Tıraşsız, Ağrısız Saç Ekimi, saç ekiminde operasyon süreci, saç ekimi fiyatları, öncesi ve sonrası ile iyileşme süreci konularında daha fazla bilgi için:

 

Saç Ekimi merkezlerimizde dünyada sayılı klinikte uygulanan ağrısız ve tıraşsız tekniklerle uygulanabiliyor. Ağrısız ve tıraşsız saç ekimi, kanamayı ve şişliği de en düşük düzeye taşıyor. Ekilen saç kökü miktarını sınırlayan tıraşsız saç ekim teknikleri, ülkemizde öncüsü olduğumuz Safir Perkutan Tekniği ile kombine edilerek greft sayısı artırılabiliyor ve daha sık bir görünüm sağlanıyor.

 

 

Ağrısız saç ekimi: 

Saç ekiminde, saç köklerinin alınmasından ve saç köklerinin ekileceği alanların oluşturulmasından önce 2 farklı teknikle lokal anestezi sağlanmaktadır: 

Klasik saç ekiminde, saç köklerinin alınmasından ve saç köklerinin ekileceği alanların oluşturulmasından önce, enjektör aracılığıyla lokal anestezi sağlayan maddeler verilmektedir. Enjektör iğnesinin bu alanlara çok sayıda batırılması ağrıya neden olabilmekte, duyulan ağrı da kişinin konforunun bozulmasına ve saç ekim sürecinin uzamasına yol açabilmektedir. 

estethica’da kullanılan iğnesiz özel anestezi cihazları sayesinde, saç ekiminin ağrısız olarak uygulanması sağlanabilmektedir. Bu cihazlar, anestezi sağlayan maddeleri basınçla püskürterek gözenekler aracılığıyla cilt altına ulaşmasına hizmet eder, hızlı ve etkili bir anestezi sağlar. Cilde sadece silikon başlığın dokunduğu bu cihaz sayesinde, anestezi sağlayan maddelerin cilt katmanlarında, enjektör iğnesinden daha geniş bir alana ve daha hızlı bir şekilde yayılabilmesi ile ağrının ortadan kalkması sağlanabilmektedir.

 

Safir Perkutan Tekniği - Saç Ekimi

 

Tıraşsız saç ekimi:

estethica’da kullanılan özel tekniklerle; saç köklerinin alınacağı ve ekileceği alanların uygun olduğu konuklarımızda, saçlar kazınmadan tıraşsız saç ekimi uygulanabilmektedir.

Tıraşsız saç ekiminde, çoklu kökleri parçalamadan yani bütünlüğünü koruyarak alabilme yeteneğine sahip olan düşük devirli mikromotorlar aracılığıyla ense bölgesinden saç kökleri alınır.

 

Safir Perkutan Tekniği - Saç Ekimi

 

Tıraşsız saç ekiminde saç köklerinin ekileceği alanların oluşturulmasında ve saç köklerinin ekilmesinde özel yaklaşımlar söz konusudur: 

Tıraşsız saç ekiminde kullanılan cihazlar, aynı anda hem saç köklerinin ekileceği alanları açmakta hem de bu alanlara saç köklerini yerleştirmektedir. Tıraşsız saç ekiminde, saç köklerinin var olan saç telleri korunarak ekilmesi ve tek aşamada direkt olarak cilt altına iletilmesi, hem ekilen hem de mevcut saç tellerine zarar verme olasılığını büyük oranda düşürmektedir. Tıraşsız saç ekim teknikleri, ülkemizde öncüsü olduğumuz gerçek safir iğneli özel cihazlar ile uygulanan Safir Perkutan Tekniği ile kombine edilerek greft sayısı artırılabilmekte ve daha sık bir görünüm sağlanabilmektedir.

 

Safir Perkutan Tekniği - Saç Ekimi

 

Özellikle konforlu bir uygulama ile kaliteli sonuç almak isteyen konuklarımızın saç ekiminde de estethica’yı tercih etmesini sağlayan ağrısız ve tıraşsız saç ekimi, sadece dünyadaki seçkin kliniklerde uygulanmaktadır. Estetik ve plastik cerrahi uzmanı, dermatoloji uzmanı ve anesteziyoloji uzmanı doktorlarımızın da bulunduğu tam teşekküllü merkezlerimizde doktor gözetiminde yapılan  ve 5-8 saat süren ağrısız ve tıraşsız saç ekiminden sonra bir gün dinlenme önerilir ve kısa sürede sosyal yaşama dönülebilir. Ekilen saçlar 3. aydan itibaren çıkmaya başlar ve en geç 1 yıl sonra yeni saçların tamamı çıkar.

Siz sıradan saç ekimini beğenmezsiniz… Saçlarınıza doğru açıların verilebildiği, doğal ve başarılı sonuçların elde edildiği, iyileşmenin hızlı olduğu, kanamanın ve şişliğin en düşük düzeye taşındığı, saç ekimi yapıldığının neredeyse anlaşılmadığı, kısa sürede sosyal yaşama dönebildiğiniz ve gerçek safir iğneli özel cihazlarla uygulanan Safir Perkutan Tekniği ile desteklenerek yoğun saç sıklığının sağlanabildiği ağrısız ve tıraşsız saç ekimi ile tanışın…

Kök Hücreli PRP'li Saç Ekimi

Kök Hücreli diye nitelendirdiğimiz saç ekimi PRP Tüplerin içinde yer alan Kök Hücre (Büyüme Faktörü) olmasından dolayı bu adı alır.

Kök Hücreli PRP'li ekim saç ekimizde PRP işlemi, kök hücreli büyüme faktörü içerdiğinden daha faydalı olmasından ve daha üst düzeyde protein içeriği olmasından dolayı klasik PRP'den daha etkilidir.

Saç Ekimi, ile ilgili detaylı bilgi için...

 

* Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz
TEDAVİ ÖZETİ

DİKKAT: Herkes eşsizdir. Bu şu anlama gelir: Tedavi süreci, planlaması ve sonuçları sizin için farklılık gösterebilir. Burada gördüğünüz bilgiler geniş bir örneklem kümesinde karşılaşılan ortalama değerlerdir. Detay için bizimle Whatsapp üzerinden iletişiem geçebilirsiniz: 0549 791 99 01

Seans/Operasyon Sayısı 1
Operasyon Süresi 5-8 saat
Anestezi Ağrısız, İğnesiz Anestezi
Hassasiyet Süreci Yok
İşe dönme süresi Hemen
Tam İyileşme 10 gün
Sonuçların kalıcılığı Sürekli
Hastanede kalma süresi
   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!