Permalip Dudak Silikonu

Dolgun dudak isteyen, seven tüm bireyler için alternatifli çözümler mümkündür. Permalip de dudak estetiği işlemlerinde kullanılan yöntemlerden bir tanesidir.

Permalip Nedir?

Kalıcı silikon dudak olarak bilinen permalip, dudak estetiği uygulamalarından biridir. Dudakta istenilen yerlere uygulanarak hatlara belirginlik sağlanmaktadır. Poliklinik ortamında ve dudak üzerine sürülen lokal anestetik krem ile uygulama yapılabilir. Yaklaşık 8 ila 12 ay kadar kalıcılığı olur. Günümüzde dolgun dudak ve dudağa estetik bakışın değiştiği bu dönemlerde permalip kalıcı dudak dolgusu isteyen kişilerin sık başvurduğu bir estetik uygulamadır. Permalip ile vücudun diğer bölgelerine yapılan silikonların malzeme bakımından çok farkı yoktur, sadece dolgu miktarı ve bazen sertlik derecesi farklılık gösterebilir. Bu bağlamda dudak silikonu tercih eden bireylerden biriyseniz, permalip uygulamasının nasıl yapıldığı ile alakalı bilgileri okumaya devam etmenizi öneririz.

Permalip Nasıl Yapılır?

Permalip, meme protezlerinde kullanılan silikonlar gibi bir silikondur. Tamamen pürüzsüz bir madde olan permalip, meme protezleri gibi dudak boyutlarına göre farklı ölçüde kullanılmaktadır. Hastanın dudak boyu ve genişliği ölücümü yapıldıktan sonra hastaya uygun permalip yerleştirtilir. Farlı kalınlık ve uzunlukta permalip mevcuttur. Permalip uygulaması hem üst hem alt dudaklar için uygulanabilir. Permalip uygulaması lokal ya da genel anestezi altında uygulanabilir. Yaklaşık 30 dakika süren bir işlemdir. Her iki dudağın birleştiği yerden ufak bir kesi açılır. Daha sonra bu kesiklerden özel bir alet aracılığı ile dudağın kırmızı kısmına permalip geçirme yöntemi ile yerleştirilir. Eriyen dikiş kullanılır. Dikişlerin alınmasına gerek yoktur. Bu bakımdan permalip iz bırakmayan estetikler arasında çok sık tercih edilen bir tekniktir. Estetik cerrahlar tarafından atılan estetik dikişler sayesinde dudaklarınızda herhangi bir müdahale olduğu belli olmayacaktır. Kalıcı dudak büyütme sağlandığında bu işlemi yeniden yapmaya neredeyse hiç gerek kalmaz ve dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

Permalip Yerleşrtirilmesi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dudağınızda kalıcı büyütme için yerleştirilen permalip silikon sonrası 1 ya da 2 gün istirahat yeterlidir. Bazı hastalarda uygulama sonrası hafif ödem ve morluk olabilir. Operasyon sonrası 3 ila 4 saat aralıklar ile buz uygulaması yapılması önerilir. Yine ağrı kesici ve antibiyotikler doktor reçetesi ile verilir. 4 ila 5 gün çok sert yiyecekler yenilmesi önerilmez. Yine operasyondan sonra aşırı esnememek gerekir. Operasyondan 1 hafta sonra dudak şekli belirginleşir. Ömür boyu kalıcıdır. Eskimez, yıpranmaz ve parçalanmaz. Vücuda son derece uyumludur. İnce bir kapsül içinde olduğu için, hiçbir alerjik reaksiyona sebep olmaz. Uygulama sonrası, gülerken ya da konuşurken şekil bozukluğuna sebep olmaz. Dudak silikonları öpüşürken hissedilmez. Hastanın dudak yapısına uygun permalip kullanıldığında dışarıdan fark edilmez. Hasta istemediği zaman yine lokal anestezi altında permalip çıkartılabilir.     

Tedavi Özeti

 • Operasyon Sayısı
  1
 • Operasyon Süresi
  0-1 Saat
 • Anestezi
  Lokal Anestezi
 • Hassasiyet
  1-3 Gün
 • İşe Dönme
  Hemen
 • Tam İyileşme
  1-7 Gün
 • Kalıcılık
  Sürekli
 • Hastanede Yatış
  -

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun