Göz Altı Torbası Ameliyatı

Çoğunlukla düzenli hale gelen yorgunluk sebebiyle belirginleşen göz altı torbaları zaman içerisinde estetik bir müdahale olmadan düzelemeyecek duruma gelmektedir. Kimi zaman medikal müdahalelerle kozmetik çözümlerle de bu sorun çözümlenmektedir.

Göz Altı Torbası Neden Oluşur?

Göz altı torbaları da göz çevresindeki pek çok sorun gibi çeşitli cilt ve sağlık problemlerinden kaynaklı olabilir. Göz altı torbalarının nedeni ve şiddeti kişiden kişiye farklılık gösterir, bu nedenle tedavi seçenekleri de kişiselleştirilmiştir. Göz çevresi bu tarz reaksiyonlara tepki verebilecek bir yapıya daha uygundur. Bu sebeple cilt üzerinde; yaşlanma, sıvı eksikliği, kalıtımsal faktörler, yorgunluk, stres, alkol ve tütün ürünleri kullanımı faktörleri deformasyon oluşturmaktadır. Zaman içerisinde de oluşan bu deformasyonlar, göz altı torbası olarak karşımıza çıkmaktadır.

Göz-Altı-Torbası-Ameliyatı

Göz Altı Torbaları için Medikal Çözümler

Cerrahi müdahale ile çözüm bulunan göz altı torbaları için göz altı ışık dolgusu gibi medikal çözümler de bulunmaktadır. Göz altı torbaları için oluşturulan kozmetik çözümler şunlardır;

Topikal Ürünler: Göz altı torbalarının hafiflemesine yardımcı olabilecek göz kremleri ve serumlar mevcuttur. Bu ürünler genellikle retinol, hyaluronik asit, peptidler, antioksidanlar ve kafein gibi bileşenleri içerebilir. Ancak, bu ürünler genellikle geçici sonuçlar verir ve düzenli kullanım gerektirir.

Dermal Dolgu Maddeleri: Hyaluronik asit gibi dolgu maddeleri, göz altı torbalarının dolgunluğunu geri kazandırmak için kullanılabilir. Doktorun rehberliğinde uygulanırlar ve sonuçlar genellikle birkaç aydan bir yıla kadar sürebilir.

Lazer Tedavileri: Lazerle göz altı torbalarının tedavisi, cilt dokularını sıkılaştırmak ve cilt yüzeyini düzeltmek için kullanılabilir. Bu yöntemler, lazer cihazlarıyla göz çevresi cildine kontrollü enerji verilmesini içerir.

Kimyasal Peeling: Kimyasal peeling, cildin üst tabakasını soyarak daha genç ve sağlıklı bir cilt görümümü sağlayabilir. Bu, göz altı torbalarının görünümünü hafifletebilir.

Ödem Azaltıcı Tedaviler: Göz altı torbalarının ödeme bağlı olduğu durumlarda, bu ödemi azaltmayı amaçlayan tedaviler önerilebilir. Bu tedaviler arasında soğuk kompresler, ödem azaltıcı göz kremleri ve diyet değişiklikleri yer alabilir.

 

Göz-Altı-Torbaları-için-Medikal-Çözümler

 

Göz Altı Ameliyatı Nasıl Olur?

Göz altı torbası ameliyatı, işlem olarak blefaroplasti ameliyatı prosedürleriyle birlikte gerçekleştirilmektedir. Göz kapağı çoğunlukla zaman içerisinde yıpranarak elastikiyetini kaybettiği için sarkma ve deformasyon sorunları yaşanmaktadır ve göz kapağı ameliyatı ile çözülmektedir.

Çoğunlukla göz kapağı estetiği ile beraber gerçekleştirilebildiği gibi tek başına da göz altı torbası ameliyatı olarak gerçekleştirilebilmektedir. Blefaroplasti ameliyatı olarak gerçekleştirilen ameliyatla alakalı yazımızın devamına bu kozmetik dermatoloji bölümünde, göz altı ışık dolgusu yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Tedavi Özeti

 • Operasyon Sayısı
  1
 • Operasyon Süresi
  30 dk. / 2 saat
 • Anestezi
  Genel /Lokal
 • Hassasiyet Süreci
  1- 3 Gün
 • İşe Dönme Süresi
  3 -7 Gün
 • Tam İyileşme
  3-4 hafta
 • Sonuç
  Kalıcı
 • Hastanede Kalma Süresi
  Yok

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun