Bölgesel İncelme

Bölgesel incelme; farklı cihazlar kullanılarak bölgesel yağların yakılması, gözle görülür incelme sağlamak amacıyla kullanılması işlemidir.

Bölgesel İncelme Nedir?

Bölgesel incelme; çeşitli dalga boylarında ses dalgaları ya da farklı teknolojiler yardımıyla bölgsel olarak yağ yakımı ve bölgesel zayıflama işlemine verilen isimdir. Bölgesel incelme işlemlerinde birçok cihaz kullanılıyor olsa da en çok tercih edilen bölgsel incelme cihazları; Ultrashape, Smoothshapes ve Eximia olarak bilinir. Bu bölgsel incelme cihazları ile yapılan işlemler uzman kontrolünde gerçekleştirilmeli ve seans aralıkları sırasında fark gözlenmelidir. Aşağıda, bölgsel incelme cihazları hakkında detaylı bilgilere erişebilmeniz için cihazlar hakkında özetler hazırladık. estethica bölgesel zayıflama ve incelme işlemleri ile alakalı randevu almak ya da detaylı bilgi edinmek için bize whatsapp, çağrı merkezi ya da aşağıda yer alan form aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Ultrashape Bölgesel İncelme Cihazı

UltraShape son teknoloji kullanılarak üretilmiş, herhangi bir tıbbi girişim gerektirmeden vücudunuz şekillendirebileceğiniz bölgesel zayıflama sağlayan bir üründür. Odaklı ultrasound teknolojisi ile vakum yardımlı radyo frekansın yararları birleştirilerek oluşturulmuştur. UltraShape hedeflenen bölgede kan damarları, sinir ve cilde zarar vermeden yağ hücresini parçalayan ve cilt sıkılaşması sağlayan rahat bir tedavi yöntemidir. Parçalanan yağ hücresinin içeriği doğal metabolik yollar ile işlenir. Odaklı ultrasound teknolojisi ile ciltte kızarma, morarma, şişme veya tedavi sonrası rahatsızlık görülmemesini sağlayan UltraShape klinikte uygulanan ve yaklaşık 1-1,5 saat süren bir yöntemdir. Tedavi sonrası iyileşme süreci olmadığından günlük yaşantınızda olumsuz bir etki yapmaz. İşlem sonrasında herhangi bir bakım gerektirmez, sonuçlar uzun sürelidir ve yağ hücreleri kalıcı olarak yok edilir. Kalça, karın, bel gibi diyet veya egzersiz ile kurtulamadığınız, oturmuş yağların atılmasında başarılı sonuçlar verir.

Smoothshapes İle Bölgesel İncelme

SmootShapes lazer ve ışık sistemleri ile mekanik uygulamaları içeren bir cihazdır. Cihazın içinde yağ dokusunu hedefleyerek sıvılaştıran lazer sistemi, dolaşımı düzenleyen ve yağın hücre dışına çıkışını kolaylaştıran ışık sistemi, hücreler arasındaki sıvıyı lenfatik sisteme yönlendiren silindirler ve ışığın etki derinliğini artıran vakum sistemi vardır. SmoothShapes selülit görünümünü iyileştirmeyi hedefleyen bir tedavidir. Özellikle baldır ve kalça bölgesinde yoğun olarak görülen selülit oluşumunu iyileştirir, cildinizin sıkı ve pürüzsüz bir yüzeye kavuşmasını sağlar. Selülit tedavisi için en sık kullanılan yöntemlerden birisidir. Aynı zamanda karın ve sırt bölgesinde de görülen selülit oluşumunu iyileştirir.Tedavi sürecini tamamlayan pek çok kişide 1- 2 beden incelme görülmüştür. Bu kişiden kişiye göre değişen bir sonuç olmakla beraber tedavinin amaçlarından biri değildir. Bu konuda herhangi bir beklentiye girmek yerine, tedavinin artılarından biri olarak kabul etmek gerekir. Göğüs altı ve diz arası tüm bölgelere ve sırta uygulanabilir. Uygulama süresi, uygulanacak bölgeye göre 40 ile 80 dakika arasında değişiklik göstermektedir. Uygulama sırasında kişi sadece masaj ve ısı hisseder, sonrasında ise ağrı ya da morarma görülmez. Bölgenin durumuna göre, gün aşırı ya da her gün 8 seans uygulandığında oldukça iyi bir sonuç verir.

 

Bölgesel-İncelme-Yöntemleri

Eximia (Kavitasyon) Cihazı İle Bölgesel İncelme

Kavitasyon sistemi bölgesel yağlanma selülit ve ultrason (ses dalgaları) yardımıyla savaşan cerrahi olmayan bir yöntemdir. Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden olur. Bununla birlikte oluşan köpüklenme önce genişleme sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depo yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak lenf yolu sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır. İlk seansta yağlı bölgenin kalınlığına göre değişen 2 – 10 cm arasında ciddi bir incelme görülür. Sonraki seanslar haftada 2,daha sonra ise haftada 1 seans olarak devam eder. Kişinin durumuna göre seans sayısı belirlenir. Tedaviyi desteklemek için, yağsız diyet yapılmalı ve bol su içilmelidir. Kurtulmak istenilen bel, karın, göbek, kol, kalça ve sırttaki çözülemeyen depo yağları parçalayıp, yerleşmiş bölgesel yağı öncelikle eritmek selülitli bölgenin görünümünü azaltmak için kullanılan güçlü bir sitemdir. Diğer bir özelliği ise güçlü ultrason dalgaları yayarak cildin sıkılaşmasını sağlamaktır.

Radyofrekans Tedavisi İle Bölgsel Yağ Yakımı

Radyofrekans, su içeren bütün dokuları hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirerek, kontrollü bir şekilde radyofrekans dalgalarının çok derin dokulara geçmesine (iletilmesine) yol açmadan ısıtmaktadır. Bu teknoloji ile su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşabilmekte, yani yağ dokusunu eritebilmektedir. Bu sayede hem derin hem de yüzeysel selülit bölgelerini tedavi edebilmektedir. Yüz ve vücut bölgelerine uygulanan seans sayıları 6 ile 8 arasında değişebilmektedir. Ancak 2 seansın sonunda gözle görülür sonuçlar elde edilebilir. Özellikle sarkık bir cilde sahip ve yaşı ilerlemiş olan kişilerde seanslar (12 - 14) uzayabilir. Standart olarak 15 günde bir uygulama yapılmaktadır. Ancak kişinin ve o bölgenin durumuna bağlı olarak haftada 1 ya da 3 kez uygulanabilir.

PowerShape Zayıflama Teknolojisi

Bu cihaz ile bölgesel incelme ve zayıflama konularına, 4 farklı teknik birlikte harmanlanarak yoğunlaşılır. Powershape zayıflama cihazında; ses dalgası, vakum, kızılötesi ışık ve radyofrekans birlikte kullanılır. En etkili bölgesel zayıflama cihazları arasında yer alan Powershape ile alakalı detaylı bilgi almak için form doldurun, sizi arayalım.

Tedavi Özeti

 • Operasyon Sayısı
  5-10 Seans
 • Operasyon Süresi
  0-1 Saat
 • Anestezi
  Yok
 • Hassasiyet Süreci
  10 dk.
 • İşe Dönme Süresi
  Aynı Gün
 • Tam İyileşme Süresi
  Hemen
 • Kalıcılık
  6-10 Ay
 • Hastanede Yatış
  Yok

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun