Akupunktur Yardımıyla Zayıflama

Akupunktur yardımıyla zayıflama hakkında hazırladığımız bu içerikte; akupunktur kliniğimizde zayıflama tedavisi ...

Akupunktur ile zayıflama tedavisi son zamanlarda oldukça ilgi gören bir yöntemdir. Akupunktur tekniğinin vücudun belirli bölgelerini uyararak zayıflamaya katkısı olduğu düşünülmektedir. Akupunktur, şu gibi tetiklemeler sayesinde zayıflama etkinliğine katkı sağlayabilir;

 • İştahı azaltmak,
 • Beynin açlık merkezini bastırmak,
 • Stresin azalmasına katkı sağlamak,
 • Metabolizmayı hızlandırmak

Geleneksel Çin Tıbbı kilo alma faaliyetini; vücudun dengesizliği olarak nitelendirir. Hal böyle olunca, daha dengeli ve sistematik bir vücudun kilo almamasını, aksine kilo kontrolü yapmasını beklemek daha doğru olacaktır. Tüm bu sebeplerden, akupunktur terapileri sırasında vücudun dengesini iyileştirecek noktalar hedef alınır ve zayıflama etkinliğinin gözlemlenmesi beklenir. Her disiplinde olduğu gibi bu disiplinde de disiplinler arası bir etkileşim beklenir. Yani akupunktur ile zayıflama tedavisi sırasında egzersiz, diyet ve varsa başka yöntemlerin de birlikte yapılması, bu tedavi yönteminin desteklenmesi gerekir. Akupunktur seanslarıyla birlikte diyetisyen kontrolünde bir diyet listesi, spor salonunda profesyonel zayıflama destekleri, detoks karışımları gibi farklı etkinliklerde de bulunmak, zayıflama hedefinize daha çabuk ulaşmanıza katkı sağlayabilir.

Akupunktur İle Zayıflama Nasıl Yapılır?

Her akupunktur seansında olduğu gibi, zayıflamaya yardımcı akupunktur seanslarında da vücudun belirli bölgeleri hedef alınır. Akupunktur iğneleri, vücudun yağ birikimi yüksek olan bölgelerinde uygulanarak bir süre orada bırakılabilir. Ayrıca kulak ve beyin arasındaki kısa mesafeye yerleştirilen geçici akupunktur iğneleri ile on gün boyunca o bölgeler uyarılır. Kulaktan akupunktur yapılarak kişinin daha çok tokluk hissi yaşaması, açlık hissinin azalması, yağ yakımının hızlanması ve vücuttaki toksinlerin atılması hedeflenir. Ayrıca kulaktan yapılan akupunktur, strese bağlı kilo alımını da yavaşlatmaya yöneliktir. Kulaktan yapılan akupunktur ile kişinin stresinin azaltılması, haliyle strese bağlı kilo alımının önüne geçilmesi hedeflenir.

Beslenme Alışkanlıklarınızı Değiştirerek Akupunktur İle Zayıflayın

Akupunktur, vücudun dengesini bulmasına katkı sağlar. Beyin, mide ve bağırsak faaliyetlerinin yolunda ilerlemesi için gerekli salgıların miktarı ve zamanı ile alakalı vücudunuza destek olur. Bunun dışında iradenizi de kullanarak akupunktur ile daha hızlı sonuçlar elde edebilirsiniz. Gerekli noktaların uyarılması sonucunda akupunktur; vücut salgılarınızın düzenlenmesi, mide asidinin azalması, insülin dengelenmesi gibi katkılar da sağlayabilir. Akupunktur ile düzenli seanslara devam etmeniz durumunda, egzersizlerinizi aksatmadığınızda artı olarak doktorunuz tarafından verilen diğer önerileri dikkat etmeniz durumunda birkaç ay içerisinde zayıflama konusunda olumlu adımlar atabilirsiniz.

Tedavi Özeti

 • 1-10 Seans
  Seans Sayısı
 • Bölgeye Göre Değişir
  Seans Süresi
 • Yok
  Anestezi
 • Yok
  Hassasiyet
 • Hemen
  İşe Dönme
 • Kontrol Edilmelidir
  Kilo Verme Süresi
 • Kontrol Gereklidir
  Kalıcılık
 • Yok
  Hastanede Yatış

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Sık Sorulan Sorular

Bu sorunun tam bir cevabı yoktur. Akupunktur tek başına zayıflatmaz ve doktor kontrolünde yapıldığında 2-3 ay gibi bir sürede sonuç almak mümkündür.

Dr.estethica'yla Tanışın

Sağlıklı güzellikle ilgili merak ettiğiniz her konuyu danışabilirsiniz.

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun