Mide Botoksu

Mide botoksu adı verilen uygulama hakkında genel bilgilere erişebileceğiniz kategori sayfamızı inceleyin. ethica İncirli Hastanesi bünyesinde yapılan bu işlem ile alakalı daha detaylı bilgi almak için yazımızı inceleyin.

Mide Botoksu; endoskopik yöntemlerle midenin belirli bölgelerine botilinum toksin enjekte edilmesi işlemine verilen isimdir. Yeni nesil kilo verme ve kilo kontrolü yöntemi demek daha doğru olacaktır. Mide botoksu işleminde görülmek istenen genel fayda; kasların botoks ile uyarılarak iştah kapanmasını sağlamaktır.

Mide Botoksu Kimer İçin Uygundur?

Mide botoksu aslında kilo problemi olan, 18 yaşının üstünde herkese yapılabilen bir işlemdir. 18-65 yaş arasındaki herkes mide botoksu yaptırabilir. Bir ameliyat olmadığı ve endoskopik yöntemlerle yapıldığı için yaklaşık 15-20 dakikada biten bu işlem, mide küçültme ameliyatına alternatif değildir. Yaklaşk 2500 mide botoksu işlemi yapan hastanemizde, diğer hastanelere kıyasla iki kat botoks enjekte edilir. Dolayısıyla etkisi daha hızlı hissedilebilir.

Mide Botoksu'nun Yan Etkileri Nelerdir?

Midenin üst tarafına ve çıkış tarafına yapılan mide botoksu işlemi sayesinde açlık hormon salgısı azalır, dolayısıyla kişilere tokluk hissi olarak yansıtır. Bu sayede midenin hem boşalma süresi uzar hem de dolma süresi kısalır. Çok yaygın kullanılan ve henüz denenen bir yöntem olduğu için tehlikeli bir yan etkisi görülmemiştir. Kas hastalığı olanlar ve botoks alerjisi olanlara mide botoksu yapılmaz.

Mide Botoksu'nun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Mide botoksu, 6-8 ay kadar etkili olan bir yöntemdir. Ayrıca toplamda üç kere tekrarlanabilen bir uygulamadır. Mide botoksunun temelinde midenin işlevini kısıtlamak olduğu için, aynı zamanda kişinin iradesi de zayıflama konusunda yardımcı olacaktır. Mide botoksunda sonuç alabilmek için kişinin çok büyük emek vermesi gerekir.

Tedavi Özeti

Sık Sorulan Sorular

Dr.estethica'yla Tanışın

Sağlıklı güzellikle ilgili merak ettiğiniz her konuyu danışabilirsiniz.

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun