İstanbul’da 3 farklı konumda bulanan estethica hastanelerinde uygulanan burun estetiği (rinoplasti) ameliyatları, fiyatları, operasyon süreci ile estetik uygulaması öncesi ve sonrası konularında daha fazla bilgiye ulaşmak için Formu Doldurun, Sizi Arayalım.

Her insan en güzel yüze ve vücuda sahip olmak ister. Özellikle de kadınlar. Çekicilik ve güzellik ilk olarak yüzde başlar. Karşıdan bakıldığında birbiri ile orantılı yüz yapısı burun, göz ve dudaklar, kadınların hayalini kurduğu bir görünümdür. Bu nedenle de burun estetiği çok daha fazla üzerine düşülen ve tercih edilen yüz estetik operasyonlarının başında yer alır. Kusursuz ve yüze en güzel yakışan bir buruna sahip olmak herkesin isteklerinde yer alır. En önemli gereksinimlerinden biri de ifadenizdeki bütünlüğü bozmayacak şekilde profil görüntünüzde doğallık yakalamaktır.
 
Burun estetiği operasyonu; tıptaki adıyla Rinoplasti; “ Burnun yeniden şekillendirilmesi“ işlemidir.Burun estetiği operasyonu ile;burun küçültme, burun büyütme, burun ucu kaldırma,burun kemiğinin alınması (deviasyon) gibi işlemler yapılabilir. 
 
 

Yapılma Nedenleri

Burun Estetiği Operasyonunun yapılmasının başlıca iki nedeni vardır:
 
1. SAĞLIK AMAÇLI:Burundan kaynaklanan sağlık sorunlarınıngiderilmesi amacıylayapılan operasyondur. Genetik / doğumsal nedenler,  kaza, çeşitli hastalıklar veya darbe sonucunda nefes almakta güçlük,burunda tıkanıklık veya kırık,  konuşmakta zorluk, ileri seviye horlama veya koku alma / alamama şikayeti gibi sorunlar yaşayan kişiler için önerilmektedir.
 
2. ESTETİK AMAÇLI: Estetik burun ameliyatı (rinoplasti); kişinin burnuyla ilgili rahatsız olduğu noktaların düzeltilerek estetik bakış açısından hoş görünen bir burun yaratmak ve aynı zamanda varsa nefes alma probleminin de giderilmesi amacıyla yapılan cerrahi bir müdahaledir. Plastik cerrahi uygulamaları arasında en sık yapılan işlemler arasındadır. Bu işlem sayesinde burun sırtındaki yüksekliğin giderilmesi, burunun görünen dış çatısındaki eğriliklerin düzeltilmesi, burun ucunun kaldırılması, burun uzunluğunun azaltılması, burun kanatlarının küçültülmesi, “septum” adı verilen burun ortasındaki kıkırdaktaki eğriliklerin düzeltilmesi vb. işlemler gerçekleştirilebilmektedir.
 
 

Ameliyat Öncesi Dikkat Edilecek Noktalar

Burun estetiğine başvuran bir hasta, doktoruna açık olmalı tam olarak nasıl bir burun istediğini eksiksiz anlatmalı gerekirse örnek bir fotoğrafla isteğini görsel olarak pekiştirmelidir.
Ameliyat öncesi kişilerin fotoğraflarının çekilerek bilgisayar ortamında hayal edilen görüntünün yaratılarak hastanın onayının alınması da operasyon öncesi en doğru adımdır. Böylece operasyonun seyri ve ameliyatta izlenecek yöntem de açığa çıkmış olur.
 
 

Ameliyat Yaşı

Bayanlarda 17, erkeklerde 18 yaşından itibaren burun estetiği ameliyatı yapılabilir.
 
 

Operasyon Yöntemleri

Burun estetiği operasyonu için açık ve kapalı olmak üzere iki yöntem vardır. Kullanılacak yöntem, ameliyat öncesi değerlendirme sırasında burunda yapılacak değişikliklere karar verilirken doktorunuz tarafından işleyişe göre belirlenir.
 
 

Anestezi Yöntemi ve Süresi

Burun ameliyatları hastane ortamında, genel anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi 1-3 saat arasındadır. Operasyon bitiminde hastanın burnunun içine slikon tampon, burun sırtına ise alçı yerleştirilir. Sebebi; hem erken dönemde oluşacak şişlikleri azaltmak hem de oluşturulan yeni burun yapısının dayanıklılığını koruyup, şeklinin tam oturmasını sağlamasıdır.
 
Hasta operasyondan bir gün sonra taburcu edilir. Burun içine slikon tampon yerleştirilir ve ortalama 3-6 gün sonra çıkartılır. Açık rinoplasti tekniği uygulanmış hastalarda 6 veya 7. günde dikişler alınır, alçı ise 7 veya 8. günde çıkartılır.
 
 

İyileşme Süreci

Ameliyattan hemen sonra işlem sırasında oluşan kanamaya ve kişinin cilt yapısına bağlı olarak göz etrafında morarma ve şişlik ortaya çıkabilir. Bu normal bir durumdur. Meydana gelen morluk ve şişlik yaklaşık 2 hafta içerisinde tamamen kaybolur ve her geçen gün iyileşmeye devam eder. Burnunuzun tamamen şeklini alması 6 ay ile 1 yıl arasındadır.
 
 

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilecek Noktalar

  • Burunda yer alan ve en az bir hafta orada durması gereken koruyucu ve sargılar ıslanmamalıdır. 
  • Banyo yapılmamalı ve buharlı ortamlardan uzak durulmalıdır. 
  • Sargılar alınıp burnunuz açılınca, burun cildi özel losyonlarla temizlenmelidir. 
  • Yoğun spor ve fiziksel aktiviteden uzak durmalıdır. 
  • İlk 2 hafta dişleri çok dikkati fırçalamalıdır.
  • 1 hafta boyunca aşırı yüz hareketleri (mimikleri) yapılmamalıdır.
  • 5 gün boyunca kontak lens takılamayacağı da eklenmelidir. 
  • 4 hafta boyunca hassaslaşan buruna sert bir şekilde dokunmamak, darbelerden korumak gerekmektedir. 
  • En az 2 ay boyunca gözlük kullanmamalıdır.
  • Zararlı ışınlar hassaslaşan cildinize zarar vereceğinden güneş ışınlarından, solaryumdan uzak durulmalıdır.
 
TEDAVİ ÖZETİ

DİKKAT: Herkes eşsizdir. Bu şu anlama gelir: Tedavi süreci, planlaması ve sonuçları sizin için farklılık gösterebilir. Burada gördüğünüz bilgiler geniş bir örneklem kümesinde karşılaşılan ortalama değerlerdir. Detay için bizimle Whatsapp üzerinden iletişiem geçebilirsiniz: 0549 791 99 01

Seans/Operasyon Sayısı 1
Operasyon Süresi 1-3 saat
Anestezi Genel Anestezi
Hassasiyet Süreci 3 gün
İşe dönme süresi 3-7 gün
Tam İyileşme -
Sonuçların kalıcılığı Sürekli
Hastanede kalma süresi 0-1 gece
Plastik cerrahi hekimlerimiz burun ameliyatına başlarken öncelikle nefes alma problemininizi giderir ardından burundaki görsel estetiği sağlarlar.
Doktorlarımız muayene sonrası burnunuzda yapılacak müdahaleye göre ameliyat yöntemini tercih ederler. Fakat bu durum hastamız açısından gerek ameliyat esnasında gerek ameliyat sonrasında tercihe yönelik herhangi olumlu yada olumsuz bir fark yaratmaz.
Operasyonel anlamda dört mevsim uygulanabilen bir ameliyattır. Doğru zaman hasta'nın planladığı zamandır.
Burun Estetiği 1
Burun Estetiği 2
   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!