Akupunktur ile Zayıflama

Geleneksel Çin Tıbbı konusunda uzmanlaşmış doktorlar tarafından yapılması gereken akupunktur uygulamaları ile zayıflama hakkında detaylı bilgi alabilir, dilerseniz randevu oluşturabilirsiniz.

Akupunktur Tedavisi

Akupunktur kelimesi, Latince ACUS ve PUNKTURA kelimelerinin birleşmesinden meydana gelmiş olup; Acus: iğne ve Punktura: Batırma-Delme anlamına gelmektedir. Yani akupunktur NOKTAYA İĞNE BATIRMA anlamındadır. Akupunktur felsefesine göre, insan vücudunda 12 çift ve 2 tek meridyen olmak üzere toplam 14 meridyen vardır. Bu meridyenlerin üzerinde 360 adet nokta bulunur. Akupunktur tedavisi bu noktalar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Halen dünyada kendini kanıtlamış iki tür akupunktur uygulanmakta olup; bunlardan biri klasik vücut akupunkturu, diğeri ise kulak akupunkturudur. Akupunktur, sağlığın çok geniş alanlarında kullanılan bir uygulamadır.

Akupunktur Tedavisi Hangi Rahatsızlıklarda Kullanılır? 

Akupunktur, çok sayıda rahatsızlığın tedavisinde yararlanılan bir yöntemdir. Bu kapsamda akupunktur, sinirsel rahatsızlık ve depresyon, panik atak, obezite, kabızlık, stres, adet düzensizliği, sigara, alkol, uyuşturucu bağımlılıkları, erken boşalma, epilepsi, sırt ve boyun ağrıları, gebelik bulantı ve kusmaları, tüp bebek tedavisi, migren ve baş ağrıları, astım rahatsızlıkları, sindirim sorunları, bronşit gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Akupunktur, konusunda yeterliliğe sahip doktor tarafından uygulanması gereken bir yöntemdir. Akupunkturun bilinen yan etkisi olmamakla birlikte, akupunktur yapılmadan evvel vücudun kontrolden geçirilerek akupunktur uygulamasına uygun olup olmadığı tetkik edilmelidir.

Tedavi Özeti

 • Seans Sayısı
  14-20 Seans
 • Seans Süresi
  0-1 Saat
 • Anestezi
  Yok
 • Hassasiyet
  Yok
 • İşe Dönme
  Hemen
 • Tam İyileşme
  Kontrol Edilmelidir
 • Kalıcılık
  Kontrol Gereklidir
 • Hastanede Yatış
  Yok

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun