İstanbul’da 3 farklı konumda bulanan estethica hastanelerinde uygulanan kilit askı ile ameliyatsız yüz germe (iple), uygulama süreci, ameliyatsız yüz germe fiyatları, operasyon öncesi ve sonrası ile iyileşme süreci konularında daha fazla bilgiye ulaşmak için Formu Doldurun, Sizi Arayalım.

Ameliyatsız yüz germe tedavisinde ip uygulamaları sıklıkla tercih edilmektedir. Zamanla kullanılan iplerin çeşitleri ve yeni uygulama teknikleri geliştirilmektedir. Bu gelişim sürecinde sonuçların başarılı yani cerrahiye yakın olması ve uzun ömürlü olması en büyük beklentidir. Bu beklenti yüzdeki hafif ve orta dereceli sarkmaların tedavisinde Estethica bünyesinde uygulanmaya başlayan bir yöntem olan “KİLİT ASKI” yöntemi ile karşılanabilmektedir.
 

“KİLİT ASKI” yöntemini diğer ip uygulamalarından ayıran en önemli özellikleri;

  • Kullanılan ipler kalıcı olması ve bu yüzden uygulama ömrünün 4-6 yıla kadar kalıcı olmasıdır. Esnek ipler kullanıldığı için iplerde kopma veya mimiklerde değişikliklere yol açmaz. İpler yumuşak dokuya güçlü ve bir o kadar da nazik bir biçimde tutunur. Bu sayede etkili bir asma işlemi yapılır. 
  • “KİLİT ASKI” uygulaması ameliyathane şartları gerektirmez. Yaklaşık 30 dakikada uygulanır. İşlem sırasında lokal anestezi uygulandığı için hastalar açısından konforlu bir uygulamadır. İplere entegre edilmiş özel elastik iğneleri sayesinde dokuya hasar verme riski yok denecek kadar azdır.
  • Uygulama yaptıran kişiler birkaç gün içinde günlük yaşantısına geri dönerler. Uygulama sonrasında hafif ödem ve birkaç adet iğne giriş yeri gözlenir. Bu bulgular 1 haftada gerilemektedir ve genellikle dışarıdan bakıldığında işlem yapıldığı anlaşılamaz. Uygulama sonrasında ani hareketler ve çene hareketleri sırasında iplerin bulunduğu bölgelerde gerilme hissedilebilir. Bu bulgular genellikle 2. haftadan sonra kaybolur.
  • İşlemden sonra 1 ay süre ile yüzüstü yatılması, elma-kabuklu yiyecekler gibi sert yiyeceklerin yenilmesi, abartılı mimik hareketi yapılması, çenenin çok fazla açılmasını gerektiren hareketler önerilmemektedir.

 

TEDAVİ ÖZETİ

DİKKAT: Herkes eşsizdir. Bu şu anlama gelir: Tedavi süreci, planlaması ve sonuçları sizin için farklılık gösterebilir. Burada gördüğünüz bilgiler geniş bir örneklem kümesinde karşılaşılan ortalama değerlerdir. Detay için bizimle Whatsapp üzerinden iletişiem geçebilirsiniz: 0549 791 99 01

Seans/Operasyon Sayısı 1
Operasyon Süresi 1-2 saat
Anestezi Lokal Anestezi
Hassasiyet Süreci 2 gün
İşe dönme süresi 3 gün
Tam İyileşme 1 hafta
Sonuçların kalıcılığı 5-7 yıl
Hastanede kalma süresi
İşleme başlamadan önce yüz lokal anestezi ile uyuşturulduğundan işlem esnasında yada sonrasında herhangi bir ağrı hissedilmez.
Kilit Askı ile Ameliyatsız Yüz Germe
Kilit Askı ile Ameliyatsız Yüz Germe 2
   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!