Lip Lift Dudak Estetiği

Lip lift üst dudak kaldırma işlemidir.

Lip Lift Ameliyatı Nedir?

Lip lift ameliyatı ile dudak ve burun arasındaki altın oran dengelenerek, estetik olmayan görüntüler ortadan kaldırarak altın oran yakalamayı hedeflemektedir. Bahsettiğimiz altın oran yüzümüzün olması gereken orandır çene uygun noktada ise dudak ile burun arasında 1/3 oran olmalıdır. Bu operasyon, gülüş estetiğinde de talep edilebilmektedir. Üst dudağı yukarı kaldırırak, gülümserken dişlerin görünmesini sağlamaktadır.

Lip Lift Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir?

Lip lift ameliyatı, burun ile dudak arasındaki fazla deri ve yağ dokusu çıkarılarak tekrar dikilir. Bu işlem lokal anestezi altında, yarım saatlik bir süreçte yapılabilmektedir  İşlem sonrası bölgeye atılacak olan estetik dikişler bir hafta sonra alınmaktadır. İkinci hafta günde bir kere iz kremini başlanır. Sonraki süreçte dikişlerin alındığı alanda hafif pembelik oluşur ve bunu takip eden günlerde pembelikler yerini ince beyaz bir çizgiye bırakır. Beyazlama ise kendi ten renginiz ile birleşir ve iz belli olmaz. İyileşme süresi bir ile iki ay kadar kısa bir zamanda gerçekleşir.

Lip Lift Teknikleri Nelerdir?

Lip lift işleminin de birçok tekniği bulunmaktadır.

Martı kanadı: Daha belirgin üst dudak kıvrımı oluşturulan bir dudak kaldırma işlemidir.

Orta dudak kaldırma: Dudağın tam orta kısmının yukarı kaldırılması işlemidir.

Köşe dudak kaldırma: Ağız köşelerinden minimal kesi ile fazla deri alınarak yapılır.

Lip lift ameliyatları kişinin talebi doğrultusunda doktor uygun gördüğü takdirde, rinoplasti ameliyatı ile birlikte yapılabilir.

Lip Lift Operasyonu Sonrası Süreç Nasıl Gelişir?

Operasyona karar veren hastaların genellikle tütün ve tütün benzeri şeyleri kullanmayı bırakmaları gerekmektedir. Operasyondan on beş gün öncesinde, kan sulandırıcı aspirin, yeşil çay kullanımını bırakılmalıdır. Operasyon sonrası ise ağır sporlar yapılmamalıdır, operasyon sonrası birkaç gün bazen bazı hastalarda ödem görülebilmektedir ve bu çok doğal bir durumdu. Dudakları her daim nemli tutmak gerekmektedir ve kesimlikle yüz üstü uyumamak gerekmektedir.

Tedavi Özeti

 • Operasyon Sayısı
  1
 • Operasyon Süresi
  1 saat
 • Anestezi
  Lokal
 • Hassasiyet Süreci
  1-3 Gün
 • İşe Dönme Süresi
  1-3 Gün
 • Tam İyileşme
  5-7 Gün
 • Sonuçların Kalıcılığı
  Kalıcı
 • Hastanede Kalma Süresi
  Yok

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun