Gıdı Liposuction - Gıdı Aldırma Estetiği 2024 | estethica

Gıdı estetiği operasyonunda yüz hattının daha belirgin olması sağlanır.

Gıdı Liposuction Nedir?

Gıdı liposuction operasyonu son dönemlerde, en çok gerçekleştirilen plastik cerrahi operasyonlarından biridir. Boyun altında oluşan fazla yağlanma gıdı olarak adlandırılır. Gıdı oluşumu, görüntü olarak kişiyi mutsuz eden ve yüz ovalinin net görülmesini engelleyen bir yapı oluşturur. Özellikle kişiye yan profilden bakıldığında yaşlı bir görünüm oluşmasına neden olur. Bunun en kolay çözümü ise gıdı liposuction operasyonudur. 

Gıdı Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Gıdı estetiği kimler için uygun diye düşündüğümüzde en çok boyun altında fazla yağlanması olan ve bundan rahatsızlık duyan kişiler için ideal bir yöntemdir. Bölgesel yağlanma olarak çene altı bölgesinde doğuştan yağlanma olabiliyor. İlerleyen dönemde bu yağlanma hastayı rahatsız ettiğinde operasyon ihtiyacı oluşur. Doktor muayenesinde gıdı estetiğine uygun görülen hastalara gıdı estetiği operasyonunu gerçekleştirmek için planlama yapılır.

Gıdı Aldırma Operasyonu Çeşitleri Nelerdir?

Gıdı estetiği denildiğinde genellikle bu operasyonun tek bir çeşitten ibaret olduğu zannedilir. Ancak, gıdı estetiğinin birçok farklı tekniği ve çeşidi bulunmaktadır. Bunlar aşağıdaki gibidir:

Liposuction İle Gıdı Aldırma

Liposuction ile gıdı aldırma estetiği genellikle hafif yağ birikmeleri ve hafif gıdı sarkmaları gibi durumlarda yapılır. Bu yöntem ile hastalardan ufak bir kanül yardımıyla yağ emilir, bu şekilde gıdı bölgesindeki yağlar ve sarkmalar giderilmiş olur. 

Submentoplasti (Alt Çene Cerrahisi)

Alt çene cerrahisi genel olarak boyun altındaki cildin sıkılaştırılması ile gerçekleştirilir. Gerektiği zaman aynı operasyon içinde yağ alımı da gerçekleştirilebilir. 

Boyun Germe

Boyun germe ameliyatı boyun bölgesinde bulunan sarkık derinin ve fazla yağların cerrahi olarak alınmasıdır. 

Gıdı İnceltme Ameliyatı

Gıdı inceltme ameliyatı kişilerin boynunun daha sıkı ve daha estetik bir görünüme sahip olması için yapılan bir operasyondur. 

Hangi boyun estetiği çeşidinin tercih edileceğine hastaların boyun görünümü olarak hangi görünüme kavuşmak istediklerine ve hastanın boynunun durumuna göre, doktor ile yapılan konsültasyon sonucunda karar verilir. 

 

Gıdı Aldırma Operasyonu Sonrası İyileşme Süreci

Gıdı aldırma ameliyatından sonraki iyileşme süreci hastanın genel sağlık durumuna, kullanılan gıdı aldırma çeşidine ve kişinin kişisel iyileşme hızına göre değişiklik gösterir. Ancak, gıdı ameliyatından sonraki iyileşme süreci aşağıdaki aşamalardan oluşur:

  • İlk günler: Ameliyat sonrasını takip eden 2 gün boyunca morarmalar ya da şişlikler görülmesi oldukça normaldir. Bu süre boyunca ağrı ve acı yönetimi ön plandadır. 
  • İlk hafta: İlk hafta atlatıldıktan sonra kişi artık günlük rutinine ve işine geri dönebilir. Bu esnada ödem ve morluk devam edebilir; bu yüzden düzenli olarak pansuman ve dikiş bakımı yaptırmak önemlidir. 
  • İlk iki hafta: İkinci haftaya geçildiğinde bandajlar takılmaya devam edilmelidir. Bu sırada kişi fiziksel aktivitelerini sınırlamak zorundadır. 
  • İlk ay: İlk ay tamamlandığında morluk ve şişlik görülmesi ya tamamen kaybolur ya da büyük miktarda azalır. Ağır egzersizlerden ya da fiziksel aktivitelerden kaçınılmaya devam edilmelidir.

Her insan farklı olduğu için, herkes farklı iyileşme süreci geçirmektedir. Yukarıda sıralanan süreç ortalama baz alınarak belirtilmiştir. 

Gıdı Nasıl Eritilir?

  • Gıdı eritme operasyonunda amaç yüz boyun arasında bulunan fazla yağ miktarını liposuction yağ alma metodu ile alarak; yüz ovalini belirginleştirme, hastayı rahatsız eden yaşlı gösteren gıdıyı yok etmektir.
  • Hastanın gıdısındaki yağ miktarı fazla ise ya da cilt yapısı gevsek ise klasik liposuction yerine gıdı estetiğinde vaser liposuction, slim liposuction gibi lazer cihazı ile gerçekleştirilen liposuction yöntemlerinden hastaya uygun olanı kullanılabilir.
  • Cilt yapısı gevşek ya da sarkma olan hastalarda vaser liposuction ya da slim lipo cihazı ile gıdı estetiği gerçekleştirildiğinde deri sıkılaşır.
  • Yağ alımı yapılan bölgedeki kolajen miktarı arttırılır ve daha gergin daha sıkı bir cilt yapısı elde edilir.

Gıdı Estetiği Kaç Saat Sürer?

Gıdı ameliyatında yaklaşık olarak 1 saat sürer. Kişinin gıdı bölgesinde olan yağ miktarı ve cilt gevşekliğine bağlı olarak gıdı eritme operasyonunun hangi teknik ile yapılacağı netleştirilir. Hastanın gıdısından alınacak yağ miktarı, uygulanan teknik ve doktorun el becerisi operasyon süresini etkilemektedir.

Gıdı Estetiği Fiyatları Ne Kadardır?

Gıdı estetiğinin fiyatları, hangi operasyon tekniği ile gerçekleştirileceğine hangi hastane de yapılacağına göre değişkenlik gösterir. Tüm operasyonlarda olduğu gibi gıdı operasyonu da mutlaka ameliyathane ortamında, işinde profesyoneller hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Siz de gıdı estetiği operasyonları hakkında daha fazla bilgi almak için 08502223845 numaralı hattan veya Whatsapp yoluyla ile iletişim kurabilirsiniz.

Gıdı Liposuction, Gıdı Aldırma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gıdı Liposuction kalıcı mıdır?

Gıdı liposuction operasyonu kalıcı bir işlemdir. Ancak; kişilerin de kilo alıp vermeye, yaşam tarzına dikkat etmesi gerekmektedir. Genetik faktörler de bu konuda bir etkendir. Bu yüzden kişilerin sağlıklı ve iyi bir yaşam tarzını benimsemeleri büyük bir önem taşır. 

Gıdı Liposuction operasyonu sonrası iz kalır mı?

Gıdı liposuction operasyonunda hastaların boyunlarına ufak kesiler açılır. Kullanılan estetik dikişler sayesinde de zaman içinde izler tamamen kaybolur.

Gıdı aldırma operasyonu ağrılı geçer mi?

Gıdı aldırma operasyonu sonrasında hastalarda ağrı hafif ve orta düzeyde seyredilir. Basit ağrı kesiciler ile yönetilebilen kolay bir süreç olarak bilinir. 

Gıdı ameliyatı kaç günde iyileşir?

Gıdı ameliyatının iyileşme süreci kişiden kişiye göre ve kullanılan yönteme göre değişiklikler gösterir. Genellikle kişiler birkaç gün içinde günlük rutinlerine dönebilir. Morluk ve şişliklerin tamamen iyileşmesi ise birkaç haftayı bulabilir. 

Lazerle gıdı aldırma güvenli mi?

Lazerle gıdı aldırma operasyonu genellikle güvenli bir operasyon olarak bilinir. Ancak, kesinlikle doğru bir uzman tarafından, doğru bir hastanede yapılması gerekmektedir. 

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun