Brezilya Popo Estetiği (BBL)

Brezilya popo estetiği kaldırma operasyonları formunuzun oluşmasında oldukça yardımcı oluyor.

Brezilya Popo Estetiği (BBL) Popo Kaldırma Nedir?

Göğüs büyütme ve karın germe gibi işlemleri daha fit bir görüntüye kavuşturmanın yanı sıra Brezilya popo estetiği kaldırma operasyonlarıyla da formunuzun oluşmasında oldukça yardımcı oluyor. Tüm plastik cerrahi prosedürleri arasında popo kaldırma, sadece daha ince bir bel yapısına sahip olmanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda kalça bölgenizin görünümünü tamamen değiştirmektedir. Popo kaldırma ameliyatının önde gelen cerrahlar, bu operasyon için zayıf olan hastalarına kilo almasını önermektedir. Vücutta yeterli yağı olan kişiler için ise Brezilya popo estetiği yapmak için yeterli vücut yapısı olduğundan uygun kabul edilir.

Bir kişinin kalçasının şekli ve oranı büyük ölçüde genetik faktörler tarafından belirlenir. Hem iskelet yapınız hem de vücudunuzun yağ depolama şekli alt vücut görünümünü etkiler. Sağlıklı bir diyet ve egzersiz, sağlıklı bir vücut ağırlığı elde etmek ve kasları güçlendirmek için oldukça destekleyici olsa da, birçok kişi, sağlıklı bir yaşam tarzına rağmen, şekli olmayan “düz” bir kalçadan memnun değildir. Brezilya popo kaldırma ameliyatı, kalçaları ve kalça, bel ve uyluk gibi çevre bölgeleri yeniden şekillendirerek genetiğin etkilerinin üstesinden gelmeye yardımcı olur.

Brezilya popo estetiği, popo bölgenizde daha doğal görünen sonuçlar sağlamaya ve daha fazla dolgunluk yaratmaya yardımcı olmak için yağ transferini içeren popüler bir kozmetik prosedürdür. Brezilya popo estetiği geniş bir üne sahiptir. Brezilya popo estetiği güzel bir vücut ve çekici bir popo elde etmeye yardımcı olur. Vaser liposuction ile vücudun bel, karın veya bacak bölgesinden alınan fazla yağlar santrifüj sistemi ile saflaştırıldıktan sonra kalçaya enjekte edilerek istenilen kalkık popo elde edilir. Yağ enjeksiyonu kolay bir işlemdir ancak her daim uzman kişiler tarafından yapılması tercih edilmelidir.

Brezilya-Popo-Estetiği-Nedir

Brezilya Popo Estetiği (BBL) Popo Kaldırma Nasıl Yapılır?

İşlem genellikle anestezi altında yapılır ancak daha az hacimde yağ transferinin yapıldığı işlemlerde sadece lokal anestezi (uyuşturma ilacı) ile yapılabilir. Özellikle anesteziye karşı yan etkileri olan bireyler için ameliyat öncesinde mutlaka doktoru bilgilendirmeli ve gerekir ise bulantı önleyici bir ilaç talep edilmelidir. Ardından cerrah vücudunuzun kalça, karın ve uyluk gibi diğer bölgelerindeki yağları almak için liposuction yöntemlerinden uygun olanını kullanır. Liposuction'ın kendisi ciltte kesiler yapmayı ve ardından vücuttaki yağı almak için bir tüp kullanmayı içerir.

Vücuttan yeni atılan yağ depoları arındırılır ve kalçalar enjeksiyon işlemi yapılmaya hazır hale getirilir. Cerrahınız, daha yuvarlak, dolgun bir görünüm elde etmek için işlenmiş yağı kalçanın belirli bölgelerine enjekte ederek işlemi tamamlar. Yağ transferleri için kalça çevresinde üç ila beş kesi yapılır. Hem liposuction hem de yağ transferi kesileri dikişlerle kapatılır. Cerrah daha sonra kanama riskini en aza indirmek için cildin etkilenen bölgelerine bir kompresyon giysisi uygular.

Brezilya Popo Estetiği (BBL) Ameliyat Sonrası

BBL ameliyatından hemen sonra popo kısmı genellikle büyük ve şiş olmaktadır. Bu durum ameliyat sonrasındaki birkaç hafta içinde ortadan kalkmakta ve popo küçülmektedir. Brezilya popo ameliyatından 2 hafta sonra hasta işine dönebilir. İlk 15 gün kesinlikle oturmamalıdır. 15. günden 30. güne kadar hasta otururken yumuşak bir minder kullanmalıdır. Basınçlı giysiler en az 6 hafta sürekli olarak giyilmelidir. İlk üç ay içinde ise hayatta kalmayan yağın bir kısmı kaybolur. Bu nedenle beklenen sonuçları görmek en az üç ay beklenmelidir. (BBL) Brezilya poposu ameliyatından 2 hafta sonra hasta işine dönebilir. İlk 15 gün kesinlikle oturmamalıdır. 15. günden 30. güne kadar hasta otururken yumuşak bir minder kullanmalıdır. Basınçlı giysiler en az 6 hafta sürekli olarak giyilmelidir.

Brezilya Popo Estetiği (BBL) Popo Kaldırma Avantajları

 • Başarılı bir operasyon ile doğal bir görünüm sağlanır.
 • Kişinin kendi vücudundan alınan yağların kullanılmasından dolayı vücut tarafından reddedilme ve alerjik reaksiyon riski yoktur.
 • (BBL) Brezilya popo estetiği ile popo kaldırma operasyon izleri yok denecek kadar azdır, sadece liposuction uygulaması nedeni ile vücudun görünmeyen yerlerinde oluşan minimal kesikler vardır.
 • Yağın deri alt dokusuna enjekte edilmesi işlemi doğru bir şekilde yapıldığı takdirde güvenilir bir uygulama olarak kabul edilir.
 • Çok fazla kilo alınmadığı veya verilmediği müddetçe uzun ömürlüdür.
 • Poponun şekillendirilmesi dışında yağ alınan bölgelerdeki görünümünde düzeltilmesi sağlanır. Böylece popo estetiği operasyonu vücudumuzun da kıvrımlar sayesinde estetik bir görünüme kavuşmasına sebep sağlamaktadır.

Brezilya Popo Estetiği (BBL) Popo Kaldırma Dezavantajları

 • Belli bir miktarda yağ kaybı gözlemlenir.
 • Erken dönemde hem ödem hem de verilen yağ miktarına bağlı olarak popo, olduğundan çok daha büyük görünecektir. Bu durum kişileri rahatsız edebilir.
 • Operasyon sonrası sigara kullanımı bölgeye verilen yağ miktarının erimesine neden olacağından bu durun dezavantaj olarak kabul edilir.

Popo-Kaldırma-ameliyatı-Dezavantajları

Brezilya Popo Estetiği (BBL) Popo Kaldırma Kimlere Uygundur?

 • Egzersize ve sağlıklı beslenmeye yanıt vermeyen vücuda sahip kişiler için tercih edilebilir.
 • Vücudundaki istemediği yağlarından kurtulmak istemekle beraber kalçalarının şeklini de geliştirmek isteyen kişiler için tercih edilir.
 • Kalça kısmında aşırı sarkma mevcut ise tercih edilir,
 • Brezilya popo estetiği ile popo kaldırma operasyonu nedeniyle gerçekleşecek başarı ve riskleri kabul eden kişiler,
 • İyileşme sürecinde kompresyon giysileri giymeye ve iyileşmeyi sağlamak için gerekli katılımları sağlamaya hazır kişiler,
 • Ameliyat öncesi ve sonrası alkol almamaya hazır kişiler,
 • Sigara içmeyen veya cerrahi komplikasyonları azaltmak için kalça büyütme işlemi için 1-2 ay sigarayı bırakmaya hazır kişiler (BBL) Brezilya popo estetiği ile popo kaldırma operasyonuna uygun kişiler olarak kabul edilebilir.

Tedavi Özeti

 • Operasyon Sayısı
  1
 • Operasyon Süresi
  1-3 Saat
 • Anestezi
  Genel
 • Hassasiyet
  3-7 Gün
 • İşe Dönme Süresi
  7-10 Gün
 • Tam İyileşme
  1 ay
 • Sonuçların Kalıcılığı
  Kalıcı
 • Hastanede Kalma Süresi
  1 Gün

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Deneyimler

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun