Lazerle Cilt Gençleştirme

Lazerle cilt gençleştirme, leke ve akne tedavilerinde de kullanılmaktadır. Yüz, boyun, göğüs ve ellerde yaşlanmaya bağlı izlerin yok edilmesi için kullanılan invazif olmayan bir işlemdir.

Lazerle Cilt Gençleştirme Nedir?

Lazerle cilt yenileme, lazer yöntemi ile cildin kollajen artmasını sağlayarak cildin yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırma işlemidir. Cilt altındaki kollajen doku yapımını artırma prensibiyle etki etmektedir. Cilt gençleştirme için Er-YAG lazer kullanılmaktadır. Lazerle cilt yenilemede en üstten çok ince bir tabaka kaldırılarak cildin düzleştirilmesi ve aynı zamanda özel bir teknikle kollajen doku gerginleştirilerek kırışıklıkların yok edilmesi sağlanır. Lazer sistemleri ayarlanabilir parametreleri ile cildin alt tabakalarına rahatlıkla inebilirler. Bu sayede cilt altındaki tüm rahatsızlıkları tedavi edebilme özelliklerine sahiptirler.

Yaşlanmayı Lazerle Cilt Gençleştirme ile Erteleyin!

Lazerle cilt gençleştirme işlemi ile yaşlanma süreci yavaşlatılabilir. Bu işlemlerde, dermatoloji ve medikal estetik alanlarında uzun yıllardır kullanılan Fraksiyonel ve Q-Switch lazer cihazları cilt gençleştirme ile yapılır. Fraksiyonel lazer ve Q-Switch gibi lazerlerin ortak özelliği ciltte iyi huylu hasar bırakarak cildin kendi kollajen üretiminin artmasını sağlamaktır.

Fraksiyonel Lazer ve Q-Switch Lazer cildin her bölgesine uygulanabilir. Öncelikle kişinin cilt analizi yapılarak kullanılacak lazer belirlenir. Ciltte herhangi bir yara oluştuğunda kollajenler devreye girer ve o bölgede toplanırlar. Bu yüzden cihaz, yara varmış gibi, yarayı hızla iyileştirmesi sağlanır. Cildin problemi akne veya leke bile olsa lazerler bu bölgede hasar oluşturacağı için ciltte sıkılaşma da meydana gelir. Lazerlerin sadece sıkılaştırma özelliklerinden de faydalanılabilir.

Lazerle Cilt Gençleştirme Nasıl Yapılır?

 • Lazerle cilt gençleştirme işleminde yine Fraksiyonel Lazer ve Q-Switch Lazer cihazlarından fayda sağlanır.
 • Lazerle cilt gençleştirme uygulamasında ilk olarak, hastanın yüzüne lazerler sonrasında cilt hassas olacağı için lokal anestezi kremi sürülür.
 • Seans sırasında hasta cildinde sıcaklık ve yanma hissedebilir.
 • Hastanın 1 hafta veya 10 gün kadar bu kremleri kullanması gerekir.
 • 30 dakika süren tedavinin ardından hastaya kullanması gereken kremler anlatılarak reçetelenir.
 • Bu lazerlerin uygulanabilmesi için mutlaka mevsimin uygun olması gerekir. Yaz aylarında lazer uygulamaları çok dikkatli yapılmalıdır. Eğer hastanın tatil planı varsa lazer işlemi uygun olmayacaktır.
 • İşlemin sonucu 15 gün içerisinde kendisini göstermeye başlar. Yüzün tümünde sıkılaşma ve kaldırma efekti görülebilir. Ayrıca ince kırışıklıklarda büyük oranda azalma olabilir.

Lazerle Cildin 3T (Tone, Tighten, Texture) Tedavisi:

Günümüzde soyucu tedaviler yanında daha az yan etkili, günlük hayatı etkilemeyen, birkaç uygulama ile çok olumlu değişimler elde edilen uygulamalar geliştirildi. Non ablatif deri gençleştirme veya 3T (Tone, Tighten, Texture) tedavileri olarak isimlendirilen bu tekniklerin esası deri yüzeyini soymadan alt derideki ısınma etkisi ile küçük hasarlar yaratarak derinin tamir mekanizmaları harekete geçirmektir. Bu sayede kollajenin yenilendiği kırışıklıkların azaldığı, yüzeyi daha düzgün ve gergin, gözenekleri küçülmüş bir deri elde edilir. 3T tedavisi yaş ve derinin sorunlarına göre 4 haftalık aralarla 3-5 seans olarak uygulanır. Daha sonra 6-12 aylık aralarla tek seans halinde hatırlatma seansları uygulanır.

Kırışık Tedavisi Yapılır Mı?

 • Lazerle cilt gençleştirme işleminde kırışıklık tedavisi uygulanabilir.
 • Lazer Yöntemiyle kırışıklardan uzun vadeli olarak kurtulmak mümkündür. Öncelikle uzman doktorlar tarafından cilt üzerinde kırışıklık tedavisi yapılacak bölgeler belirlenir.
 • Uygun lazer seçildikten sonra belirlenen bölgelere birkaç seans halinde uygulama yapılır. Her seans sonrası kırışıklarda belirli oranda azalma görülebilir. Seans araları bölgeye ve tedaviye göre değişmektedir.
 • Lazerle cilt gençleştirme, cilt yenileme, cilt bakımı, işlem süreci, uygulama fiyatları, operasyon öncesi ve sonrası ile iyileşme süreci konularında bilgi alın.

Lazerle Cilt Gençleştirme Sonrası Bakımı

Lazer ile tedavi edilen ciltte yeni kollajen doku oluşumu gelişir ve daha genç, su tutma yeteneği yüksek hücreler oluşarak cildin tazelik ve gerginlik kazandığı görülür. Girişimin süresi yaklaşık 1 saattir. Damar içi sakinleştirici ya da genel anestezi altında uygulanır. Hastanede kalmak gerekmez. İşe dönüş 2 hafta içinde gerçekleşir. Yüzdeki pembeliğin geçmesi 3-6 ay sürebilir. Cilt gençleştirme fiyatları hakkında bilgi almak, cilt analizi gibi konularda uzmanlarımıza danışmak için aşağıda yer alan formu doldurabilir, dilerseniz Whatsapp hattımız üzerinden bizimle direkt iletişime geçebilirsiniz.

Tedavi Özeti

 • Operasyon Sayısı
  4-6 Seans
 • Operasyon Süresi
  10 dk.
 • Anestezi
  Yok
 • Hassasiyet Süreci
  Yok
 • İşe Dönme Süresi
  Aynı Gün
 • Tam İyileşme Süresi
  1-7 Gün
 • Kalıcılık
  Sürekli
 • Hastanede Yatış
  Yok

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun