Labioplasti (İç Dudak Estetiği)

Labioplasti hakkında bilgi almak ve bu uygulamayla birlikte yapılan diğer estetik çeşitlerine erişmek için yazımızı okuyabilirsiniz

Labioplasti Nedir?

Labioplasti; iç dudak estetiği anlamına gelir. Bir genital estetik türüdür ve diğer vajina estetiği uygulamalarıyla kolayca birlikte uygulanabilir. Sıklıkla estetik kaygılar sebebi ile yapılmakla beraber aynı zamanda; hastanın mayo, bikini ve iç çamaşırı giyerken zorlanması ve cinsel ilişki sırasında ağrı yaratması sebebi ile de yapılmaktadır. Ameliyat lokal anestezi, sedasyon ya da isteğe bağlı olarak genel anestezi uygulanarak yapılabilir. Kişinin konforu için operasyon genellikle sedasyon veya genel anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Labioplasti ameliyatı ortalama bir saat sürer.

Labioplasti Nasıl Yapılır?

Bu ameliyatta vajinadaki fazla deri çıkartılmakta aynı zamanda klitorisin üzerinde devam eden fazla olan fazla dokular da çıkarılmaktadır. Aksi taktirde klitorisin üzerinde kalan fazlalıklar deride bir sarkma ya da micropenis görüntüsüne neden olmaktadır. Bu da operasyonun başarısını düşüren bir durumdur. Ameliyat sonrasında birkaç gün kadar şişlik ve hafif bir hassasiyet olabilir.1 haftanın sonunda dikişler kaynar, dikiş alınmasına gerek olan bir ameliyat değildir. 1 ay sonra ameliyat yeri bile belli olmaz dolayısı ile hiçbir iz kalmaz.6 ay sonra hastanın kendisi bile ameliyat olduğu yerin farkına varmayacaktır. Labioplasti ameliyatı ömür boyu kalıcı olan bir ameliyattır. Gerek operasyon sonrasındaki görünüşü ile gerekse cinsel ilişki sırasında hastanın daha rahat ve özgüvenli olmasına olanak tanıyan bir operasyondur.

 

Labioplasti İle Kombin Yapılabilen Uygulamalar

Bu ameliyat özellikle vajina daraltma ameliyatı ile birlikte kombine olarak yapılmaktadır. Vajina estetiği operasyonlarından labioplasti (iç dudak estetiği) ve vajinoplasty (vajina daraltma) sıklıkla kombine olarak yapılan operasyonlardır. Bu iki operasyon aynı anda yapıldığında operasyon genel anestezi altında uygulanmakta ve hastanede 1 gün yatış önerilmektedir. İyileşme süreçleri her ikisi için de aynıdır. Hasta ertesi gün hastaneden taburcu edilir. Yaklaşık 3 gün hassasiyet, ödem, yanma gibi basit şikayetler olabilmektedir. Bunlar dışında herhangi bir sorun oluşturmaz. Hasta bu birkaç günü basit ağrı kesicilerle geçirebilir. Yüz güldürücü sonuçlar veren, birkaç gün içinde tamamen sosyal yaşama dönüş sağlayan, konforlu ve başarılı bir ameliyattır. Sağlıklı Güzelliğin adresi estethica’da siz de bu yüz güldüren, başarılı sonuçlar alınan, güvenli bir ekiple destek verilen ve uzman doktorlarımız tarafından gerçekleştirilen operasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

Tedavi Özeti

 • Operasyon Sayısı
  1
 • Operasyon Süresi
  0-1 Saat
 • Anestezi
  Genel Anestezi
 • Hassasiyet Süreci
  10-15 Gün
 • İşe Dönme Süresi
  2-3 Gün
 • Sonuçların Görülmesi
  1 Ay
 • Sonuçların Kalıcılığı
  Ömür Boyu
 • Hastanede Kalma Süresi
  -

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun