Kilit Askı ile ameliyatsız yüz germe (iple), uygulama süreci, ameliyatsız yüz germe fiyatları, operasyon öncesi ve sonrası ile iyileşme süreci konularında daha fazla bilgi için:

 

Yüzdeki sarkmaların sebebi nedir ve nasıl giderilir?

İlerleyen yaşla birlikte, yüze şeklini veren dokular yer çekimine yenik düşmeye başlar ve yaşlanmaya dair ilk değişimler yüzde görülür. Yaşlanma sürecinde; zayıflayan bağ dokusunun askılayıcı gücündeki azalma, cilt altı yağ yastıklarının yer değiştirmesi, yüz kaslarının gevşemesi ve kollajen-elastik liflerdeki kayıplara bağlı olarak yüzde sarkmalar ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Yaşa bağlı olarak yüzde oluşan deformasyonlar, ağırlıklı olarak yüz germe ameliyatları ile düzeltilebilirken, ameliyat olmak istemeyen hastalar için de birçok alternatif geliştirilmeye çalışılmıştır.

 

“Kilit Askı” tekniği nedir? 

Esnek, kopmayan ve erimeyen özel iplerle uygulanan “Kilit Askı” tekniği, ameliyatsız yüz germede yeni bir tekniktir, yüz ve boyundaki sarkma ve kırışıklıklarda yüz güldürücü sonuçlar elde edilmesini sağlar. 

Mimik hareketlerine uyumlu olan ve yüzde ifade bozukluğuna yol açmayan “Kilit Askı” tekniği:

  • Yüz ovalini belirginleştirir, 
  • Kaşları kaldırır, 
  • Çene hattındaki ve boyundaki sarkmaları toparlar,
  • Yüz germe ameliyatlarına yakın sonuçların alınmasını sağlar.
Fransa’da biyomekanik çalışmaları ile geliştirilen “Kilit Askı” tekniği; kopma riski olmayan, “dinamik askı” özelliğine sahip olan, yüksek teknoloji ile üretilen, sağlam iplerle uygulanır.

 

“Kilit Askı” tekniğinin avantajları nelerdir?

  • Kontrollü esneklik: Esnek iplerle uygulandığı için yüzde ifade bozukluğuna ve çekilmeye yol açmaz.
  • Üstün tutunma: Vücut dokularına yüksek düzeyde uyumlu olan, çok katmanlı ve esnek ipler; yüz ve boyun dokularına kuvvetle tutunarak bu dokuların bir parçası haline gelir. 
  • Doğal yüz ifadesine uyum: Kullanılan ipler yüzün mimik hareketlerine uyarak gevşer ve son derece doğal bir görünüm sağlar. İpler hissedilmez ve görülmez.
  • Güçlü askılama: Kullanılan ipler, yüksek “askılama” gücüyle yüzü gererek 5-10 yaş gençleşme sağlar.
  • Uzun süre askılama: Yüksek teknoloji ile üretilen ve çok sağlam olan özel iplerin germe etkisi 5-6 yıl sürer.

 

“Kilit Askı” tekniğinin, diğer ameliyatsız yüz germe tekniklerinden farkı nedir?

“Germe” etkisi:

Kilit Askı

“Kilit Askı” tekniğinde kullanılan ipler, silikon yapısıyla doku esnekliğini sağlayan lifleri uyararak “sıkılaşma” sağlamanın yanı sıra, “dinamik askılama” gücüyle yüzün 5-10 yaş gençleşmesini sağlayacak şekilde “gerilmesini” de sağlar. Kullanılan ipler saçlı deriye kilitlendiği için kaldırma ve germe etkisi oldukça belirgin ve kalıcıdır.  80 yaşına kadar herkeste başarılı sonuçların elde edilmesini sağlar.
 

Klasik iplerle yüz germe

“Örümcek ağı” olarak da bilinen klasik iplerle yüz germe uygulamalarındaki ipler, kendi güçleriyle “germe” sağlayamaz, doku esnekliğini sağlayan lifleri uyararak daha ziyade cilt kalitesini artıran bir etki gösterir. Kullanılan ipler serbest bırakıldığı için kaldırma ve germe etkisi düşüktür.  40’lı yaşlardaki hafif sarkmaları giderebilir.

Germe etkisinin süresi:

Kilit Askı

“Kontrollü esneklik” ve “üstün tutunma” özelliğine sahip askı iplerinin “uzun süre askılama” özelliğiyle, etkisini 5-6 yıl sürdürür.

Klasik iplerle yüz germe

Klasik iplerle yüz germe uygulamalarının etkisi 3-6 ay arasında değişmekte olup kısa süreli ve geçici etki sağlar.

“Ameliyatsız yüz germe” tasarımı:

Kilit Askı

Kilit Askı tekniği, konuğumuzun gereksinimlerine yani sarkma ve kırışıklığın şiddetine ve görüldüğü bölgelere göre “kişiye özel tasarım” ile uygulanır.  Esnek iplerle uygulandığı için kişinin mimik hareketlerine uyumludur, asimetriye ve yüzde ifade bozukluğuna yol açmaz.
 

Klasik iplerle yüz germe

Klasik iplerle yüz germe teknikleri, standart uygulamaları kapsar, yani herkese yapılan uygulama hemen hemen aynıdır. Sert ve esnemeyen iplerle uygulanır, mimikler esnasında yüzde kasılmalara ve iplerin kopmasına bağlı asimetrilere yol açabilir.

“Kilit Askı” uygulaması ne kadar sürer ve uygulama esnasında ne hissedilir?

Lokal anestezi altında yapılan “Kilit Askı” uygulaması yaklaşık 1 saat sürer, saçlı derinin altından yapılır ve dikiş gerektirmez. Her yaş ve her düzeydeki sarkma için uygulanabilen bir tekniktir. Girişimden sonra hissedilebilecek olan hafif ağrı, ağrı kesici ilaçlarla kolayca yatıştırılabilir ve birkaç gün içinde sosyal yaşama dönülebilir.
 

* Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz
TEDAVİ ÖZETİ

DİKKAT: Herkes eşsizdir. Bu şu anlama gelir: Tedavi süreci, planlaması ve sonuçları sizin için farklılık gösterebilir. Burada gördüğünüz bilgiler geniş bir örneklem kümesinde karşılaşılan ortalama değerlerdir. Detay için bizimle Whatsapp üzerinden iletişiem geçebilirsiniz: 0549 791 99 01

Seans/Operasyon Sayısı 1
Operasyon Süresi 1-2 saat
Anestezi Lokal Anestezi
Hassasiyet Süreci 2 gün
İşe dönme süresi 3 gün
Tam İyileşme 1 hafta
Sonuçların kalıcılığı 5-7 yıl
Hastanede kalma süresi
İşleme başlamadan önce yüz lokal anestezi ile uyuşturulduğundan işlem esnasında yada sonrasında herhangi bir ağrı hissedilmez.
Kilit Askı ile Ameliyatsız Yüz Germe
Kilit Askı ile Ameliyatsız Yüz Germe 2
   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!