Lazer lipoliz plus operasyonları, fiyatları, operasyon süreci ile estetik uygulaması öncesi ve sonrası konularında daha fazla bilgi için:

“Lazer Lipoliz Plus”, iki farklı dalga boyuyla: hem istenmeyen yağları yok ederek bölgesel incelme hem de dokuya esneklik veren maddeleri uyararak gerilme, toparlanma ve sıkılaşma sağlıyor.

 

“Lazer Lipoliz Plus” uygulaması nedir?

Lazer Lipoliz Plus, yağ dokusu içine lazer enerjisi uygulayarak yağ dokusuna zarar veren ve yağ hücrelerini parçalayarak yok ederken, dokuya elastikiyetini veren hücreleri uyararak aynı zamanda gerilme, toparlanma ve sıkılaşma sağlayan bir tekniktir. 

Lazer Lipoliz Plus, Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından onaylanan ve lazer lipoliz uygulamalarında kullanılan cihazla uygulanmaktadır. Lazer Lipoliz Plus; bölgesel incelme, vücut şekillendirme ve vücüt hatlarını düzeltmektedir. “Lazer destekli liposuction” olarak da adlandırılan ve çift dalga boyuna sahip olan Lazer Lipoliz Plus, hem bölgesel incelme hem de sıkılaşma sağlamaktadır. 

 

“Lazer Lipoliz Plus” uygulamasının klasik lazer lipolizden farkı nedir?

Çift dalga boyuyla yapılan bu uygulama, birinci dalga boyuyla bölgesel incelme, ikinci dalga boyuyla gerilme, toparlanma ve sıkılaşma sağlayarak önemli farklar yaratmaktadır.
 

1- Bölgesel incelme sağlamak için yağ dokusunun eritilmesi:

Yağ dokusunun eritilmesi için lazer enerjisinden faydalanılır. Lazer enerjisi yağ hücrelerinin fonksiyonlarının bozulmasına ve yaşamlarını sürdüremeyip parçalanmalarına yol açar.
 
Lazer Lipoliz Plus
Lazer Lipoliz Plus uygulamasında kullanılan lazer tipi ve dalga boyu yağ hücrelerini yok etmeye özgüdür. Uygulamada kullanılan birinci dalga boyu, yağ hücrelerinin zarlarının eritilerek yağ dokusunun vücuttan uzaklaştırılması için kullanılan en etkili dalga boyudur. Bu nedenle, Lazer Lipoliz Plus uygulaması dirençli ve inatçı yağ dokusunun bulunduğu bölgelerde de etkinlik sağlar. 
 
Lazer Lipoliz Plus’ta kullanılan lazer dalga boyu seçici olarak yağ hücrelerini hedef alır, yağ dokusunu eritirken çevre dokulara zarar vermez. Tekniğe özgü lazer, yaydığı ısı enerjisiyle yağ dokusu etrafındaki kılcal damarlardan sızan kanın pıhtılaşmasına yol açarak kanamayı ve morarmayı önler.
 
 
Klasik Lazer Lipoliz
Klasik lazer lipolizde kullanılan lazer tipinin ve dalga boyunun yağ hücrelerine özgü etkileri sınırlıdır ve yağ hücrelerinin eritilmesinde yüksek etkinliğe sahip değildir. Klasik lazer lipoliz, spor ve diyete rağmen incelme ve şekillendirme sağlanamayan dirençli ve inatçı yağ dokusunun bulunduğu bölgelerde sınırlı etkinliğe sahiptir. 
 
Klasik lazer lipolizde kullanılan lazer dalga boyu seçici olarak yağ hücrelerini hedef alamaz, çevredeki diğer dokulara da zarar vererek daha yüksek düzeyde kanama ve morarma oluşmasına yol açar.
 

 2- Gerilme, toparlanma ve sıkılaşma:  

Kolajen ve elastin derinin gerginliğini sağlayan önemli dokuları oluşturur, bu maddeler cilt hücrelerini bir arada tutan bir yapıştırıcı gibi görev yapar. Cilt altında bulunan kolajen ve elastin miktarlarının azalması, sarkmaya neden olur.  

 
Lazer Lipoliz Plus
Lazer Lipoliz Plus uygulamasında kullanılan ikinci dalga boyu, dokunun esnekliğini sağlayan kolajen ve elastin liflerini de uyararak yeni bağ dokusu üretimine yol açar, doku kalitesini artırır ve bölgesel sıkılaşma sağlar. Lazer Lipoliz Plus, cildi sıkılaştırma ve germe kapasitesinin üstünlüğüyle önemli bir avantaj sağlar, uygulama yapılan bölgede dalgasız ve eşit bir görünüm oluşturur.
 
Lazer Lipoliz Plus uygulaması ile eritilen yağ dokusu, düşük basınçlı bir vakumla vücuttan alınabilir veya miktarı az ise vücudun doğal yollardan dışarı atması için bulunduğu bölgede bırakılabilir. Dokularda çok düşük düzeyde travma oluşturan Lazer Lipoliz Plus, kısa sürede iyileşmeye olanak sağlayan ve bandajlama süresinin çok kısa olduğu bir uygulama olup; gerilme, sıkılaşma  toparlanma sağlar. 
 
Klasik Lazer Lipoliz
Klasik lazer lipolizde kullanılan lazerin, dokunun esnekliğini sağlayan bağ dokusunun üretimine yol açma ve sıkılaşma sağlayıcı dalga boyu yoktur. Bu nedenle, yağ hücreleri eritilip alındıktan sonra; diyetle kilo kaybeden kişilerde görüldüğü gibi gevşeme, sarkma, çukurlaşma ve dalgalı bir görünüm gözlenebilir. 
 
Klasik lazer lipolizde, yağ dokusunun yanında çevre dokular da yüksek düzeyde zarar görür. Dokulardaki travmanın yüksek boyutta olması, kanama ve morarmanın daha fazla olması gibi nedenlerle iyileşme süresi daha uzundur. Uygulama yapılan bölgeye daha uzun süreli bandaj uygulaması yapılması ve korse giyilmesi gerekir. Buna rağmen sarkma oluşabilir.
 

Lazer Lipoliz Plus kimler için uygundur ve hangi bölgelerde kullanılır?

Lazer Lipoliz Plus, hem kadınlarda hem de erkeklerde:
1- İstenmeyen bölgesel yağların yok edilmesi ve bölgenin yeniden şekillendirilmesinde
2- Gevşeklik ve sarkma gözlenen bölgelerin gerilmesi ve sıkılaştırılmasında
3- Terlemenin yok edilmesi amacıyla koltuk altı bölgesinde kullanılabilir. 
Lazer Lipoliz Plus, özellikle diyet ve spora rağmen arzu edilen incelmenin ve sıkılaşmanın sağlanamadığı bölgelerde de etkindir.
Bölgesel yağlanmanın ve sarkmanın giderilmesinde yüksek etkinliğe sahip olan Lazer Lipoliz Plus, istenmeyen yağ dokusunun bulunduğu her alanda kullanılabilir:

  • karın
  • sırt
  • bel
  • basen
  • yüz
  • çene ve boyun
  • kol
  • bacak
  • ayak bileği
  • erkeklerde meme büyümesi (jinekomasti)

 

 

Lazer Lipoliz Plus nasıl uygulanır ve sosyal yaşama ne zaman dönülür?

Uygulamadan önce, bölgesel yağlanmanın olduğu yerler işaretlenir. Kişinin lazer cihazının üreteceği ısı enerjisinden etkilenmemesi için bölgeye anestezik maddeler enjekte edilerek 10-15 dakika beklenir. Ardından, lazer başlığı yağ dokusu içine gönderilir ve dokunun bütün katmanlarında gezdirilir.  Dokuya uygun miktarda lazer enerjisi iletildikten sonra uygulama sonlandırılır. Her bir bölge için  15-60 dakikalık tek seans yeterli olmaktadır. Uygulama için yapılan kesi 1-2 mm boyutunda olduğu için kendiliğinden eriyen tek bir dikişle kapatılabilir ve iz bırakmaz. Uygulamadan sonra bölge 4-5 gün kalacak olan bir bandajla kapatılır. Uygulama yapılan kişilerin çoğu ilk geceyi bir ağrı kesici alarak rahatça geçirebilir ve uygulamadan birkaç gün sonra sosyal hayatına dönebilir.

TEDAVİ ÖZETİ

DİKKAT: Herkes eşsizdir. Bu şu anlama gelir: Tedavi süreci, planlaması ve sonuçları sizin için farklılık gösterebilir. Burada gördüğünüz bilgiler geniş bir örneklem kümesinde karşılaşılan ortalama değerlerdir. Detay için bizimle Whatsapp üzerinden iletişiem geçebilirsiniz: 0549 791 99 03

Seans/Operasyon Sayısı 1
Operasyon Süresi 45 dakika-3 saat
Anestezi Genel Anestezi
Hassasiyet Süreci 1-3 gün
İşe dönme süresi 0-3 gün
Tam İyileşme -
Sonuçların kalıcılığı Sürekli
Hastanede kalma süresi 0-1
Lazer Lipoliz Plus bir kilo verdirme operasyonu değildir. Burada amaç bölgesel incelmeyi ve şekillendirmeyi sağlamaktır.
Klasik liposuction'a göre kullandığımız çift dalga boyuna sahip Lazer Lipoliz Plus cihazının en büyük özelliği yağ hücrelerini yok ederken aynı anda sıkılaşma ve kolajen gelişimi sağlamasıdır.
Uyguladığımız teknik yağ hücrelerini tamamen yok ettiği için kişi 10kg'nin üzerinde yeniden yağ almazsa tekrardan o bölgede yağ oluşturmaz.
Lazer Lipoliz Plus 1
Lazer Lipoliz Plus 2
   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!