Düzenli Cilt Bakımı

Cilt bakımı, olumsuz çevre koşuları, düzensiz uyku, yorgunluk, stres, hormon değişiklikleri, yeme alışkanlıkları, alkol, sigara kullanımı, yeterince su tüketilmemesi, fazla maruz kalınan güneş ışınları, uzun süreli ilaç kullanımı gibi durumlarda kişilerin ciltlerinin yenilenmesi ve yıpranmasının engellenmesi için yapmaları uygun olan bakım şeklidir. Kişi sadece problem yaşadığında cilt bakımı yapılmamalı; sağlıklı, parlak bir cilt sahibi olmak için veya bu durumun korunması için cilt bakımı sürekli ve düzenli aralıklarla yapılmalıdır. Doğal yaşlanma süreci içerisinde de cilt eski canlılığını ve elastikiyetini bir miktar kaybedebilir. Ciltte kırışıklıklar, renk değişiklikleri, esneklik kaybı ve gevşemeler oluşabilir. Cilt bakımları bu gibi durumlar için de güzel ve etkili yöntemler sunabilir. Cilt bakımı aynı zamanda cilt yapısını düzenlemeye, cilt dengesini sağlamaya, cildin yaşlanmasını yavaşlatmaya, ölü derinin ciltten sağlıklı bir şekilde atılmasına yardımcı olur.

Cilt bakımında uygun ve profesyonel ürünler kullanılarak istenilen sonuçlara ulaşmak mümkündür. Kırışıklıkların aza indirilmesi, cilt yağlanmasının giderilmesi, cilt kuruluğunun önlenmesi, lekelerin giderilmesi, lifting, antiaging uygulamaları, siyah nokta temizliği, masaj uygulamaları gibi işlemler yapılır.

Genel olarak özetlersek normal, kuru, yağlı, karma ve oldun olmak üzere 5 ayrı cilt tipi vardır. Her cilt tipinin ihtiyacına göre farklı uygulamalar yapılmaktadır. Cilt ihtiyaçlarının bilinmesi, doğru ürünler ile doğru uygulamaların yapılması ve konu hakkındaki uzmanlar tarafından  işlemlerin yapılması, cilt bakımından etkin sonuçlar elde edilmesini sağlar. Uygun olmayan veya doğru uygulanmayan işlemler, istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Her yaşta ve her cilt tipine sahip kişiler cilt bakımına ihtiyaç duyacaktır. Haftalık, aylık ve yıllık cilt bakımlarının içerikleri, yapılan işlemler, birbirinden tamamen farklıdır. 20’li yaşlarda itibaren erkek ve kadın herkese cilt bakımı uygulaması yapılabilir.

Genel bir cilt bakımında sıralaması şu şekildedir;

  • Cilt temizleme sütü ile yüz ve boyun bölgesi tamamen temizlenir.
  • Cilde uygulanan özel tonik ile gözenekler sıkılaştırılır.
  • Vapozone cihazı ile su buharı ve ozon buharı verilir. Saf oksijen ile cilt bakıma hazırlanır. Her cilt tipine göre cilde verilen ozon buharı farklılık gösterir.
  • Siyah noktalar temizlenir.
  • Peeling işlemi yapılır, bu işlemde her cilt tipine göre farklılık gösteren, cilt tiplerine uygun peelingler seçilerek işlem gerçekleştirilir.
  • Cilt altına işlemin geçebilmesi için galvenik akımla işlem yapılır.
  • Cildin nem dengesini sağlamak için, cilt yapısına uygun serum desteği sağlanır.
  • Cildin ihtiyaçlarına uygun olarak nem maskesi, kolajen maske, antiaging maske ve benzeri maskeler uygulanır. Maske de uygun cilt yapısına ve uzman kontrolünde işlem yapılır.
  • Masaj uygulaması ile cilt bakımı bitirilir.

İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun

  • Sizi Hemen Arayalım