Kozmetik Akupunktur Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Akneden yaşlanmaya kadar kozmetik akupunktur, yüz açısından birçok faydaya sahiptir.

Akneden yaşlanmaya kadar kozmetik akupunktur, yüz açısından birçok faydaya sahiptir. Yüze yapılan işlemler söz konusu olduğunda, dolgular ve bot0ks aklımıza gelen ilk işlemleri oluşturuyor. Bununla birlikte akupunktur, geleneksel Çin Tıbbında (TCM) binlerce yıldır kozmetik bir bağlamda kullanılmaktadır. Vücut akupunkturu, çeşitli sağlık ve zindelik endişeleri için yüzdeki akupunktur noktalarının tedavisini ifade edebilirken, kozmetik akupunktur özellikle estetik amaçlı akupunkturla ilgilidir.

Kozmetik Akupunktur Nedir? 

Kozmetik akupunkturu cildi gözle görülür şekilde yeniler.Mikro yara iyileştirme yanıtıyla, çizgileri yumuşatmaktan cildin sıkılığını ve hacmini artırmaya kadar birçok yaşlanma faktörüne hitap eder. Bot0ks'tan farklı olarak kozmetik akupunktur, erken yaşlanmanın yüzeysel belirtilerinden daha fazla çalışarak cildin sağlığını etkileyebilir. Diğer estetik müdahalelere doğal bir alternatif olarak düşünülebilirken, kozmetik akupunktur aynı zamanda kas hareketlerini ve lenf dolaşımını sınırlayan kimyasalları kullanmaz.

Akupunktur, mikrosirkülasyon yoluyla oksijenasyon seviyelerini artırabilir, bu da detoksifikasyona yardımcı olabilir ve yüzde şişkinliği önlemeye yardımcı olabilir. Herhangi bir kozmetik akupunktur tedavisi son derece kişiselleştirilmiş olsa da, aşağıda son derece uzmanlaşmış tedavi ile çözülebilecek temel konulardan bazıları verilmiştir.

Yaşlanma Endişelerine Kozmetik Akupunktur

Kozmetik akupunkturu cildin dermis tabakasının derinliklerinde yatan fibroblast hücrelerini uyarmaya yardımcı olur. Mikroiğneye çok benzer, ancak küçük iğneler kozmetik akupunkturda daha da derine inebilir. Bu durum yaşla birlikte doğal olarak tükenen cildin temel yapı taşları olan yeni kolajen ve elastin üretimini teşvik eder

Göz kenarındaki kırışıklık:

Kozmetik akupunktur, cildi yeniden şekillendirerek - kolajen ve elastin üretimini teşvik ederek - göz çevresinde daha sıkı ve daha esnek cilt oluşturabilir. Aynı zamanda şişkinlik ve renk solması sorunlarına yardımcı olan mikro sirkülasyonu da iyileştirir.

Alında oluşan çizgiler:

Alnına gelince, akupunktur kaşlarını çatmak için farklı teknikler kullanır.Bölgede kullanılan iğnelerin derinliğine bağlı olarak, alın kaslarının kasılma durumunu (ciltte çizgilere neden olan) etkileyebilir ve onları daha gevşetebilir ve bölgedeki mikro sirkülasyon yoluyla daha iyi hidrasyon seviyelerini kolaylaştırabiliriz. Bazı durumlarda gevşeme kas durumunu iyileştirmek için hafif (ve ağrısız) bir elektrik akımı veya sonik bir cihaz da kullanılabilir. Alternatif olarak, geleneksel bir Gua Sha aracı, serbest hareketi kısıtlayan bölgedeki deri altı fasyasının parçalanmasına yardımcı olabilir.

Nazolabial kıvrımlar (gülümseme çizgileri):

Cildin sıkılığını ve hacmini nasıl artırabileceği göz önüne alındığında, "özel iğneleme ile nazolabial kıvrımları abartan yerçekimi eğilimlerine neden olan yüzün orta kısmındaki (yanaklar) hacim kaybı belirleyicidir. Yaşlanma ile sadece kemik yoğunluğunu ve yapısal desteği kaybetmiyoruz, aynı zamanda deri altı yağ içeriğini ve cilt hacmini de kaybediyoruz. Yüz akupunkturu kemik besin desteğini artırır ve cilt kalınlığını artırır. 

Dudak çizgileri ve hacim kaybı:

Kozmetik akupunktur ile dudakları dolgunlaştırmak, ağız kaslarını doğal olarak hacimlendirmek için kullanılabilecek bazı özel teknikler vardır. Yaşlandıkça dudaklar küçülmeye ve solmaya başlar, böylece yüz akupunkturu dolgunluklarını geri kazanmaya ve ağız çevresindeki ince çizgilerin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Akne ve Yara İzi İçin Kozmetik Akupunktur

Akupunktur ayrıca her yaşta sivilce ve çatlakların tedavisinde de kullanılır. Kozmetik akupunktur, cildin detoksifikasyon sürecini iyileştirerek ve cildin bakterilere karşı bağışıklığını geliştirerek akne eğilimli cilde önemli ölçüde yardımcı olabilir. Elbette, Geleneksel Çin Tıbbı da burada bütünsel bir yaklaşım benimsiyor. Önemli olan "sivilce ve diğer cilt rahatsızlıklarının hem iç hem de dış nedenlerini tanımlamaktır. Cildin iyileşme sürecini yeniden biçimlendirerek ve hızlandırarak, geçmişteki kopmalardan kaynaklanan yara izlerini de iyileştirebileceği belirtiliyor.

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun