Popo Estetiği

Popo estetiği, dolgun ve şekilli bir kalça formu oluşturmakta aynı zamanda doğal sonuçlar sunmaktadır. Popo estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

Popo Estetiği Nedir?

Popo estetiği, kalça bölgesindeki sarkma veya şekil bozukluklarını gidermek, popoya dolgun, kalkık ve yuvarlak bir şekil kazandırmak için yapılan çeşitli uygulamalardır. Popo estetiği; kalçaların şekillendirilerek genel vücut formu ile uyumlu bir görünüm elde edilmesini sağlayan ameliyatlı veya ameliyatsız işlemleri kapsamaktadır.

Popo Estetiği’nin Tarihi

Tarih boyunca sanatsal çabalar, insan bedeninde uyum ve estetik güzelliğinin temsili olarak karşımıza çıkmıştır. İnsan bedeninin ideal formunun altın orana göre düşünülmesi eski uygarlıklara kadar dayanmaktadır. Matematiksel olarak uyum ve düzen için belirlenen altın oran ölçüleri sadece bedensel değil sağlıklı bir yaşam, fiziksel sağlık ile psikolojik sağlık arasındaki ilişkiyi de belirli oranlara bağlamıştır. Bel ve kalça oranı da bu ölçülere göre kültürlerin de üstünde, zamansal olarak hiçbir dönem değişmeyecek ideal bir form olarak düşünülmüştür. Hesaplamalar sonucu belirtilen ideal bel kalça oranı 0.7’dir. Popo estetiği; diğer estetik uygulamalara göre çok uzun bir geçmişe sahip değildir. Aksine, yeni ortaya çıkmış demek bile mümkündür. Özellikle son yıllarda hasta talepleri ve gelişen liposuction uygulamaları ile kalça estetiği işlemleri daha popüler olmuştur. Popoya protez yerleştirme işlemi tarihte ilk olarak, 1969 yılında Amerika'da gerçekleştirilmiştir. Kaza sonucu kalçasından yaralanan bir kadına, cerrahlar ilk kez kalçasının tek bir tarafına meme protezi yerleştirmiş, bu ameliyat tarihe ilk kalça implantı olarak geçmiştir.

Brezilya Poposu Nedir?

Brazilya poposu, daha kalkık, dolgun ve dik kalça formları olarak tanımlanmaktadır. Adını Latin Amerikalı kadınların kalça tipinden alan Brazilya poposu, günümüz güzellik algısı ile tüm dünya kadınları tarafından tercih edilen ve beğenilen bir kalça formu olmuştur. Brazilya poposu görünümü için kullanılan estetik uygulamalara da ‘Brezilya Popo Estetiği(BBL)’ , ‘Popo Estetiği’ veya ‘Brezilya Popo Kaldırma’ adı verilmektedir.

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Kalça estetiğinde, öncelikle kişinin kalça yapısı, beklentileri ve bu doğrultuda doktorun uygun gördüğü estetik uygulamalardan hangisinin yapılacağına karar verilmektedir. Kalça implantları, kalçaya yağ transferi, cerrahi prosedürler ve liposuction gibi uygulamala arasından kişiye uygun yöntem seçildikten sonra detaylı doktor konsültasyonu gerçekleşmektedir. Tercih edilen yönteme göre popo estetiği yapılış biçimleri de farklılık göstermektedir.

Popo Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Popo estetiğinde yaygın olarak kullanılan dört ana yöntem vardır. Bunlar; popo büyütme, popo küçültme, yeniden şekillendirme ve son olarak popo kaldırma olarak özetlenebilir. Popo estetiği, protez/implant kullanılarak, yağ enjekte edilerek veya yağ alınarak, velashape ile ameliyatsız, gerdirilerek veya kaldırılarak yapılabilmektedir.

Silikon İmplant ile Popo Estetiği

Silikon implant, meme büyütmede olduğu gibi popo büyütme estetiğinde de kullanılmaktadır. Kullanılan silikonlar popo için özel olarak tasarlanmıştır. İmplant ameliyatı, genel anestezi altında yapılmakta ve yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. Ortalama iyileşme süresi 5-7 gündür. Hastalar bir gece hastanede kalmalıdır. Dikişler dışarıdan görünmeyecek estetik şekilde yapıldığından işlemden sonra hiçbir iz kalmaz. Silikonun boyutu kişinin vücuduna ve istediği kalça formuna göre ayarlanabilmektedir.

Ameliyat sonrası silikonlar asla dışarıdan belli olmamaktadır, doğal bir görünüm sağlanmaktadır. Silikonlar ciltte kas dokusunun altına yerleştirildiği için dışarıdan dokunuş ile silikon olduğunu anlamak mümkün değildir. Ameliyattan sonra bir süre korse kullanılması gerekmektedir. Kullanılan silikonların belirli bir süre sonra değiştirilmesi gerekmez. Silikon ameliyat sonrası popo dolgun ve kalkık bir görünüme kavuşur. Kişinin cilt sarkması ile ilgili bir problemi var ise ameliyat sonrası cilt elastikiyetini geri kazanmış ve gergin görünmektedir. Bu operasyondan sonra hasta memnuniyeti çok yüksektir.

Yağ Enjeksiyonu ile Popo Estetiği

Yağ enjeksiyonu, popo şekillendirme sıklıkla kullanılan bir estetik işlemdir. Popo estetiğinde kullanılan yağ enjeksiyonu, karın, sırt ve bel bölgesinde yeterli miktarda yağ olması durumlarında liposuction ile bu kısımlardan alınan yağın belli işlemlerden geçirildikten sonra popo bölgesine uygulanmasıdır. İşlem popoya istenilen dolgun görüntüyü verirken aynı zamanda bel ve kalça bölgesindeki yağlardan kurtulunduğu için bölgesel yağlanmadan şikayetçi kişiler için idealdir. Bu yöntem ile kişi hem yağlı bölgelerindeki yağlardan kurtulur hem de gerekli bölgeye istenilen form verilmiş olur. Yeteri kadar yağ dokusu bulunmayan kişiler için uygun bir yöntem değildir. Eğer, karında ve belde yeteri kadar yağ yoksa silikon implant yöntemi uygulanabilir. Ameliyattan sonraki genel sağlık durumuna göre kişinin 1 gece hastanede kalması önerilmektedir. Yağ enjeksiyon uygulanan bölgede hafifi şişlik meydana gelmesi beklenilen bir etkidir, bir hafta sonra kendiliğinden iner ve kalça bölgesinin şekli oturmuş olur. 6 ay sonunda kişi son görünümüne kavuşur, enjekte edilen yağlar hayat boyu kalıcıdır. Yağ enjeksiyonu ile popo estetiği sonrası kişi 3 hafta boyunca özel bir korse kullanmalıdır.

Kalça Kaldırma ile Popo Estetiği

Çok kilo vermiş ve cilt içerisindeki yağ dokusunda boşluk ve çökme yaşayan kişilerde karnın altından ve poponun üst tarafından deri çıkartılarak tüm kalça bölgesinin askı işlemiyle yukarıya alınması işlemidir. Cilt kalitesi iyi ve cilt tipi uygun olan kişilerde ise yağ dokusu enjeksiyonu veya protez uygulaması yeterli olabilmektedir. Özellikle mide küçültme gibi operasyonlar ile hızlı ve çok kilo vermiş aşırı kilo kaybı olan kişilerde ya da yaşlanmaya bağlı olarak cilt elastikiyeti kaybolmuş kişilerde popo kaldırma estetiği gerekebilmektedir, böyle durumlarda sadece yağ enjeksiyonu ya da popo protezi yeterli olmaz, popo kaldırma operasyonu da gerçekleştirilmektedir. Bu işlemlere ek olarak yağ enjeksiyonu ve protez daha güzel sonuçlar vermektedir. Popo kaldırma operasyonu; genel anestezi ile plastik cerrah uzmanları tarafından ameliyathane ortamında gerçekleştirilmektedir. Kalça kaldırma ortalama 1,5-3 saat arasında süresi olan bir operasyondur. Öncelikle operasyon öncesi detaylı doktor muayenesi gerçekleştirilir. Daha sonra kişinin popo bölgesine enjekte edilmek için yağ alınacak bölgeler tespit edilir ve gerekli bölgeler çizilerek belirlenir. Bu bölgeler genellikle, bel, sırt, karın ya da bazen basen bölgesi de olabilir. Hastanın vücudundan fazla yağ alındığında cilt tipi gevşeyecek yapıya sahipse ve vücut esnekliğini kaybetme riski varsa liposuction ile popoya enjekte edilecek yağ dokusu alındıktan sonra laser ya da vaser liposuction cihazı ile cilt sıkılaştırma amaçlı müdahale edilir.

Velashape İle Ameliyatsız Popo Estetiği

Otolog yağ enjeksiyonu için yeterli yağ dokunuz yok ise veya vücudunuza silikon implant gibi bir madde koydurmak istemiyorsanız ameliyatsız popo dikleştirme ve popo kaldırmada sıkça kullanılan Velashape yöntemini düşünebilirsiniz. Velashape cerrahi bir uygulama değildir ve uygulama sırasında hiç bir ağrı hissedilmez. Uygulama bölgesindeki kolajen yapısını uyararak doğal bir toparlanma ve sıkılaşma sağlar.

 • Ortalama 45 dakika süren bir uygulamadır.
 • Cerrahi bir işlem olmadığından işlem sonrası hiçbir iz kalmamaktadır.
 • Tedavi için anestezi gerekmez.
 • Günlük rutin hayata hemen devam edilebilir.
 • Sonuçlar sonraki aylarda doğal ve aşamalı olarak görülür.

Popo Estetiği Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Popo şekillendirme operasyonu gerçekleştirmek isteyen hasta, kan sulandırıcı bir ilaç kullanıyorsa, operasyon öncesi 1 hafta kan sulandırıcı ilaç kullanmamalı ya da branş doktorunun önerdiği kan sulandırıcı özelliği olmayan bir ilaç kullanmalıdır.
 • Operasyon öncesi minimum 1 hafta sigara, yeşil çay veya bitkisel çaylar tüketmemelidir.
 • Ameliyattan 24 saat önce kafeinli yiyecek ve içecekler bırakılmalıdır.
 • Son 48 saat alkol kullanmamalıdır. Hastanın tansiyon rahatsızlığı varsa, operasyon günü çok az su ile tansiyon ilacını içmelidir.

Popo Estetiği Kimlere Uygulanır?

Estetik popo ameliyatları, kalça görünümünden memnun olmayan herkes için uygundur. Popo estetiği işlemleri genel olarak hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilmektedir. Kalça estetiğinin nedenleri arasında çoğunlukla, kilo kaybı sonrası sarkmalar, yetersiz kas ve yağ dokusu, yürüyüş bozuklukları ve kilo almaya bağlı şekilsizlikler gösterilebilir. Kalça yaralanmaları sonucu oluşan şekil bozukluklarına ise çoğunlukla; popoya yağ transferi veya implant uygulaması yapılmaktadır. Hızlı kilo alıp veren kişilerde derideki sarkma için, popodaki selülit ve gamzelerin görünümünü değiştirmek isteyenler için de popo estetiği yapılabilir.

Popo Estetiği Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

Otolog yağ modelleme yöntemi ile neredeyse hiç görünür yara izi kalmaz. Mikro kesiler görünmeyen bölgelerden gerçekleştirilir. Estetik dikişler sayesinde iz kalmamaktadır. İmplant yöntemi ile gerçekleşen popo estetiğinde ise kesiler iki kalça arasında bulunmaktadır bu nedenle iyileşmeden sonra izler görünmemektedir.

Popo Estetiği Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Popo estetiğinde sonuçlar uzun ömürlüdür. Kaliteli ve doğru implantlar bir ömür kullanışlıdır. Yağ enjeksiyonu yöntemlerinde ise yağların ortalama %30’u yıllar içerisinde eriyebilmektedir.

Popo Estetiği Avantajları

 • Daha net hatlara sahip, dolgun ve dik kalça görünümü elde edilir.
 • Operasyon sonucunda doğal bir görünüm oluşur.
 • Daha kıvrımlı bir vücut formu oluşur.
 • Kişinin kendine güveni artar.
 • Kişi daha genç bir görünüme kavuşur.
 • Yağ enjeksiyonu yöntemi sadece kalçaların şeklini iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda yağ dokusundaki fazlalık olan bölgedeki yağlardan kurtulmayı sağlar.

Popo Estetiğindeki Önemli Noktalar

Popo estetiğinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta poponun yeterince belirgin olması, vücut ve kalça ile orantılı olması, düzgün ve yuvarlak olmasıdır. Popo, kişinin ihtiyacına göre farklı teknikler kullanılarak şekillendirilir. Popo estetiğinde kişilerin beklentileri çok farklı olabilmekte ve doktorlar da farklı formlar aracılığıyla ihtiyaçları karşılamak için farklı yöntemler kullanabilmektedir.

Estetik operasyonların temelini oluşturan yeniden şekillendirme yaklaşımı, kalçalar için dolgun, dik ve belirgin bir form yaratmak anlamına gelir. Güzelliğin ve estetiğin tanımı kişiden kişiye değiştiği gibi aynı şekilde popo estetiği algısı ve kalça biçimleri de farklılık göstermektedir. Popo estetiği, kıvrımlı bir vücut için en çok tercih edilen popüler estetik türlerinden biridir. Son yıllarda hem kadınlar hem de erkekler bu uygulamayı sıklıkla tercih etmektedir. Profesyonel bir dokunuş ile istenilen popo görünümüne kavuşmak, günümüz estetik cerrahi operasyonlarıyla mümkün hale gelmiştir. Gelişen estetik imkanlar ile istenilen vücut formuna sahip olunabilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu ile Popo Estetiği Ciltte Selülit Görünümü Oluşturur Mu?

Otolog yağ ile kalça estetiğinde kişinin yağ depoları kullanılmaktadır. Kalça bölgesine enjekte edilen yağlar, homojen bir şekilde cilt altına dağıtılır. Bu sebeple ciltte selülit görünümü oluşturmaz. Yağların bir kısmı yıllar içerisinde erir; ancak bu erime de eşit şekilde gerçekleştiğinden görsel anlamda sorun oluşturmaz. Yağ enjeksiyonu sonrası yaklaşık 2 hafta özel korsenin kullanılması popo daha hızlı ve daha iyi şekillenmektedir.

Erkeklerde Popo Büyütme Yapılır Mı?

Erkeklere popo estetiği yapılabilmektedir. Kalçalar çok düz, çok küçük veya sarkıksa popo estetiği ile kalçalara istenilen form verilebilir. Otolog yağ veya özel kalça implantları ile uygulama yapılabilir. Rahatsız edici yağ birikintileri sorunlu bölgeden alınır ve kalçayı şekillendirmek için nazik, güvenli bir prosedürle kalça bölgesine transfer edilir. Deneyimler, transfer edilen otolog yağın %70'e kadarının kalçalarda kalıcı olarak kaldığını göstermiştir. Otolog yağ transferi için yeterli yağ dokusu yoksa popo protezleri ile istenilen sonuca ulaşılabilmektedir.

Popo Estetiğinin İyileşme Süreci

 • Operasyon sonrası doktor önerisine bağlı olarak 1 gece hastanede kalınabilir.
 • Ameliyattan sonra hızlı ve iyi bir iyileşme için 3-6 hafta boyunca özel bir korse kullanılmalıdır.
 • Ameliyat şekline göre iyileşme süreci 2-10 gün içinde tamamlanır.
 • Kişinin şişliklerinin inmesi ve kalçaların tam formuna kavuşması 3-6 ayda tamamlanır. 1-2 ay sonra doktor önerisi ile aktif spor yapmaya başlanabilir.
 • Popo ile ilgili gerçekleştirilen tüm işlemlerden sonra yaklaşık 3 hafta yüzü üstü yatılmalıdır.
 • Popo protez uygulamalarından sonraki ilk aylarda oturup kalkarken dikkatli olmak gerekmektedir.
 • Uygulama sonrası doktor önerisi ile ilk 7-10 gün süresince ağrı kesici ve antibiyotik kullanımı gerçekleşebilir.
 • İlk aylarda uzun süre oturmak gerekiyor ise; uzun yolculuklarda, işte veya araç kullanırken gün içinde özel dizayn edilmiş popo yastığı kullanımı önerilmektedir.
 • İşlem sonrası ilk 3 hafta süresince sigara kullanımı önerilmemektedir. Sigara kullanımı hem iyileşme sürecini uzatmakta hem de özellikle yağ enjeksiyonlarında yağ erime oranını arttırdığından alınacak sonucun bozulmasına neden olabilmektedir.
 • Operasyondan 1 hafta sonra ödem atıcı masajlar yapılmaya başlanması faydalı olacaktır.
 • Operasyon sonrası kalça görünümünün net formuna kavuşması ortalama olarak 3 ayda gerçekleşmektedir.

Popo Estetiğinin Risk ve Yan Etkileri

Her cerrahi operasyonda bulunan risklerden farklı başkaca bir risk bulunmamaktadır. Kalça bölgesinde hafif morarma, ağrı veya uyuşukluk ameliyat sonrasında beklenen yan etkilerdir. Bu etkiler birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Doktor önerisi var ise ağrı kesici kullanılabilmektedir. Uzman bir doktor ve donanımlı bir ameliyathanede gerçekleşen estetik işleminin riski bulunmamaktadır. Operasyon sonrası doktor önerilerine uymak ve korse kullanımını ihmal etmemek oluşabilecek herhangi bir yan etkinin önüne geçmektedir. Özellikle implant ile kalça büyütme işleminde komplikasyonları önlemek için kas içerisine yerleştirilen implantın kaliteli ve medikal gerekliliklerinin tam olmasına dikkat edilmelidir.

Popo Estetiği Fiyatları Nedir?

Popo estetiği uygulamaları, hastanın isteklerine olabildiğince yakın bir sonuç elde etmek için hassasiyet ve özel dikkat gerektiren bir müdahale olduğundan, alanında uzman ve kendini kanıtlamış bir hastaneye gitmek şarttır. Kalça estetiğinde farklı yöntemler kullanılmakta ve kişilerin kalça büyüklüğünden beklentileri farklı olmaktadır. Bu sebeple yapılacak işlem fiyatları da değişiklik göstermektedir. En doğru fiyat bilgisine ön muayene sırasında ulaşabilirsiniz.

Tedavi Özeti

 • Operasyon Sayısı
  1
 • Operasyon Süresi
  1-3 Saat
 • Anestezi
  Genel Anestezi
 • Hassasiyet
  3-7 Gün
 • İşe Dönme
  1-5 Gün
 • Tam İyileşme
  7 Gün
 • Kalıcılık
  Sürekli
 • Hastanede Yatış
  1 Gün

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun