Badem Göz Estetiği

Badem göz estetiği, çekik göz estetiği olarak da bilinen bu işlem, gözlerin daha çekici görünmesi için yapılan uygulamalardan bir tanesidir.

Badem Göz Ameliyatı Nedir?

Adından da anlaşılacağı üzere badem şekline benzeyen, yani gözün iç ve dış kısımlarının birbiri ile aynı hizada olduğu göz biçimine verilen isimdir. Piyasada bella eyes, fox eyes gibi farklı isimlerle de anılan bu göz modeli son zamanlarda özellikle genç yaş grubu tercih etmektedir. Badem göz ameliyatı daha genç, daha sağlıklı, daha diri ve daha çekici bir görüntü ortaya çıkardığı düşünüldüğü için tercih ediliyor.

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

 • Badem göz ameliyatı (kantoplasti) lokal veya genel anestezi altında yapılabilen, ortalama 1 saat süren ufak bir cerrahi operasyondur.
 • Gözün dış kısmına ufak bir kesi atılarak, göz özel cerrahi ipliklerle yukarı ve dışa doğru çekilir.
 • Kemik zarına asılır, ardından erimeyen iplerle sabitleştirilir.
 • Bu işlemde 3-4 dikiş atılıldıktan sonra göz estetiği tamamlanır.

Ameliyat Sonrası Süreç Nasıl İlerler?

Hasta günlük hayatına 1-2 gün içerisinde devam edebilir. Dış dokuda kullanılan ipler alınan ya da alınmayan olarak doktor tarafından belirlenir. Alınması gereken ip kullanılması durumunda 5-7 gün içerisinde ipler alınır. Dikiş izi kalmaz ve tamamen acısız bir işlemdir. İşlem sonrası hafif kızarıklık, şişlik, ödem ve kaşıntı beklenen durumlardır. Hasta 10 gün içerisinde tamamen iyileşmiş olur. Bu süreçte göz çevresini herhangi bir kimyasal maddeden uzak tutmakta fayda vardır. Operasyon sonrası doktorunuz dikkat etmeniz gerekenleri size söyleyecektir.

Badem Göz Estetiği Kalıcı Mıdır?

Henüz ölümsüzlüğün sırrı çözülemediği gibi yaşlanmayı da durduran bir iksir ne yazık ki bulunamadı. Yüz germe ameliyatlarında dahi yıllar sonra sarkmaya devam eden cilt, yer çekimi ve yaşlanmanın etkisi ile zaman içerisinde elastikiyetini kaybeder ve bir süre sonra yenik düşmeye başlar. Bu nedenle badem göz estetiği de kısmen kalıcı bir estetiktir. Yaşlanmayı yavaşlatan yüz estetiği işlemi ile desteklendiğinde daha uzun yıllar kalıcılığı devam edebilir.

Badem Göz Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Badem göz estetiği kadın ya da erkek fark etmeksizin dileyen herkes için uygulanır.

Badem Göz Ameliyatı Fiyat Nedir?

Bu operasyon için fiyatlar her yerde değişkenlik gösterebilir. İşlemi yapan cerrahın tecrübesi, kullanılan malzemenin kalitesi ve misafir memnuniyetini sağlamak adına verilen hizmetler fiyat aralığını belirleyen en önemli etmenler arasındadır. Detaylı bir muayene sonrası kişiye özel oluşturulacak planlamanız için Whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Badem Göz Estetiği Hakkında Merak Edilen Sorular

Badem göz ameliyatı ne kadar sürer?

Badem göz ameliyatı ortalama olarak 1 ila 2 saat arasında biten bir operasyondur. Gelişen teknoloji ve yöntemler sayesinde oldukça kısa ve rahat bir operasyondur. Süre aralığı ise hastanın beklentisine ve kullanılan tekniğe göre değişiklik gösterir.

Badem göz ameliyatından sonra iz kalır mı?

Badem göz ameliyatından sonra iz kalıp kalmaması da yine kullanılan tekniğe bağlıdır. Kullanılan estetik dikişler sayesinde hastalarda ömür boyu kalıcı izler kalmaz. Ancak, merdiven altı olarak nitelendirilen kuruluşlarda bu tarz estetik işlemleri yaptırmak sadece yüzde olan yara izleri olarak değil, genel sağlığınıza da kalıcı zararlar verebilir. Bunun dışında operasyondan sonra iyileşme sürecine ve hastaların dikkatine bağlı olarak izler kısa bir sürede kaybolur. 

Badem göz ameliyatı acılı mıdır?

Badem göz ameliyatı sırasında genellikle lokal anestezi kullanılır. Bu sayede hastalar hiçbir acı hissetmez ve oldukça rahat bir operasyon süreci geçirir. Operasyon sonrasında ise ağrı ve acı minimum düzeyde olup, doktorunuzun önerdiği basit ağrı kesiciler ile kolayca kontrol altına alınabilir. 

Badem göz ameliyatında fiyat neye göre belirlenir?

Badem göz ameliyatlarının fiyatı, tüm estetik işlemlerde olduğu gibi; güncel döviz kuruna, tercih edilen kuruluşa ve cerrahın deneyimine göre belirlenmektedir. 

Badem göz ameliyatından sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Badem göz ameliyatından sonra hastaların doktorun tavsiyelerine bire bir olarak uymalıdır. Bu tavsiyeler arasında çoğunlukla; güneş gözlüğü kullanmak, bandaj kullanmak ve iyileşme sürecini en iyi ve hızlı şekilde geçirmek için önerilen ilaçları düzenli olarak kullanmak gibi başlıklar yer alır. 

Badem göz ameliyatı öncesi dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Badem göz ameliyatından önce hastalar 10 gün boyunca sigara ve alkol tüketmemelidir. Doktorla yapılan konsültasyonda çeşitli ilaçlar kullanan hastalar mutlaka bunları doktora bildirmeli ve doğru bir yönlendirme almalıdır. 

Badem göz estetiği ile kaç yaş gençleşilir?

Badem göz ameliyatı sonucunda kişinin ne kadar genç görüneceği ameliyat olacağı sırada hastanın kaç yaşında olduğu, cilt yapısı ve göz yapısı gibi bir dizi faktöre bağlıdır. Bu yüzden de bu sorunun kesin bir cevabı ne yazık ki yoktur. 

Badem göz estetiği sonuçları beklediğim gibi olur mu?

Badem göz estetiğinin sonuçları tamamen hastanın beklentilerine ve cerrahın deneyimine göre değişiklik gösterir. 

Tedavi Özeti

 • Operasyon Sayısı
  1
 • Operasyon Süresi
  0-1 Saat
 • Anestezi
  Lokal Anestezi
 • Hassasiyet
  1-3 Gün
 • İşe Dönme
  Hemen
 • Tam İyileşme
  1-7 Gün
 • Kalıcılık
  Sürekli
 • Hastanede Yatış
  -

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Deneyimler

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun