FUE Yöntemi İle Saç Ekimi


Saç ekimi, FUE ve perkutan, saç ekiminde operasyon süreci, saç ekimi fiyatları, öncesi ve sonrası ile iyileşme süreci konularında detaylı bilgi alın.

Fue saç ekimi; Saç folikül transferi elde etmenin iki temel yöntemlerinden biridir. 2004 yılından beri uygulanan bu yöntemde; verici alandan saç kökleri teker teker alınarak ekime hazır hale getirilir. Saçın arka kısmından 0,7-1 mm’lik mikromotor dokuya sayılı uçlarıyla kökler tek tek alınır ve seyrek ya da açık bölgeye ekilir. Ortalama 2.500-3.500 saç grefti açık alana ekilebilmektedir. Herhangi bir cerrahi işlem gerekmeden ve dikiş atılması gerekmeden yapılır.

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

İşlemin ilk aşamasında optivizör gözlük ile dokuya zarar vermeden misafirlerden ihtiyacı kadar greft alınmaktadır. 7 saçtan biri olarak alındığı için enseden alınan saç miktarı belli olmaz. Ense böylelikle seyrek bir görüntüye de sahip olmamaktadır. Çok özenli alım ile ekim gerçekleştirilmektedir. Bu ameliyat sonrası çok az derecede ağrı yaşanır ve iyileşme süresi de oldukça hızlıdır. Sadece nakli yapılacak saç köklerinin alındığı bölgede çiziklere rastlanabilir fakat bunlar da çok kısa sürede yara ve iz kalmayacak bir şekilde patenti sadece Estethica’ ya ait olan Gold krem ile 24 saatte iyileşir.

FUE Saç Ekimi Sonrası Edilmesi Gerekenler

 • Operasyon sonrasında tuzlu tüketilmemesi gerekmektedir.
 • Bol su tüketilmesi gerekmektedir.
 • İlaçların düzenli olarak tüketilmesi gerekmektedir.
 • Ekim yapılan bölge 10 gün boyunca saç losyonu ile el değdirmeden yıkanması gerekmektedir.
 • Fiber FUE saç ekimi sonrası bir gün istirahat önerilmekte sonraki gün hasta işbaşı yapabilmektedir.
 • Ekilen saçlar 3. aydan itibaren çıkmakta, tamamının çıkması ortalama 9 ay sürmektedir
 • 13. Gün kabuk dökümü işlemi için hastamız hastaneye davet edilir.
 • 1. Ay Kontrol (saç güçlendirme prp tedavisi ekstra başlanması gerekmektedir.)
 • 2. Ay Kontrol (saç Prp 2. Seans)
 • 3. Ay Kontrol (saç Prp 3. Seans)
 • 4. Ay Kontrol (saç Prp 4. Seans)
 • 6. Ay Kontrol
 • 9. Ay Kontrol
 • 12. Ay Kontrol

FUE Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

 • Doğuştan ya da genetik olarak bölgesel saç kaybı olanlar
 • 20-75 yaş aralığındaki sağlıklı erkeklere,
 • Aşırı dökülme yaşayan kadınlara saç ekimi yapılır.
 • Saçının yetersiz olduğunu düşünen ve daha yoğun saçlara sahip olmak isteyen herkese uygulanır.

FUE Saç Ekimi Nerede Yapılır?

Fue saç ekimi yöntemi, bugün hekimler arasında da çok yaygınlaşarak daha güvenilir bir yöntem olduğunu göstermiştir. Saç ekimi operasyonunuz en az 3 kişilik sağlık ekibi ve uzman doktorunuz tarafından cerrahi steril koşullar altında tam olarak yerine getirilebilen bir hastane koşullarında ya da tıp merkezlerinde gerçekleştirilebilir. Bu işlemlerin olacağı merkezi seçim yaparken; ameliyat ortamının steril olması ve tüm koşulların yasal olması sağlığınızı ön planda tutarak dikkate alınmasına özen göstermeniz gerekmektedir.Ayrıca ekim tekniği ve traşlı ya da tıraşsız ekim olarak da fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

FUE Saç Ekimi Avantajları

FUE yöntemi 2004 yılından beri kullanılan en son tekniktir. Eski yönteme göre hem hasta, hem de hekim için çok daha konforlu bir operasyondur. Teknolojik gelişmelere açık bir teknik olması dolayısıyla her geçen gün teknolojinin nimetlerinden biraz daha faydalanmaktadır. Kullanılan motor ve uçlar sayesinde operasyon süresi FUT tekniğine göre çok daha kısadır.

Günümüzde birçok saç ekimi uzmanı artık zaman tasarrufunu sağlamak amacıyla motorlu sistemi tercih etmektedir. FUE yöntemi ise 2004 yılından beri kullanılan en son tekniktir. Safir Fue saç ekimi motoru sayesinde daha sık aralıklarla greft alınabilmekte olup aynı miktarlı saha taranması karşılaştırıldığında motorla alınan sahadan daha fazla sayıda greft çıkartılabilmektedir. Safir Fue saç ekiminde kullanılan motorun bir diğer üstünlüğü de çoklu kökleri yani 2-3 ve 4 köke sahip olan greftleri parçalama oranının daha az olması yani foliküler ünitenin bu sayede bütünlüğünü koruma başarısının daha fazla olmasıdır. Bu sebeplerle Safir Fue saç ekiminde kullanılan motorun sayesinde saç ekiminin daha konforlu bir operasyon haline dönüştüğü söylenebilir. Herhangi bir kesi yapılmadığı için hastanın ikna olma ve operasyon esnasında kendini rahat hissetme olasılığı çok daha yüksektir. Köklerin ayrıştırılması için ekstra zaman harcamaya gerek yoktur. Dikiş atılmadığından, yaklaşık 15 günü bulan pansuman süreleri yerine FUE tekniğinde sadece 3 günlük pansuman yeterlidir. Tek bir seansta 2500-3000 greft (ortalama 6000-6500 saç teli) nakledilebilir.

FUE saç ekimi ve DHI Plus Gold teknikleri, FUT tekniğinden farklı olarak iz bırakmaz. Safir FUE saç ekimi , birden fazla seans yapmaya ve fazla sayıda greft almaya müsaittir. Fiber FUE saç ekiminde hastaların %85 inin açıklığı tek bir seansla kapatılır. Sadece %15 lik bir hasta grubu için ikinci seans gerekebilir. Fiber FUE saç ekimi operasyon süresi daha kısadır (ortalama 5 saat). Greftlerin ayrıştırılması için ekstra bir zamana gerek kalmaz. Safir FUE tekniğinde alınan temiz ve artıklarından arındırılmış köklerdir, dolayısıyla daha küçük kanallar açmak mümkündür. Bu sayede ekim sahasında iz kalmamış olur. Hasta kafasında sargı olmadan, gündelik şapkası ile taburcu edilir. Hasta ertesi gün ofis işlerini yapabilir duruma gelir. İlk yıkamadan hemen sonra da (yaklaşık 36 saat sonra) hastanın işinin başına dönmesi mümkündür. Bu süre FUT tekniğinde çok daha uzundur. Başlarda çok az hekim tarafından tercih edilen FUE yöntemi, bugün hekimler arasında da çok yaygınlaşarak daha güvenilir bir yöntem olduğunu göstermiştir.

Fue Saç Ekim Fiyatları

Safir Fue saç ekim yaptırılan merkeze, ekip sayısına kullanılacak teknolojiye ve ekilecek greft sayısına göre fiyatta değişkenlik gösterir. Ayrıca ekstradan sedasyon uygulanacaksa ya da ek bölgeler varsa fiyata eklenir. Fiyat detaylarını gireceğiniz yerin ameliyat ortamında steril olması, tüm koşullarının yasal ve sağlığınızı ön planda tutarak dekore edilmesine her daim dikkat edilmelidir.

Tedavi Özeti

 • 1
  Operasyon Sayısı
 • 1-7 Saat
  Operasyon Süresi
 • Lokal Anestezi
  Anestezi
 • 1-3 Gün
  Hassasiyet
 • Hemen
  İşe Dönme
 • 1-7 Gün
  Tam İyileşme
 • Sürekli
  Kalıcılık
 • Yok
  Hastanede Yatış

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Sık Sorulan Sorular

Saç ekimi fiyatları ön muayene sonrasında belirlenir.

Dr.estethica'yla Tanışın

Sağlıklı güzellikle ilgili merak ettiğiniz her konuyu danışabilirsiniz.

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun

Gizlilik Bildirimi