Tıraşsız ve Ağrısız Saç Ekimi


Tıraşsız saç ekimi; günümüzde sıkça kullanılan ve hem erkeklerin hem de kadınların tercih ettiği bir estetik yöntemidir.

Saç ekimi ve diğer estetik cerrahi işlemlerimiz ile alakalı ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçin. Tıraşsız saç ekimi farklı yöntemlerle yapılsa da genel olarak enseden alınan saç köklerinin, saç dökülmesi sorunu bulunan bölgeye nakli ile gerçekleşir. Saç ekimi işlemi, alanında uzman kadromuz, öncü teknolojimiz ve modern cerrahi merkezimiz ile estethica tarafından yapılmaktadır. Saç ekimi gerçekleştirmek isteyen hastaların en büyük endişesi saçları tıraş edilip operasyon olduktan sonra saçın uzama süresinin ortalama 3 hafta olması ve bu sürede sosyal hayatlarına nasıl dönecekleri, operasyon olduklarının anlaşılması endişeleridir. Saç ekim işleminde yeni nesil teknoloji saç ekim yöntemi olarak da adlandırılan traşsız saç ekim mümkün olmakta ve hastaların sosyal hayatlarına çok kısa bir sürede dönmeleri sağlanmaktadır.

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir?

Tıraşsız saç ekimi; genetik yapıya, strese, hormonlara ya da yaşlanmaya bağlı olarak kaybedilen saçların yerine yeniden konması işlemidir. Aynı zamanda saç canlı bir organ olduğundan tıraşsız saç ekimi yöntemi de bir organ nakli olarak görülür. Saç ekimi sonrasında kişinin profilinde daha sık ve daha doğal bir görünüm elde edilmesi amaçlanır. Saçlarınıza en doğru açıların verilebildiği, en yoğun saç sıklığının sağlanabildiği ve son olarak hızlı iyileşme süresi ile sosyal hayattan kopmamanızı sağlayan tıraşsız saç ekimi estethica’da son derece profesyonel bir şekilde uygulanır.

Tıraşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Tıraşsız saç ekimi, ekim yapılacak alandaki saçlarını kestirmek istemeyen, uzun saçlı hastalarda oldukça kolay uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemde hastanın ekim yapılacak alandaki saçları kesilmez, var olan saçlar arasına sıklaştırma ile saç ekimi gerçekleştirilir. İlk olarak ense bölgeden 2 farklı yöntemle donör bölge oluşturmak amacıyla köklerin toplanması sağlanır. Bu yöntemlerden hangisinin olacağına doktor karar verir.

 •  Ensede bulunan saçlı bölgeyi pencere şeklinde bir alan oluuşacak şekilde gerektiği kadar alınabilir.
 • Bir diğeri ise ense bölgesi Amerikan tıraşı şeklinde kesin yapılarak donör bölge oluşturulur.

Tıraşsız Saç Ekimi Yönteminde Kullanılan Teknikler

Fue Saç Ekimi:

Tıraşsız saç ekimi işleminde, bölgeden saç kökleri homojen olarak özel üç boyutlu mikro motorlar yardımıyla alım işlemi yapılır. Alım sonrasında saçı %100 olarak canlı muhafaza etmeyi sağlayan özel organ nakli solüsyonunda saç kökleri bekletilir. Köklerin ayrıştırılması için ekstra zaman harcamaya gerek yoktur. Fue motoru sayesinde daha sık aralıklarla greft alınabilmekte olup aynı miktarlı saha taranması karşılaştırıldığında motorla alınan sahadan daha fazla sayıda greft çıkartılabilir. Bu işlemde 2-3 ve 4 köke sahip olan greftleri parçalama oranının daha az olması nedeniyle alınan greftlerin bütünlüğünü koruma başarısının daha fazladır. Tek seansta yaklaşık olarak 2500-3000 greft (ortalama 6000-6500 saç teli) nakledilebilme imkanı sağlar. İşlem esnasında herhangi bir kesme işlemi yapılmadığından konforlu bir operasyon gerçekleştirilir. Dikiş atılmadığından, yaklaşık 15 günü bulan pansuman süreleri yerine FUE tekniğinde sadece 3 günlük pansuman yeterlidir.

fue-sac-ekimi

DHI Plus Gold:

DHI plus gold saç ekimi, tarafımızca yeniden geliştirilen, patenti tamamen Estethica'ya ait olan özel tasarım altın uçlu iğne ile yapılan geliştirmiş son teknolojik lisanslı bir saç ekimi tekniğidir. Bu işlemde özel tasarım altın uç ile kökler tek tek kaleme yerleştirilerek, bölgeye doğrudan kanal açarak ekim yapılır. DHI plus gold saç ekimi tekniği ile yapılan saç ekiminin en önemli özelliği ise dikiş, iz ve kesi gerektirmemesidir. Bu tekniğin amacı başın arka kısmından ekilmek üzere alınan greftlerin dışarıda bulunduğu süreyi en aza indirerek daha sağlıklı ve güçlü olmalarını sağlamaktır. Saçlarınıza en doğru açıların verilebildiği, en yoğun saç sıklığının sağlanabildiği, en doğal sonuçların elde edilebildiği ve son olarak hızlı iyileşme süresi ile sosyal hayattan kopmanıza hiç gerek kalmadan yapılmaktadır.

dhi-sac-ekimi

Safir Perkutan Yöntemiyle Tıraşsız Saç Ekimi

Safir Perkutan yönteminde saç ekimi yapılacak alan için gerekli saç kökleri enseden alınır. Bu işlem sırasında lokal anestezi yapılır. Kullanılan özel motor sayesinde çoklu kökler parçalanmaz yani bütünlüğü tamamen korunarak alınır. Safir perkutan tekniği ile alınan kökler, saç ekimi yapılacak bölgeye yine büyük hassasiyet ile ekilir. Safir Perkutan yöntemi ile saç ekimi esnasında, enseden alınan kökler, saç ekimi yapılacak bölgeye ekilmeden önce özel bir teknik ile üç boyutlu kanallar açılır ve alınan kökler bu bölgeye gerçek Safir uçlu iğneli özel cihazlar sayesinde saç ekimi gerçekleştirilir. Safir Perkutan tekniği ile saç ekimi yaptıran kişiler, dünyanın birçok ülkesinde kullanılmayan bu ayrıcalıklı yöntem ile ağrısız saç ekimi ve ayrıcalıklı hizmetin keyfini sürebilir.

safir-sac-ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi Kimlere Yapılabilir?

Saç kaybının en önemli sebebi genetik özelliklerdir. Dolayısıyla kadınlarda saç ekimi de erkeklerde saç ekimi de sıkılıkla yapılan işlemlerdir. Saç ekimi işlemi için herhangi bir yaş kısıtlaması da bulunmuyor. Saç kaybından şikayetçi olan herkes saç ekimi yaptırabilir. Tıraşsız saç ekimi, ekim yapılacak alandaki saçları kestirmek istemeyen, uzun saçlı hastalara oldukça kolay uygulanacaktır. Bu yöntemde hastanın ekim yapılacak alandaki saçları kesilmez, var olan saçlar arasına sıklaştırma ile saç ekimi gerçekleştirilir.

Tıraşsız Saç Ekimi Öncesinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

 • 10 gün öncesinden aspirin gibi kan sulandırıcı ilaç tüketimi durdurulmalıdır.
 • Yeşil çay ve bitki çayı kullanılmamalıdır.
 • Operasyondan 5 gün öncesinde alkol tüketilmemelidir.
 • Devamlı kullanılan ilaçlar var ise saç ekimi doktorumuz ile paylaşılması gerekir.
 • Enerji içecekleri tıraşsız saç ekiminden 10 gün önce tüketilmesi bırakılmalıdır.
 • Kan sulandırıcı özelliği olması nedeniyle kahve tüketimi azaltılmalı ve multivitamin gibi takviye edici gıdalar 5 gün öncesinden alımı kesilmelidir.

Ağrısız Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi fiyatları ön muayene sonrası verilir. Farklı ihtiyaçlar için farkl fiyatlar oluştuğundan, ön muayenede doktor kontorlünden geçtikten sonra saç ekimi fiyat bilgisi alabilirsiniz. Ayrıca, saç ekimi hizmetimiz ve Safir Perkutan Yöntemi ile saç ekimi hakkında detaylı bilgi almak için; numaralı telefon aracılığıyla uzmanlarımıza ulaşabilir, dilerseniz iletişim formu aracılığıyla telefon numaranızı bırakarak aramamızı bekleyebilirsiniz.

Tedavi Özeti

 • 1
  Operasyon Sayısı
 • 1-7 Saat
  Operasyon Süresi
 • Lokal Anestezi
  Anestezi
 • 1-3 Gün
  Hassasiyet
 • Hemen
  İşe Dönme
 • 1-7 Gün
  Tam İyileşme
 • Sürekli
  Kalıcılık
 • Yok
  Hastanede Yatış

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Sık Sorulan Sorular

Saç ekimi fiyatları; ekilecek greft ve operasyon tekniğine göre farklılık gösterir.

Dr.estethica'yla Tanışın

Sağlıklı güzellikle ilgili merak ettiğiniz her konuyu danışabilirsiniz.

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun

Gizlilik Bildirimi