına ve toparlanmasına yardımcı olmaktadır. Verilen termal ısı enerjisi farklı derinliklerdeki bölgelere odaklanarak ciltteki sarkmalar giderilir ve gerilmesi sağlanır. Cilt altında, dermis tabakasında kollajen üretimi tetiklenir ve cilt bariyerinde anti aging etkisi yaratır. Genellikle tek seansta sonuç alınan fokus ultrason uygulamasında, ileri aşamalardaki sarkıklıklar ve kırışıklar için, gerekli görüldüğü taktirde 2. veya 3.seanslar da yapılmaktadır.

İple Cilt Gençleştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Cilt altında herhangi bir alerjik etki oluşturmayan iplerin lokal anestezi altında, cilt altına çapraz bir şekilde konumlandırılmasıyla gerçekleştirilen işlemdir. Yaşın ilerlemesi ve çevresel faktörler nedeniyle elastik yapısını kaybeden cildin deri altında yeniden kollajen üretimi sağlamayarak anti aging etkisi oluşturması ve sıkılaşması sağlanır. Cilt altında erimeden ortalama 6 ay kadar kalan iplerin, sarkmaları, kırışıklıkları giderme özelliği ise 2 yıla kadar devam etmektedir.

Altın İğne Facelift Uygulaması

Altın iğne facelift uygulaması yaşlanma belirtilerinden olan boyun, dekolte, gıdı sarkıklığının ortadan kalkmasını ve cildin sıkılaşmasını sağlar. Medikal cilt bakımı uygulamaları arasında olan altın iğne işleminde ince kırışıklıkların, gözaltı morluklarının ve yara izlerinin giderilmesinde yardımcı olur. Uygulanan altın iğne işlemi sadece yüz bölgesine değil, vücutta belirgin deformeleri ve çatlakların giderilmesini de sağlamaktadır.

Ameliyatsız-Yüz-Germe-Yöntemleri-Nelerdir

Sıvı Yüz Germe İşlemi

Ameliyatsız gençleştirme yöntemlerinden biri olan ve ‘likit face’ olarak da bilinen ameliyatsız sıvı yüz germe işlemi yaşın ilerlemesiyle cilt yüzeyinde meydana gelen sarkıklıkları hyaluronik asit gibi cilde zarar vermeyen dolgu maddelerinin deri altına enjekte edilmesiyle giderilmesi işlemidir. Bu uygulamada belirgin olan kırışıklık çizgilerinin ve sarkıklıkları yok edilerek cildin kaybettiği genç görünüm yeniden kazandırılır.

Endopeel Yüz Germe İşlemi

Endopeel yüz germe işleminde deri altındaki kasların gerilmesiyle cilt yüzeyin gergin hale getirilmesi işlemidir. Vücutta karbolik asit oluşturan ‘endopeel’ maddesi enjekte edildikten sonra 24 saat içerisinde %95'i vücuttan atılmaktadır. Ameliyatsız yüz germe işlemi sadece kasların üzerine yapılmakta, yarattığı peeling etkisi sayesinde içten dışa doğru yenilenme ve sıkılaşma sağlar. Boyun bölgesinde gerginliğin artmasına, sigara nedeniyle oluşan çizgilerin giderilmesine ve cilt kalitesinin artmasına yardımcı olur. Endopeel etkisi 8 ile 10 arasında devam etmektedir.

Örümcek Ağı Uygulaması

Yaş alma belirtileri, cilt sarkmaları, kırışıklık gibi problemleri ortadan kaldıran örümcek ağı uygulaması, lokal anestezi kullanılarak ince ve kısa iplerin alt doku tabanına yerleştirilmesi işlemidir. Ameliyatsız gençleşme yöntemi örümcek ağı sayesinde cildin kollajen üretimi arttırılır, elastikiyet kazandırılır ve yüze gergin bir görünüm kazandırılır.

Yüz Mezoterapisi

Cilt gençleştirme yöntemlerinden olan yüz mezoterapisi uygulamasında mineral, aminoasit, enzim ve vitaminlerin karıştırılıp cildin orta tabakasına enjekte edilmesiyle yapılan işlemdir. Yapılan ameliyatsız yüz germe uygulaması yüz mezoterapisi yönteminde sayesinde çevresel ve yaş alma ile oluşan kırışıklık ve sarkmaları giderir, göz altı morlukları, göz altı torbaları, güneş lekeleri ve diğer farklı nedenlerden dolayı oluşan lekelerin giderilmesini sağlar. Ayrıca, vücuda da uygulanan işlem çatlakların giderilmesini, saç dökülmelerinin azalmasını ve kronik ağrıların azalmasına yardımcı olur.

Dolgu Enjeksiyonu ile Ameliyatsız Yüz Germe Uygulaması

Medikal estetik yöntemlerinden biri olan dolgu enjeksiyonu ile ameliyatsız yüz germe uygulaması, yüzde oluşan ince çizgilerin giderilmesi, elmacık kemiklerin belirginleştirilmesi ve kırışıklıkların giderilmesi için hyalüranik asit bazlı dolgu maddelerinin yüze enjekte edilmesiyle yapılan işlemdir. Yaklaşık olarak 10 ile 15 dakika arasında işlem sayesinde, yüzün gerginliği ve genç görünüm sağlanır. Enjekte edilen hyalüranik asit bazlı dolgu maddesi ortalama olarak 6 ay kadar kalıcılığı bulunmaktadır. Ardından kişi işlemi dilediği zaman yeniden gerçekleştirebilir.

Saten Yüz Germe Uygulaması

Ameliyatsız yüz germe işlemlerinden biri olan saten yüz germe, doğuştan veya yaşın ilerlemesi nedeniyle dermis tabakasındaki pasif halde bulunan dokuları harekete geçirmek için yapılan işlemdir. Saten yüz germe uygulaması ile cilt yüzeyinde oluşan sarkıklıklar ortadan kaldırılır, belirginleşen kırışıklıklar azaltılır, cilt altındaki hareketlenmeyle cilde canlılık kazandırılır ve pürüzsüz bir cildin oluşması sağlanır.

Altin-igne-Facelift-Uygulamasi

Ameliyatsız Yüz Germe Kimlere Yapılır?

 • Herhangi bir kronik rahatsızlığı olmayan kişilere,
 • 18 yaşını aşan ve belirgin kırışıkları olan kişilere,
 • Yaş almayla birlikte yüzünde sarkmalar oluşan bireylere ameliyatsız yüz germe işlemi yapılır.
 • Yüz Germe Ameliyatsız Kimler Yapamaz?
 • 18 yaşından küçük bireylere,
 • Yüzünde açık yara olan kişilerin yaranın olduğu bölgelere,
 • Kırışıklık veya sarkıklığı olmayan kişilere bu işlem yapılmamaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Fiyatları Nedir?

Ameliyatsız yüz germe fiyatları, tercih edilen kuruma ve uygulanacak olan yönteme göre değişmektedir. Tercih edilen kurumun fiyat performans değerlendirmesinin yapılması göz ardı edilmemeli, deneyimli ve beklenilen sağlıklı güzelliği önemseyen kurumlar tercih edilmelidir.Dünya üzerinde estetik sektörünün lider ülkesi haline gelen Türkiye, aynı zamanda işlem fiyatları ile de dikkat çekmektedir. Pek çok ülkeden misafiri ağırlayan estethica ise kozmetik dermatoloji alanında ilklerin öncülüğünü yapmaktadır.

Avrupa standartlarına uygun ve FDA onaylı işlemlerin yanısıra kur farkı sebebiyle, kalite-fiyat dengesini sağlamaktadır. İşlemlerin detayları kişilere göre değiştiği için iletişim kanallarımızdan veya aşağıdaki formu doldurarak bilgi alabilirsiniz.

 

Tedavi Özeti

 • Operasyon Sayısı
  1
 • Operasyon Süresi
  15 Dk.
 • Anestezi
  Lokal Anestezi
 • Hassasiyet Süreci
  -
 • İşe Dönme Süresi
  -
 • Tam İyileşme Süresi
  -
 • Sonuçların Kalıcığı
  1 Yıl
 • Hastanede Kalma Süresi
  -

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun