Gamze Estetiği

Her gülümseme veya tebessüm esnasında dudak çizgisine yakın oluşan çukurcuğa gamze estetiği ile ulaşabilirsiniz.

Gamze Estetiği Nedir?

Her gülümseme veya tebessüm esnasında dudak çizgisine yakın oluşan çukurcuğa gamze estetiği ile ulaşabilirsiniz. Gamze için aslında genetik bir problem demek doğru olacaktır. Anne karnındaki bebeğin oluşan 'zigomaticus' kaslarının kısa kalması nedeniyle ortaya çıkan bir durumdur. Gamze, insan vücudunda belirli 3 noktada yer alır; Bunlardan 2 tanesi yüz bölgesinde, bir tanesi ise bel bölgesindedir. Oluşum sürecine bağlı olması nedeniyle gamzeler genel itibariyle sonradan oluşmamakta. Ancak yüzdeki mimik çizgilerine denk gelen gamzeler sonradan belirginleşebilir veya fazla kilo alımıyla gizlenmiş olabilir.

Gamze estetiği, Dünya’da ünlü Miranda Kerr, Cameron Diaz Brad Pitt ve Josh Holloway gibi isimlerin operasyonu gerçekleştirmesiyle birlikte oldukça popüler hale gelen. Tebessüm veya gülme sırasında dudak kenar çizgileri yakın noktada yanaklarda meydana gelen çift taraflı veya tek taraflı olan hafif çukurcuklardır. Tıbbi terminolojide ‘dimpleplasty’ olarak adlandırılan işlem, yanak alanında, bel veya çene kısmında tercih edilir. %100 doğal sonuçlar elde etmeyi sağlayan bu işlem, yaklaşık olarak 15 dakika ile 30 dakika arasında sürmektedir. Yapılan işlemin ardından kişinin yüzündeki gamze katkısıyla daha estetik, çekici ve daha sevimli bir görüntü ortaya çıkar. Bu nedenle kadın veya erkek fark etmeksizin gamze isteyen herkesin dikkatini çeken, son dönemlerin gözde işlemi arasında yer alır.

 

Gamze Estetiği Ameliyatı Nasıl Gerçekleşir?

  • Kişinin yüz hattına bağlı olarak doktor ve hasta tarafından görüşmede yapılacak bölge belirlenir.
  • Hastanın tercihine göre sürekli mi yoksa sadece gülümseyince mi belirginleşen çukurluklar olup olamayacağına kararı verilir.
  • Minik kesiler oluşturularak belirlenen bölgede kastan minik parça çıkarılır
  • Çıkarılan kas sayesinde bölgede çukur oluşturulur ve açılan kesi dikilir.
  • Sadece 2 gün boyunca hastanın ağız hijjenine daha fazla dikkat etmesi gerekir.
  • Yaklaşık 1 hafta sonrasında ise hasta morluklardan ve ödemlerden de kurtulup süreci tamamlamış olur. Bununla beraber ağız içindeki dikişler ise zamanla eriyip kendini absorbe edecektir.
  • Böylelikle kişi hayalini kurduğu gamzelere gamze estetiği sayesinde kavuşur.

Gamze Estetiği Kimlere Uygulanır?

Hemen hemen her yüz şekline uygun cerrahi bir işlemdir. Kişinin talebi doğrultunda tek taraflı veya çift taraflı olarak gamze estetiği yaptırmak mümkündür. En etkili sonuçlar ise dolgun yüz hatlarına sahip kişilerde görünse de zayıf yanaklara sahip kişilerde uygulama yapılarak daha dikkat çekici bir görüntü elde edilebilir.

Gamze Estetiği Kaç Yıl Kalır?

Kilo alıp vermeye bağlı olarak belirginlik seviyesi değişkenlik gösterir. Diğer plastik cerrahi işlemleri gibi tek seferlik bir operasyondur. Üstelik kişi bu operasyon sonunda görüntüsünden memnun olmazsa ya da daha sonrasında sıkılırsa çok küçük bir müdahale ile gamzeler yok edilebilir. Bu sebepten dönüşümü oldukça kolay bir operasyon olmasıyla avantaj sağlar.

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun