Kolajen ve Kollagen Aşısı Nedir?

Kollegen İnsan vucudunu oluşturan tüm doku ve organların temel yapı taşı olan proteinlerdir. Vücuttaki dokularda bol miktarda bulunan kolajenin temel işlevi bağ dokularını güçlendirmek. Cilde sıkılık ve esneklik kazandırmaktır. Vücutta yaklaşık olarak 16 farklı kolajen tipi bulunur ve her bir kolajenin görevi farklı olmaktadır.  Vücutta 25 yaşından itibaren var olan kolajenleriniz yaş ilerledikçe azalmaktadır ve bu azalma ile birlikte kişilerde gözle görülür matlaşma, cilt gevşekliği, sarkma, kırışıklık oluşabilmektedir. İnsanlarda kolajenin %40’ı deride bulunurken %20’si  kemik ve kıkırdak dokuda bulunmaktadır. Vücutta kolajen üretimi yaş ile beraber azalmakta bu da ciltte gevşeme elastikiyet kaybı yaşamamıza sebep olmaktadır.  Vücudun ihtiyaç duyduğu kolajen miktarının karşılanması için et suyu, yeşil yapraklı sebzeler, sarımsak, kırmızı meyveler ve sebzeler, narenciye gibi gıdalar ile takviye yapılmalıdır.

Kolajen takviyeleri ile vücudu içten beslerken cildimizin dış katmanlarını da düzenli olarak kolajen aşısı yaptırarak koruma altına almış oluruz. Kolajen aşısı ile deride oluşan elastikiyet kaybını ortadan kaldırıp ince kırışıklıkları açılmasını ve cilde parlaklık kazandırmış ve yeniden yapılanması sağlarız. Kolajen aşısı sadece yüz bölgesinde değil vücudun her alanında kullanılabilmektedir. Yara izleri, akne izleri, skar izleri, karın ve kalça sıkılaştırma, yüz, boyun ve dekolte bölgesi, üst kol ve bacaklarda sıkılaşma, kısacası cilt ve cilt altı onarılarak doğal bir görünüm elde edilirken yaşlanmaya karşı konulur. Kolajen aşısı cildin durumuna göre 2 ila 4 hafta aralıklar ile 4 seans halinde uygulanır. Uygulama öncesi lokal anestezi kremi sürülerek 30-45 dakika beklenir ve enjeksiyon yardımı ile cilt içerisine bırakılır. Uygulamadan sonra kişiden kişiye değişerek enjeksiyon yerlerinde kızarıklıklar ve hafif şişlik görülmesi normaldir. Bu semptomların hiç birisi tıbbi müdahale gerektirmez ve geçicidir.

KOLAJEN AŞISI KİMLERE UYGULANMAZ?

Gebe ve emzirme döneminde olanlar, şeker hastalığı olanlar, keloid, kanser tedavisi sırasında, kimyasal peeling sonrası, bağışıklık sistemi hastalığı olanlarda uygulanmaz.

KOLAJENİN SONUCUNU NE ZAMAN GÖREBİLİRİZ?

7 ile 14 gün arasında tedavinin sonuçlarını görebiliriz.İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun

Gizlilik Bildirimi