Saç Bakım Uygulamaları

Estethica olarak, pek çok saç ekimi süreçlerimizde yeniliğin öncülüğünü yapmaktayız. Bu süreçlerden bazılarında ise sektör öncülüğünün dışında kendi patentli çözümlerimizi üretmekteyiz. Bize özel ve öncülüğünü yaptığımız uygulamalarımız arasında, altın krem kullanımı, ozonlu mezoterapi, saç lazeri ve Prp uygulamaları yer almaktadır.

Altın Krem

Saç köklerinin toplanması ve saç köklerinin nakledilmesi sırasında, saç derisinde pek çok kanal açılmaktadır. Tıbbi olarak bakıldığında, bu kanalların her biri birer açık yaradır. Bu sebeple o açık yaralardan alınabilecek enfeksiyon riskini önlemek, saç ekim işlemi sonrasında çok önemlidir. Estethica olarak uyguladığımız teknikler ile geliştirdiğimiz hızlı saç ekimi süreci sonrasında, invaziv süre her ne kadar kısa olsa da enfeksiyon riski her zaman vardır. Saç köklerinin olası yaşayacağı enfeksiyon durumu için patenti estethica’ya ait olan özel altın krem ile bu risk kontrol altına alınır. Altın kremin özel yapısı gereği, hem enfeksiyon süreci hem de hızlı iyileşme süreci sağlanmış olur.

 

PRP Uygulaması

Prp işlemi pek çok saç bakım uygulamaları ve dermatolojik sorunda kullanılan başarılı bir yöntemdir. Bazı saç bakım uygulamaları, saç ekim işlemi yapılmasa dahi gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlemlerin başında gelen uygulamalardan biri de PRP işlemidir. Kişinin kendisinden alınan kan, bileşenlerine ayrılır ve trombositlerin toplanması süreci gerçekleştirilir. Trombositler daha sonra yoğunlaştırılır ve PRP işlemi öncesi uygulanacak form halini alır.

Saç köklerine uygulanması ile saç köklerinin daha kuvvetli olması sağlanırken aynı zamanda mevcut saç kalitesini arttırır. Yıllarca pek çok işlem sonrası veya hava kirliliği gibi sebeplerle yıpranan saç kökleri için PRP saç bakım uygulamaları yeterli bir çözüm oluşturmaktadır.

Altın krem uygulaması ile eşlenik olarak gerçekleştirilen PRP işlemi ise tüm saç köklerinin verimini artırır. Hem mevcut hem de yeni ekilen saç kökleri için yüksek başarı sağlayan bir uygulamadır.

prp-sac-tedavisi

Ozonlu Mezoterapi

Mezoterapi uygulaması pek çok işlemin destekleyici tedavisi olan bir süreçtir. Dermatolojik cilt tedavilerinde kullanıldığı kadar saç ekimi veya saç bakımı uygulamalarında da kullanılmaktadır. Mezoterapi, cilt altına ince iğneler aracılığıyla özel bir karışımın enjekte edildiği bir tıbbi estetik işlemidir.  Estethica olarak, mezoterapi sürecinde alınan sonuçlarını başarısını ve kalitesini arttırabilmek adına, ozonlu mezoterapi tekniği uygulanmaktadır.

Ozon gazı, cilt altına enjekte edildiğinde, cilt hücrelerine ve dokularına daha fazla oksijen taşır. Bu durum, kan dolaşımın artmasına ve dokuların yenilenmesinin, teşvik edilmesine yardımcı olabilir.  Saç ekimi sırasında açılan yaraların iyileşmesini hızlandırarak, transfer edilen saç köklerinin daha hızlı bir şekilde saç derisine kaynaşmasını sağlar. Saç ekim süreci olmadan da gerçekleştirilebilecek saç bakım uygulamaları arasındadır.

Saç Lazeri Uygulaması

Saç lazeri tedavisi, saç dökülmesini azaltmaya veya saç büyümesini teşvik etmeye yönelik olarak kullanılan bir tedavi yöntemidir. Kadınların da yoğun olarak ilgi gösterdiği saç bakım uygulamaları içerisinde yerini almaktadır.

Saç lazeri tedavisi, genellikle birkaç seans halinde uygulanır ve her seans sırasında saçlı bölgelere düşük seviyeli lazer cihazları ile ışık uygulanır. Tedavinin süresi ve sıklığı kişinin saç dökülme derecesine ve ihtiyacına bağlı olarak değişebilir.

sac-lazeri-nasil-uygulanir

Saç Ekim Sonrası Kullanılan Saç Bakım Uygulamaları

Saç bakım uygulamaları, saç ekimi olmadan da uygulanabilir ancak bazı uygulama ve ürünler saç ekimi sonrasında gerçekleştirilmektedir. Özel saç ekim süreçlerini, yine patentinin estethica’ya ait olduğu ürünler ile tamamlıyoruz. Bu sayede, sonuçların başarısını kontrol altına alıyoruz.

Saç ekimi işlemi gerçekleştirilen hastalara özel olarak üretilen şampuanlar ile ilk yıkama ve kabukların dökülmesi sürecinde en yüksek verimi sağlıyoruz. Özellikle ilk yıkama süreci büyük hassasiyet gösterilmesi gereken bir önem taşır. Saç kökleri, ilk yıkamada hala açık olduğu için kullanılan şampuan özel durumları tedavi eden bir içeriğe sahiptir.

Saç bakım uygulamaları içerisinde en yoğun talep gören ürünlerimizden biri de saç ekimi sonrası losyonlarıdır. İlk yıkama sonrasında, saç köklerinin daha hızlı güçlenmesi ve günlük hayatta daha konforlu bir iyileşme yaşayabilmeniz için üretilen losyonlarımız yine estehica patentli ürünlerimizdendir.

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun