Jinekomasti estetiği, göğüs küçültme ameliyatı fiyatları, operasyon süreci, jinekomasti’de ameliyatsız estetik uygulamalar, öncesi ve sonrası ile iyileşme süreci konularında daha fazla bilgi için:

Jinekomasti (erkeklerde meme büyümesi) nedir?

Jinekomasti, erkekte meme büyümesidir. Erişkin erkeklerin yaklaşık yarısında gözlenebilen jinekomasti, estetik sorunların yanı sıra, kişinin yaşam kalitesini düşüren psikolojik problemlere de neden olabilir. Göğüslerin istenen formda olmaması utanma, özgüven eksikliği, kaygı, kıyafet seçiminde zorluk, hatta depresyon gibi psikolojik ve sosyal problemlere yol açabilir.

Jinekomasti; meme bezlerindeki büyümeye bağlı olarak (glandüler tip), yağ dokusu fazlalığına bağlı olarak (yağlı tip) veya hem meme bezi hem de yağ dokusu fazlalığına bağlı olarak (mikst tip) ortaya çıkabilir. Meme bezi artışına bağlı olarak ortaya çıkan jinekomastide memeler kadın memesine daha çok benzediği için bu tip jinekomasti kişinin beden algısını daha çok bozabilir. Bebeklik, ergenlik ve yaşlılık döneminde tedavi gerektirmeyen ve genellikle birkaç yıl içerisinde ortadan kaybolan jinekomasti gözlenebilir.

Jinekomastinin nedenleri nelerdir?

Jinekomasti herhangi bir nedene bağlı olmadan da ortaya çıkabilir. Jinekomastiye en sık neden olan durumlar şunlardır:

  • Göğüslerde yağ dokusu artışına yol açan kilo alımı
  • Hormon bozuklukları
  • Kalp ilaçları, kanser ilaçları, hormon içeren ilaçlar, antidepresanlar, amfetamin ve kortizon
  • Alkol ve uyuşturucu kullanımı,
  • Akciğer ve karaciğer kanseri başta olmak üzere bazı kanser tipleri,
  • Testis (yumurtalık) ve böbrek üstü bezi tümörleri,
  • Tiroid bezi hastalıkları (guatr)

Jinekomasti nasıl tedavi edilir?

Öncelikle jinekomastinin nedeni saptanmalı ve tedavi edilmelidir. Bu nedenle, jinekomastiye yol açan nedenlerin araştırılması ve olası bazı hastalıkların devre dışı bırakılması açısından değerlendirilmesi çok önemlidir. 18-25 yaş aralığındaki kişilerde daha fazla gözlenebilen jinekomastinin, hormonların düzene girmesiyle kişilerin %30’unda gerileyebildiği veya düzelebildiği de unutulmamalıdır.

Nedenin saptandığı ve altta yatan hastalığın tedaviyle düzeltilebildiği durumlarda jinekomasti ortadan kalkabilir. Ancak neden saptanamıyorsa veya altta yatan hastalığın tedavi edilmesine rağmen jinekomasti görünümü devam ediyorsa tek tedavi cerrahi girişimdir.

Jinekomasti operasyonu nedir ve nasıl uygulanır?

Kişiyi sağlıklı, dinamik, fit ve atletik göğüslere kavuşturmayı amaçlayan jinekomasti operasyonu; bu bölgede meydana gelen yağlanmayı, büyümeyi, bombeleşmeyi, gevşemeyi, sarkmayı ve çatlamayı ortadan kaldırmak için uygulanan bir vücut şekillendirme operasyonudur.

Günümüzün estetik değerleri doğrultusunda, estethica’da jinekomasti operasyonu, sadece fazla yağın alınması olarak değil; sağlıklı, dinamik ve fit bir göğüs tasarımı olarak değerlendirilmektedir. Estetik ve plastik cerrahi uzmanları, kişiye özel jinekomasti operasyonu planı yapmaktadır.

Genel anestezi altında yapılan jinekomasti operasyonu, genellikle meme başı çevresinden yapılan küçük kesiler aracılığıyla fazla dokuların alınması üzerine kurgulanır. Meme başı çevresinden yapılan bu kesiler neredeyse hiç iz bırakmaz. Göğüslerde cilt fazlalığı varsa, meme başı çevresinden yapılan kesilerle bu fazla cilt de çıkarılır.

Jinekomasti operasyonunda liposuction veya lazer lipoliz teknikleri kullanılır. Cildin diri olduğu ve memelerinde sarkma gözlenmeyen genç yaştaki konuklarımızda fazla dokunun vücut dışına alınmasına hizmet eden “liposuction” işlemi genellikle yeterli olmaktadır. Gevşemiş, sarkmış veya çatlamış göğüslere sahip orta veya ileri yaştaki konuklarımızda ise bölgenin gerilmesine, sıkılaşmasına ve toparlanmasına hizmet eden “lazer lipoliz” yöntemi tercih edilir.

* Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

TEDAVİ ÖZETİ

DİKKAT: Herkes eşsizdir. Bu şu anlama gelir: Tedavi süreci, planlaması ve sonuçları sizin için farklılık gösterebilir. Burada gördüğünüz bilgiler geniş bir örneklem kümesinde karşılaşılan ortalama değerlerdir. Detay için bizimle Whatsapp üzerinden iletişiem geçebilirsiniz: 0549 791 99 02

Seans/Operasyon Sayısı 1
Operasyon Süresi 2-3 Saat
Anestezi Genel Anestezi
Hassasiyet Süreci 1-3 gün
İşe dönme süresi 0-3 gün
Tam İyileşme
Sonuçların kalıcılığı Sürekli
Hastanede kalma süresi 0-1 gece
Operasyonu milimetrik kanüller ile gerçekleştirdiğimiz ve herhangi bir dikiş olmadığı için operasyon sonrasında hastalarda herhangi bir ameliyat izi kalmaz.
Operasyon sonrasında ortalama yaklaşık üç haftalık bir korse kullanımı söz konusudur.
Kişi çok kilo almadığı sürece (yaklaşık 10 - 15kg) memeler eski boyutlarına dönmezler.
Jinekomasti
Jinekomasti
   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!