Gıdı Estetiği


Gıdı estetiği operasyonunda yüz hattının daha belirgin olması sağlanır.

Gıdı estetiği operasyonu son dönemlerde, en çok gerçekleştirilen plastik cerrahi operasyonlarından biridir. Boyun altında oluşan fazla yağlanma gıdı olarak adlandırılır. Gıdı oluşumu, görüntü olarak kişiyi mutsuz eden ve yüz ovalinin net görülmesini engelleyen bir yapı oluşturur. Özellikle kişiye yan profilden bakıldığında yaşlı bir görünüm oluşmasına neden olur.

Gıdı Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Gıdı estetiği kimler için uygun diye düşündüğümüzde en çok boyun altında fazla yağlanması olan ve bundan rahatsızlık duyan kişiler için ideal bir yöntemdir. Bölgesel yağlanma olarak çene altı bölgesinde doğuştan yağlanma olabiliyor. İlerleyen dönemde bu yağlanma hastayı rahatsız ettiğinde operasyon ihtiyacı oluşur. Doktor muayenesinde gıdı estetiğine uygun görülen hastalara gıdı estetiği operasyonunu gerçekleştirmek için planlama yapılır.

gıdı-estetigi-operasyonu

Gıdı Nasıl Eritilir?

  • Gıdı eritme operasyonunda amaç yüz boyun arasında bulunan fazla yağ miktarını liposuction yağ alma metodu ile alarak; yüz ovalini belirginleştirme, hastayı rahatsız eden yaşlı gösteren gıdıyı yok etmektir.
  • Hastanın gıdısındaki yağ miktarı fazla ise ya da cilt yapısı gevsek ise klasik liposuction yerine gıdı estetiğinde vaser liposuction, slim liposuction gibi lazer cihazı ile gerçekleştirilen liposuction yöntemlerinden hastaya uygun olanı kullanılabilir.
  • Cilt yapısı gevşek ya da sarkma olan hastalarda vaser liposuction ya da slim lipo cihazı ile gıdı estetiği gerçekleştirildiğinde deri sıkılaşır.
  • Yağ alımı yapılan bölgedeki kolajen miktarı arttırılır ve daha gergin daha sıkı bir cilt yapısı elde edilir.

Gıdı Estetiği Kaç Saat Sürer?

Gıdı ameliyatında yaklaşık olarak 1 saat sürer. Kişinin gıdı bölgesinde olan yağ miktarı ve cilt gevşekliğine bağlı olarak gıdı eritme operasyonunun hangi teknik ile yapılacağı netleştirilir. Hastanın gıdısından alınacak yağ miktarı, uygulanan teknik ve doktorun el becerisi operasyon süresini etkilemektedir.

Gıdı Estetiği Fiyatları Ne Kadardır?

Gıdı estetiğinin fiyatları, hangi operasyon tekniği ile gerçekleştirileceğine hangi hastane de yapılacağına göre değişkenlik gösterir. Tüm operasyonlarda olduğu gibi gıdı operasyonu da mutlaka ameliyathane ortamında, işinde profesyoneller hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Siz de gıdı estetiği operasyonları hakkında daha fazla bilgi almak için 0850 2223845 numaralı hattan veya Whatsapp yoluyla ile iletişim kurabilirsiniz.

Dr.estethica'yla Tanışın

Sağlıklı güzellikle ilgili merak ettiğiniz her konuyu danışabilirsiniz.

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun

Gizlilik Bildirimi