Akupunktur tedavisi, akupuntur tedavisi ile zayıflama, akupunktur uygulamaları hakkında daha fazla bilgi için:

Akupunktur kelimesi, Latince ACUS ve PUNKTURA kelimelerinin birleşmesinden meydana gelmiş olup; Acus: iğne ve Punktura: Batırma-Delme anlamına gelmektedir. Yani akupunktur NOKTAYA İĞNE BATIRMA anlamındadır.

Akupunktur felsefesine göre, insan vücudunda 12 çift ve 2 tek meridyen olmak üzere toplam 14 meridyen vardır. Bu meridyenlerin üzerinde 360 adet nokta bulunur. Akupunktur tedavisi bu noktalar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Halen dünyada kendini kanıtlamış iki tür akupunktur uygulanmakta olup; bunlardan biri klasik vücut akupunkturu, diğeri ise kulak akupunkturudur. Akupunktur, sağlığın çok geniş alanlarında kullanılan bir uygulamadır.

Akupunktur Tedavisi Hangi Rahatsızlıklarda Kullanılır?

Akupunktur, çok sayıda rahatsızlığın tedavisinde yararlanılan bir yöntemdir. Bu kapsamda akupunktur, sinirsel rahatsızlık ve depresyon, panik atak, obezite, kabızlık, stres, adet düzensizliği, sigara, alkol, uyuşturucu bağımlılıkları, erken boşalma, epilepsi, sırt ve boyun ağrıları, gebelik bulantı ve kusmaları, tüp bebek tedavisi, migren ve baş ağrıları, astım rahatsızlıkları, sindirim sorunları, bronşit gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Akupunktur, konusunda yeterliliğe sahip doktor tarafından uygulanması gereken bir yöntemdir. Akupunkturun bilinen yan etkisi olmamakla birlikte, akupunktur yapılmadan evvel vücudun kontrolden geçirilerek akupunktur uygulamasına uygun olup olmadığı tetkik edilmelidir.

TEDAVİ ÖZETİ

DİKKAT: Herkes eşsizdir. Bu şu anlama gelir: Tedavi süreci, planlaması ve sonuçları sizin için farklılık gösterebilir. Burada gördüğünüz bilgiler geniş bir örneklem kümesinde karşılaşılan ortalama değerlerdir. Detay için bizimle Whatsapp üzerinden iletişiem geçebilirsiniz: 0549 791 99 03

Seans/Operasyon Sayısı 12-24
Operasyon Süresi 30 dakika
Anestezi Yok
Hassasiyet Süreci Yok
İşe dönme süresi Hemen
Tam İyileşme 1-2 hafta
Sonuçların kalıcılığı 1 yıl
Hastanede kalma süresi -
Kişinin bünyesine ve tedaviye verdiği cevaba göre değişmektedir. Bazı kişiler haftalar içerisinde ideal kilolarına yaklaşırken bazılarında tedavi başarısı daha uzun zaman alabilmektedir.
Akupunkturla zayıflayan kişiler eğer sağlıklı beslenmeye dayalı diyetle zayıflarsa kilo kaybı yağ kitlesinden gerçekleşmektedir. Bu ölçümde özel bir tartı ile vücut analizi yapılmakta; vücudun yağ, kas ve su oranları ölçülmektedir.
Akupunkturla zayıflama tedavisi bittikten sonra veya herhangi bir sebebe bağlı akupunktur tedavisi bitmeden bırakılırsa verilen kilolar geri alınmamaktadır. Bu söylenti doğru değildir. Örneğin nasıl ki ideal kiloya ulaşınca sporu bırakan kişiler gereğinden fazla yemek yediğinde, düzensiz beslenmeye başladığında kilo almaktaysa; akupunktur tedavisi sonrası gereğinden fazla yemek yenirse, düzensiz beslenilirse kilo alınmaktadır.
Akupunktur ile Sağlıklı Zayıflayın 1
Akupunktur ile Sağlıklı Zayıflayın 2
   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!