Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu uygulamaları, işlem süreci, fiyatları, operasyon öncesi ve sonrası ile iyileşme süreci konularında daha fazla bilgiye ulaşın

Göz Altı Işık Dolgusu (Light Eyes Ultra); genetik faktörler, stres dolaşım bozukluğu ve gözlenen diğer nedenlerden dolayı göz çevresindeki mor halkalara, çizgi şeklindeki ince kırışıklıklara ve göz altı torbalarına yönelik uygulanan bir yöntemdir. İçeriğinde hekzapeptid, askorbik, asit, meyve asitleri, salatalık, papatya, çoban püskülü, biberiye ve yaban mersini içeren ürünün, doktor kontrolünde saç teli kalınlığındaki iğnelerde göz çevresine verilmesi şeklinde gerçekleştirilen yöntem (kişiden kişiye seans aralıkları değişmekle beraber) ortalama 4 – 5 hafta boyunca haftada 1 kez uygulanır. Işık dolgusu uygulamasında, ilk seanstan itibaren uygulamanın etkisi görülmeye başlanır. Işık dolgusu, yalnızca kadınlarda değil, erkeklerde de sıkça kullanılan popüler bir yöntemdir. Göz çevresi için bir gençleştirme yöntemi olarak da kullanılır.

Göz Altı Morluklarına Karşı Işık Dolgusu

Göz çevresinin cildi çok hassas ve narin olduğundan yorgunluk ve yaşlanma izlerini kolayca açığa çıkarır. Düzenli cilt bakımı ve ek tedavilerle göz altı ve çevresindeki morlukların giderilmesi konusunda yol kat etebilirsiniz. Göz altı halkaları ilk olarak gözün köşesinden başlar ve daha sonra gözleri mutsuz ve yorgun gösteren bir kontur halinde yayılır. Göz altı halkalarının çeşitli oluşum nedenleri vardır. Yorgunluk, yetersiz mikro dolaşım, yatış pozisyonu, uyku düzensizlikleri, sağlıksız yaşam tarzı ve çoğunlukla genetik. Ayrıntılı bir klinik muayene ile en uygun uygulama belirlenir. Göz altı halkası tipine göre farklı şekillerde uygulanır. Işık dolgusu tedavisi uygulanan bir işlemdir. Hassas ve narin göz altı bölgesinin onarımına yardımcı olmak için özel olarak geliştirilmiş Hyalüronik asit, cilt dokusunda doğal olarak bulunan, nemlendirme, elastikiyet ve sıklık sağlayan bir moleküldür. Göz altı halkaları, şişlik ve morluk bulunan erkekler ve kadınlar. Pigmentli siyah halkalar, geniş malar ve palpebral torbalar için uygun değildir. Bu durumda hekim tarafından farklı çözümler getirilmesi söz konusudur. Göz altı ışık dolgusu öncelikle göz altı çukuru belirgin olan hastalar için idealdir. Bunun dışında göz altı derisinin yapılanmasına yardımcı olarak göz çevresinin gençleşmesine, göz altı morluk ve halkalanmaların azalmasına büyük katkı sağlar. Bazen aşırı pigmentli koyu göz halkaları ve büyük göz torbaları olan hastalarda tedavi cerrahi olabilir. Bunun için mutlaka hekimin önerisine uyulması gerekir.

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu ve Işık Dolgusu Arasındaki Farklar

Işık dolgusu;

 • Özel içeriği sayesinde cilt nemlendirilmesi, antioksidan koruma ve cildin yeniden yapılandırılmasını hedefleyen bir mezoterapi yöntemidir.
 • Yüz, boyun, el üzeri ve dekolte bölgesinin gençleştirilmesi, onarımı ve yenilenmesi ile ilgili olarak yardımcı olmaktadır.

Göz altı ışık dolgusu;

 • Göz altı çukurunun doldurulması ve göz çevresi cildinin gençleştirilmesi, yeniden yapılandırılması, morluklar ve halkalar için uygulanır.
 • Özellikle yüz ve göz çevresinde her ikisinin kombine uygulamasıyla maksimum sonuçlar alınmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusunun Kalıcılığı

Hastadan hastaya değişmekle birlikte ışık dolgusunun kalıcılık süresi ortalama 6-8 ay civarındadır. Bu süre sonunda tekrarlanmalıdır. Tekrar uygulamalarda kalıcılık süresi artacaktır. Göz çevresini gençleştirmek, halkalar ve morluklar için uygulanan Göz altı ışık dolgusunun etkisi 12-18 ay sürmektedir. Işık dolgusu için 3 hafta aralıklarla 3 seans önerilir. Birinci seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar ortaya çıkar. Göz altı ışık dolgusu için çoğu zaman tek seans yeterli olur. Hastaların küçük bir kısmında bir ay sonrasında rötuş gerekebilir.

 

 

Tedavi Özeti

 • 1-2 Seans
  Operasyon Sayısı
 • 25 dk.
  Operasyon Süresi
 • Lokal Anestezi
  Anestezi
 • 20 dk.
  Hassasiyet
 • Hemen
  İşe Dönme
 • Hemen
  Tam İyileşme
 • 6-10 Ay
  Kalıcılık
 • Yok
  Hastanede Yatış

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Sık Sorulan Sorular

Özel içerikli karışım, çok ince bir iğne ile göz çevresine enjekte edilir.
Uygulama yaklaşık 15 dakika sürüyor. İnce uçlu iğnelerle deri altına enjekte edildiği için sonrasında günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Dr.estethica'yla Tanışın

Sağlıklı güzellikle ilgili merak ettiğiniz her konuyu danışabilirsiniz.

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun