DHI Plus Gold Saç Ekimi


DHI saç ekimi; estethica tarafından yeniden geliştirilen, patenti tamamen estethica'ya ait olan altın uçlu iğne ile yapılan, DHI saç ekimi tekniğine artılar katarak geliştiren bir saç ekimi tekniğidir.

DHI Plus Gold saç ekimi; tarafımızca yeniden geliştirilen, patenti tamamen Estethica'ya ait olan özel tasarım altın uçlu iğne ile yapılan geliştirmiş son teknolojik lisanslı bir saç ekimi tekniğidir. DHI plus gold saç ekimi tekniği ile yapılan saç ekiminin en önemli özelliği; dikiş, iz ve kesi gerektirmemesidir. Bu tekniğin amacı başın arka kısmından ekilmek üzere alınan greftlerin dışarıda bulunduğu süreyi en aza indirerek daha sağlıklı ve güçlü olmalarını sağlamaktır.

DHI Plus Gold Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI Plus Gold Saç Ekimi yapılırken belli başlı aşamalar bulunmaktadır.

Saç Ekimi Öncesi Saç Analizi:

Saç ekiminde öncelikle dünya üzerinde seçkin kliniklerde bulunan ‘profesyonel saç analizi cihazı’ ile doktor muayenesi gerçekleştirilir. Hastamızın saç yapısı ve dokusunu inceleyip deride cilt veya saç rahatsızlığı varsa işlemden önce tedbir alarak en doğru yöntemi uygulayacaktır.

Saç Ekimi Yapılacak Hattın Özel Cetvelle Çizilmesi:

Kişinin kafa yapısı ve en natürel hali oluşturacak şekilde kişinin de istediği doğrultusunda saç ön hat bölgesini oluşturulur.

Ağrısız Anestezi Yapılması:

Ekim yapılacak alanın belirlenmesinin ardından, ağrısız ve iğnesiz anestezi cihazı ile lokal anestezi yapılarak uygulama bölgesi uyuşturulur.

Donör Bölgeden Uygun Greftlerin Toplanması:

İşlemin ilk aşamasında optivizör gözlük ile dokuya zarar vermeden misafirlerden ihtiyacı kadar donör bölgeden doktorumuzun işaretlediği alandaki greftler özenle mikro motor yöntemi ile tek tek toplanır. Eğer saçlar enseden alınıyor ise, o bölgeden alınan saç miktarı belli olmamaktadır. Buradaki amaç enseyi seyrek göstermeden özenle alımı tamamlamaktır.

DHI-plus-gold-sac-ekimi

Donör Bölgeden Toplanan Greftlerin Bekletilmesi:

Yeniden ekilmek üzere toplanan greftler canlı dokulardır. Bu yüzden organ naklinde nakil yapılacak organın hayatta kalmasını sağlayan özel organ nakil solüsyonunda bekletilir. Greftlerin toplanması ekim arasında birkaç saat zaman dilimi bulunmaktadır. Sıradan saç ekimi tekniklerinde greftler gazlı bez ya da saf su gibi dokuya uygun olmayan koşullarda bekletildiğinden dolayı greftlerin hayatta kalma oranı düşüktür. Bu nedenle alınan her bir saç teli Estethica’nın geliştirilmiş olduğu dünyada ilk kez uygulanan özel doku organ nakil solüsyonunda bekletilerek %100 canlılığını koruyarak muhafaza edilmektedir.

Toplanan Greftlerin Ekim Yapılacak Alana Ekilmesi:

Organ nakil solüsyonunda ihtiyaçları olan gıdalarla beslenmiş greftler, estethica tarafından geliştirilen altın uçlu iğne ile ekim yapılacak alana ekilir. Altın, dokuya zarar vermeyen bir element olduğu için, altın uçlu iğne standart olarak tüm işlemlerde kullanılır.

Saç Ekimi Sonrası Saç Bakımı Uygulamaları

Saç ekimi işlemi bittikten sonra, AR-GE ekibimiz tarafından geliştirilen altın krem ile ekim yapılan bölge kaplanır. Altın krem, onarıcı bileşenlerden oluşan özel yapısı sayesinde bandaja gerek bırakmaz ve daha hızlı iyileşme sağlar. Saç ekimi işleminin ardından, hastam taburcu edilir ve ilk yıkama işlemine kadar altın krem kullanımının tekrarlanması istenir.

Saç Ekimi Sonrası Bakımı:

DHI saç ekimi işleminin ardından, saç ekimi sonrası saç tedavilerinde özel hazırlanan multivitaminli ozon buharı ile saç köklerinin güçlenmesi ve ihtiyaç duyulan vitaminlerin saç derisine ve köklere geçmesi sağlanır.

Lazer ile Saç Bakımı:

Lazer ışınları, onarıcı olarak kullanıldığında oldukça iyi sonuçlar verir. Kişiyi özel hissettiren estethica saç bakımında lazer bakım cihazı ile, saç ekimi yapılan hastanın saç köklerine lazer ışınları gönderilerek saçların daha da güçlenmesi sağlanır.

DHI Plus Gold Saç Ekimi Sonrası Edilmesi Gerekenler

Operasyon sonrasında tuzlu gıdaların tüketilmemesine dikkat edilmelidir. Bol su  içmeye özen gösterilmeli ve önerilen ilaçların düzenli olarak tüketilmelidir. Ekim yapılan bölge 10 gün boyunca saç losyonu ile el değdirmeden yıkanması gerekmektedir. 13. gün kabuk dökümü işlemi için hasta hastaneye davet edilir. 1. ay kontrolünde saçların güçlenmesi için PRP tedavisi ekstra olarak başlanır. 2.ay kontrolünde ikinci seans gerçekleştirilerek PRP tedavisi yapılır. Saçı güçlendirmek amacıyla 3. ay kontrolünde ve 4. ay kontrollerinde PRP tedavisi yapılır. Toplamda bir yıllık, 12 ay olarak hastanın saç ekimi iyileşme süreci takip edilerek, herhangi bir komplikasyona izin verilmemektedir.

ozon-buharı-ile-saç-ekimi-sonrası-bakim

DHI Plus Gold'un Avantajları Nelerdir?

 • Kanal açma ve saç kökünü yerine yerleştirme işleminin aynı anda yapılması, toplanan saç köklerinin uzun süre beklemeden yerine yerleştirilmesine olanak sağlar.
 • Özel solüsyonda bekletilen greft kayıpları en aza indirilir.
 • Çok daha sık ekim yapılmasına ve çok daha doğal görünümler elde etmeye olanak sağlar.
 • Altın uçlu ve pratik iğne sayesinde saç ekimi esnasında köklerin bekleme süresi azaltılmış olur. Böylece kök kaybı riski en aza indirilir.
 • Altın uç ile dokuya zarar verme, alerjik reaksiyon görme riski en aza iner.
 • Mevcut saçlar hasar görmez. Saç dökülmesi tamamlanmamış hastalarda da uygulanabilen bir yöntemdir. Hasta hızlı bir iyileşme sürecine girer.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanır? Kimlere Uygulanmaz?

 • Kanda pıhtılaşma problemi yaşayan bireyler,
 • Doğuştan ve çocukluğundan beri hiç saçı olmayan bireyler,
 • Hamileler ve emziren anneler,
 • Belirli kan testleri sonucunda hepatit C, HIV gibi bulaşıcı hastalığı olanlar,
 • Yeterli donör bölgesi bulunmayanlar,
 • Diyabet, hipertansiyon gibi kronik rahatsızlıkları olanlara uygulanmamaktadır. Ancak, diyabet, hipertansiyon rahatsızlıkları olanların şeker ve tansiyon değerleri normal ve dengeli olmalı, doktor muayenesi sonucu uygun görülürse operasyon yapılabilmektedir. Şekere bağlı vücudunda yarası olan ve yara oldugunda iyileşme de gecikme problemi olanlara saç ekimi önerilmemektedir.

Tedavi Özeti

 • 1
  Operasyon Sayısı
 • 4-7 Saat
  Operasyon Süresi
 • Lokal Anestezi
  Anestezi
 • 1-3 Gün
  Hassasiyet
 • Hemen
  İşe Dönme
 • 1-7 Gün
  Tam İyileşme
 • Sürekli
  Kalıcılık
 • Yok
  Hastanede Yatış

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Sık Sorulan Sorular

İğnesiz ve acısız anestezi cihazıyla, lokal anestezi uyguluyoruz.
Saç ekim fiyatları ön muayene sonrasında belirleniyor. Whatsapp üzerinden fotoğraf göndermeniz halinde, uzmanlarımız sizi yönlendirecektir.

Dr.estethica'yla Tanışın

Sağlıklı güzellikle ilgili merak ettiğiniz her konuyu danışabilirsiniz.

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun

Gizlilik Bildirimi