Dudak Estetiği

Dudak kalınlaştırma uygulama fiyatları (ameliyatlı ve dolgu ile ameliyatsız), operasyon süreci, estetik uygulama öncesi ve sonrası hakkında bilgi alın.

Dolgun ve çekici dudaklara sahip olmak her kadının isteyeceği bir ayrıcalıktır. Çekiciliğin, doğurganlığın, dişiliğin ve en önemlisi güzelliğin olmazsa olmazlarından biri dudaklardır. Dudak estetiği; yüzde güzelliği tamamlayan en önemli unsurlardan biri olan dolgun dudaklara sahip olmak sebebi ile yapılan estetik operasyonlarıdır. İnce dudak yapısına sahip ya da fazla kalın dudak yapısına sahip kişilerin, yüzlerinde ki güzellik yaklaşımlarını güçlendirmek adına tercih edilir. Sonucunda; dudak şekli doğallığını koruyarak belirginleşirken, dudak üstü kırışıklıkları hafifler ve yaşa bağlı küçülen dudak hatları eski şekline kavuşur. Dudak dokusundaki kolajen yapımının uyarılmasıyla dudak yeniden yapılanır ve kalitesi arttırılır.

Dudak Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Dudak estetiği operasyonunu üç ana grupta inceleyebiliriz:  Yabancı dolgu malzemeleri veya kişinin kendi dokuları ile doldurmak, dudakları ameliyat ile yeniden biçimlendirmek ve gülme şeklinin değiştirilme işlemleridir.

 • Dudak Enjeksiyonları: Enjeksiyonlar; dolgu materyalleriyle ya da kişinin kendi yağ dokusunun kullanılması şeklinde olabilir. Amaç, dudağı kendi doğallığından uzaklaşmadan daha dolgun bir hale getirmektir.
 • Dudak Operasyonları: İki temel teknik uygulanır. Birincisi, ağız içinden yapılan kesilerledudağın etli kısmını kütlesel olarakdolgunlaştırmak ve görünürlüğünü sağlamaktır. İkinci yöntem ise ince dudaklı kişilerde ve burun ile dudak mesafesi uzun kişilerde uygulanan, üst dudak çerçevesini yukarı taşıma işlemidir. Her iki teknik sonrası da iz kalmaz.
 • Gülme şeklinin değiştirilme işlemleri: Gülüş şekli insanın aslında en önemli imzasıdır. Samimiyet, güven ve neşe göstergesidir. İyi bir gülüş için, dudaklar ve dişler uygun pozisyonda olmalıdır. Kanin gülüş olarak tabir edilen gülme şeklinde, üst dudak yukarı doğru çekilir ve diş etleri görünür. Bu bazı insanlarda çok sempatik durabilse bile çoğu kişi tarafından tercih edilmez. Mona Lisa gülüş şeklinde dudak kenarları yanağa doğru uzar ve sakin ve samimi bir hava verir ve botox yöntemi kullanılarak yapılabilir. Ayrıca çok fazla diş eti gözüken hastalara, estetik uygulamalar yapan diş hekimleriyle konsülte edilerek çözüm önerisi sunulur.

Dudak Estetiğinde Kullanılan Anestezi Yöntemi ve Süresi

Yapılacak operasyonun tekniğine göre genel veya lokal anestezi uygulanır. Kimi cerrahi müdahale gerektirmeyen operasyonlarda lokal anestezi dahi uygulanmaz. Dudak, insan bedenindeki en hassas noktalardan biridir. Kolay şişmesi ve kan dolaşımı fazla miktarda olduğundan operasyon sonrası morarma ve şişme eylemlerinin görülmesi olağandır. 7-10 gün süre zarfında morarma ve şişme yok olacaktır. Dudak kalınlaştırma ve diğer dudak estetiği uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan iletişim numarasından bizi arayabilir, whatsapp üzerinden direkt yazabilir ya da form doldurarak sizi aramamız için telefon numaranızı bize iletebilirsiniz.

Tedavi Özeti

 • 1
  Operasyon Sayısı
 • 1-3 Saat
  Operasyon Süresi
 • Genel Anestezi
  Anestezi
 • 1-3 Gün
  Hassasiyet
 • 1-3 Gün
  İşe Dönme
 • 1-7 Gün
  Tam İyileşme
 • Sürekli
  Kalıcılık
 • Yok
  Hastanede Yatış

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Sık Sorulan Sorular

Yaklaşık 7-10 gün içerisinde tam iyileşme görülecektir.

Dr.estethica'yla Tanışın

Sağlıklı güzellikle ilgili merak ettiğiniz her konuyu danışabilirsiniz.

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun

 • Sizi Hemen Arayalım