Altın İğne


Altın iğne, radyo frekans dalgalarıyla çalışan kollajen tetikleme terapisidir.

Kişinin ihtiyaçlarına göre belirlenen seanslar sonrasında cilt görünümünde düzelme, yenilenme ve yapılanma sağlanır.

Altın İğne Tedavisi Nasıl Yapılır?

Cihazın özel başlığındaki altın iğneler cilt altına radyo frekans enerjisini iletir. Altın iğneler ile cilt yüzeyinde mikro kanallar açarak, en alt tabakaya kadar inip, cilde kontrollü hasar oluşturarak dokunun kendi kendini onarması sağlanır. Bu sayede cildin kollajen üretimini artar, daha sağlıklı, daha parlak, daha canlı bir hale görünüme kavuşur. Hastaya birden fazla çözüm sunan bir tedavidir. Uygulama için önerilen seans sayısı, aralarında üç hafta olacak şekilde üç seanstır. Bu durum kişinin durum kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Her bir seans süresi 30-45 dakika arasındadır. Uygulama öncesinde hastanın cildi temizlenir, anestezi kremi sürülerek cildin uyuşması sağlanır. Tedavi sırasında herhangi bir ağrı, acı hissedilmez. Uygulamanın başarısı ilk seans sonrası bile görülebilmektedir. Ancak en az üç seans sonrasında sonuç daha net bir şekilde gözlemlenir.

 

 

Altın İğne Hangi Bölgelere Yapılır?

Yüz, boyun bölgesi, gıdı bölgesi, dekolte bölgesi, göz çevresi, el üzeri, çatlak tedavilerinde ise karın, bacak, basen, bel, meme gibi alanlarda uygulama yapılabilir.

Altın İğne Avantajları

Zamanla kişinin cildinde oluşan kırışıklık, sarkma, çevresel nedenler cildin daha mat ve yorgun görünmesine neden olur. Altın iğne tedavisi bu şikayetlerin giderilmesinde son derece başarılı bir tedavidir. Ayrıca altın iğne aktif akne, akne skarı, gözenek tedavisi, yara izi tedavisi, çatlak tedavisi, sıkılaştırma, boyun, dekolte, kaz ayaklarında oluşan ince çizgilerin giderilmesi gibi pek çok tedavilerde çok başarılıdır. Yaş sınırı yoktur kişinin cildindeki deformasyona göre bay ve bayan her hastaya yapılabilen çok başarılı bir tedavidir. Uygulamadan sonra hasta cildini güneşten yüksek koruyucu faktörlü krem ile korumalıdır. Uygulamadan sonra 24 saat su ile temas olmamalıdır. Uygulamadan sonra kızarıklık görüntüsü önemli ölçüde azalır. 1-2 gün sonrasında hastanın cildinde herhangi bir deformasyon kalmaz. Tedavinin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Altın İğne Tedavisi Kimlere Yapılmaz

 • Hamileler ve emziren anneler
 • Uçuk, yara, enfeksiyon, sedef ve cilt hassasiyeti olan kişilerde

Altın İğne Tedavi Fiyatları

Doktor muayenesinde, kişinin cildindeki probleme göre planlanan seanslar sonrasında fiyatlandırma yapılması uygundur. Daha detaylı bilgi almak için WhatsApp üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Tedavi Özeti

 • 1-4
  Tedavi Sayısı
 • 30 dk
  Tedavi Süresi
 • Yok
  Anestezi
 • 4 gün
  Hassasiyet Süreci
 • 2 gün
  İşe Dönme Süresi
 • 15 gün
  Tam İyileşme
 • Yok
  Sonuçların Kalıcılığı
 • Yok
  Hastanede Kalma Süresi


Dr.estethica'yla Tanışın

Sağlıklı güzellikle ilgili merak ettiğiniz her konuyu danışabilirsiniz.

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun

Gizlilik Bildirimi